Erinien Erinien komentáře u knih

Přání! Přání! Leandra Sold (p)

Tak to byla jízda. Ruka mi cuká k páté hvězdě, možná ji po čase dám. Asi nejlepší věc od českého autora, jakou jsem v poslední době četla. Hlavní hrdinka byla občas neuvěřitelně splašená a děj valil a valil. Pořád jsem si říkala, vždyť knížka pomalu už končí, jak to bude pokračovat, jak se to všechno vyřeší? Vždyť se to pořád jen komplikuje a pořád se dozvídáme nové věci. No a ta finální desetiletá "hadka"?
Ale hlavně Mráz. Knížky dělím na ty co už si nepřečtu znovu a ty co jo. A tahle zůstává v knihovničce. Protože do Mráze jsem se zamilovala a to i přes to, že ty jejich hádky neměli občas úplně hlavu a patu.

19.07.2023 4 z 5

Talisman Talisman Stephen King

Co vše neuděláte pro čtenářskou výzvu. Třeba si půjčíte knihu od Kinga, která má 700 stran jen proto, že máte doporučení že tahle není strašidelná. Strašidelná není ale na prvních 100 stranách jsem myslela, že to vzdám. Naprosto zmatených 100 stran bez nějakého obsahu. Potom se to konečně rozjede a už mě to bavilo i když by si to zasloužilo proškrtat. Hlavní hrdina putuje dlouho, tak je kniha dlouhá. Několikrát se nechá v podstatě "dobrovolně" zavřít do pasti - v městečku a slunečním domově. Chápu, že se tak King snaží ukázat, jak ho ty zkušenosti formují a dělají z něj dospělého a talismanu hodného chlapce, ale občas to nebylo zábavné. Závěr přidává zase hvězdu navíc.

17.07.2023 3 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Tak. Myslela jsem, též už jsem od autorky něco četla a teď koukám a překvapením že to byla má první kniha od ní. Pro mě ne moc šťastná volba. Hlavní hrdinové byly sympatičtí ale nijak mě"nechytli", i když oceňuji zaměstnání hlavní hrdinky. Líbilo se mi, jak spolu hlavní hrdinové mluvili dost otevřeně. Ovšem poslední část, kdy vstupuje do hry Rory byla skoro utrpením. Tak jsem si díky autorce uvědomila, jak nemám ráda "ukecané" chlapy.

17.07.2023 2 z 5

Lord Darcy Lord Darcy Gordon Randall Garrett

Nějak mi to nesedlo a knihu jsem nedočetla. Autor má rozhodně promyšlený svět ale jeho obliba v popisu míst a prostor mě nebavila. Taktéž odbočky do historie. Hlavní postavy jsem si neoblíbila.

11.06.2023 2 z 5

Vláda vlků Vláda vlků Leigh Bardugo

Jo, Bardugo je čím dál lepší, našla se a svět který miluje. Střídání postav je zábavné, všechny si člověk zamiluje.
V jedné chvíli jsem se lekla, že se z ní stane druhý G.R. Martin, to když postavy začaly přibývat a příběh bobtnat ale podařilo se ho ukočírovat a dotáhnout k velkolepému závěru. Skoro jsem poskakovala nadšením. Autorka umí překvapit a vyřešit zapeklité situace nečekaným způsobem. Hlavním hrdinům už tolik nenakládá, jako Alině. Mihnou se tam snad všechny oblíbené postavy z minulých knih.
Občas mě v hlavě bleskly nějaké logické mezery fungování Gryšaverse a občas postavy věděly hned něco co neměli šanci se dozvědět ale pro hladký běh příběhu to čtenář zkousne. Rozhodně to byla zase jízda i když Vrány nepředčila.

24.05.2023 4 z 5

Alespoň prozatím Alespoň prozatím Amélie Salingerová

Byla jsem moc zvědavá. Česká YA ještě z dob covidu. Krásný nápad. Trochu jsem čekala něco jako Lanczovku, připomínku mého mládí a to ve mě asi vzbudilo jiné očekávání. Na to, že je to autorčina prvotina to není špatné. Sednout a napsat něco tak dlouhého aby to mělo hlavu i patu chce hodně trpělivosti a odhodlání, za to má můj obdiv. Při čtení mi vadila menší písmenka ale kniha je krásně zpracovaná graficky.
Dařilo se vyvolat romantickou atmosféru, hlavně ve zřícenině. Hrdinové se nechovali nelogicky, hlavní hrdinka měla "koule" vždy něco asertivně říct, když se jí něco nezdálo. Prvotní část "nesnáším tě" mi přišla slabší.
Finální hodnocení je na tři hvězdy, protože se nestalo to co od téhle literatury chci: nezamilovala jsem se do Jakuba. A knihu jsem nečetla jedním dechem, bez problémů jsem se od ní odtrhla a tak jsem ji četla několik dní. Ještě se chci zastavit u názvu, ten mě mátl. Vážně pokaždé, když jsem knihu hledala, psala jsem slova Asi nebo Možná.

