Ella161 Ella161 komentáře u knih

Lakomec Lakomec Molière (p)

Tohle nebylo vůbec špatně čtení, vlastně jsem se i docela nasmála. Všem maturantům doporučuji, nebudete se u toho nudit.

08.02.2023 4 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

Ježíši! Ještě nikdy se mi nestalo, že by se mi líbila druhá kniha v sérii! Vždy to byla ta první, ale v tomhle případě tomu je jinak. Věřte mi, když Vám říkám, že tenhle příběh je naprosto DOKONALÝ!!! Prosím, jestli váháte nad koupí, tak si ho kupte! Přísahám, že nezklame. Hm… já se do té knihy a hlavně do těch postav asi fakt zamilovala Už teď vím, že tahle “recenze” bude stát za nic, protože nedokážu napsat nějakou smysluplnou recenzi na něco, co se mi opravdu tak líbí a chytlo za srdce.

Dámy, Jack byl prostě zlatíčko. Každá z Vás si ho zamiluje. To Vám slibuji. Bylo tak krásné číst o jeho pocitech. Bylo hezké, že se nestyděl dát najevo, jak hluboce ho to všechno zasáhlo. Bylo úžasné se ponořit do jeho nitra. Já ho snad ani nedokáži popsat, protože on byl tak skvělý! Ze začátku působil takovým nemilým dojmem, ale přiznejme si… kdo nemá rád takové ty drsné týpky, které své pravé já jen schovávají za touhle maskou, aby jim už nikdo nemohl ublížit? On byl totiž tak milující, upřímný a laskavý. Nejvíc se mi líbilo, že jsem se občas v něm tak moc viděla. Chápala jsem všechno ohledně toho psaní i spoustu jiných věcí, které jsme měli společné. Možná proto mi tak přirostl v srdci. Občas jsem v něm viděla sebe samu. Ash měla takové štěstí, že ve svém životě měla zrovna jeho. Každé z nás bych přála jednoho takového Jacka, který by nás miloval celým svým srdcem a pro kterého bychom byly celý jeho svět.

Uznávám, že konec byl celkem přeslazený, ale přiznávám, že jsem u něho brečela jako želva. Jako vážně. Ani jsem si to moc neuvědomovala. Ale to pomyšlení, že jejich příběh opravdu skončil dobře, po to všem… to mě vážně zahřálo u srdce. Měla jsem za ně obrovskou radost, i když je mi samozřejmě jasné, že jsou to jen fiktivní postavy. Jenže pro nás čtenáře zas tak úplně ne, že? Jejich příběh je vážně kouzelný, přísahám. Já vím, že takových je plno, ale tenhle je prostě něčím výjimečný, jedinečný…

P.S. Bylo skvělé, že se v knize objevovali Paul i Eden z minulého dílu. Tohle mi vždy vykouzlí úsměv na tváři a to čtení hned zpříjemní.

19.05.2022 5 z 5

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

Já jsem věděla, že se mi kniha bude líbit. Četla jsem na ní skvělé ohlasy a někdo dokonce i tvrdil, že je to Vi nejlepší kniha. Mně se tedy furt líbí nejvíce Alfa samec, ale tenhle příběh je prostě něco!

Jak jsem zvyklá, tak začátek byl prostě vtipný. Jak Ireland vůbec mohla dopustit to, že takový mail pošle šéfovi? Byl fakt vtipný a díky němu se Grantovo a Ireland cesty spojily dohromady. Strašně se mi zamlouvala Ireland, který nedělalo problém nic říct. Jako vůbec nic. To, co si myslela, to také řekla. Občas do toho zakomponovala i pár sprostých výrazů a bylo jí naprosto jedno, kdo si o ní co bude myslet. Také se mi líbilo, jak byla sebevědomá a drzá. Dokázala Grante pěkně rychle zkrotit a přiznejme si, že on to fakt potřeboval. Také to byla ale holka se srdcem na správném místě. Ireland byla prostě správná hlavní postava, kterou jsem si hned oblíbila a cítila k ní už do začátku nějaké sympatie.

