Rosiin sladký krámek snů

od:

Rosiin sladký krámek snů
ekniha

Také jste v dětství milovali větrovky nebo fialky? Nebo jste se nemohli odtrhnout od mléčných karamel či ovocného želé? A co takhle mít vlastní krámek, kde jsou cukrovinky a sladkosti nemyslitelných a leckdy zapomenutých druhů? Jednatřicetiletá nezaměstnaná zdravotní sestra Rosie odjíždí na přání matky do malé vesnice Lipton, aby pom... celý text

Také jste v dětství milovali větrovky nebo fialky? Nebo jste se nemohli odtrhnout od mléčných karamel či ovocného želé? A co takhle mít vlastní krámek, kde jsou cukrovinky a sladkosti nemyslitelných a leckdy zapomenutých druhů?
Jednatřicetiletá nezaměstnaná zdravotní sestra Rosie odjíždí na přání matky do malé vesnice Lipton, aby pomohla své staré pratetě uspořádat a prodat rodinný krám s cukrovinkami. Teta Lilian strávila v Liptonu celý svůj život, zažila zde válku, prožila první velkou lásku, a dokud byla při síle, vedla krámek.
Nepříliš nadšená Rosie opouští Londýn a svého dlouholetého přítele v domnění, že pobyt na vesnici bude jen bohapustá nuda. Hluboce se však mýlí. I na vesnici se můžou dít věci, což Rosie zjistí hned druhý den po svém příjezdu. A pak už se události hrnou jedna za druhou a Rosie začíná přehodnocovat svůj vztah i své odhodlání vrátit ze zpět do Londýna. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/276989/rosiin-sladky-kramek-snu-m1j-276989.jpg 4.382
Originální název:

Welcome to Rosie Hopkin’s Sweet Shop of Dreams (2012)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Formáty eknihy:EPUB, MOBI, PDF
Vydáno:, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (26)

Přidat komentář
Anie94
16. srpna

Moc krásná a inteligentní romantická knížka. Ideální na léto. Moc se mi líbilo, že to nebyl takový jednoduchý a prvoplánový příběh, jaké píšou některé autorky románů pro ženy. V jednu chvíli jsem chtěla vlastnit také takový krámek s cukrátky. Prostě pěkné.

LindenSky
10. srpna

Naprosto TOP, pokud tedy pominu, že jsem během čtení, snědla kila sladkého, přibrala asi tak 20 kilo a také navštívila jednu nejmenovanou stránku s americkýma sladkostmi, o kterých se tu celou dobu píše, za který jsem utratila ranec. Příběh, který se prolíná s dnešní dobou a současně s 2. světovou válkou, doplněn o tunu sladkého navrch! (sorry za spoiler) Nerozhodnou Rosie jsem si zamilovala hned na začátku a tuhle knihu můžu jen doporučit, na letní dovolenkování jasná volba.

Beatrice_s
04. srpna

Tuto knihu jsem si vzala jako oddechovku po thrillerovém řádění a můžu říct, že má očekávání splnila. :) Báječný krámek s čokoládou mě nadchnul rozhodně méně. Sladkostem, které se objevují v knize, příliš neholduji, ale v rámci představivosti jsem si je užila náramně. Prostředí venkova, resp. vesnice, na čtenáře působí velice uklidňujícím dojmem a postavu stařenky Lilian a její trefné poznámky si snad nejde neoblíbit. :) Již se těším na Ostrov s vůní čerstvého chleba.

LiKa00
26. července

Prostě úžasná. Pohltila mě už od samého začátku a na konci i slzy ukáply. Prostě krásná, nevím co víc napsat.

Jane007
29. června

Báječná knížka na léto. Doporučuji přečíst všem, co mají rádi sladkosti a romantiku. Knížka má jen jeden vedlejší účinek: nedá se číst bez sáčku bonbonů a chutě navštívit cukrárnu. Každopádně četlo se to samo a často jsem se vyloženě řezala smíchy.

Siwan
15. dubna

Příjemně ubíhající kniha s hezkou atmosférou. I rozvíjející děj mě vlastně chytil, oddechovka s vůní bonbonů :) krásný závěr.