21.05.2023 3 z 5

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

Cukala mi ruka k té páté hvězdě ale nakonec ji nedám. Konečně další Elle, která mě bavila. Přiznávám se že knihy kluk s klukem jsem zatím obcházela nedůvěřivým obloukem ale autorky tu ukázaly, že když umíte psát, můžete psát o všem. Hlavní hrdinové jsou roztomilé sympatičtí, jako obvykle pohlední a vyrýsovaní a hlavně ta komunikační chemie. To je to co mám na knihách od Elle Kennedy ráda a zdá se že od Sariny bych si měla také něco přečíst. I když klučičí hrátky mě nijaké nerajcujou, líbí se mi ta práce s postavami, že mají charakter, rodiny a důvody proč se chovají tak jak se chovají.

15.05.2023 4 z 5

Jak si najít zámožného manžela snadno a rychle Jak si najít zámožného manžela snadno a rychle Sophie Irwin

Jestli máte rádi Brodgertonovi a regacy období, je to kniha pro vás. Řekla bych že je to skoro slowburn romance. I když mi chyběla chemie mezi hlavními protagonisty, příběh byl pěkně a svižně napsaný. Mám ráda tyhle cudné příběhy, kde se hlavní hrdinové maximálně políbí. Hlavní hrdinka je opravdu velmi odhodlaná, obdivuhodně schopná a velmi šikovná manipulátorka.

01.05.2023 4 z 5

Všechno, nebo nic Všechno, nebo nic Kendall Ryan

Začalo to slibně, drsnější jazyk, humor. Jenže pak sledujeme přeměnu odolávající ženy/"vědkyně" v hárající fenku bez mozku a následně v hysterickou stíhačku. Spousta sexu a erotických scén na začátku a uprostřed jen neustále váhání: spát s ním či nespat. Oceňuji realistický náhled na sex s vybaveným mužem. Asi jsem nezažila takovou přitažlivost aby mi z chlapa "padaly kalhotky" sotva se usměje, takže mi to přijde všechno trochu přitažené za vlasy.

23.04.2023 2 z 5

Všechno nebo nic Všechno nebo nic Rebecca Winters

Moje oblíbená, několikrát čtená.

22.04.2023 4 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Tak tahle kniha mi sedla z těch Marianinych snad nejvíc. Má to zase asi tisíc stran (vím, jen necelých 500) ale Vanessa mi nelezla na nervy (narozdíl od krasobruslařky z Lukova). Klidně by se to mohlo trochu proškrtat. Oceňuji, že se snaží opravdu držet charaktery a hlavní hrdinky a hrdinové jejich knih mají propracovanou minulost, která je ovlivňuje. Aiden mi byl sympatický svou strohostí a bručounstvím. Zase mi v závěru chybělo nějaký pohled z jeho strany - třeba miloval jsem tě už když jsi pro mě pracovala, nebo až když jsi odešla, tak mi došlo jak tě potřebuji.

18.04.2023 5 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Dokodrcala jsem do konce! Možná ta čtvrtá hvězda je navíc za tu úlevu. Třetí kniha se mi četla už líp, Alina už mi nebyla tolik protivná i když autorka ji zase nakládá. Občas ale jako by se ztratila autorka/Alina ve svých myšlenkách a já nevěděla co se stalo. Hlavně v té chvíli na hoře s ptákem ohnivakem. To bylo dost zmatené.

16.04.2023 4 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Přísahám, zatnu zuby a dočtu to. V knize mi Alina hrozně lezla na nervy. Neustále fňuká, zajímá se jen o Mala, s každým se hádá, aniž by se na cokoliv ptala, nikomu nedůvěřuje a tím si ničí i vztah s Malem. První polovina byla ještě čtivá, druhá se hrozně táhla, nic se nedělo, jen samé hádky a vzdechy. Dramatický závěr přišel nečekaně jako velká voda. Nutno uznat, že autorka své hrdiny nešetří a ubližuje jim snad i s radostí a člověk z toho má pomalu deprese, jak beznadějně to vypadá. Nejsvětlejší části knihy je korzár.