I v téhle knize byla mužská postava velmi sebevědomá, drzá a se špatnou minulostí. Grant byl ale zlatíčko. Občas to s ním bylo vážně těžké, ale i tak jsem si ho strašně oblíbila. Nevím, kde Vi bere pro takové chlapy inspiraci, ale vážně bych chtěla jednoho potkat.

Příběh byl opravdu skvělý. Zkoušela jsem hádat, co se asi Grantovi v minulosti stalo, ale moje odhady byly všechny špatné a skoro se ani k té správné variantě neblížily. A jeho minulost byla vážně smutná. Nejedna slza mi u toho ukápla (ha… brečela jsem fakt hodně). Bylo mi ho fakt líto. Tohle si nezasloužil, nikdo si tohle nezaslouží. A já věřím, že se tohle stává, bohužel, i v reálném životě. Kapitola 37 mě fakt dostala! Grant ušel velký kus cesty a když psal tem dopis… bože můj. Začaly mi stékat slzy, aniž bych o tom věděla. V tu chvíli jsem si totiž uvědomila, jaký tem dopis má význam (ten, kdo četl pochopí) a že za svou minulostí konečně udělal tlustou čáru.

21.07.2021 5 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Ani v tomhle případě autorka nezklamala. Knihu jsem četla už 4x a stále se jí nemohu nabažit. Sice mám Alfa samce raději, ale tenhle příběh hned po něm. Keeland vymyslela opravdu originální začátek, díky kterému jsem zjistila, že koupí téhle knihy jsem nešlápla vedle.

Vždycky na mě udělá dojem, jak autorka dokáže skvěle napsat své postavy. Jak dokáže tak hezky popsat jejich pocity. Hlavně to, jak jim vždy vytvoří takové to "kouzlo", díky kterému se ty postavy zdají opravdové a vy si je hned zamilujete, protože Vám připadají jako nějací vaši známý (tedy alespoň mně). Také se mi opravdu moc líbí, jak z erotického románu dokáže udělat něco, nad čím se zamyslíte. Jak vždy určité postavě vymyslí nějakou špatnou minulost (zkušenost), díky které ta daná postava je taková, jaká je. Tedy silná, trochu namyšlená, sebevědomá, ale zároveň citlivá duše, která si toho hodně odnesla. Ano, v tomhle případě narážím na Chase. Chase byl prostě zlatíčko, který si oblíbí určitě každý čtenář. Jeho smysl pro humor je prostě dokonalý. A i když jsem příběh četla několikrát, tak mě stejně vždy dostane to, čím si on procházel. Snad po každém dalším přečtení brečím víc jak minule. Bude to tím, že si vždy lépe uvědomím, jaké to pro něho muselo být, že se do něho dokážu lépe vcítit. Jasně, je to jen fiktivní postava, ale tohle se stalo a stává tolika lidem (eh… jsem trochu no… ale co byste po mně chtěli. Chodím na zdrávku a tudíž je celkem logické, že jsem tak empatická/citlivá). Každopádně bylo hezké i smutné číst, jak s tím bojoval a jak se tím postupně přestal "užírat”. Nebyla to jeho vina a bylo mi ho neskutečně líto, protože si to za vinu dával.

Každopádně příběh je skvělý. Smála jsem se (a to dost hlasitě), uculovala jsem se (u toho jejich špičkování to ani jinak nešlo), zuřila jsem (ten, s prominutím, blb Chase se někdy choval fakt dost hnusně) a plakala jsem ( když jsem zjistila, co se Chasovi stalo, prostě jsem se neudržela). Kniha ve mě zanechala tolik pocitů, které bohužel nedokážu popsat slovy. Vy ale také čtete, takže mi rozumíte, když řeknu, že ve mně zanechala "něco", co tu knihu dělá nezapomenutelnou a jedinečnou. Může být spousta knih s podobným příběhem, ale můj nejmilejší bude stejně tenhle.

