Přežít s vlky

od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh sedmileté židovské dívenky, která se sama uprostřed zuřící války vydá z Belgie směrem na východ, kam Němci odvezli její rodiče. Obrovské útrapy, jaké na neuvěřitelné cestě prodělá, ji poznamenají na celý život. V nejtěžších chvílích jí pomáhají přežít vlci, naproti tomu setkání s lidmi jí vždy přinese pouze stres, bolest a zklamání. Nezvyklý a mimořádně působivý pohled na válku očima dítěte, které všechno intenzivně prožívá, ale nic plně nechápe, dokázala autorka ztvárnit tak přesvědčivě jen proto, že ho zakusila osobně. //doplněno: Autorka přiznala, že si příběh vymyslela a nepravdivost příběhu potvrdil i soud. viz http://goo.gl/F5jYYc...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28994/prezit-s-vlky-28994.jpg 4.197
Orig. název:

Survivre avec les Loups (2003)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Alpress
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (25)

Přidat komentář
knihovnička007
06. září

Škoda, že vlci neměli v příběhu větší prostor.
Miske jsem hodně rozuměla. Lidé ji zklamali, byla to zvířata, která ji vždy pomohla. Chápala jsem, proč jí bylo lépe ve zvířecí společnosti.
Příběh se mi hodně líbil, kniha se dobře četl.a Nechci řešit, zda je kniha pravdivá, či nikoliv.
Určitě si ji ráda ještě někdy přečtu. Tuto knihu by si měli přečíst všichni povinně. Aby všichni věděli, co se v historii stalo. Aby věděli, co si lidé jako Mishke a další děti musely zažít.

Ishir
24. června

Autorka si prošla peklem. Velmi drsný příběh. Emoce se ve mně bouří. Můžu být jen ráda, že jsem válku nezažila.

Janaves
05. března

Hezký příběh.

Kat123
06.12.2017

Od půlky knihy přitažené za vlasy a začala jsem se nudit. Nedočteno.

Gustik5
10.11.2017

Kdyby se to nevydávalo za pravdu a zůstalo u beletrie, půjdu s hodnocením výš. Ale vymýšlet si něco takového a tvrdit že se to skutečně stalo, je podle mne hnus. Příběh je ovšem jinak velmi dobrý.

Len2očka
31.10.2017

Příběh,který jsem pouze nečetla.Fikce nebo skutečnost?Pro mě to není důležité.

StihOMam
14.03.2017

Dojemný a bolestný příběh malé dívky se mi do ruky dostal pouhou náhodou, naštěstí bez předchozích komentářů, tedy i bez předsudků nebo očekávání. Asi nezapomenutelné čtení.

jahody
31.12.2016

Moc krásný příběh,čtivý jedním dechem.

Danka123
24.10.2016

Krásný příběh, v upoutávce píšou ''pravdivý příběh sedmileté židovské dívenky'' a teď z komentářů čtu, že je to fikce. Tak to mě od autorky mrzí, je to podraz pro čtenáře vydávat knihu jako autobiografii. Ale jinak pěkný příběh.

Viky007
24.02.2016

Nádherný příběh o přežití, síle a odvaze. Otázka druhé světové války je zde vykreslená celkem barvitě. Trochu mě zklamalo, že vlci v knize neměli tolik prostoru, ale nevadí.
Také mi uvízl v paměti jeden citát, který se tam objevil: Neříkej nikdy, že jdeš svou poslední cestou!

Dodatek: Jednu hvězdičku srážím za zklamání, když jsem se dozvěděla, že si autorka celý příběh vymyslela. Vážně mi přijde docela ubohé vydávat příběh jako autobiografický. Co tím chtěla získat? Víc peněz? Slávu? Obdiv? Nevím. Zřejmě dost pochybovala sama o sobě, když se snížila k něčemu takovému. Vždyť kvalitní spisovatel dokáže prodat svou knihu i bez lži.