Simi
18. ledna

Moc pěkná a milá knížka. Na sladkosti z krámku sice moc nejsem, ale teď už vím, že v podobné krámky jsou vlastně Medovým rájem, který tak zbožňují bradavičtí čarodějové. Konec dobrý. Jen připomínka toho, že na osamělém stáří není vůbec nic pěkného, hodně zabolela. Už se těším na pokračování ve vánočním příběhu.

majikkn
12. ledna

Knížka mě oslnila natolik, že jsem si musela koupit ostrov s vůní čerstvého chleba, je hodně sladká a myslím, že předčila má očekávání od jedné do pěti hvězdiček bych jí dala pět, i přesto že není nejtenčí, četla se dobře a rychle.

mschmidtova
07. ledna

Kniha je stejně krásná jako krámek se sladkostmi, příběh je stejně sladký a voňavý jako cukrovinky z krámku.

JessieEx
02.10.2016

Bála jsem se, že tahle knížka bude stejně přeslazená, jako její obálka, takže jsem nekonec byla příjemně překvapená. Vůbec jsem totiž nečekala takový zajímavý příběh. Na sladkosti já moc nejsem takže jsem skoro přeskakovala úryvky z knížky o cukrovinkách, ale jinak se to četlo jedna báseň.
Jen by mě zajímalo, čím to, že v knihách, kde se prolínají dva příběhy - jeden z minulosti a druhý ze současnosti - je vždy ten příběh z minulosti lepší, než ten současný? Poslední dobou se pořád s takovými knížkami setkávám a příběh hrdinky odehrávající se v minulosti je vždy srdceryvnější a romantičtější. Což o to, vím že dnes už tu nemáme válku, která by způsobila odchod, smrt a ztrátu hrdinčina milého, ale pořád jsou na světě různé pohromy, a dokonce i bez nich by se dal v současnosti vytvořit pořádný doják :)
Ale to už jsem trošku odběhla a hlavně tím nechci zatracovat Rosiin příběh protože byl moc milý a vlastně taky romantický, příběh hodný nedělního dopoledne :)

nefernefer
08.09.2016

Příjemné odpočinkové čtení na víkend. Zamilovaný příběh psaný lehkou rukou, vonící po čokoládě a mentolkách :o)

"Lidé si myslí, že láska by měla být jako praskací bonbóny; vždycky překvapující a vzrušující a svěží. Nebo jako tmavá čokoláda; záhadná a zralá a taky hořká ... Podle mě je láska jako karamel. Sladká a voňavá a vždy vítaná. Je to zlatavá barva zapadajícího slunce pozdního léta; teplo pevného objetí; pomalé splynutí dvou duší v jednu a chuť, která přetrvává dokonce i tehdy, když se vše kolem rozplynulo. Jakmile jednou ochutnáte, nikdy nezapomenete."

pettrass
01.09.2016

Moc jsem se těšila až si knihu přečtu (v knihovně na ní byla velká řada rezervací :-)) a doufala jsem, že mě nezklame. Nezklamala. Je to krásná knížka z mé oblíbené Anglie a o mých oblíbených sladkostech a o zvláštních milých, protivných a různých lidech. Bavily mě obě linky příběhu a bavila jsem se nad většinou velmi kousavými vsuvkami z knihy o sladkostech. Některé věci byly trochu přitažené za vlasy, ale u romantických knih to tak trochu očekávám, i tak je to jedna z těch lepších knih.

Paja85
19.08.2016

Musím říct, že jsem podle hodnocení čekala o dost víc. Autorka měla super nápad, ale cosi mi v knížce chybělo. Čekala jsem takovou druhou Jojo Moyes...a ono to tak uplně nebylo. Děj tety Lilian z války se mi líbil mnohem víc, než příbeh samotné Rosiie, který byl celke brzo jasný, jak dopadne...škoda no. Na další knihy od autorky se chystám leda když na ně narazím v knihovně

Atuin
15.08.2016

Musím uznat, že jako romance pro ženy je to povedená knížka. Autorka se v rámci žánru posunula o maličko dál nežli ve své předchozí knize Báječný krámek s čokoládou. Dokonce bych řekla, že linka kde líčí Lilianin život je lepší než ona současnost. Chvilkama jsem litovala, že kniha není primárně záměřena na Hopkinsovo cukrářství a pamlskářství, klidně by to šlo bez těch skoků a pádů..Ambice na to autorka měla. Ovšem zůstala u toho střídání barev, nevěda kde se ustálit, kde uhnízdit. Čtení je to opravdu na pohodu, oceňuji že se autorka neschovává za pojmy jako historický román a zůstává věrna ženské romanci 4/5.

vladka1695
01.07.2016

Jednoduše odpočinková kniha na dovolenou.Neurazí, pobaví.

alnahu
09.06.2016

Mě tato kniha nenadchla- za mě zdlouhavý nezáživný příběh.