07.07.2021 5 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

To je tak milá kniha! Sice budou za chvíli Vánoce a já tady čtu letní knížku, ale vůbec mi to nevadí. I když je škoda, že jsem si jí nekoupila dřív. A proč jsem si jí nekoupila? Protože jsem se bála, že mě to prostě nebude bavit, že už jsem z takových “sladkých” příběhů vyrostla. Po přečtení jsem si uvědomila, že z nich asi nevyrostu nikdy. Autorka umí krásně psát. Všechny postavy (až na Reagan, která mě strašně iritovala) mi byly sympatický. Hlavně Lennon a jeho černý humor. Líbilo se mi, že o přírodě (divočině) věděl tolik. A ačkoliv nemám ráda tyhle průvodce a různé zajímavosti o těch místech, tady jsem si to vyloženě vychutnávala a hltala informaci za informací. Zorie mi taky byla velmi sympatická. Když jsem četla recenze a pár lidí psalo, že je štvala, tak jsem se trochu bála... ale mě ani v nejmenším neštvala. Sice byla posedlá plánováním, ale měla jsem ráda, jak používala sarkasmus. Také různé fakty o astronomii mi přišly velmi zajímavé a ani se jí nedivím, že na tom tak ujíždí. Trochu jsem nepochopila jejich dávnou rozepři a následné oddělení. Byla to kravina a každý se domníval něčeho jiného... kdyby si to vyříkali... Každopádně o to víc je jejich příběh krásnější. Pokud Vás nezaujme anotace, tak obálce určitě neodoláte. Je to příjemné letní čtení a já doufám, že autorce přeloží další knihy.

17.11.2020 5 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Tak tohle bylo něco! Oba jsem si hned oblíbila a jen doufám, že jim vztah na dálku vydrží!

On On Elle Kennedy

To je první kniha, kdy jsem četla o homosexuálech. Bylo to fajn čtení a hned jsem se do nich i ostatních postav zamilovala????

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Krásný nadčasový příběh, nečekala jsem, že to bude vypadat takto a že mě to vlastně bude bavit. Ten konec je krásný.

08.02.2023 4 z 5

Adelheid Adelheid Vladimír Körner

Knihu jsem přečetla během chvíle. Celý ten příběh pro mě byl zajímavý. Postavy jsem si oblíbila, celé to prostředí bylo krásné popsané. Hlavně ty vztahy mezi postavami. Škoda toho konce, ten jsem opravdu nečekala. Tahle kniha se mi líbila z mého seznamu maturitní četby snad nejvíce, vřele doporučuji.

08.02.2023 5 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Skvělý příběh, jak jinak. Sice není úplně můj nejoblíbenější, tuhle čest má stále Kulti, ale byl opravdu super! Skvělé postavy, skvělý příběh a hlavně skvělé prostředí.

25.12.2022 5 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Ani s tímhle výběrem jsem nešlápla vedle. Trochu jsem se bála po přečtení anotace, ale neměla jsem k tomu vlastně žádný důvod. Podobný příběh jsem ještě nečetla, takže tohle pro mě byla trochu novinka. Pokud jste romantická duše, tak tohle je kniha přesně pro Vás. Romantika tam čiší skoro z každé stránky. I když já na tohle moc nejsem, tak se mi příběh líbil a bylo zajímavé číst o tom, jak se Paul mění v různé osobnosti. Od začátku je sice jasné, jak tohle skončí, ale kvůli tomu tohle vůbec čteme, ne? Je to dobrá oddechovka, do které se hned začtete a stránky Vám mizí pod prsty. Na léto ideální. Jen jednu výtku bych k tomu měla. Tedy to, že tam nebyly pohledy obou hrdinů. To mě celkem naštvalo, protože by bylo určitě zajímavé číst Paulovo pohled.

Teď k postavám. Eden mi hned padla do oka. Hlavně tím, jak cynická byla. To se mi fakt líbilo. Jen mě trochu štvalo, jak se podceňovala a furt blábolila o tom, že tenhle chlap není pro ní, ale spíš se hodí pro její sestru, která je mnohem atraktivnější. Fakt to nechápu, protože ona mě svou povahou naprosto okouzlila a nejen mě.

