Zjizveni

Zjizveni
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525605/bmid_zjizveni-65454c3bc0ba2.jpg 4 139 139

Never After série

< 2. díl >

Scar jako utlačovaný bratr, Mufasa jako neschopný vládce, Sarabi jako mladá bojovnice prahnoucí po pomstě – vítejte ve světě, ve kterém se hranice mezi dobrem a zlem stírá, kde naši hrdinové nejsou takoví, jací se zdají, a kde se naši oblíbení zloduši dočkají šťastného konce. Pociťte pod kůží jizvy postav temného románu inspirovaného Lvím králem. Princ Tristan Faasa neměl nikdy usednout na trůn. To byl vždy úděl jeho bratra Michaela, který Tristana celý život trápil. Když se Michael po smrti otce chopí trůnu, Tristan je připravený mu to překazit. Pak však na hrad dorazí Sara B. a Tristan se náhle octne uprostřed zcela jiné války. Války, která ho donutí začít pochybovat o tom, na čem skutečně záleží – na koruně, či na ženě, která si ji má co nevidět nasadit? Sara má jasný plán. Vdát se za krále a vyhladit rod Faasů. Nepočítala ale s tím, že jí úkol znesnadní zjizvený princ. Je nebezpečný. Zakázaný. A je jedním z těch, které má zavraždit. Ale hranice mezi nenávistí a vášní se postupně ztenčuje, a zatímco na povrch vyplouvají dlouhou ukrytá tajemství, Sara si přestává být jistá, komu může věřit. Čemu dá přednost – pomstě, nebo padouchovi, do kterého se nikdy neměla zamilovat?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red
Originální název:

Scarred


více info...

Přidat komentář

happy19
19.06.2024 5 z 5

Dark...temná,nelítostná,
originální...skvělá!
Tohle mě opět bavilo!
Ta chemie tu fungovala na výbornou!
A další část série s dílem Zmámeni už v dohledu,-)

,,Když chcete spálit peklo,musíte se nejprve naučit hrát ďáblovu hru."

Jennifer0
15.06.2024 5 z 5

Kniha byla vším, co jsem od ní očekávala a i mnohem víc. Milovala jsem temné prostředí a hluboké pouto mezi hlavními postavami. Nemohla jsem se odtrhnout až do samého konce. Je mi jedno, kdo co říká, ale pro mě to bude vždy jedna z nejlepší knih.


KlaraD851
13.06.2024 3 z 5

Pro mě osobně první díl lepší. Jestli hledáte temnou a zvrhlou pohádku pro dospělé, tak ok. Pokud dark romantický opravdový příběh, jděte do jiné knihy. Zbytečně moc násilí a zvrhlostí, které u mě ubírají na čtenosti. Fantasy země, rok 1910, až středověká brutalita, nenávist, vášeň, vzpoura, zrada,... trochu jak když pejsek s kočičkou vařili dort. Prostě narvat milion témat (i když zajímavých) do jednoho příběhu nemusí znamenat dobrý výsledek. No a sexuální scény byly místy dost úchylné (asi jako kdyby to byl fakt lev a lvice, tak ok, ale u lidí, no nevím). Přesto půjdu do třetího dílu, první byl fajn.

Books_by_Dee
12.06.2024 2 z 5

Hm…za mě je Zjizveni prostě jedno velké zklamání – chybělo mi tam více šťávy, byl za mě špatně vysvětlen fantasy svět (sakra, v jakém období se to vlastně odehrávalo?), a i tu jejich lovestory jsem jim moc nežrala a co mě neskutečně štvalo, bylo jeho časté ukapávání (kdo četl, ten ví )

Prostě za mě bylo Lapeni (první díl série Never After) rozhodně o něco lepší. U téhle knihy jsem měla pocit, že se autorka snaží všechno hnát na sílu – romantiku, dark romantiku, rodinné drama, ale hlavně ten fantasy svět (který se za mě fakt nepovedl).

Tenhle díl je inspirovaný příběhem Lvího krále – hlavními hrdiny jsou Sara a Tristan. Sara, která chce pomstít smrt svého otce, se má provdat za Tristanova bratra – Michaela Faase, ale přestože je předurčená jemu, táhne ji to k jeho „zjizvenému“ bratru. A to se nesmí opomenout, že pomstít otce, chce právě smrtí krále Fassů (tj. svého nastávajícího). Je to zamotaný, já vím ale takový ten děj prostě je…a to tu ještě nespoileruju

Díl mě začal o něco více bavit, až s rozpletením některých tajemství, takže proto ty 3 , ale opravdu jsem si pohrávala i s nižším hodnocením.

