Přežít s vlky

Příběh sedmileté židovské dívenky, která se sama uprostřed zuřící války vydá z Belgie směrem na východ, kam Němci odvezli její rodiče. Obrovské útrapy, jaké na neuvěřitelné cestě prodělá, ji poznamenají na celý život. V nejtěžších chvílích jí pomáhají přežít vlci, naproti tomu setkání s lidmi jí vždy přinese pouze stres, bolest a zklamání. Nezvyklý a mimořádně působivý pohled na válku očima dítěte, které všechno intenzivně prožívá, ale nic plně nechápe, dokázala autorka ztvárnit tak přesvědčivě jen proto, že ho zakusila osobně. //doplněno: Autorka přiznala, že si příběh vymyslela a nepravdivost příběhu potvrdil i soud. viz http://goo.gl/F5jYYc...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28994/prezit-s-vlky-28994.jpg 4.1116

Vydáno: , Alpress

Survivre avec les Loups, 2003

Kniha Přežít s vlky

Janadvorackova
24.09.2022

Páni :).
Smutný příběh děvčete, které odvážně projde Evropou během války. Hledá rodiče, je svědkem věcí, které by nikdo vidět nechtěl. A zažije mnohdy zvláštní situace, které z ní udělají "vlčici."

Arev122
21.09.2022

Románově zpracovaný příběh malé židovské dívenky, která v době války hledá své rodiče. Děj mě vtáhl do děje, byl napínavý, i když trochu neuvěřitelný.

CAM
15.09.2021

Po přečtení tohoto příběhu z války, který autorka popisuje a který prožila v dětství, si člověk připomene krutost té doby, kterou naštěstí nezažil. Myslím, že si nikdo nedovede pořádně přestavit, co lidé za války prožívali. Jinak za mě plný počet hvězdiček. Kniha se dobře čte a připomene smutnou historii.

Turlogh
07.04.2021

Opravdu drsný příběh, o němž jsem si původně také myslel, že je pravdivý a že jej autorka prožila, jak bylo psáno na záložce knihy. Je to tedy sice fikce, ale přesto mimořádně přesvědčivě napsaná. Howgh.

Ctenar1202
12.12.2020

Tahle kniha mě zaujala svou anotací a dodatkem, že jde o autobiografii. Malá šestiletá holčička Misha se vydavá hledat své rodiče napříč Evropou. Putuje několik let a popisuje svá strádání a život v lesích. Nějaký čas dokonce žila ve vlčí smečce. Z lidí měla strach a vyhýbala se jim co jen to šlo.

Autorka knihu sepsala velice poutavě. S dodatky, že ji to a to velice poznamenalo v dalším životě a čtenář tu malou holčičku lituje a podívá se na své děti a neumí si představit, že by musely takto strádat.

jana8352
02.09.2020

Kniha se mi moc líbila, hezky poutavě napsáno. Mohu jen doporučit.

mysterygirl
08.07.2019

Knihu jsem kdysi hltala ,litovala autorku,ale zjistilo se, ze je to jen sprosta lharka, pribeh je vymysleny

Dym
29.04.2019

Na tuto knížku jsem narazila náhodou, procházela jsem regály a ona mě zaujala svým názvem. Tak jsem si ji přinesla domů.
Je to opravdu poutavé, zajímavé a zároveň i děsu plné čtení. Je příšerné co dokázal ,a stále dokáže, člověk dělat za příšerné věci.
Jediné co mi v příběhu chybělo, byl větší výskyt vlků.
Musím autorce zatleskat za napsání tohoto díla.