Po zemi bloudím dál

Po zemi bloudím dál

Lee Westfallová dokáže kolem sebe vycítit zlato. Zlaté žíly hluboko v zemi, malé valounky v proudu řeky. Díky tomu dokáže uživit svou rodinu i během třeskutých zim. Zlato pro ni znamená teplo, život a domov, dokud se neobjeví muž, který chce její dar zneužít pro sebe. Když ji připraví úplně o všechno, uteče Lee do Kalifornie. Kde jinde může dívka s magickými schopnostmi hledat útočiště, než ve městě, v němž bylo právě objeveno zlato?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/334281/po-zemi-bloudim-dal-Kjg-334281.jpg 436

Walk on Earth a Stranger (2015)

Dobrodružné, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

klarinka9974

Kniha je příjemnou oddechovkou na dlouhé podzimní večery.

Pedruska01

Trochu jsem měla na začátku obavy, i přesto, že se mi anotace líbila. Však nebojácně jsem se do toho pustila a zjistila, že mě kniha neskutečně chytla svojí čtivostí a opravdu mě baví. Stránky ubíhaly a já opravdu jen nerada odkládala knížku na později.
Setkala jsem se zase s jiným neotřepaným světem, který se mi překvapivě líbil, leč byl položený do celkem místy "kruté" doby a mravů. Svým způsobem mě příběh šokoval. Už jen to, že na začátku knihy se ozvaly dva výstřely. Někdo je zřejmě na lovu. Děsivý nelidský lov.
Hlavní hrdinku jsem si oblíbila a hrozně jí držela palce při její cestě do Kalifornie. Byla sakra statečná, což obdivuji, zvlášť, když jste holka a musíte se protloukat jak se dá a všichni vám to musí baštit. Našlo se pár postav, které mi dvakrát neseděly respektivě mě štvaly jako např. Joynerovi. Nejdřív ona, pak on. Jeho osud mě nemrzel, vážně. A taky našlo se pár postav, které jsem si dost oblíbila, krom hlavní hrdinky a jejího nejlepšího kamaráda Jeffa - např. Jasper.
Jelikož jsem duší opravdu asi nenapravitelná romantička, leč jsem věděla, že tohle nebude žádná romantika v drsné zemi a boji o přežití, tak jsem malinko doufala v něco... co vygraduje všemi směry.
Nevadí, i tak jsem ráda, že se jim podařilo dorazit za jejich zlatým snem v relativnám zdraví a v relativním "původním" počtu těch normálních cestovatelů. Autorka mě mile překvapila a taky se s určitými osudy některých postav dvakrát nepárala. Palec nahoru. Těším se na pokračování, a to dost - nečekaně a opravdu, protože mám neblahé tušení, že strýc Hiram jim ještě zatopí a že já se možná dočkám něčeho lásky-klišoidně-šokujícího. :D
Za mě rozhodně doporučení. Nejsem si jistá, zda si kniha skutečně zaslouží hodnocení, které je podbarveně modře. :(

Lokina

Tak a mám to za sebou a mohu říci, že se mi kniha líbila :)
Kniha v podstatě líčí cestu do Kalifornie mladé Leah, která musí opustit svůj domov za velmi těžkých podmínek. Leah jako hlavní hrdinku jsem si oblíbila, měla svůj cíl, byla odhodlaná a nenechala si nikým, zvlášť muži, diktovat život. Kniha velmi realisticky popisovala nelehkou, vyčerpávající a smrti se nevyhýbající cestu do Kalifornie, která má být příslibem svobody, zlata a nového života.
Romantická linka zde byla vykreslena nenásilně, opravdově. Lee a Jeffovi jsem to hrozně přála.
Nečekejte žádný fantasy nabušený příběh. Pro mě to bylo příjemné, dobrodružné, napínavé čtení s prvky fantasy :-)

AgnessN.R.

Jako první když vezmete knihu do ruky vás má uchvátit obálka, u téhle knížky se strhla debata, proč nemá stejnou obálku jako v originále. Mě se ale ta naše líbí stokrát víc. K obsahu. Ze začátku mě příběh moc nebavil, ale z druhé části se vyklubal krásný a dojemný zážitek!!! Krásná odpočinková a hlavně výjimečná knížka a já ji dávám 4,5 hvězdiček(nevím proč ale něco ze začátku mi tam chybělo nebo to bude pouze mnou, fakt nevím:)a těším se na další díl.

