Po zemi bloudím dál

Po zemi bloudím dál obálka knihy
Mé hodnocení:

Lee Westfallová dokáže kolem sebe vycítit zlato. Zlaté žíly hluboko v zemi, malé valounky v proudu řeky. Díky tomu dokáže uživit svou rodinu i během třeskutých zim. Zlato pro ni znamená teplo, život a domov, dokud se neobjeví muž, který chce její dar zneužít pro sebe. Když ji připraví úplně o všechno, uteče Lee do Kalifornie. Kde jinde může dívka s magickými schopnostmi hledat útočiště, než ve městě, v němž bylo právě objeveno zlato?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334281/po-zemi-bloudim-dal-Kjg-334281.jpg 490

Zlatý prorok 1.

Literatura světová, Dobrodružné, Dívčí romány
Vydáno, CooBoo

Walk on Earth a Stranger, 2015

Kniha Po zemi bloudím dál

Karolin77

(+ SPOILER) Knížka je velice čtivá a děj rychle plyne. Hlavní hrdinka mi hned sedla a líbila se mi. I když má knížka okolo 350 stánek přišla mi krátká a hodně zrychlená. Ocenila bych více stránek, pomalejší tempo a větší popisnost u určitých scén. Je ale pravda,že díky tomu děj nestagnuje a vy se nenudíte.
Lee má sice kouzelné schopnosti,ale ty jsou odstaveny na druhou kolej, což mě osobně nevadilo ba naopak se mi to líbilo. Byly lehkým zpestřením příběhu.
V knize mi trošičku chyběla romantická linka. Šlo v ní hlavně o přátelství a čistá romantika šla stranou. ( Což samozřejmě chápu když Lee byla převlečená za chlapce).
Když to shrnu tak jsem ke knížce měla dvě malé věci jinak jsem si ji velice užila. Bohužel mě mrzí že se tato série nedovydá celá - svým způsobem naštěstí tento díl funguje jako standalone.

Podtrženo sečteno. Knížka ode mě dostává 4.5/5* a určitě doporučuji ❤️:)

Elka252

Po zemi bloudím dál je velmi pěkná kniha s dobrým nápadem která se rychle četla a děj pěkně ubýhal. Hlavní hrdinka byla a odvážná. Nechyběl jí zdravý selský rozum, otevřená mysl, pevná vůle ani odvaha. Leah se ke všem výzvám jenž ji byli ve změti překážek, dramatických a nebezpečných chvil naloženy, stavěla čelem a konala dle nejlepšího svědomí. Přesto mám ale mnohem radši třeba Becky Joynerovou. Zvláštní jak jsem si tuhle snobskou paničku, matku několika dětí zamilovala a mnohdy mě mrzelo že až příliž pozdě pochopila že vše není jen o bohatství a původu. Nejprve jsem si myslela že kniha nebude můj šálek kávy ale příjemně mě překvapila a doufám že jsi přečtu i další díly (mám takový nepříjemný pocit že strýček Hiram bude zlobit).

E.lisabeth
02.11.2020

Prijemna kniha, ke konci jsem se trochubala, ze to snad neskonci a budem cekat na dalsi dil, ale lehce uzavrene vse je a ctenar ma prostor pro fantazii.

warca
26.09.2020

Nebyla jsem si jistá, jestli mě kniha zaujme. Už mi není náct a podobných knih jsem přečtená. Čekala jsem hlavně úplně něco jiného (anotace vyzněla jako klasické ya fantasy).
Ale příjemně překvapila.
Příběh byl velmi čtivý, děj hezky ubíhal.
Hlavní hrdinka odvážná, sympatická.
Škoda, že se asi nedočkáme dalších dílů, ale i tak měl příběh něco do sebe.

Kasana
15.07.2020

Já pořád nevěřím, že jsem to přečetla během jednoho dne ...
Bála jsem se, že ta kniha nebude úplně pro mě, podle těch komentáří tady dole. Ale teď je mi jenom líto, že nebudou přeloženy další díly.

