Eleanor-ka Eleanor-ka komentáře u knih

India Place India Place Samantha Young

Musím říct, že tento díl byl stoprocentně nejslabší. Život Hannah a její povaha vás spíše nudí a její vztah s Marcem je patrně nesmyslný vzhledem k době, jakou se nevídali. Přesto se to četlo hezky. Do dalších dílů se už asi nepustím (z celé série je jednoznačně nejlepší 2. a 3. díl)

16.07.2018 3 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Pro mě to bylo oddechové, úsměvné a nenucené. Četlo se to neskutečně dobře, autor umí skvěle psát, avšak se mu tam často opakovaly fráze a to vzhledem ke krásné češtině, která má neskutečně rozšířenou slovní zásobu, bylo nepostřehnutelné. Jsem ráda, že se česká literatura rozšiřuje a toto patří jednoznačně mezi povedené young adult. Místy mi to připadalo primitivní, protože LGBT není můj šálek kávy, ale konec dobrý - všechno dobré. Btw, na to, že je to český román z prostředí Prahy, mi to celé připadalo jako odehrávající se někde velmi neznámo.

28.06.2018 3 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Ačkoli už dlouho od nakladatelství Fragment toho příliš moc nečtu, toto bylo celkem zajímavé překvapení - vzhledem také k okolnostem, že sci-fi a podobné vesmírné záležitosti nejsou mým šálkem kávy. Prima nápad, napínavé zpracování a úžasná obálka, viďte? :) Oddechová záležitost.

12.06.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Už při čtení Hotýlku jsem věděla, že je paní Mornštajnová unikátní spisovatelka a proto jsem se do Hany pustila s obrovskou chutí. Nebudu tu vypisovat, jak je kniha smutná, srdceryvná a autentická, jelikož to je každému jasné a zbytečně bych se opakovala. Silný příběh Hany, ve kterém je propleten i ten Miřin, zasáhne každého čtenáře. Nikdy nepřestanu žasnout nad tím, jak se něco takového mohlo v historii lidstva vůbec uskutečnit a přesto, že jsem na podobné knihy zvyklá, protože je záměrně vyhledávám, po přečtení Hany ve mě ještě dlouho zůstaly silné smíšené pocity..

10.06.2018 5 z 5

Nekonečná noc Nekonečná noc Agatha Christie

(SPOILER) Ač se v tomto dílu nesetkáváme ani se slečnou Marplovou, ani s Herculem Poirotem, považuji tuto knihu za jednu z nejlepších od královny zločinu. Musím však přiznat, že jsem čekala trochu jiný ráz a děj, spojený s Cikánským revírem, který se pojí s klevety a zastrašováním. Plynutí děje bylo po celou dobu poněkud poklidné, jak bylo v knize zmiňováno pod pojmem "fey". Vskutku říct, že bouřka, která následovala po klidu na konci knihy byla opravdu pobouřující. Avšak, Greta mi odzačátku nesedla.

Paní Agatha prostě umí..

02.06.2018 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Běžně nečtu nic od českých autorů, ale paní Mornštajnová prostě umí. Příběhy jsou vyprávěny celkem jednoduše, chronologicky, bez zbytečných zdržovaček. Autentická atmosféra totalitního režimu, ve kterém jsou zasazeny hned několik lidských osudů, některé celkem úsměvné a druhé zas tragické. Autorka zde taky dbala na vyobrazení skutečných charakteristik postav, nejedná se o smýšlené dokonalé postavy, ale najdeme zde lidi bez svědomí, jednoduché lidi s neochotou k životu a ty, kteří se striktně drží vedle společnosti a naopak. Myslím, že česká literatura se za tohle dílo nemusí vůbec stydět. Doporučuji.

30.05.2018 5 z 5

Rosiin sladký krámek snů Rosiin sladký krámek snů Jenny Colgan

Úsměvná oddechovka, po které jsem záměrně sáhla díky mé vášni k sladkému a pečení. :)

17.05.2018 3 z 5

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Za mě zatím nejlepší díl v této sérii. Hezký originální příběh, sympatická hlavní dvojice, peprné erotické scénky a tentokrát i krása romantiky! Četlo se to samo, krásná oddechovka.