S autorkou rozhodně nekončím, těším se na překlad zbylých třech dílů. Něco na těch retellingách prostě je.

Ešína
10.06.2024 4 z 5

Za mě lepší než Lapeni. Napínavý a ne úplně předvídatelný děj. Od začátku pomalý rozjezd ale ten konec se mi vážně líbil.

snilek.holka
01.06.2024 5 z 5

Bozi, bozi, bozi! Moc se mi to líbilo, vlastně možná ještě víc než Lapeni.
Pravda, rozjezd byl určitě pomalejší, ale o to víc se to potom rozjede.
Bylo to temný, napínavý a mezi hlavními hrdiny to skvěle jiskří a postupně nabírá grady.

"Jednota je naše síla, svár náš pád"

Jita160
27.05.2024 4 z 5

No tady se paní spisovatelka utrhla pekelně z řetězu. Tato temná historická romance měla všeho víc,více oplzlostí, intrik ,tajemství ,krutosti a sexuální bouře. Tristana a Saru spojila pomsta a oddanost vůči rodině. Nejdříve šli proti sobě ,každý toužil po krvi toho druhého. Pak se z toho stala zvrácená posedlost ,to nebyla láska ,ale šílenství a spása.
Ale jak už to v pohádkách ,,pro dospělé" bývá i tady byly padouši svržení z trůnu a do čela Cloria Terra usedl ten pravý král.

Zuzka_Zuu
25.05.2024 5 z 5

Znovu napínavý děj, odkazy na Lvího krále všude a padouch vyhrál, což se mi na těchto knížkách strašně líbí - není to klišé, že klaďas vždy dostane všechno co si zamane. Nechybí romantická zápletka, pikantní scény a pohádková láska až za hrob.

Pauvka
19.05.2024 4 z 5

Skvela kniha jako predchozi dil :)

Popcorn_books
11.05.2024 5 z 5

Opäť raz budem asi tá divná, ale nechápem tie rozporuplné emócie resp recenzie skrz túto knihu.

Druhý príbeh zo série nám prináša retelling na Levieho kráľa a ja to zbožňujem. Autorka jasne napísala, že je rozprávkou inšpirovaná a za mňa to bolo aj bolo vidieť.

Príbeh dvoch bratov, kde jeden žije v tieni toho druhého bol skvelý. Možno niektorých odradilo to, v akom období sa dej odohráva. Mňa samú to na začiatku prekvapilo, no veľmi rýchlo som si obľúbila pointu. Každý, kto má rád silné ženské hrdinky si tu príde na svoje. Sara spĺňa všetky predpoklady tejto postavy a ja jej nemám čo vytknúť. Možno niekto povie, že príliš rýchlo zmenila pohľad na jej plány, avšak autorka je majsterka v písaní myšlienok a vysvetlila to dokonalo. Čo sa týka Tristana, jeho postava je geniálna. Tak skvelo spracovaný antihrdina, ktorému vlastne fandíte a je hrdina, to je extrém.

Nechápem, ako to Emily robí, ale celá jej práca so psychikou, myšlienkami ako takými a pocitmi, je neuveriteľná. Zvraty sa možno dajú predpokladať, no mňa vždy viac zaujíma, ako sa postavy dopracujú k sebe vzájomne a ako veľmi si pri tom .. ako to povedať slušne. Naondia do úst. Ale tu? Postupne sa vyvíjajúca chémia medzi postavami, to, ako dokážu pomôcť jeden druhému a tá oddanosť? Áno, prosím!

Celý koncept aj s hyenami bol skvelý. Len neviem, kto z ďalších postáv bol inšpirovaný Pumbom a Timonom pokus o vtip.

Nemôžem porovnávať, či je lepšia ,,jednotka" alebo ,,dvojka". Každý príbeh je iný, jedinečný a jediné, čo ich spája je, že sú zvládnuté na jednotku! Viac príbehov od Emily! Verím, že tak, ako bojujú jej postavy, bude bojovať aj ona znie to sebecky a asi divne, ale svet potrebuje autorov, ako je ona. Autorov, ktorí zmenia pohľad na dobro a zlo, ktorí ukážu veci z iného uhla a hlavne autorov, ktorí vytvoria pre nás, dospelých, novú verziu rozprávok.

