Elize Elize komentáře u knih

Zjizveni Zjizveni Emily McIntire

Tenhle díl se mi líbil mnohem víc, než první. Bylo to čtivé, napínavé, mezi hlavními hrdiny to jiskří od samého začatku a líbí se mi jejich postupně se vyvíjecí vztah a že na ten závěr jsou spolu. Byly zde i hezké odkazy na původní pohádku. Tohle mi opravdu sedlo, Tristan byl super chlap, kterému jsem držela hrozně palce, i když byl temný a Sara mu byla rovná. Rozhodně doporučuji

01.05.2024 5 z 5

Tonoucí duše Tonoucí duše Ava Reed (p)

Tak tohle se mi líbilo ještě víc, než první díl. Mezi hlavními hrdiny to plynulo hezky přirozeně i jsem se eo nich dokázala vžít a porozumět jim, jak si museli k sobě najít cestičku. Sierra je super holka od rány ale ve skrytu duše citlivá a Mitch byl prostě dokonalý muž. Bylo to hezké, čtivé a těším se na další díl.

09.04.2024 5 z 5

Šéf, co tě nadzvedne Šéf, co tě nadzvedne Winter Renshaw

Začátek knížky byl trochu o ničem, pak se to zlepšilo, hlavně Elle byla super postava, West byl za mě postava trochu o ničem. Napsané to bylo hezky, ale některé zdlouhavé odstavce, které nikam neposouvaly děj ani vývoj postav jsem musela přeskákat a nemohla jsem se zbavit dojmu, že to mezi hlavními postavami vůbec nejiskří, chybělo mi tam zkrátka nějaké napětí, které by mě přimělo otáčet na další stránku.

11.01.2024 3 z 5

Velké naděje Velké naděje Ava Reed (p)

Bylo to hezké, čtivé, rozhodně to patří k autorčiným lepším knihám. Zdravotnické prostředí je sice trochu naivně vykreslené, ale je to romantická knížka, tak to nevadí. Všechno tam bylo a všeho bylo tak akorát - romantiky, napětí, i humoru. Trochu se tam za mě některé pasáže opakovaly a občas jsem měla problém s tím, že u mě dojemné scény nevyvolaly tu hloubku emocí, které zřejmě měly. Takže určitě super knížka, ale zatím nepřekonala autorčinu Deeply.

08.11.2023 4 z 5

Sladká nevědomost Sladká nevědomost Danielle Lori

Tohle se mi líbilo, bylo to čtivé, mezi hlavními postavami to jiskřilo neuvěřitelně a i pěkně vykreslené prostředí. Jenom mi chyběla zápletka - nebo možná zápletky... celá kniha je zkrátka podle názvu sladká... ale vzhledem k tomu, že je příběh zasazen do mafiánského prostředí čekala bych ke konci něco napínavého i se zbraněmi, ale to se nestalo, závěrečná zápletka je vlastně pouze o tom, jak si hlavní hrdinové vyjasní své city k tomu druhému. Jinak doporučuji

07.12.2022 4 z 5

Chtíč Chtíč Geneva Lee

Tak tohle byla ale hrozná stupidita... No, zkrátka nese se to celé v duchu prvního dílu... hlavní hrdina je klasický psychopat a hlavní hrdinka je hloupá naivní husička. Trochu jsem doufala, že u postav uvidíme nějaký posun nebo vývin, ale to se nekonalo... rozdíl mezi prvním dílem je pouze v čtivosti. Druhý díl zabředává do neskutečně nudných a hloupých dialogů, neskutečně hloupých a vysloveně otravných myšlenek hlavní hrdinky, která je psychicky závislá na hlavním hrdinovi. Opět nesčetněkrát použité slovo šukat... nesčetně sexuálních scén, až je to vysloveně otravné. Navíc jsou zde přidané vykradené scény z jiných erotických románů (to, kdybychom si náhodou nevšimli) a jako vždy velmi těžkopádně uvěřitelné, že vůbec tam někdo něco má společné s něčím královským... no katastrofa, vážně jsem doufala, že po tom menším fiasku s prvním dílem se to trochu zlepší, ale je to ještě horší, třetí díl si nechám ujít.