Ten příběh je kupodivu dobrý. Sice jsem četla, mám pocit, dvě knihy o zlaté horečce, ale v žádné nebyla hlavní postavou holka, co umí hledat zlato. Příběh připomíná fantasy knihu s dobrodružnou výpravou; už jenom chybí draci, králové a elfové. Ale páni, jak to bylo čtivé. Sice ano, několik týdnů se často shrnulo do jednoho odstavce, ale chápu, že k dodržení hlavní myšlenky to bylo nezbytné a pořád číst o tom, jak jede na koni a sem tam něco uklidí nebo uloví, zní dost nudně. Líbí se mi ty všední problémy, všechny překážky, které se objevovaly během horečky ... moje duše historika je v sedmém nebi.

Přijde mi, že vedlejší postavy jsou poněkud zajímavější než ty hlavní, ale stále jsou lépe napsány než kdejaká YA kniha vydaná letos. Mají ten prostor se vyvíjet a třeba Becky jsem zezačátku fakt neměla ráda (což bylo taky záměr), ale ke konci je to skvělá ženská (s chybama). Co se mi strašně, ale jakože STRAŠNĚ, líbilo, bylo to přemýšlení Lee. Ona uvažovala, jak nejlépe v rámci možností mohla, a často se stávalo, že udělala nějakou hodně draze vykoupenou chybu.

Jestli to má nějakou chybičku (protože ano, vrtám se ve všem), tak to bude buď místy uspěchaný příběh nebo styl psaní. Víte, občas se mi zdálo, že člověk se musí pekelně soustředit nad tím, co se tam píše, protože každé slovo, které vám uteče, pozmění děj. Tohle bylo něco, co mi ze začátku trochu vadilo, ale už u sedmé kapitoly (btw, kapitoly jsou dost krátké) jsem si toho už ani nevšímala.

Uf, jsem ráda, že poslední dobou čtu hodně dobré knihy. Jen mé uši už slyší pláč peněženky za další dva díly.

(update) Tak, už jsem dočetla i další dva díly v angličtině. Pokud uvažujete číst dál, tak menší bacha. Za mě je ten první díl nejlepší.
Druhý díl hodně poukazuje na to, jak špatně bylo zacházeno s Indiány a Čínany a objevuje se tam zase postava "milujícího" strýce. Postavy se naštěstí drží svých rolí i ve třetím díle, takže pokud milujete Lee, Jeffa, Becky, Majora, Jaspera atd., tak doporučuji.
Třetí díl je rozhodně nejslabší, tam mi vadilo, že vlastně neznáte až do konce celý plán Lee proti jednomu zbohatlíkovi ze San Francisca i to, že najednou vidíme i další, kdo má nějakou schopnost. Je to matoucí, neúplné ... Nedozvíte se moc toho o rodičích Lee a jejímu strýci, některé věci jsou jenom dohady, ale nijak mi to ani nevadí. Jo a ještě ohledně schopností, tak Lee na nich po celou sérii pracuje a s každým dílem umí nové a nové kousky.

boruvecka3
23.04.2020

Za mne byla kniha ctiva, s neotrelym nápadem. Sledování cesty hlavni hrdinky Leah byl knižní zážitek :)

ivca79
25.05.2018

Trochu jsem měla strach, že to bude blbost.... ale nakonec se to změnilo na příjemný příběh z doby zlaté horečky.

baru.benesova
15.09.2018

Pokud si podle anotace myslíte, že se jedná o fantasy, zklamu vás - nejedná. Jedná se spíše o historický cestopis, a ačkoliv nevyhledávám ani jedno z toho, knížku jsem zhtla jedním dechem a nyní se hrdě označuji za jejího fanouška. Kniha není nabitá akcí, nemá kdovíjak napínavý děj a bohaté zápletky, jde v ní vážně především o tu cestu do Kalifornie, nicméně je to vážně moc příjemné vyprávění, které vás může obohatit a pomoci představit si onu dobu zlaté horečky v Americe, protože karavana velmi podobná té, jaká se vyskytuje v knížce, mohla skutečně existovat a mohla řešit naprosto stejné problémy. Postavy nejsou kdovíjak výrazné, ale rozhodně nejsou špatné. Rozhodně se plánuji pustit do dalších dílů a doufám, že budou stejně tak dobré:)