Vendy1993
11.05.2024 5 z 5

Opět neuvěřitelně napínavý příběh. Narozdíl od prvního dílu mi přišlo, že se děj rozjíždí pomaleji, o to víc se pak ale rozjede a nepustí vás až do konce. Mimochodem sexuální scény se mi také líbily. Řekla bych, že byly krásně napsané přesně hlavním postavám na tělo ;)

Kristie_7
10.05.2024 5 z 5

Tohle bylo skvělé! Já jsem vážně nadšená! :) Tyhle zmodernizované temné příběhy, inspirované klasickými pohádkami - v tomto případě Lvím králem, mě vážně překvapují a hlavně… neskutečně baví! :D Opět smekám před autorkou jak dokázala skvěle přetvořit všemi známou pohádku v perfektní temný erotický román plný tajemství, intrik, násilí, vášně ale i romantiky.
Sara byla sympatická hlavní hrdinka. Silná, inteligentní, přidrzlá a nenechala se tak snadno zastrašit. Jinak řečeno… dokonalá hádanka pro Tristana, zabalená do obalu navíc velice atraktivní ženy s divokými kudrnami a laníma očima. Sara Tristana fascinovala od prvního okamžiku. Opravdu ji bral jako zajímavou hádanku, které hodlal přijít na kloub. Nepřestávala ho překvapovat, což se mu moc často nestávalo.
A Tristan? No tak z toho jsem šla do kolen! :D Perfektní ztvárnění charismatického bad boye, kterého obklopuje temná a nebezpečná aura, a jehož osobnost vzbuzuje bázeň a respekt kamkoliv se vrtne. Já jsem v něm toho Scara viděla v každém jeho postoji. Ať už v tom nebezpečném, nebo v tom vůdcovském či zahloubaném nebo intrikářském. Perfektní! Tristan a jeho postava mě neskutečně bavili a za mě, rozhodně táhl celý tenhle příběh. Dokázal být bezcitný sadistický parchant, ale i tajemný muž, který skrýval dobré srdce, a navíc vášnivý milenec. Dámy… ten se vám bude líbit. :D
Jediné s čím jsem měla trochu problém, bylo představit si ten vystavěný svět. Autorka tam sice zmínila rok 1910, ale já jsem nějak nedokázala si spojit představu tohohle období a království se vším, co se v knize objevilo. Království, bohaté šaty a pistole a auta??? Ne… nějak mi to nešlo si to představit. :D A to jsem myslela, že mám fantazii bujnou. :D Ale osobně to beru jako drobný detail, protože všechno ostatní mi to vynahrazovalo.
Ten příběh byl vážně super. Dokázal mě strhnout tak, že jsem hltala každou stránku a přečtené listy mi doslova mizely pod rukama. Chemie mezi Sarou a Tristanem byla tak spalující, že by celé království mohlo lehnout popelem, kdyby se je někdo pokusil rozdělit.
Takže… rozhodně ANO! Tuhle knihu můžu jedině doporučit, protože já jsem opravdu nadšená. A už teď se nemůžu dočkat dalšího autorčina příběhu. Prostě skvělé! :)

Luccinda
08.05.2024 3 z 5

V předchozí autorčině knize Lapeni mě inspirace pohádkou Petr Pan opravdu bavila, takže jsem se na další díl téhle volně série těšila a byla jsem zvědavá, jak se autorce podaří postavit příběh na motivy Lvího krále. A bohužel jsem lehce zklamaná.

Zjizveni jsou vlastně takovou historickou romancí, do které autorka vložila postavy pojmenované podle pohádkové předlohy. Tam ale podobnost se slavným příběhem končí. Stejně jako v knize Lapeni, i tady byly postavy velmi kruté a násilnické, až mi to přišlo trochu na sílu. Příběh byl plytký a bohužel mě neoslovila ani romantická linka, která měla určitě v knize dostat více prostoru.

