ellescorpio ellescorpio komentáře u knih

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Po několika slabších rhymovkách opět pecka a dokonalost typická pro starší kousky! Propracovaný, spousta zvratů, kdy už si konečně říkáte aha, takže takhle, jasný, no a ono je všechno úplně jinak. Moc se mi líbily i ty informace z prostředí zpracování diamantů (podobně jako elektrika v Hořícím drátu ). No a ten konec... nebudu spoilovat, ale jooo jooo jooo konečně! Za to bych dala šestou hvězdu a šíleně se těším na další díl!

03.11.2018 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Jsou různé thrillery a severské krimi, kde si říkám do háje, to bylo drsný a pak je Carter. Taková kapitola sama pro sebe, s nikým neporovnatelná. Stran provedení vražd (nejen zde, ale ve všech knihách) je autor až děsivě originální a nějak mám trochu nutkání si ho ztotožňovat s Lucienem, protože tohle vymyslet...:-) Nicméně super, nevím, kdy naposled jsem nemohla spát z toho, jak to dopadne a v půl čtvrtý vstala a šla to dočíst. Drsnější než obvykle a za mě ještě o stupínek lepší než Zloba.

23.09.2019 5 z 5

Ačkoliv bych běžně knihu tohoto žánru nečetla, zaujalo mě, že se stala knihou roku. Vydržela jsem to do konce šestinedělí (toho knižního) a odložila ji. To se nedá číst!! Taková snůška nesmyslů, kterak se dítě posralo, jak moc, kam až to lítalo, kolikrát se poblilo, to je opravdu výtvor hodný knižní ceny. Vtipné to není ani omylem, ač se o to křečovitě snaží a než toto, to snad radši nějaké ty odstíny šedi. Nicméně jako antikoncepce je to dobré.

16.06.2015 odpad!

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Na nového HH jsem se těšila hodně, bohužel se dostavilo rozčarování až zklamání. Pro všechny HH byl společný jmenovatel, že kniha dokonale vtáhne do děje a absolutně nevnímáte svět kolem. Na to jsem se hodně těšila. Bohužel jsem po první stovce stran tenhle pocit pořád neměla, neustále jsem se dívala, jak jsem daleko, do čtení se mi vůbec nechtělo a to je tedy pro tohoto autora velmi netypické. Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala, že neustálé skoky v místě a osobách bez jakéhokoliv úvodu, odstavce, odrážky, mezery nejsou chybou sazby, ale záměr. S ohledem na rozuzlení dost prvoplánový. Závěr pro mě dost neuvěřitelný a až moc překombinovaný. Žádná z postav mi nebyla blízká, přišlo mi to takové ploché, místy nezáživné a námět nebyl nosný na počet stran. Po Noži, který byl pro mě jedním z nejlepších HH, nemilé překvapení. Možná by nebylo na škodu začít novou řadu.

25.04.2023 3 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Komentář obsahuje spoilery.

Ne, ne, prostě ne. Starý pán, který byl postřelen a bylo mu to neodborně ošetřeno v polních podmínkách, přišel o ruku a má plastovou protézu přepere policajtku, co v pohodě složí ochranku/vyhazovačku v baru? Prostě ne. Tohle umí leda super heroes z Sheldonových komiksů. Přestavuju si to takhle: hele, ten Lovec králíků se moc nepovedl, nějak to netáhlo. Ale z Písečnýho muže byli všichni vodvařený, pojď, zkusíme z toho ještě něco vytřískat, vono se to bude dobře prodávat! Dlouho se mi nestalo, abych se do čtení fakt musela nutit, tohle byl fakt šílenej blábol.

11.11.2018 odpad!

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Barbra7: Víte, co je to SPOILER?! Pokud nikoliv, tak si to laskavě najděte a patřičně takto dané pasáže označujte, kurnik šopa! Jsou tady i tací, co by se rádi nechali překvapit.

01.07.2015 5 z 5

Oko Oko Bernard Minier

(SPOILER) Několikrát jsem se při čtení této knihy musela zarazit, zda čtu opravdu Miniera a ne Thillieze (zejména pak, když Servaz potkal na chodbě Sharka :-), celou dobu jsem se nemohla zbavit pocitu, že tohle všechno už jsem četla v některé z knih Thillieze. Bod dolů srážím za konec - spousta toho zůstala nevyjasněná a nevyřešená, až jsem se i vracela, jestli jsem něco nepřehlídla.

31.10.2023 4 z 5

Most sebevrahů Most sebevrahů Taylor Adams

(SPOILER) Od autora jsem četla “Není úniku” a nebylo to úplně zlé, ale ani žádná pecka. Další knihu jsem zkusila spíše proto, že ji četla Jitka Ježková a Martin Stránský. Jejich čtení bylo na 5*, děj bohužel na 1*. Přišlo mi to takové klaustrofobní, že se celý děj odehrává na jednom místě ve třech lidech. Děj knihy by se dal shrnout do odstavce, ale nekonečné natahování za účelem vzbuzení napětí bylo úmorné. Strašný nesmysl mi přišlo nahrávání na magnetofonovou kazetu, vždyť kdo dnes nemá v mobilu aplikaci na diktafon? Had v autě a vypadlé čočky už to degradovaly z béčkovýho thrilleru mnohem dál do abecedy.

27.11.2022 2 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Od Skrytých karet nejlepší kousek. Nástupce Dawsona mi úplně k srdci nepřirostl, takže bych klidně nějaký další prequel uvítala. Kniha se mi moc líbila, přečteno za dva dny.