16.09.2022 1 z 5

Stopy minulosti Stopy minulosti Kathryn Taylor

Tohle bylo trochu těžkopádné. Doufala jsem v nějaký romantický příběh s nějakou trochu záhadnou zápletkou. Prvním problémem byla čtivost - zpočátku se děj okamžitě rozjede, žádný zbytečně dlouhý úvod, jenomže následně kniha zabředává do nekonečných dialogů hromady postav Irské vesnice. Postav je celkem hodně a jsou pro čtenáře těžko odlišitelné, rozdělují je spíš příbuzenské vztahy, než že by na čtenáře nějak působil jejich charakter. Dialogy zde často opakují problematiku a jsou proloženy opět se často opakujícími vnitřními pochody hlavní hrdinky. Chvílemi to svádí k tomu, aby to člověk zkrátka přeskočil. Dále mi v knize chyběla nějaká opravdovost, čtenář má sice popsány vztahy, ale nepůsobí to tak... je zde například napsáno, jak to mezi Lexie a Graysonem jiskří, ale ani jednou jsem neměla ten pocit, zrovna dialogů mezi nimi je k celkovému poměru dialogů velmi málo a všechny byly (alespoň za mě) mdlé. Rozhodně to nepůsobilo přesvědčivě. Také mi vadilo, jak je hlavní hrdinka naivní a chová se a mluví jak stará-mladá... v knize je to samé okay střídané s výrazy jako vyhubovat a žoviální... hlavní hrdinové působí jako by se vyloupli v minulém století a byli tak o deset let starší. Zápletka je zde celkem zajímavá, ale myslím, že z ní autorka mohla vytěžit víc, ale všechno bylo umořené množstvím dialogů, které ani zápletku nikam nesměřovaly. Uvidíme, jak si povede druhý díl.

12.09.2022 3 z 5

Říše neřesti Říše neřesti Meghan March

Tenhle třetí díl byl za mě trochu zklamání. Všechny zápletky, které nám autorka nasázela v prvních dvou dílech byly (alespoň za mě) hrozně předvídatelné. Nebylo zde žádné překvapení, žádný obrat... a počáteční část, kdy autorka vykresluje, jak spolu hlavní hrdinové žijí a tráví volný čas, tak to teda... uf... tam to za mě hodně skřípalo a bylo to zkrátka nudné... na krátký počet stran mi dalo zabrat se těmi odstavci prokousat a ukázalo se, že už ani erotické scény zde nebyly moc nápadité a scény neerotické byly vyslovená nuda. Nějaká ta trocha akce na závěr to úplně nespravila.

10.08.2022 3 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Opět to byla neuvěřitelná jízda! Knihu zkrátka čtete a čtete a nejde to ji odložit! Je zde všechno na co jsme u Maasové zvyklí - čtivost, akce, napětí, romantická linka a samozřejmě ani tentokrát nechyběl časový zámek, který neskutečně poháněl děj dál. Zpočátku jsem se obávala, jak se to bude číst, především podle komentářů, jak je Nesta nesnesitelná... ale bylo to celkem v pohodě. Nesta sice byla na pár facek, ale naštěstí celkem brzy se snažila napravit, ale zkrátka šlo to postupně, ani jsem nic jiného neočekávala a navíc (ač se to někomu možná zdálo nedostačující), tak měla své důvody, proč být taková. Co se týče dvojice Cassian a Nesta, tak za mě pecka, šlapalo to vždycky, ale tady to mezi nimi opravdu jiskřilo a už od začátku bylo jasné, že k sobě pasují - on generál, ona valkýra. Akorát mohli by už Feyre a Rhys přestat v každém díle umírat? Opravdu jsem trnula, jak to s nimi dopadne, jako opravdu! Závěr byl hodně emotivní a za mě i vydařený, rozhodně doporučuji! Jako vše od této autorky! Ale... přeci jen bych ráda měla alespoň ještě jednu knížku, která bude z pohledu Feyre a Rhysanda... vím, že se nejspíš nedočkám, ale přijde mi, že bych o nich dvou mohla číst donekonečna, jsou úžasná charismatická dvojice, která mě nikdy neomrzí :)

11.02.2022 5 z 5

Madly Madly Ava Reed (p)

Hrozně jsem se těšila na tuhle dvojici a rozhodně jsem patřila do týmu Mason, bylo to hezky napsané, čtivé, ale některé věci se zde příliš opakovaly a po celou knihu jsem měla pocit, že se to nikam neposouvá, že se vztah mezi hlavními protagonisty nikam nevyvíjí. Za půlkou knihy jsem měla skutečný pocit, že June jen hledá chabé výmluvy, proč Mason ne, za mě tam nebyl jediný reálný důvod... a pak přišel konec, kde se to rychle sfouklo, všechny důvody proč ne, byly ty tam, jako kdyby autorka hlavně chtěla stihnout alespoň jednu sexuální scénu mezi postavami. Jedna hvězdička navíc za Masona, je to skutečně méďa k pomilování.