Elize
01.05.2024 5 z 5

Tenhle díl se mi líbil mnohem víc, než první. Bylo to čtivé, napínavé, mezi hlavními hrdiny to jiskří od samého začatku a líbí se mi jejich postupně se vyvíjecí vztah a že na ten závěr jsou spolu. Byly zde i hezké odkazy na původní pohádku. Tohle mi opravdu sedlo, Tristan byl super chlap, kterému jsem držela hrozně palce, i když byl temný a Sara mu byla rovná. Rozhodně doporučuji

MAU256
22.04.2024 2 z 5

Nemůžu říci, že by nebyla knížka čtivá, ale něco mi tam prostě vadilo asi stejně jako u předchozího dílu. Prostě toto čtení není pro každého, autorka nás hned na začátku upozorňuje, a já patřím zřejmě do té kategorie, co se přiklání k "za mě ne".

aneta8wdx
20.04.2024 4 z 5

Serie Never After mě dost baví. Inspirace pohádkami v temném pojetí je hodně zajímavá. Ovšem musím se naučit přistupovat ke každému příběhu opravdu zvlášť. V tomto světle mě tato kniha nedostala tak, jako první díl. Ale i tak mě příběh bavil.

Annabelle
18.04.2024 5 z 5

Po mém zklamání z prvního dílu série Never After s názvem Lapeni, jsem byla ke knize Zjizveni už od začátku skeptická. Přece jenom se mělo jednat o retelling Lvího krále, což už ten fakt je bruslení na tenkém ledě, protože Lví král je zkrátka Disney legenda. Ovšem stačilo mi pár stránek a příběh o temném princi a jeho vyvolené mě pohltil a kupodivu mi tenhle retelling opravdu sedl.
 
Zjizvený a temný princ Tristan Faasa je správný tragický hrdina, tedy v tomto případě spíše padouch, který vidí pod pokličku intrik v království a moc dobře ví, že jeho starší bratr – král Michael rozhodně není takový, jak se prezentuje. Je proto třeba krále svrhnout a nastolit takovou vládu, aby se i chudé hyeny měly dobře. Tristanův plán se lehce otřese, když na dvůr Faasů přijíždí budoucí manželka jeho bratra Sara, která se Tristanovi chtě nechtě dostane pod kůži. A tak začíná příběh intrik, tajemství, brutalit, touhy po pomstě a lásky, která se zpočátku zdála nemožná.
 
Oproti Lapeni naštěstí nebyl příběh tak brutální a prošpikovaný erotikou, spíše její lehčí formou, jiskřením a provokacemi. Sara byla, na rozdíl od Wendy, velmi cílevědomá, inteligentní nebojácná, a především hnaná pomstou a touhou po smrti svých nepřátel v jejichž říši se najednou ocitla. Díky tomu mi přišla jako skvělá postava, a ne naivní děvče. Mezi ní a Tristanem se pomalu a uvěřitelně začal rodit silný vztah, který pak klíčově ovlivnil dění v celé říši.
 
Příběh měl velmi dobrý spád, skvěle gradoval a dostal zajímavé zakončení, kde byla nečekaně zapojena ta nejdůležitější postava Lvího krále, která byla v tomto příběhu skutečně roztomilá a později slibovala lepší zítřky. Zjizveni si mě opravdu získali na plné čáře.
 
4,5/5

miloslava3256
17.04.2024 3 z 5

Přemýšlím jak knihu vystihnout, něco mi tam chybělo. Ale zas byla mi milejší než první díl. Hodnocení tak 3,5. Vzhledem k tomu, že to byl smyšlený svět, tak mi ani nevadilo, že se prostředí tváří jako období novověku vs automobily. Přes některé pasáže jsem se musela vyloženě prokousat a jiné jsem zhltla. Intriky, tajemství, zajímavý příběh, postavy vzhledem co je utvořilo, tak zapadaly do scény a nijak mi to nevadilo.

Raislin
13.04.2024 3 z 5

Ani tady nemůžu říct, že bych byla z příběhu nějak nadšená. Stejně jako první díl, je zde velké množství brutálních scén. Hlavní hrdinové mi vůbec nebyli sympatičtí. Lezlo mi na nervy, jak je násilí neustále vzrušuje. Toto můj šálek kávy není.

DreamerX9
11.04.2024 4 z 5

První díl se mi vůbec nelíbil říkala jsem si, co to je za hrozný pasquill napodobující pohádkovou klasiku. U téhle knihy to ale bylo trošku jiné A nějakým Zvláštním způsobem mi kniha nyní sedla. Jistě postavy jsou jednoduché zvrácené a děj je poměrně předvídatelný. Zároveň se mi líbí že na začátku knihy je uvedeno, že nejde o fantasy ani vlastně o retteling ale čistě inspiraci klasickým lvím králem. Myslím že tuhle knihu člověk musí brát opravdu s nadsázkou.

"Jednota je naše síla, svár náš pád"

Autorovy další knížky

2023  77%Lapeni
2024  81%Zjizveni
2024  0%Zmámeni