ela1972 ela1972 komentáře u knih

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Tak to bylo zase něco...Spisovatelka umí krásně vtáhnout do děje a ten název je úplně trefný.

15.02.2024 5 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Moc krásná kniha, od které se nedalo odtrhnout. Je tady romantika, historie a napětí. Spisovatelka pomalu rozplétá příběhy několika lidí, kterým do života vstoupila válka. Moc povedená kniha

13.10.2022 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Dechberoucí kniha aHanuš???

13.10.2021 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Jedna z těch knih, na kterou nelze zapomenout. Krásná, ale velmi smutná kniha. Buďme rádi, že se nám takový osud (alespoň doufám) už stát nemůže.

12.08.2021 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Moc krásný i když smutný příběh z těžkých časů. Musím vyzdvihnout propracované přechody mezi současností a dobou minulou. Knihu vřele doporučuji.

13.06.2019 5 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Hezky napsaná kniha o nelehkých osudech. S odstupem času se poohlédnu po dalších knihách autora.

06.03.2023 5 z 5

Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť Filip Rožek

Tak to byla moc krásná kniha. Mám ji jako eknihu a budu ji nejspíš potřebovat v knihovně. Moc krásná smutná kniha.

28.02.2021 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Moc pěkná, místy i vtipná detektivka. Josefína se mi líbila a tak asi sáhnu i po další knížce.

18.10.2022 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Jedním slovem bomba. Napínavá a zábavná od začátku do konce. Hned zítra čtu Vesnici.

16.09.2022 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Krásná kniha

22.02.2021 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Další výborná kniha o krutých dobách války. Od autorky jsem již četla i Máma milovala Gabčíka a musím říct, že každá byla jiná a obě byly fakt super čtivé a taky poučné. Na tyto osudy lidí by se nemělo zapomínat.

03.01.2021 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Od této autorky jsem četla Manželé odvedla a musím říct, že Nevítaný host mě bavil o dost více. Byly okamžiky, kdy jsem skoro nedýchala a představovala si tmu a nebezpečí všude kolem. Kniha má spád a poslední strana mě zcela dostala.

11.05.2020 5 z 5

Past na sňatkového podvodníka Past na sňatkového podvodníka Martina Boučková

Krásná oddechovka na dovolenou. Už druhá kniha autorky a moc mě její příběhy baví.

18.08.2023 5 z 5

Gott: Československý příběh Gott: Československý příběh Pavel Klusák

Úplně jiný pohled na dílo Karla Gotta. Vůbec si neumím představit, kolik usilovné práce této knize předcházelo. Odkazy k článkům, dohledávání. Prostě luxus. Krásná práce a super otevření dveří do světa umělců.

17.01.2023 5 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Kniha se četla moc dobře, ale bylo tam příliš postav a hodně jmen. Mezi nimi jsem se ztrácela. Od druhé poloviny už příběh nabral obrátky a ano, musím přiznat, že se mi líbil.

31.05.2021 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Opět super

24.12.2020 5 z 5

Rudý kapitán Rudý kapitán Dominik Dán

Toto bylo moje první setkání s Dominikem Dánem. Kniha má spád a i když se tam jedná o dost závažné téma, nechybí ani špetka zdravého humoru. Moc se mi líbila a vím, že brzy sáhnu po další knize tohoto autora.

27.06.2019 5 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Opět skvělá kniha. Karin je můj letošní objev a těším se na delší knihy.

08.05.2023 5 z 5

O Číně jsem si nedělala iluze, ale až tak? Děkuji za otevření očí. Kniha se čtení hezky a já se poohlédnu po další knize pana Etzlera

27.12.2021 5 z 5

Kolotoč strachu Kolotoč strachu Jan Vavřík

Silná kniha o smutném životě jedné dívky, která jen toužila po troše lásky a uznání.
Po přečtení této knihy si budu muset přečíst i ostatní díla autora.

03.11.2021 5 z 5