28.12.2021 5 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Fakt příjemný překvapení. Po třetím díle série, který byl fakt bída a hlavní hrdinka mě neskutečně vytáčela, jsem váhala, zda jít do čtyřky. A dobře jsem udělala, bylo to super, přečteno jedním dechem a ze 4 knih autorky se mi tato líbila nejvíc.

05.07.2021 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Za mě nejlepší Minier. Famózní.

11.02.2021 5 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Za závěr musím jednu hvězdičku přidat, skvělý!

08.04.2020 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Když jsem loni dočetla Pátou oběť, která skončila velkým wow, nemohla jsem se dočkat dalšího pokračování a říkala si, že nesmím zapomenout, jak to dopadlo. Koupila jsem po roce Šesté dítě a pamatovala jsem si samozřejmě prd. Trvalo mi poměrně dlouho, než jsem se chytila. Pak měl střed pěknou gradaci, bylo to napínavý, bohužel posledních asi 180 stran, kde byl děj neskutečně překombinovaný a absolutně neuvěřitelný, sráží hodnocení dolů.

29.04.2020 3 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Naposledy mě takhle uchvátilo Milénium. Absolutní dokonalost, začátek mi nepřišel zdlouhavý, bylo to jako když stavíte puzzle a každý osamocený zdánlivě k ničemu nepatřící kus najednou začal dokonale zapadat do celku a vše se spojilo v super dílo. Jedna z těch, kde zoufale chcete zjistit, jak to dopadne a zároveň ji za žádnou cenu nechcete dočíst.

01.08.2019 5 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Už dlouho jsem neměla z knihy tak moc rozporuplné pocity. Příběh skvělý, postavy perfektní, závěr famózní. Hlavní hrdinka Julie byla ovšem tak strašně nesympatická postava, že mi knihu dost kazila. Úplně mi nesednuly pasáže, kdy v hlavě odbíhá k úplně jiným událostem a návaznost na současnost byla místy dost nekonzistentní. Proti Lars Keplerovi hodně jiný styl psaní, což mě překvapilo.

07.11.2023 4 z 5

Portrét neznámé ženy Portrét neznámé ženy Daniel Silva

Kdyby to nebyla součást špionážní série, ale samostatná kniha, budu nadšená. Nicméně ve srovnání se zbytkem série je to velmi vylouhovaný odvar předchozích pecek. Po rozpačitém úvodu s Gabrielem nemajícím nic ze svých dřívějších prostředků, z kterého je navíc podpantoflák, co řeší běžný život a vodění dětí do školy, jsem měla problém se začíst. Kladné body pak za setkání s většinou postav z minulých knih: Christopherem Kellerem, Annou Rolfe, donem Orsatim, korsickou vědmou, mým oblíbeným kozlem, dále Mauricem Durandem v Paříži - tohle shledání se starými známými bylo super. Chápu, že Gabrielovi už podle Černého září musí být 70, že nemůže být věčný a je třeba to nějak zakončit. Ale nejsem si jistá, jestli tenhle způsob natahování za cenu tak velkého odbočení od původního stylu knih je přínosný. Ze špionážníhi thrilleru už to mělo pramálo.

31.01.2023 4 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Půjdu proti proudu, ale tohle se fakt nepovedlo. Nekonečné monology. Naprosto neuvěřitelný děj. Spousta nelogičností, mrtvol a bomb. Umím si to představit jako béčkový akční film, ale jako kniha to bylo utrpení.

19.04.2022 2 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Moje třetí z řady akta Enzo a líbila se mi nejméně. Nesmírně mě irituje, jak každá super kost o 30 let mladší než hlavní hrdina neprahne po ničem jiném než dostat do postele padesátníka s culíkem. Přemýšlím, zda mohl autor vymyslet něco asexualnějšího než culík v tomto věku. Ne, pane Mayi, většina žen by vzala do zaječích. Nebo nůžky do ruky.

26.11.2020 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Kniha mě velmi mile překvapila, byla dost porovnávána k Agathě Christie, které, ačkoliv Poirota ve filmu zbožňuju, fakt neholduju a vždycky jsem se ztrácela v záplavě úplně pitomých kilometrových jmen. U Nevitaneho hosta jsem si stáhla 20 stránkovou ukázku e-booku a záplava jmen. Odloženo. Jenže po Carterově Nenávisti jsem potřebovala lehčí četbu a tak jsem Nevítanému hostu přece jen dala šanci. A ono to bylo super! Žádná hluchá místa, super atmosféra, sněhem zapadlý hotel, z kterého není úniku, množící se mrtvoly a překvapivý motiv pachatele. Skvělá oddychovka na víkend.

29.09.2019 4 z 5

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

Za mě naprosté nadšení (jako velký milovník vody jsem si to fakt užívala, přece jen detektivek, co se odehrávají na 23. východní je až až), i jsem si prohlížela mapu Temže a kde že je ten Deptford Creek a jak to vypadá :). Děj krásně plynul a na konci jsem byla úplně našponovaná. Ještě mi zbývá Volavka, ale z těch zbylých tří s Lacey se mi tato líbila nejvíc. Co autorce rozhodně nelze upřít, je opravdu originální pachatel v každé knize. I se mi líbí, že je každá kniha jiná a není to na jedno kopyto. Jen by možná neuškodilo zopáknout za kým a proč to jezdí Lacey do vězení, kdo nečetl první ze série, asi bude krapet zmaten.

17.07.2018 5 z 5