Rosiin sladký krámek snů ekniha

Také jste v dětství milovali větrovky nebo fialky? Nebo jste se nemohli odtrhnout od mléčných karamel či ovocného želé? A co takhle mít vlastní krámek, kde jsou cukrovinky a sladkosti nemyslitelných a leckdy zapomenutých druhů? Jednatřicetiletá nezaměstnaná zdravotní sestra Rosie odjíždí na přání matky do malé vesnice Lipton, aby pomohla své staré pratetě uspořádat a prodat rodinný krám s cukrovinkami. Teta Lilian strávila v Liptonu celý svůj život, zažila zde válku, prožila první velkou lásku, a dokud byla při síle, vedla krámek. Nepříliš nadšená Rosie opouští Londýn a svého dlouholetého přítele v domnění, že pobyt na vesnici bude jen bohapustá nuda. Hluboce se však mýlí. I na vesnici se můžou dít věci, což Rosie zjistí hned druhý den po svém příjezdu. A pak už se události hrnou jedna za druhou a Rosie začíná přehodnocovat svůj vztah i své odhodlání vrátit ze zpět do Londýna....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/276989/rosiin-sladky-kramek-snu-m1j-276989.jpg 4.3157

Welcome to Rosie Hopkin’s Sweet Shop of Dreams (2012)

Vydáno: (ekniha), Argo

Kniha Rosiin sladký krámek snů

Theresa28

Tato kniha mě velice překvapila. Začátek knihy mi přišel nudný a děj se vlekl. Ale jak jsem se začetla do autorcina stylu psaní kniha mi pak už prirostla k srdci. Moc se mi líbil příběh Rosii víc než její pratety Lilian. Ikdyz oba příběhy se navzájem skvěle doplňovaly. V knize je krásně popisováno prostředí, příroda, kde se příběh odehrává ale i charakter místních venkovanů. Žádná postava nebyla vyloženě zlá, takže i po této stránce mě kniha zaujala. Kniha také upozorňuje na to, že stáří je kruté. A že život by se měl žít naplno a ne ho hloupě promarnit. Přišla mi vtipná, je totiž plná ironie a jízlivých poznámek Lilian, ale po přečtení knihy pochopíte proč se tak chovala. Její příběh je sice smutný, ale přesto je tato kniha příjemnou oddychovou četbou a musím dát pět hvězdiček. Krásně mě pohladila po duši. Možná ještě pořídím knihu Pojízdný krámek snů.

babystar
27.11.2018

Je to už čtvrtá knížka autorky, kterou jsem přečetla a zatím podle mne nejlepší. Střídáním osudů staré ženy a její praneteře se před námi odvíjejí lidské osudy, v nichž je láska, bolest, nenávist a nakonec i odpuštění. Jsou v ní situace smutné, ale i humorné, kdy jsem se fakt zasmála. A nechybí samozřejmě i romantika, osudová rozhodnutí a v podstatě dobrý konec. Kuchařky zde naleznou i předpisy na cukrovinky. Občas se mi sbíhaly sliny, či bolely zuby.

anickalysano
29.10.2018

Za tri a pul, obcas mi to prislo zmatene. Ale jinak pekna mozaika ruznych osudu. Romanticka linka se mi tu az tak moc nelibila. Pojizdny kramek snu je lepsi.

AndreaP.
25.10.2018

Tak tato kniha je ta správná tlustá bichle (a klidně by mohla mít ještě více stran) do nevlídného podzimního počasí. Kniha se mi moc líbila, velmi dobře se četla a vůbec se mi nechce odložit. Sympatická hrdinka a v pozadí (či spíše v popředí) úžasná prateta, která příběh skvěle dokresluje.

Květinka008
15.10.2018

Bichle, u které nevím, co se vlastně na 450 stranách přihodilo... Kromě dojemného příběhu mladé Lilian.
Dá se shrnout pod klasickou colganovskou šablonku:
- hrdinka z města dotlačená okolnostmi objevuje venkov, zcela nepřipravená na rozmary počasí a jiné nepříjemnosti
- dlouholetý přítel z kategorie "zpohodlnělý naprostý idiot", se kterým je v nemastném neslaném vztahu
- nový chlap pro změnu komplikovaný a dlouhý jo-ne začátek vztahu s ním, aby se vyvrbil na posledních pár stranách
- postava protivné, leč dobromyslné staré panny
- jeden nepřítel z kategorie "nesympatický místní prudič"
- banda venkovských upřímných přátel (+ "token gay")
- nalezení pravé životní cesty (na venkově)
Milý příběh, ale pro mě v podstatě bez děje, stačilo by o 100 stran méně. Ostrov, Léto a Pojízdný krámek jsou mnohem lepší.

katerina5544
24.09.2018

Moc se mi líbila a mohla by být i delší :) fakt si knížky Colganové užívám! Příjemné, milé, oddychové čtení a po něm se budete cítit prostě dobře :) doporučuji!!!

Blondebookdevil
30.08.2018

Jsou knížky, u kterých si přejete, aby měly nejméně o sto stran více a vy abyste uměli číst pomaleji než je tzv. hltání. Pak jsou knížky, které by mohly mít o 100 stran méně, a jenom by jim to prospělo. Tento příběh patří bohužel do té druhé skupiny. Dostala jsem se za půlku a pořád mě bavila, ale pak už mi to přišlo jen otravné. Otravný Gerard, věčně nabručená Lilian, až moc sladké romantiky v závěru. Když byla řeč o sladkostech a i některé pasáže mi přišly úsměvné, měla jsem chuť dát vyšší hodnocení, ale s dočtením jsem změnila názor a má ode mě 3*. A teď už jdu konečně číst nějaký ten mord.

Nikola995
15.08.2018

Uzasna oddechova,romanticka knizka:) libil se mi i pribeh pratety Lilian,az mi ji bylo lito :) urcite stoji za precteni