Přežít s vlky

Příběh sedmileté židovské dívenky, která se sama uprostřed zuřící války vydá z Belgie směrem na východ, kam Němci odvezli její rodiče. Obrovské útrapy, jaké na neuvěřitelné cestě prodělá, ji poznamenají na celý život. V nejtěžších chvílích jí pomáhají přežít vlci, naproti tomu setkání s lidmi jí vždy přinese pouze stres, bolest a zklamání. Nezvyklý a mimořádně působivý pohled na válku očima dítěte, které všechno intenzivně prožívá, ale nic plně nechápe, dokázala autorka ztvárnit tak přesvědčivě jen proto, že ho zakusila osobně. //doplněno: Autorka přiznala, že si příběh vymyslela a nepravdivost příběhu potvrdil i soud. viz http://goo.gl/F5jYYc...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28994/prezit-s-vlky-28994.jpg 4.1111

Vydáno: , Alpress

Survivre avec les Loups, 2003

Kniha Přežít s vlky

CAM

Po přečtení tohoto příběhu z války, který autorka popisuje a který prožila v dětství, si člověk připomene krutost té doby, kterou naštěstí nezažil. Myslím, že si nikdo nedovede pořádně přestavit, co lidé za války prožívali. Jinak za mě plný počet hvězdiček. Kniha se dobře čte a připomene smutnou historii.

Turlogh

Opravdu drsný příběh, o němž jsem si původně také myslel, že je pravdivý a že jej autorka prožila, jak bylo psáno na záložce knihy. Je to tedy sice fikce, ale přesto mimořádně přesvědčivě napsaná. Howgh.

Ctenar1202
12.12.2020

Tahle kniha mě zaujala svou anotací a dodatkem, že jde o autobiografii. Malá šestiletá holčička Misha se vydavá hledat své rodiče napříč Evropou. Putuje několik let a popisuje svá strádání a život v lesích. Nějaký čas dokonce žila ve vlčí smečce. Z lidí měla strach a vyhýbala se jim co jen to šlo.

Autorka knihu sepsala velice poutavě. S dodatky, že ji to a to velice poznamenalo v dalším životě a čtenář tu malou holčičku lituje a podívá se na své děti a neumí si představit, že by musely takto strádat.

jana8352
02.09.2020

Kniha se mi moc líbila, hezky poutavě napsáno. Mohu jen doporučit.

mysterygirl
08.07.2019

Knihu jsem kdysi hltala ,litovala autorku,ale zjistilo se, ze je to jen sprosta lharka, pribeh je vymysleny

Dym
29.04.2019

Na tuto knížku jsem narazila náhodou, procházela jsem regály a ona mě zaujala svým názvem. Tak jsem si ji přinesla domů.
Je to opravdu poutavé, zajímavé a zároveň i děsu plné čtení. Je příšerné co dokázal ,a stále dokáže, člověk dělat za příšerné věci.
Jediné co mi v příběhu chybělo, byl větší výskyt vlků.
Musím autorce zatleskat za napsání tohoto díla.

knihovnička007
06.09.2018

Škoda, že vlci neměli v příběhu větší prostor.
Miske jsem hodně rozuměla. Lidé ji zklamali, byla to zvířata, která ji vždy pomohla. Chápala jsem, proč jí bylo lépe ve zvířecí společnosti.
Příběh se mi hodně líbil, kniha se dobře četl.a Nechci řešit, zda je kniha pravdivá, či nikoliv.
Určitě si ji ráda ještě někdy přečtu. Tuto knihu by si měli přečíst všichni povinně. Aby všichni věděli, co se v historii stalo. Aby věděli, co si lidé jako Mishke a další děti musely zažít.

Ishir
24.06.2018

Autorka si prošla peklem. Velmi drsný příběh. Emoce se ve mně bouří. Můžu být jen ráda, že jsem válku nezažila.