Samira

Výborný a tématem nevšední dobrodružný kousek. Přesně takový jsem dlouho hledala a opravdu si ho užila.
Ač má hrdinka příběhu zvláštní nadpřirozenou schopnost, celý příběh reálným způsobem mapuje místy hodně drsnou cestu za nadějí, sny i vidinou bohatství.
Ocenila jsem počáteční seznam všech postav, neboť tohle není osamělá cesta a my se seznámíme z mnoha svéráznými charaktery a všechny i ty nejmenší budou skvěle vykresleny.
Hlavní hrdinka však přesto v tomto postupně gradujícím příběhu doslova září. V druhé polovině se téměř bojíte a zároveň se těšíte, co přinese další den.
Nečekejte klasické zápletky a nechte se trošku spálit úmorným vedrem a prachem při cestě za zlatem.
Stojí jednoznačně za to, ač jde teprve o počátek příběhu, který věřím bude mnohem větší a ještě lepší.
Moc se těším a jen a jen doporučuji!

OokamiAki

Před předčtením jsem očekávala příběh typu zlý zlatokop využívá magicky nadanou dívku ke zbohatnutí , naštěstí tomu bylo jinak.Už na začátku mi bylo jasné , že jdu do neznámých vod. Miluji historické příběhy ,ale tou dobou jsem ještě nečetla nic z historické Ameriky .
Kniha mne příjemně překvapila . I přes zasazení do na první pohled nezajímavého a předvídatelného prostředí byl děj plynulý a po celou dobu stále stejně překvapivý . Lee jsem si hned zamilovala . Jak to tak bývá není to jen tak nějaká tuctová dívka . Je hrdá ,sebevědomá a nezávislá, tvrdě pracující dívka milující své rodiče . líbilo se mi , že každá postava měla své místo a význam pro děj .
Knížku bych doporučila všem milovnicím kovbojek ( nejsem si jistá jestli by tuto knihu četli i muži) které zajímá život v éře zlaté horečky a těm , kteří hledají něco nového a zajímavého v historickém podtextu a malou kapkou magie.
Dávám 4 hvězdičky a už se nemůžu dočkat pokračování , musím vědět co se bude dít dál .

Voluta852

Velice mě to bavilo, hlavně ty nástrahy cesty. Je tam spousta napětí, ale ne takové to, kdy víte, co se stane. A hlavně to nebylo ohrané téma :D

Blahona

Opravdu netradiční příběh mezi fantasy určené young adult čtenářům. Kniha je velmi realistická a já si tak mohla udělat obrázek o cestování lidí do Kalifornie v roce 1849, kdy propukla zlatá horečka. Je výborná, hrozně dobře se četla a má velmi dobrou hlavní hrdinku. Je to dívka do nepohody, a takových není v tomto žánru nazbyt. Více píšu v recenzi zde na DB nebo na mém knižním blogu www.kniznisiesta.cz

kaca3606

za mně dobrá, zajímavá kniha. I když bylo v knize hodně popisováno prostředí a okolí ,nebyla to nuda.těším se na další

Aires

Lee Westfallová má láskyplnou rodinu, svoji věrnou kobylku a nejlepšího kamaráda Jeffersona. A navíc má ještě jedno neobyčejné tajemství- schopnost vycítit zlato. Vycítí zlaté žíly hluboko v zemi, zlatý prach i drobné valounky v potoce. Jenže Lee žije ve světě, kde právě zuří kalifornská zlatá horečka. Tisíce lidí odchází na západ v naději, že najdou alespoň gram zlata. Pro Lee je to nebezpečná doba. Co by se stalo, kdyby někdo odhalil její schopnosti? Čeho by byli lidé schopni, aby si mohli ji a její talent přivlastnit?

Možná jste o této knize zatím moc neslyšeli a je to škoda. Po zemi bloudím dál se mi moc líbila i když to byl příběh trochu netradiční. Magie a zlata tu bylo pomálu, kniha je spíše o napínavém putování na západ. Spolu s Lee budete putovat pouští, indiánskou prérií, čelit lupičům, nemocem a dalším nebezpečím. Fantasy to tedy moc není, ale mě vůbec nevadilo přečíst si pro změnu něco jiného. Té fantasy linky ,, vycítím zlato,, si asi více užijeme až v dalších dílech :)