SBH
13.05.2016

Autorka obdržela za knihu cenu nejlepší romantický román roku, a právem. Musela jsem se trochu prokousat začátkem, ničily mě věčné reminiscence jak Rosie, tak Lilian, plynulost děje navíc rušily vsuvky z knihy o sladkostech. Zpětné náhledy nebyly až tak matoucí, jako jich bylo příliš. Naštěstí se celá záležitost poměrně rychle vytříbila, takže zůstaly jen dvě dějové linie. Hrdinku jsem si zamilovala, přestože v hodnocení svého vztahu s Gerardem zjevně vypínala mozek. Neurvalé chování Hetty a Lilian považuji za britskou úchylku, která mi leze na nervy, ale jsem ochotná ji tolerovat. Hledání vlídného jádra pod drsnou slupkou považuji za nadbytečný luxus.
Oba milostné příběhy mě zasáhly. Ten tragický přinesl kromě posmrkování a slz i pomoc hrdince v jejích současných potížích. A milostné pletky Rosie byly prostě okouzlující včetně přeměny nepodařených vztahů v pevné přátelské pouto.
Už se mi mockrát stalo, že upoutávka na zadním přebalu víceméně lhala, avšak v tomto případě bych ji podepsala - Willy Wonka by byl pyšný. Nesnáším sladkosti, ale při čtení jsem vážně uvažovala o cucavých bonbónech. Jen mě trochu mrzelo, že osud Lilianiny knihy o cukrovinkách, která čtenáře provázela celým dějem, odbyla autorka v jednom odstavci. Vřele doporučuji.

blankaa89
09.04.2016

Tuto knihu hodně lidí chválí a dává jí vysoké hodnocení, ale mě nenadchla. Nudila jsem se a připadala mi zdlouhavá. Ani dějově se mi nelíbila a prokládání děje popisem cukrovinek taky nebylo nic moc...prostě hned na druhý den už jsem na tu knihu zapomněla. Takže za mě ne...

popeluška
05.04.2016

Nádherné odpočinkové čtení které potěší :-) už teď se těším na další knihu od autorky :-)

agatha2
27.03.2016

Tato kniha byla velmi milým zastavením na současném malebném anglickém venkově, plným úžasných sladkých dobrotek, hlavní hrdinka byla mile střelená, mé srdce si však získala její stará teta Lilian, která mi svou břitkostí a upřímností a soustavným "brbláním" vykouzlila nejeden úsměv na rtech:-)) a i ostatní obyvatelé Liptonu byli mile groteskní...kniha mě svou atmosférou dokázala přenést z upršené Ostravy do sice neméně upršené Anglie, ale určitě o mnoho malebnější:-))

mekkejla
16.03.2016

Krásná a opravdu sladká :-) Postavu Lilian jsem si naprosto zamilovala!

Nelička
12.03.2016

Krásná kniha. Moc milý pohodový příběh a na pozadí krámek s retro cukrovinkami. Očekávala jsem od knížky opravdu hodně a jsem moc ráda, že ta kniha moje očekávání naplnila. Zvažuji, že si přečtu autorčiny další knihy.

bookcase
24.02.2016

Nádherné pohlazení pro duši. Příjemný mix humoru, lásky a laskavosti.

Handulenka
30.01.2016

Od této spisovatelky jsem již četla Báječný krámek s čokoládou a tak jsem byla mooc zvědavá na tuto knihu.Musím říct mile mě překvapila.Líbila se mě víc a krásně se četla. Pohodové odpočinkové čtení. Nikdy nečtu knihu dvakrát, ale tuhle si za pár let ještě jednou přečtu.

alzbeta4340
27.01.2016

Krásně a rychle se to četlo. Ze začátku mi vadil retrospektivní příběh, ale pak jsem se začetla a četla... až do konce. Je to společenský román pro ženy, jestli máte chuť si počíst něco takového, určitě doporučuji. Za mě pět hvězdiček.

martinkaLLL
19.01.2016

Tak tohle byla jedna z těch nej knížek co jsem četla. Na tu budu hodně vzpomínat. Doporučuji všem. Rozhodně to má v sobě všechny emoce, které existují. Určitě se rozesmějete, posmutníte u toho, možná i slza ukápne. Opravdu to stojí za přečtení.