10.12.2021 4 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Opět pěkné, čtivé, je zde všechno na co jsme od Mony Kasten zvyklí, ale v tomto díle se přidávají kapitoly z pohledu dalších postav, jako je Lydie a Ember, je to věc názoru, ale za mě to tam být nemuselo. Ne, že by i tyto kapitoly nebyly čtivé, ale ani jedna z postav mě nezaujala. Ember byla zajímavá, ale její kapitoly jsou v knížce asi pouze tři, což je podle mě zbytečné, od Lýdie toho bylo více, ale zase neměla za celou knihu absolutně žádný progres... celou knihu jsme čekali, zda odhalí své tajemství svému milému profesorovi, ale nakonec jsme se ani to nedozvěděli. Zkrátka, když už ji tam autorka nutně musela dát, tak jsem čekala nějaký zvrat v její dějové linii a to se nestalo. V romantických knihách jsem zkrátka zastánce, když se autor soustředí na ústřední dvojici a neodbíhá, je to pak těžké na napsání a nemusí se to vždy povést (uvidíme v dalších dílech). Vztah mezi Ruby a Jamesem se zdálo, že se konečně začíná posouvat, ale jejich usmiřování na začátku mi připadalo trochu křečovité. Nejprve se James nechtěl vnucovat, pak hned otočil, že bude o Ruby bojovat a pak si během jednoho hovoru na jednu stránku odpustili. Nechci jen kritizovat, knížka je moc pěkná, hezká obálka, čtivá, poutavá, ale zároveň citlivá. Trochu mě zde (stejně jako u prvního dílu) vadil překlad a neustálé "maminka" a "tatínek"... k sedmnáctiletým středoškolákům se ne v každém kontextu hodí... (když se James vzteká, nenávidí své rodiče a otce udeří do obličeje, tak by asi neříkal "tatínek")... taky je zarážející, jak všechny postavy (a to zdůrazňuju všechny!) prožívají na svůj věk hrozně hluboké pocity. Co se týče konce, zůstává nám opět otevřený, v tomto případě, bych řekla, že je ještě více otevřený, než v prvním díle, takže čekání na třetí díl bude peklo... za mě konec ale nereálný, určitě by to probíhalo jinak, ale to už odpouštím, protože to tak autorka potřebuje pro svůj příběh. Těším se na další díl.

24.11.2021 4 z 5

Limea Limea Lin Rina

Knížka se hodně liší od Kronik prachu a to se mi líbí, rozhodně nejsem fanoušek toho, aby se autor zahrabal v jednom žánru. Moc zajímavě vymyšlený svět, bylo to zase něco nového a originálního. Musím opět vyzdvihnout čtivost a plynulost děje. Bohužel stejně jako u Kronik prachu mám stejný problém s uříznutým koncem. Poslední dobou mívám tenhle pocit u vícero knih, ale tady to platí obzvlášť. Působí to opět, jako by autorka chtěla mít knihu už rychle za sebou. Je nutné, ale mít na paměti, že i konec má v knize své místo a je důležitý! Myslím, že ten potenciál v knize byl a klidně by se dal svět rozložit do více dílů, pokud to ale měl být jeden, tak ten konec mi opravdu vadil. Jakože ve stylu "cizinec nám pomohl, všem zachránil život, ale teď ho tu nechceme, ale nastane doba, kdy ho chtít budeme... tak OK... a pak teda připluje a to už je ta doba?" Škoda toho konce, jinak knížka pěkná, doporučuji.

26.10.2021 4 z 5

Na kolenou Na kolenou Meredith Wild

Příběh nebyl špatný, měl myšlenku a jako podobné romantické knížky, byl oddechový a poměrně čtivý. Velkou výtku mám však k zápletce a problémům hlavních hrdinů, které je od sebe drží zpátky. Jsou napsané velmi těžkopádně, špatně rozpracované a jen stěží uvěřitelné. Hlavní hrdinka se potýká s problémy v práci, ale také se závislostí na alkoholu a cigaretách, vše se ale vyřeší až příliš snadno, stačí, že se zhroutí nad lahví alkoholu a není schopná ji vypít na jeden zátah a cigaretu ji sebere hlavní hrdina... ten naopak si nese svá válečná traumata z fronty, čtenář se už ale nikdy nedozví jaká, nebo jak a co ho vlastně poznamenalo. To vše tvoří velmi chatrné kulisy k celému příběhu. Jako oddechovka je to dobré a když nemáte velká očekávání, tak je to zkrátka hezký příběh o dvou lidech, kteří se mají rádi a jen k sobě po letech hledají znovu cestu.

