Nekonečná noc

Nekonečná noc obálka knihy
Mé hodnocení:

Jedna z mála kníh, v ktorých sa nestretnete so slečnou Marplovou ani Hercule Poirotom. Nekonečná noc je osudovo ladený príbeh, predchnutý tradíciou anglického folklóru-tradíciou hrôzostrašných povestí a súčasne sa v ňom autorka zaoberá myšlienkou, ktorá ju znepokojuje a ktorej zasvätila už viacero svojich diel-totiž, že túžba po kráse môže niekedy nadobudnúť ničivý charakter. Pri dražbe pozemku Cigánsky hon, na ktorom by raz mal stáť jeho vysnený dom, Michael Rogers stretáva Ellie - dievča, ktoré sa stane jeho manželkou. Udalosti naberú od tejto chvíle rýchly spád ... 1. slovenské vydanie. Cena knihy v čase vydania: 18.- Kčs....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24495/nekonecna-noc-9Y2-24495.JPG 4.3278
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Pravda

Endless Night, 1967

Kniha Nekonečná noc

VeruMalfoy

Čekala jsem vyšetřování případu hned od začátku, že se hned zkraje knihy stane nějaká vražda, ale tady tomu bylo jinak. Na vraždu jsem si musela opravdu hodně dlouho počkat. O to víc mě překvapilo, jak byla provedena. Knížka se mi moc líbila. Byla zcela výjimečná svým zpracováním. Christie nikdy nezklame a naprosto vás dostane!

pedobro
12.11.2020

Tedy ten konec...ten mi dal :o)

pavels36
28.06.2020

Zajímavý příběh a ještě zajímavější konec. Souhlasím, že tohle se trochu vymyká stylu psaní,ale zase na druhou stranu má to děj, příběh,zápletku i zajímavý konec. Doporučuji

m_martina
27.05.2020

Tuhle knihu jako kdyby ani nenapsala Agatha Christie, nepoznala jsem zde její obvyklý styl. Ale výborná detektivka to tedy je, čte se jedním dechem.

PPardinio
12.04.2020

Pro mě šlo každopádně o jednu z lepších knížek od A.Christie. Zápletka pro mě byla originální a překvapivá až do posledních stránek, protože si u autorky dopředu nečtu anotace na obalu knihy. Rád bych viděl na vlastní oči, jak si autorka takový Cikánský revír a nový dům od Santonixe představovala. Dnes by musela být patrně také u některých slovních spojení vztahujících se k cikánům opatrnější. Mike Rogers byl typ muže, jenž dobře věděl, co chce a šel si za tím.

ronave
24.03.2020

Tak takovouhle knihu jsem od Agathy nečekala... Ze začatku jsem se musela přemlouvat do čtení - což u ní normálně není nutné. Pořád jsem čekala, kdy se něco stane, kdy to začne. Až ke konci druhé knihy se to konečně rozjelo cca 40 stránek před koncem (příběh je rozdělený do třech knih). Závěr byl ovšem nečekaný a skvělý jako vždy. Ale i přesto musím říci, že to byla zatím nejslabší kniha od Agathy, co jsem četla.

alabra
24.02.2020

Romantický román, tak vypadaly dvě třetiny knihy. Aha, Agátha si chtěla zkusit i něco jiného, no budiž, žádná vražda, Hercule ani Jane, zato tajemno, postavy z okraje společnosti a do toho ještě cikánka a její věštby. No dokonale mě obelhala. Mimikry romantiky se změnily v čiré zlo až v závěru. Tak jiné než obvykle. Překvapila.

Hankie
16.02.2020

Velké překvapení. Agatha Christie má svůj styl, tahle knížka byla úplně jiná. Plynoucí příběh, každou chvíli se v mých představách měnilo možné pokračování příběhu a samotný závěr bych nečekala ani v nejdivočejším snu.