Dym Dym komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Musím říct, že mi ze začátku trvalo, než jsem se začetla. Ale je velice dobře napsaná a alespoň maličko přibližuje, jak se cítili vojáci během 1. světové války. Během čtení jsem z ní občas měla i deprese, ale určitě je dobré si tuto knížku z povinné četby přečíst.

22.02.2019 5 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Hodně dlouho jsem se těšila, že si tuhle knihu přečtu a hned na první stránce mě chytla. Ještě jsem nečetla žádný příběh, který by byl tak zaměřen na forenzní vědu, obzvlášť v době, kdy byl tento obor ještě poměrně v plenkách. Vytkla bych snad jedině vodítka, která vedla k identitě Jacka Rozparovače, byl v tom chaos... ale i tak tato kniha rozhodně stojí za to.

18.07.2022 4 z 5

451 stupňov Fahrenheita 451 stupňov Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Další kniha z povinné četby. Popravdě jsem od ní moc nečekala a zajímavý mi přišel jen nápad s požárníky, kteří pálí knihy, ale doslova mě nadchla. Sice je děj pochmurný a budoucnost ve které se odehrává je pro mě příšerná (žádné čtení knížek), ale řekla bych, že autor naprosto přesně vystihl svou myšlenku. Prostě a jednoduše nádherné čtení, které bych s radostí rozebírala u maturity. Opravdu jsem si Raye Bradburyho oblíbila, nejen tím jakým způsobem své dílo napsal, ale taky díky jeho úvodnímu slovu u kterého jsem se věřte nebo ne i nasmála a to se mi ještě nestalo : )

03.09.2018 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Moc povedená a zábavná knížka z povinné četby. Četla se jedním dechem a navíc mám dojem, že se podle ní natočil docela hezký film. Takže jestli nestíháte četbu k maturitě, tahle knížka je přesně pro vás.

13.05.2019 5 z 5

Poušť v plamenech Poušť v plamenech Alwyn Hamilton

Vážně úžasná knížka, nemohla jsem si pomoc a přečetla jsem ji během jednoho dne. Originální příběh, skvělá propracovanost postav a pouštní prostředí vás vtáhne a už vás nebude chtít pustit. Vážně se už nemůžu dočkat dalšího dílu a hlášek hlavních postav ; )

22.07.2017 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Velmi hezká a čtivá kniha, myslela jsem si že se mi asi moc líbit nebude ale totálně jsem se do ní zažrala: )
VAROVÁNÍ: nečtěte ji moc večer jinak je docela možné že se kouknete na hodinky a zjistíte že už jsou dvě hodiny ráno

29.11.2015 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Červená Karkulka z budoucnosti je snad ještě lepší než originál což platí i u Cinder. Ta knížka je úžasná, příběh o dívce které zmizí babička, zmutovaném vlčím měsíčňanovi, ztracené princezně měsíce a uprchlém trestanci se může zdát jako slátanina ale je to jedna z nejlepších knih které jsem kdy četla :)

Cinder Cinder Marissa Meyer

Cinder mě naprosto uchvátila, nemám co jí vytknout a spojení klasické pohádky a budoucnosti nemá chybu :) Jsem nadšená a těším se až si přečtu další díl.

Introvertka chodí na terapii Introvertka chodí na terapii Deborah Tung

K této knize jsem se dostala náhodou. Musela jsem čekat ve městě a sedla jsem si do knihovny a tahle knížka si mě prostě našla... a její četba pro mě byla velice silným zážitkem. Přečetla jsem ji na jeden zátah. Otevřelo mi to oči. Měla jsem nedávno panický záchvat a byla kvůli tomu u doktorky. Myslela jsem si že je to kvůli nějakým zdravotním problémům a když mi navrhla návštěvu psychologa, myslela jsem že je to zbytečné a že krevní testy ukáží právé jádro problemu a že jsem jen přecitlivělá a že to co prožívám je normální. Překvapilo mě že to co prožívám je tak podobné autorčině zkušenosti. Bylo to tak podobné až jsem měla ke konci knihy problém zadržet slzy. Otevřelo mi to oči

13.09.2023 5 z 5

Padesát odstínů tymiánu Padesát odstínů tymiánu Zdenka Pšeničková

Skvělý oddychový příběh plný praštěného humoru. Krásně jsem si u ní odpočinula

10.10.2022 4 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Námět knihy mě na první pohled zaujal, ale ani omylem jsem nečekala, že na stránkách najdu takový příběh. Přečetla jsem ji jedním dechem a hned se stala jednou z mých oblíbených knih. Určitě stojí za to

10.02.2022 5 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Na četbu této knížky, jsem se dlouho těšila a přečetla jsem ji jedním dechem. Přesto jsem od ní čekala maličko víc, ale i tak jsem si její čtení užila.

15.07.2020 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Útlá knížečka z povinné četby. Čte se vcelku snadno a určitě nebude moc těžké o této knížečce u maturity mluvit. Jenom nekončí moc příjemně, já skoro brečela...

17.06.2019 4 z 5

Přežít s vlky Přežít s vlky Misha Defonseca

Na tuto knížku jsem narazila náhodou, procházela jsem regály a ona mě zaujala svým názvem. Tak jsem si ji přinesla domů.
Je to opravdu poutavé, zajímavé a zároveň i děsu plné čtení. Je příšerné co dokázal ,a stále dokáže, člověk dělat za příšerné věci.
Jediné co mi v příběhu chybělo, byl větší výskyt vlků.
Musím autorce zatleskat za napsání tohoto díla.

29.04.2019 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Další kniha z povinné četby. Musím se přiznat, že ze začátku mi čtení přišlo velice obtížné a nudné. Trvalo mi opravdu dlouho, než jsem ji dočetla, hlavně kvůli tomu, že jsem její čtení neustále odkládala a dávala jsem si od ní pauzy zpravidla trvající déle než týden. Ovšem, jakmile se příběh začal rozvíjet a já si zvykla na styl, kterým je tato kniha napsaná, tak mě to docela i bavilo. Pokud vás neodradí časová náročnost tohoto díla, určitě doporučuji si ji přečíst. Určitě budete mít o čem u maturity mluvit : )

25.12.2017 4 z 5

Vlčí princezna Vlčí princezna Cathryn Constable

Ze začátku docela nuda, ale na konci se to vyrovná. Jen mi vadí najivita hlavních hrdinek a to že si nedovedly dát dvě a dvě dohromady. A konec se mi zdá být neúplný, jinak se mi knížka líbila.

24.02.2016 3 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Úžasně čtivá kniha pořád se v ní něco děje a postupně se skládají dohromady kousky skládačky. Moc se mi líbí všechny knihy z této série a jsem zvědavá na Winter snad ještě víc než na Nejkrásnější kterou brzy začnu číst :)

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Od téhle knihy jsem si slibovala trochu víc, ale informace v ní skvěle doplnily příběh Měsíčních kronik. Na Cinder, Scarlet a Cress prostě nemá a už se nemůžu dočkat až vyjde Winter :)

26.10.2015 2 z 5

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

Krásný odpočinkový příběh provoněný kávou a sladkým pečivem myšího kuchaře. Moc se mi líbilo zasazení děje do světa dnd a už se nemůžu dočkat až zkusím upéct knoflíčky :D

10.02.2024 4 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Do četby této knihy jsem šla s nadšením že si přečtu další dílo autorky mých oblíbených měsíčních kronik. Popravdě mi dlouho drvalo Renegáty dočíst, musela jsem se do toho trochu nutit. Jinak je to zajímavé čtení

12.09.2023 3 z 5