09.04.2021 2 z 5

Gabrielovo inferno Gabrielovo inferno Sylvain Reynard

Celkem pěkné, romantické čtivo. Hodně mi tam ale nesedla ta ER forma, většinou ji oceňuji, protože je spisovatelsky náročnější, ale tady mi neseděla, protože myšlenkové pochody obou hlavních postav byly stejné, což hlavní postavy dělalo charakteristicky strašně nezajímavé. Navíc už mě začíná trochu unavovat ten klasický stereotyp - ona 23letá panna, on třicetiletý zkušený hřebec. Zpočátku mi tedy trvalo, než jsem se do knihy vůbec začetla. Ani mi nepřišlo, že by se tam tolik opakovalo slovo 'Dante', spíš mi vadilo neustálé opakování vět typu: "Usedla na židli značky IKEA." OUUU! Nevím, jestli autor někdy byl v IKEE, ale tam mají asi tak sto židlí a opravdu různé... takže to neříká nic o ceně, vzhledu... zkrátka o ničem, nevím, proč je nutné uvádět u nábytku značku. Dále se zde v komentářích kritizuje srovnávání s 50 Odstíny, no ono není divu, když zde autor dává tolik podobností (záměrné jméno hlavního hrdiny, jeho sebenenávist i fakt, že je adoptovaný a nese si šrámy ze svého bídného dětství, hlavní hrdinka je stále panna, zatímco on sexuálně zkušený... zkrátka někde se autor inspirovat musel). Knížka má dobře psané pasáže - například, když spolu Gabriel a Julia poprvé tančili, když ho zachraňovala v opileckém stavu, když se hádali na semináři, ale něco tomu trochu chybí, čekala jsem nějakou zápletku, nic se však nestalo, uvidíme, co přinese další díl.

23.09.2020 3 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

Stejně dobré jako první díl. Velmi čtivé, napínavé, člověk by tu knížku nejradši ani neodložil. Tenhle příběh a hlavní hrdinové mi seděli mnohem víc než v předchozí sérii, zkrátka zbožňuji Kazi a Jase. Jedinou výtku bych dala mapce, jelikož autorka svět trochu víc rozvedla a rozpracovala, tak by bylo fajn mít všechny ty údaje na mapce. Jinak ale rozhodně doporučuji, je to lehké, ale dobré čtivo a ráda se ke knížce vrátím.

09.03.2020 5 z 5

Polibek vítězů Polibek vítězů Marie Rutkoski

Z celé série jednoznačně nejnapínavější díl. Čtivé, dobře psané, líbily se mi myšlenkové pochody hlavních postav, oceňuji, že byly velmi reálné (např. Kestrel, která chová zášť ke svému otci, ale zároveň se jí po něm stýská). Také se mi líbil vývoj Kestrel, který byl nejvíc znatelný a samozřejmě jsem si oblíbila Rošara a jeho tygra. Konec byl podle očekávání a jsem s ním spokojená. Za mě nejlepší ze série a doporučuji! Jediné, co mě mrzí, že je kniha v dostání pouze elektronicky, skutečně doufám, že vyjde papírově, abych si ji mohla dát na čestné místo do knihovny vedle prvního a druhého dílu.

07.02.2020 5 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Oddechové čtení, celkem dobře čtivé, ale za mě tomu něco chybělo. Neustále postrkování na téma " co spolu budeme dělat v posteli" a ve výsledku tam je pouze klasický sex, což by mi ani nevadilo, ale moc mi neseděla uměle vykonstruovaná zápletka, která nedávala i přes flashbacky moc smysl. Buď člověk prostě tragédii překonal nebo ne, nemyslím si, že je něco mezi. Nebylo to špatné, ale jsou lepší knížky v tomhle žánru, například Božský bastard.

16.01.2020 2 z 5

Božský milenec Božský milenec Christina Lauren

Stejně čtivé jako předchozí díly - všechny jsou psány vlastně ve stejném stylu. Hlavní postavy se mi líbily víc než například ve druhém díle. Bylo příjemným zpestřením, že nezakrývaly své city až do samotného konce.

21.12.2019 3 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Po druhém díle, (který byl pro mě maličkým zklamáním) mi chvíli trvalo, než jsem se do děje začetla a zpočátku mi připadal nudný, než se tam znovu vrátil Nikolaj, aby tomu dodal šťávu, ale celkově povedený díl i závěr. Asi jsem před touto sérií neměla číst Šest vran, které jsou prostě nejméně o jednu třídu jinde (lepší). Přesto je Griša povedená série a hezky nám odhaluje dobře propracovaný svět.

23.11.2019 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Oproti předchozímu dílu trochu slabší... Chvílemi se vytrácelo napětí a člověka u knížky udrží jen dobrý jazykový styl, který Maasová nepopiratelně má. Nemohu se ovšem zbavit dojmu, že tak trochu nevěděla, co si počít se závěrečnou bitvou a rozčilovaly mě jak Nesta tak Elain - připadalo mi, že zbytečně narušují plynulost děje a tak trochu nedává smysl, proč zrovna Feyre je Rhysandovou družkou, když i její sestry byly přetvořeny na víly za zvláštních okolností a získaly všemožné schopnosti. Konec předvídatelný a až příliš pohádkový.

06.11.2019 4 z 5