Espejox
28.01.2016

S hrdinkou příběhu jsem se sžil již po pár stránkách a prožíval s ní všechny strasti a útrapy, které ji na její dlouhé cestě provázely. Vztah, který jsem si k hrdince vytvořil je možná dán i některými našemi společnými osobnostními rysy, například vztahem k lidem. O tom, že příběh byl původně vydáván za pravdivý jsem netušil, tudíž pro mně nebylo zklamáním, když jsem zjistil o aféře, která kolem knížky byla. Nepovažuji to za důležité. Knížka se četla sama, stačily 2 návštěvy čajovny. Některé silné momenty přemítám v hlavě doteď. Malým zklamáním byl pro mně konec, který jsem si jednak představoval jinak a jednak mi přišel trochu odbytý. O víkendu se chystám na nepříliš chválenou filmovou adaptaci.

bovinka
01.02.2015

Ke knize jsem se dostala, až po mediální aféře okolo autorky. Hodnotím ji jako velmi čtivou, zajímavě zpracovanou. Autorce se povedla. Pouze konec mi přišel trochu krkolomný a zbytečně zrychlený

Evelin
18.10.2014

Knížka se mi líbila, hezky napsaná a čtivá. A opravdu neřeším, zda-li je příběh pravdivý nebo ne. Je jasné, že takové hrůzy se za války děly a pokud autorka do toho včlenila i vymyšlené příběhy, opravu neřeším.

rusalka123
06.09.2013

Víte, pro mě u téhle knihy ani nebylo důležité (a myslím, že by nemělo být pro nikoho), jestli je kniha podle pravdivého příběhu nebo není... Důležité je, jaké přináší poselství, ponaučení... Nemá nám dávat myšlenku "a opravdu se to stalo?" Jejím úkolem je poukázat na válku jiným pohledem. Pohledem dítěte, které mělo velikou odvahu a sílu bojovat. A i kdyby z této knížky byla půlka vymyšlená, pořád by se našla spousta případů, kdy dítě za války opravdu trpělo a mnohdy to určitě snášelo líp, než někteří dospělí, protože se nevzdávalo. A to, že dospělí by si někdy skoro mohli brát příklad z dětí, není výmysl, ale realita.:-)

(já jsem teda sice vlastně ještě dítě taky, ale myslela jsem spíš ty menší, aby to neznělo blbě :D)

alenice
04.09.2013

Jednoduše úžasné,člověku se zatají dech,když pomyslí co všechno se dětem dělo...Jak dokážou být lidé krutí...Zvedá se mi žaludek a cítím v sobě tolik vzteku...Těch dětí bylo tisíce...

Vlaďka5001
31.07.2013

Je zajímavé, jak jsou všichni znechuceni tím, že kniha nebyla napsána podle skutečné události. Ovšem v knize samotné tato poznámka není, tak mi přijde trochu infantilní to vůbec zmiňovat.

Jarisko2
12.07.2013

Kdyby tu bylo deset hvězdiček, neváhal bych.. A mrzí mě hluboce, že tu většina komentářů řeší ani tak ne obsah a neskutečně hluboké poselství téhle knihy, jako to, že se autorka přiznala k tomu, že příběh je fikce. A objevují se tu slova jako -lživá kampaň-podvod-hlupý trik-lhářka...
Pro mě je podstatné a hluboce pravdivé především to, že takových dětí, jenž za té války viděli podobné hrůzy, vraždy a znásilňování, byly skutečně tisíce. Že se všechny ty věci tisíckrát staly. A je mi jedno, že je zřejmě nezažila na vlastní kůži sama autorka, protože její popis, její schopnost vtáhnout mě beze zbytku do pocitů těch zmučených "živých mrtvých", do pocitu, kdy strach o život a hlad přinutí člověka k ledasčemu, je úžasná.
Důležitější, než pravdivost či autentičnost tohoto jediného konkrétního příběhu je přece myšlenka té knihy. Že se nikdy na všechny ty hrůzy nesmí zapomenout a že by měli lidé dělat vše proto, aby se pro jakoukoliv ideologii už nevraždilo.
A beze zbytku také souhlasím s myšlenkou, kterou autorka často rozvíjí, a to že zvířata jsou v mnohém daleko lepší, než lidé, že člověk je nejhorším predátorem na téhle planetě

deedulka
26.05.2013

Taková průměrná kniha o Němcích, kteří se snaží ovládnout celý svět a malá židovská holčička přijde o své rodiče a nakonec málem i o život. Ve své dětské nevědomosti se s malou buzolou vydá na východ, aby našla své rodiče. Snaží se přežít v lese, hledat potravu, občas krade jídlo a věci z lidských obydlí a chvílemi žije s vlky, kteří ji přijmou jako člena smečky. Kdyby se nakonec autorka nepřiznala, že je to lež, možná by mě ten příběh víc ohromil, že se skutečně stal. Takhle to beru jen jako další smyšlený příběh a je mi líto, že se autorka snížila k takové lživé kampani. :(

vikaa
16.04.2013

Mně se kniha až tak věrohodná nezdála, ale když jsem ji četla, věděla jsem už, že to není skutečný příběh. Na druhou stranu buďme rádi, že to malé děvčátko nemuselo celou tuhle hrůzu zažít. Dobrý marketinkový tah nebo podvod???? Stejně hodnotím 4 hvězdama - knížka mě opravdu bavila a možná jsem si jí užila víc, když jsem věděla,že se jedná o fikci.