No a s Paulem je to trochu složitější. Jelikož zde nejsou kapitoly z jeho pohledu, tak jsem ho nemohla skutečně poznat. Tím, jak byl furt v nějaké roli, jsem nemohla vědět, co skutečně cítí. Jestli to jen nehraje, jestli to není další hra. Jasně. Bylo pozoruhodné číst, jak dokáže své osobnosti měnit. Avšak díky tomuhle jsem si ho prostě nedokázala až tak oblíbit. Furt jsem si říkala, jestli to takhle opravdu cítí, jestli zrovna tohle myslí vážně. Někdy mě to fakt štvalo. Proto se mi líbila poslední čtvrtina knihy, kdy si na nic nehrál a byl sám sebou. A když jsem se dozvěděla o jeho minulosti…. měla jsem slzy v očích. Bylo mi ho tak líto a soucítila jsem s ním. Díky poslední čtvrtině knihy jsem si ho dokázala oblíbit. Vážně je škoda, že tam nebyly kapitoly z jeho pohledu. K té knize bych měla hned jiný vztah.

Každopádně musím přiznat, že mě příběh donutil se zamyslet nad láskou jako takovou. Možná mi i na pár věcí změnil názor. I když jsem se ze začátku k příběhu přistupovala skepticky, tak mě opravdu mile překvapil.

08.08.2021 4 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Tak tenhle příběh byl pecka! Strašně jsem se u něho nasmála a skoro každou stránku si lepíkovala, protože ty hlášky a přirovnání jsou skvělé! Musím vůbec zmiňovat, že hlavní postavy jsem si FAKT moc oblíbila? Jo a ty recepty vložené u konce některých kapitol byl skvělý nápad.

Jakson se mi líbil. Líbilo se mi, jaké kolem něho bylo tajemno a jak byl drzý a neuměl se chovat. Také se mi líbilo, že pod tou tvrdou slupkou se schovával fajn chlap, který dokáže s lidmi soucítit. Hlavně se mi líbilo, že i když byl nerudný, tak dokázal být i vážně vtipný. Hlavně mi přišlo úsměvné, jak se mu z ničeho nic mění nálady. Jednou je milý a vzápětí nevrlý. Vždy jsem se tomu musela smát. Každopádně bylo mi ho strašně líto, protože to co se mu v minulosti stalo… no nebylo to pěkné a nezasloužil si to. Vlastně jsem i chápala, proč se chová, tak jak se chová. Takhle by mu alespoň nikdo neublížil.

No a Bianca byla báječná! Nenechala si nic líbit, byla sebevědomá a drzá. Takové hrdinky mám nejraději. Žádné křehké květinky. Každopádně i ona to neměla jednoduché a přiznávám, že ke konci jsem nepokrytě brečela.

Každopádně tenhle příběh byl úžasný! Hned jsem se začetla a nemohla se od knihy odtrhnout. Sice byl konec malinko uspěchaný, ale to mi moc nevadilo. Jsem ráda za to, jak to skončilo. Ty dva si to fakt zasloužili. Já to říkám všude, že tenhle žánr skrývá ty nejlepší příběhy. Už se těším, až si knihu přečtu znova!

07.08.2021 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Nemůžu jinak, než doporučit! Autorka prostě psát umí a tahle kniha Vám to jen potvrdí.

20.02.2021 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Krásný příběh!

20.02.2021 5 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Myslela jsem si, že to bude něco jako Božský bastard, ale tohle je mnohem lepší. Prestona jsem si nemohla víc zamilovat. Přestože byl arogantní, bezcitný a no dobře... skoro furt se choval jako kretén. Užívala jsem si kapitoly, kdy si s Tarou dělali naschvály. Jakkoliv bez srdce se zdál, bylo hezký číst, jak se mu Tara dostávala pod kůži a postupně jeho srdce obměkčila . Měl hodně tvrdé podmínky, co se práce týče. Taře se nedivím (vlastně ani předešlým asistentům), že chtěla skončit. Já bych s ním nevydržela ani jeden zatracený den. Takže obdivuji Taru, která to zvládala něco přes dva roky bez nějaký větších námitek. “Vzdala” se kvůli němu osobního života ( tady musím podotknout, že Preston taky, což mě mile překvapilo. Vůbec bych nečekala čeho všeho se vzdal, když uvážíme, že byl něco jako nejžádanější muž v New Yorku) a ani moc neremcala. Samozřejmě tam byl zvrat, ale takový jsem vůbec nečekala. Preston celou tu situaci zvládl skvěle. Očekávala jsem, že příběh bude takový to klišé Šéf a jeho asistentka či sekretářka se nesnáší, začnou spolu spát a pak spolu budou chodit. Takhle to tady ale nebylo, což mě příjemně překvapilo. Od autorky jsem četla i Turbulence a přiznávám, že se mi tahle kniha líbila mnohem víc.

