Erinien Erinien komentáře u knih

Mé nepálské trable Mé nepálské trable Michaela Gautam

Druhý díl jsem začala číst hned po tom prvním, skončilo to přeci tak zajímavě. Jenže protože je to život a ne knížka, Myshiny pády vstávání ve mě zanechaly hořký pocit zmaru. Jak umíraly a dostávaly zabrat její ideály, jak se z hrdinů a kamarádů stávají záporáci, jak nezvládá a cítí se nešťastná také se to podle mě propisuje do pocitů z knihy. I když ti tak v životě prostě je, tak čtenář, teda aspoň já, touží po nějakém uzavření a ne vleklé telenovele.

13.11.2022 3 z 5

Mé nepálské lásky Mé nepálské lásky Michaela Gautam

Knížku jsem dala před pár lety jako dárek mamce, Thao jsem do té doby znala hlavně jako obchod s nepálským oblečením. Za prvé mě překvapilo, jak je knížka čtivě napsaná. Je vidět že Mysha vždycky uměla psát. Přečetla jsem to v podstatě na jeden zátah.
Hodně oceňuji že je na tom vidět jak trnitá je cesta k úspěchu a že úspěch je často souhrou náhod a postrčení. Taky že úspěšní lidé nejsou jen vyzenovaní a nad věcí. To mi bylo hodně sympatické, že nezamlčuje své neúspěchy.
Překvapilo mě, kolik lidí ji na její cestě "zradilo". Takovou životní zkušenost díky bohu nemám a asi bych to na místě autorky vzdala, o to větší si zaslouží uznání za odhodlání.
Mysha je vizionářka a takoví lidé jsou vzácní. Sama si nedovedu představit že bych v tak mladém věku udělala něco takového.
Osobní život, to už je pak jiná rovina, tam se autorka houpá jako na houpačce nahoru a dolů.
Celkově ve mě první knížka nabudila pozitivní pocit a radost ze života.

13.11.2022 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Chytla mě a neopustila. Kniha o síle obyčejné ženy. Nebyla nijak vzdělaná ani angažovaná ale byla laskavá a srdce měla na správném místě a to je vlastně to nejdůležitější.

28.10.2022 4 z 5

Skandální noc Skandální noc Elle Kennedy

Zklamaná, zklamaná, zklamaná. Elle a její sérii z Briaru považuji za top knih tohoto charakteru. Jenže tady jako by Elle ztratila svou jiskru, pro kterou jsem ji vždycky ráda četla. Ztratil se vtip, sympatické charaktery, hokejisti. Nabobtnal sex a nezajímavé prostředí. Úroveň knihy se náhle propadla do běžného standardu v této literatuře a při čtení je vám vlastně jedno jak to skončí, protože je to od začátku jasné a hlavní hrdinové si to jen zbytečně komplikují.

25.05.2022 2 z 5

Spolek Jane Austenové Spolek Jane Austenové Natalie Jenner

(SPOILER) Mám ráda Jane Austenovou a tak mě název nalákal ke koupi. Oceňuji práci s charaktery, kterou si autorka dala ale ze začátku mě poněkud zmátl ten časový rozetup mezi kapitolami. Trochu mě bavilo hledat v postavách jejich Austenovske předobrazy. Doktor a učitelka jako Emma. Stará pana Francis jako Anna Eliotova. Ale gay linka už mi přišla trochu navíc. Pro spoustu dalších mušek hodnotím průměrně.

03.05.2022 3 z 5

Město mezi zelenými kopci - Antologie povídek českých autorů Město mezi zelenými kopci - Antologie povídek českých autorů * antologie

Přiznám se, že českou spisovatelskou scénu moc nesleduji, z autorů jsem znala jen první dvě jména. Občas hodnotím amatérskou povídkovou soutěž a povídky z tohoto sborníku mi nepřišly nějak "lepší". Nejvíc mě zaujaly povídky od A. Morštajnové, M. Urbana a I. Myškové. Poklona Aleně Morštajnové, která mě donutila googlit a hledat kdo je onen malíř a o který obraz se jedná.

31.03.2022 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Knížku jsem si vzala jako oddechové čtení do porodnice a nezklamala. Líbilo se mi, jak je to takové hezky české, příběhy blízké realitě, ne všechny možnosti kam se může příběh rozeběhnout jsou využité, což je pěkné. Hlavní postavy mají své chyby ale zároveň jsou i sympatické.