15.04.2023 2 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Začalo to tím, že jsem viděla pár dílů seriálu. Zaujal mě příběh šesti vran a tak jsem si je přečetla. A to byla velká chyba. Autorka se při psaní zlepšovala knihu od knihy, takže Griša nesahá vranám po kotníky. Krom toho vám ve Vránach vyspoiluji spoustu podstatných informací, takže tuším jak celá série dopadne a co se stane s některými postavami.
Děj je psán jen z pohledu hlavní hrdinky, která mě občas rozčilovala svou ufňukaností. Romantická linka mě nedonutila zamilovat se do Mala, uvidíme, jestli se to v dalších dílech nezlepší. Grisversum začíná pod povrchem bublat a bobtnat ale moc se i něm zatím nedozvíme.

14.04.2023 3 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Autorce se povedlo podle mě napsat kultovní dílo. Kdybych to četla v šestnácti, tak si pořídím knihy a budu je číst ještě minimálně dvakrát a budu chodit v tričku s vránou a nápisem I love you Kaz. To byla jízda. Hlavní hrdinové pokračují v sérií odvážných plánu, náhod a nečekaných překvapení, které jim tyhle plány hatí. Ještě že je Kaz (autorka) tak geniální aby ten spletenec rozšmodrchal/a. Charaktery se prohlubují a všem hrozně fandíte. Závěr za mě spokojenost. Teď asi půjdu číst Grišu.

10.04.2023 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Wau, poslední dva dny jsem v každé volné chvíli četla. A teď se třesu na druhý díl. Ke knize mě dostal seriál z Netflixu, který mám rozkoukany, takže postavy pro mě měly tvář herců. A i přesto že jsem o nich něco věděla, tak mě čtení nenudilo. Výborné charaktery.

07.04.2023 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Uff. Tři dny mi trvalo tu bichly přečíst, ale neznamená to, že se čte špatně ale za má asi tisíc stran. Od Mariany jsem četla už Kultiho. Dost oceňuji výstavbu charakterů i celý proces vzniku lásky mezi hlavními protagonisty. Postavy byly reálné a měly charakter, hlavní hrdinka tedy dost komplikovaný, fakt byla hádavá. Ale někdy taky měnila názory a rozhodnutí. Trochu mě mrzelo, že na závěr chybělo nějaké: kdy jsem se do tebe zamiloval. Protože já si toho při čtení nevšimla a nakonec to vyznělo, že jí miloval od začátku? Ale jistá si v tom nejsem. Charakter Ivana pak taky byl takový protikladný, ke konci to byl jiný muž. Humor a rodinné vztahy výborné.

21.03.2023 4 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Tak tohle byl dost originální a neotřelý nápad na romantickou knihu. Vážně si nejste jistí, jaký vlastně hlavní hrdina je, vždyť pořád hraje nějaké role. Kromě toho že je ve všech perfektní a sexy. První půlka knihy mě bavila asi víc ale od autorky si ráda něco dalšího přečtu.

21.03.2023 4 z 5

Drž mě Drž mě Stacey Kennedy

Moc příjemná oddechovka.

28.01.2023 3 z 5

Odkaz Odkaz Elle Kennedy

Poslední dobou bývám z knih od Elle poněkud zklamaná. Možná mám vysoká očekávání ale off Campus série se mi zažrala pod kůži tak, že nekecám, každý její díl jsem četla už aspoň třikrát. V novějších knihách však jako by se něco ztratilo. A neříkám to jen z nostalgického pohledu, protože Plán a Návrh jsem četla (znovu), minulý měsíc. Přijde mi, že hlavní postavy ztrácejí charakter, takovou tu určitou nedokonalost kterou jsem na nich zbožňovala.
1) byla jsem ráda že čtu o všech známých ale taky to bylo tak nějak zbytečné. Přišla jsem si, že jsem skočila na vejičku lidem, kteří chtějí jen vydělat.
2) mořilo mě neustálé opakování a zmiňovaní děje předchozích knih
3) nápad s Alexandrem byl vtipný a škoda, že ho nebylo v ději víc.
4) skupinový chat byla nejvtipnější část všech textů.
5) několikrát jsem se hrozně moc zasmála. Tak že jsem si málem vzbudila děti (líbánky za trest)
6)I když byla snaha o kontinuitu, možná my ono seřazení čtyř příběhu a jejich striktní oddělení vlastně nesedlo. Jako by to byly čtyři povídky, co se odehrávají za sebou.
7) to co je za mě nejdůležitější, nemám chuť si Odkaz přečíst znovu.

17.11.2022 3 z 5