valentýna
25.02.2013

Kniha by byla vcelku věrohodná až na zabití lidí, které vysílené děvčátko spáchalo. Četla se sice dobře, ale od začátku jsem byla na pochybách o věrohodnosti příběhu a nevěděla jsem co si o tom myslet, až zde jsem se dozvěděla, že se nejedná o skutečný prožitek jak je deklarováno v knize, což je podvod na čtenáře a jde jen o hloupý trik ke zvýšení prodejnosti, což mě naštvalo.

K.accka
27.08.2012

tahle kniha opravdu stojí za přečtení! Chvílemi se příběh zdá být až neskutečný, že se to opravdu stalo. Doporučuji.

Lena79
02.07.2012

Některé prožitky hlavní hrdinky,coby malé holčičky,se mi zdáli dost nepravděpodobné, ale četla jsem to s tím, že pravdivé to není...Moc se mi líbil vlastní popis života ve vlčí smečce.Ať už je to pravda nebo ne...

Kermisee
02.01.2012

Ke knize jsem se dostala až poté, co jsem viděla film a zjistila také o té "rošádě" kolem pravdivosti tohoto příběhu. Četla jsem knihu tedy s tím, že pravdivá není, což se jistě odráží i na tom, jak se mi líbila. Všechny pocity autorka vystihla natolik realně, že bych jí byla opravdu schopna věřit, že to opravdu prožila. Sžila jsem se s tou malou pohublou otrhanou holčičkou, která našla domov mezi vlky a z lidského světa vnímala jen smrt a bolest.
Rozhodně zajímavý pohled do období druhé světové očima malého, ale odvážného děvčátka, které jen chtělo najít své rodiče.

Viviana
16.10.2011

Tak tuhle knížku jsem dostala nedávno darem, přelouskla jsem jí během dvou dní, a zcela mě uchvátila. Ovšem pravda, že jsem autorce věřila... možná ne do slova a do písmene, jednak chápu něco jako právo autora si věci přibarvit, a to i v "pravdivém" příběhu, jednak vím, že dětskýma očima vidíme a později si pamatujeme věci trochu jinak, než kdybychom je viděli objektivně... ale komentář od RUSTY mě teď docela zklamal.
Takže, dobře napsaná fikce? Každopádně silný příběh, obzvlášť pokud věříte, že se to tak skutečně někde stalo...

RUSTY
25.02.2011

Touto knihou a jejím příběhem jsem byla plně uchvácena. Přesně do té doby než jsem se dozvěděla, že si paní autorka vše vycucala s dovolením z prstu a období druhé světové války strávila v bezpečí v Belgii.
Ach ano, příběh je dechberoucí - malá holčička ve smečce s vlky, malá holčička co musí přežívat tím, že si do sebe cpe hrsti hlíny aby neumřela hlady, holčička co v nebezpečí zabije ...
Místama jsem i já byla na vážkách, jak takové kruté podmínky může přežít sedmileté dítě, které o přežití v přírodě neví zhola nic. Ale říkala jsem si ... kdo jsem abych toto mohla soudit?
Teď už to vím. Narozdíl od "paní autorky" nejsem lhářka. Kniha tímto pro mě ztratila své kouzlo. Možná by to ovšem bylo jiné, kdybych šla do toho příběhu bez toho, že bych věřila, že se "chudince" paní toto opravdu přihodilo : /

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

vlci zfilmováno druhá světová válka (1939-1945)

Autor a jeho další knihy

Misha Defonseca

Misha Defonseca
belgická, 1937

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených2x
v Přečtených138x
v Čtenářské výzvě4x
v Doporučených13x
v Knihotéce46x
v Chystám se číst57x
v Chci si koupit11x
v dalších seznamech2x