13.11.2021 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Začala jsem Jáchymem a bavil mě tedy víc než Veronika. I když každý měl svou část příběhu o které druhý nic nevěděl, byl pro mě druhý příběh už jen takové dojasnovani, co se dělo, když se Jáchym nedíval. Před tím jsem četla Nejlepší víkend a líbil se mi víc. Přišel mi víc reálný. Jáchym s Veronikou žili jak na kolotoči a stihli toho za pár let, co by jiní žili celý život. A závěr už je jen taková nereálná souhra náhod. Zároveň mi během čtení neseděly nějaké detaily v sledu událostí. Jakoby Jáchym a Veronika v příbězích toho druhého nebyli totožní.

13.11.2021 3 z 5

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Občas mě kniha rozesmála ale jinak jsou postavy dost ztřeštěné, situace často poněkud ujeté. Taky jsem se i trochu nudila a části textu při čtení přeskakovala. Proto tak nízké hodnocení.

12.09.2021 2 z 5

Přísně tajné Přísně tajné Lilian Margaret Peake

Uff, ke konci knihy s najednou v ději a postavách začaly objevovat logické mezery, které mi čtení znechutily.

27.08.2021 2 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Na Elle většinou oceňuji určitou "reálnost" charakterů a to, že jsou to relativně "obyčejní lidé." Tady jsem ale dostala naservirovanou pretty woman v bledě modrém. Neskutečně krásný slavný a bohatý herec se neuvěřitelnou náhodou ocitne v životě jedné zrzavé workoholičky a odmýtne z něj odejít. Pořád je to dobře napsané, řemeslně zvládnuté, je tam opravdu hodně erotických scén. Proto hodnotím relativně nizko.

13.08.2021 3 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Och, tak tato kniha naplnila mou touhu po letním oddechovém romantickém čtení. Hlavně mě bavil charakter hlavního hrdiny a to nadšení pro jídlo.

10.07.2021 4 z 5

Reid Reid Melanie Moreland

Tři hvězdy, protože... Nevím! Možná bylo něco špatně na mé straně, u knihy jsem se zasmála, ale od poloviny mě už nebavila. Zpětně jsem zjistila, že už jsem jednu knihu od této autorky četla a s podobným pocitem. Možná to pro mě bylo už moc přeslazené a nereálné. I když jsem hodně oceňovala propracovanost charakterů a jejich historie, kniha mě nějak nechytla za srdce.

10.07.2021 3 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Celou knihu jsem oceňovala hlavní charaktery, které se mi libily. Po vlně ukecaných "ženských" typů tu máme zase jednou mlčenlivého pana Darcyho. Jenže ke konci si sám začíná podrážet nohy a z neuvěřitelných "klišé" která se v jejich příběhu objevují se mi hlava zastavuje. Zarámovaný dopis od největší fanynky tomu jen dodá korunu. Vlastně nechci moc spoilovat a i když měla kniha pomalejší rozjezd a z nějakého důvodu mám pocit, že byla neuvěřitelně dlouhá, se mi docela líbila. Jen už se k ní nikdy nevrátím. Plus na ten vtip z tiskové konference si počkejte, ten mě dostal.

24.03.2021 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Letní kniha na deštivé dny. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a postavy promyšlené. Ze začátku jsem se nemohla úplně začíst ale pak jsem si Calvina zamilovala.

14.08.2020 3 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Tahle kniha ve mě zůstala ještě několik dní, všem jsem o ní vyprávěla a měla jsem pocit, že jsem Pacifickou hřebenovku prošla se slečnou Zbloudilou. Úžasné.

03.07.2020 4 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

A zpátky na BriarU. To zahřálo u srdce. U série už pro mě nemá takovou sílu ale přesto Elle umí a ví. V příběhu Huntera s Demi jsem měla pocit jako bychom se vrátili k počátkům k Návrhu s Garettem a Hanou. Výborný humor, části s Pablem byly k popukání a krásný závěr, který uzavřel i příběh Hollise a Rupi, který se provlékal knihami celé serie BriarU. Jen tři hvězdy dostává kniha protože ji srovnávám s ostatní tvorbou Elle Kennedy.

02.07.2020 3 z 5

Modrý medvěd a skřítci Modrý medvěd a skřítci Jana Horynová

Moje roční dcera tuhle knihu zbožňuje, čteme ji každý den. Za mě velké plus promyšlená a krásná ilustrace na kterou mě baví pořád koukat.

20.06.2020 4 z 5

Zlodějka snů Zlodějka snů Lenka Lanczová

Nemůžu si stěžovat, že hlavní hrdinka byla hrozně nesympaticka, protože o to autorce přesně šlo.

16.11.2019 3 z 5

Do svítání tvá Do svítání tvá Teresa Medeiros

Divila jsem se, proč kniha má tak vysoké hodnocení, asi do půlky knihy to byla moc milá a sympatická harlequinka ale pak zvrat a něco co knihu posunulo o hvězdu víš.

08.11.2019 4 z 5