21.08.2020 5 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Oficiálně je tahle kniha moje nejoblíbenější Westovka. Ty jo, fakt nevím, co k tomu psát. Mám takový pocit, že bych se neustále opakovala. Každopádně tohle byla bomba! To je přesně to, co vás rozveselí i dostane do lepší nálady. Všechny postavy jsem si zamilovala. Charlie včetně bratrů jsou bezvadní. Jejich sourozenecké potyčky mi připomínají ty moje. Jasně můžeme vidět jak jim na sobě záleží, jaký mají pevné sourozenecké pouto. A Bradon? To je třešnička na dortu. Líbil se mi ten nápad v podobě svěřování se večer přes plot. Mezi Charlie a Bradonem je ta příjemná chemie, pocity první lásky. Moc, moc doporučuji! Vím, že tahle recenze není nic moc, ale ono se těžko píše o příběhu, který vás naprosto okouzlil. Takhle si představuju léto!

15.08.2020 5 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Tenhle příběh mám strašně ráda a už jsem ho četla několikrát. Autorka píše tak, že upoutá vaší pozornost a vy nemůžete knihu odložit, dokud jí nebudete mít dočtenou. Doslova hltáte každou další stránku, až si uvědomíte, že jste najednou na konci a všechno to končí. Názorně vidíme, jak láska lidi mění. Můžeme se zamilovat ač nechceme. Můžeme se zamilovat do osoby, kterou jsme předtím neměli rádi. Kniha taktéž poukazuje, že nemáme soudit podle vzhledu. Nikdy totiž nevíme, jaké tajemství či příběh v sobě člověk skrývá. Místy byla kniha i smutná a dojemná, takže pokud jste citlivý či empatický, oči Vám nezůstanou suché.

13.06.2020 5 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Návrh se mi líbil víc, ale Deana jsem si zamilovala již ve zmíněné knize, takže se mi taky četla skvěle. Přiznám se, že mi v určité pasáži tekly slzy proudem, ale co nadělám. Jsem citilivka. Určitě doporučuji!

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

Tahle kniha se mi strašně moc líbila. Bylo to něco jiného, než na co jsem zvyklá. Colea jsem si zamilovala hned. Kdo by to byl řekl, že hezký a potetovaný chlap nebude děvkař? To se mi na téhle knize líbilo asi nejvíce. Vždycky je ten chlap pěkný a děvkař, pak potká lásku svého života a změní se. Nicméně v téhle knize je Cole romantik a upřímně? Která ženská by takového chlapa nechtěla? Líbilo se mi, jak byl trpělivý a věřil, že mu Shannon bude důvěřovat. Byl trpělivý, laskavý a hodný. Líbilo se mi, jak příběh krásně ukazuje jeho milující rodinu. Taky by jsme si z příběhu měli vzít ponaučení, že nemáme lidi soudit podle vzhledu.Prostě a jednoduše tuhle knihu moc doporučuji! Je skvělá!

29.04.2020 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Kniha mě chytla za srdce. Díky ní jsem se zamyslela nad spousty věcmi a taky si pobrečela (jak jinak). Jsem totálně emočně vyždímaná a chtěla bych napsat nějakou smysluplnou recenzi, ale nejde to. Nedokážu slovy vyjádřit, jak moc se mi kniha líbila a jaký ve mně zanechala dojem. Jednoznačně doporučuji.

07.01.2023 5 z 5