03.05.2018 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Já vám nevím, Colleen má rozhodně skvělé nápady na náměty na tyhle romantické zápletky, ale při této knize si nepřipadáte jako někdo, kdo prožívá srdceryvný příběh, který by vás dostal do kolen. Ve srovnání s Odvrácenou tváří lásky, tohle bylo více teenage, na odreagování a běžné. Situace, která knihu doprovázela se stává dnes a denně, kdežto příběh v již zmiňované, dle mého úspěšnější knize od autorky, byl o dost vyjímečnější záležitostí. Ale lhala bych, kdybych řekla, že mě kniha nebavila. Četla se moc hezky a vzhledem k zápletce, ke které se stavím v běžném životě trošku frustrovaně, mi to ani nepřišlo nijak zvlášť nepříjemné. Naopak, autorka přesně věděla co dělá a jak čtenáře přimět, aby se vžil do kůže všech postav. Ovšem, co si budeme povídat, muži jako je Ridge už opravdu nejsou...:D

20.04.2018 3 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Opravdu se mi nestává, že bych nad knihou uronila slzu, ale tahle kniha mě zkrátka dostala. Opravdu smutný a tragický příběh, který vás chytne za srdce. Koncové vyvrcholení mi připomínalo Šestý smysl a opravdu můžu říct, že jsem takový závěr nečekala! Jodi je pro mě vážně paní spisovatelka, která ví co dělá a text psaný jejíma rukama se pokaždé mění na neskutečně výbornou věc. Tato spisovatelka mě již po několikáté přesvědčila o tom, že dokáže psát pro více cílových skupin, ať už pohádkové příběhy na odreagování, vážné téma s historickým kontextem, ale i něco tak naprosto neskutečného, jako je Čas odejít. Výborná kniha. Vyvolala ve mě silné pocity a rozhodně se ke knize budu vracet. Doporučuji přečíst naprosto všem.

12.04.2018 5 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Pro mě to bylo poněkud zvláštní čtení. Rozhodně dost autentické. Téma této knihy je celkem netypický a autor se se zpracováním popral opravdu statečně. Některé myšlenky autistického dítěte byly dle mého věrohodné, je zajímavé co se těmto dětem běžně honí hlavou. Kniha ve mě zanechala spoustu smíšených pocitů.. nemohu říct, že bych jí četla s nadšením, ale spíše ze zvědavosti.

09.04.2018 3 z 5

Lituji, čekají mě Lituji, čekají mě Agnès Martin-Lugand

Stejně jako Šťastní lidé, i toto byla další skvělá oddechová kniha od Agnes, která v sobě nese mnohem víc. Avšak ve srovnání s předchozím dvoudílným příběhem, je tento poněkud více všední a připomíná mi zde autorčin styl psaní tvorbu mé oblíbené německé autorky Kerstin Gierové, která ve svých dílech jako jsou Každé řešení má svůj problém a Nevinné lži také komicky vyobrazuje (ne)všední příhody, strasti, radosti a tragédie hlavních hrdinek pomocí humoru a nadsázky.
Kniha se četla velmi dobře a hlavní hrdinka mi zpočátku svým nezdravým workoholismem lezla přímo na nervy. Děj ovšem plynul moc hezky, nic nebylo unáhlené. Musím zde podotknout, že jsem velmi ocenila zasazení děje nejen do Paříže, ale i do ostatních krás Francie, narozdíl od Šťastních lidí, kde bylo prostředí vyobrazené spíše z Irska. Dala bych 5 hvězd, ale ten nic-nevysvětlující rádoby happyend rozhodl jinak. Přesto doporučuji :)

29.03.2018 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Nádherná kniha, s dechberoucím dějem, který ač je na motivy pohádky, je protkaný krutostí. Žádné nevinné řeči a skutky, ale opravdu drsné pasáže. Možná to bylo na můj vkus až moc zdlouhavé, ale moc hezky se mi to četlo. Nesmírně jsem si oblíbila Rhyse a jsem zvědavá na další díl! Skvělá fantasy... doporučuji i těm, kteří nepatří do cílové skupiny.

19.03.2018 5 z 5

Po zemi bloudím dál Po zemi bloudím dál Rae Carson

Byla jsem překvapená zajímavým a neobvyklým námětem, kterým se tato kniha zabývá. Nejprve jsem si říkala, že je to velmi dobře psaná pohádka, ale později se z nevinnosti stávala dobová krutost... některé pasáže mi byly obzvlášť nepříjemné. S touto knihou to bylo velmi na vážkách. V jednu chvíli jste byli začtení a nedokázali jste od ní odpoutat zrak a druhý den jste si říkali, kdy už to konečně skončí. A vida, konec byl povedený. Takový oživení na posledních stránkách, když jste už při předposlední kapitole jásali, že je po všem. I přes to, že jsem se pak už nemohla dočkat konce, jsem si knihu užila a musím ji hodnotit spíše kladně. Za jedinečný nápad, styl psaní a propracované postavy. Bylo to zase něco nového a to dělá knihu vyjímečnou.

23.02.2018 4 z 5

Skrytá čísla Skrytá čísla Margot Lee Shetterly

Čekala jsem trošku něco jiného, pro mě to bylo docela nudné přelouskávání něčeho, co by se dalo sloučit do o dost menší knihy...
Pouštěla jsem se do knihy s obrovskou vervou, protože i přes to, že matematika není můj šálek čaje, obdivuje každého jednoho človíčka, který s touto vědou sympatizuje. Jsem však toho názoru, že autorka mohla knihu napsat opravdu lépe.

23.02.2018 3 z 5

Tedaaa... na to, že jsem knihu v knihkupectví vybírala pečlivě, mi poté byla docela zklamáním. Možná jsem očekávala více akce, více dechberoucích scén, ale místo toho se mi dostálo poněkud ponuré čtení, místy nudné pasáže, které neměly konce. Vskutku nijaký ráz, vše probíhalo vcelku klidně, melancholicky. Ovšem, křivdila bych opravdu velmi autorovi, kdybych tvrdila, že byla kniha totálním propadákem, ba naopak. Ač text nebyl poměrně čtivý, ale náročný a pochmurný, kniha je velmi kvalitní a co se informací a historického sledu týče, také velmi bohatá. Hvězdy, na němž nesvítily hvězdy, je kniha, která je svým názvem v souladu s dějem. Jsem ráda, že autor podal poválečnou situaci tak jak je a nevystínil pouze Němce jako bezpáteřní krysy, neboť i ostatní národnosti zrovna neprahly po zachování židovské rasy. Skutečný příběh, psán německým spisovatelem, který se také zmiňuje o Terezínu, češtině a Čechách jako takových (přiznejme si, kdyby to býval psal američan, nepadla by ani zmíňka).

Za mě velmi smíšené pocity a nemůžu zcela určit, zda se mi kniha líbila.

16.02.2018 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Předpokládám, že nejsem jediná, která si zpočátku myslela, že drží v ruce jednu z těch klasických love stories pro YA, po kterých ještě stále nepatrně sahám. Byla jsem až skoro do konce knihy přesvědčená, že mi kniha nedá nic víc než jen čtenářský zážitek v podobě oddechu a relaxu. Ovšem, někde ve 3/4 se kniha začne pěkně "vybarvovat" a vy stále prahnete po vědění. Kniha byla hezky psaná, místy vtipná, také pravdivá co se vztahů týče ale i abnormálně dokonalá a nereálná v určitém směru (řekněte mi, který chlap by vydržel 6 let bez sexu?). Láska se neřídí pravidly, láska ničí bariéry a proto jsem se na začátku knihy jen nesmyslně šklebila a čekala co bude dál. Dočkala jsem se. Stálo to za to. Vyprávění o minulosti s Rachel bylo něžné, moc se mi to líbilo. Těším se na filmové zpracování.

12.02.2018 4 z 5

Každé řešení má svůj problém Každé řešení má svůj problém Kerstin Gier

Každé řešení má svůj problém je má již několikrátá zkušenost s Kerstin Gierovou, která si mě získala už před pár lety se svou sérií Drahokamy a obdivuji její jedinečný styl psaní, které vás zaručeně chytne a pobaví, ať už patříte do cílové skupiny tohoto nebo onoho. Typické romány pro ženy nečtu, ale výjimečné a jednoduché příběhy paní Gierové se čtou zkrátka samy.

Kniha byla podobně jako Nevinné lži velmi čtivá, vtipná a vzhledem k poměrně vážnému tématu a ději i brána s nadsázkou. Bylo milé číst životní příhody rebelské německé ženy, jejíž typicky německá striktní rodina dbala na tom, aby se přizpůsobila rodinným formalitám. V mnoha věcech jsem se s hlavní hrdinkou mohla i s úsměvem na tváři ztotožnit, neboť i já jsem se narodila pod stejnou hvězdou a dovolím si souhlasit s jistým výrokem: "My Panny máme skepticismus vrozený. Prostě nedůvěřujeme věcem z principu."

02.02.2018 5 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Většinou se mi nestává, že bych knihu nedočetla i když se mi nelíbí, ale tady jsem už nemohla jinak. Obálka je opravdu kouzelná a zbrusu nové téma o něčem, co tu ještě nebylo, se čte velice dobře, snadno, ale v poslední době pociťuji, že už jaksi nepatřím do této cílové skupiny. Neodhodlala jsem se k tomu jí dočíst.

28.01.2018 2 z 5

London Road London Road Samantha Young

Stejně jako Dublin Street, i London Road byla podobně naladěná jízda, která se čte velmi dobře. Join příběh byl trošku zajímavější než ten Jossin, Cam byl dle mého mnohem přitažlivější než Braden a vesměs i erotické scénky zde byly o něco peprnější a zábavnější než ty z předchozího dílu. Kniha mě bavila, četla se mi dobře, ale opět je to spíš takový průměr, který sice nenudí, ale čím víc se kniha blíží ke konci, jste rádi. Nejspíše si přečtu i další díl, protože mě Olivia a Nate jako postavy zaujaly. . takže se Elodina rodinná nedělní sešlost rozšíří zase o jednoho člena navíc. :)

21.01.2018 3 z 5