Přežít s vlky

Příběh sedmileté židovské dívenky, která se sama uprostřed zuřící války vydá z Belgie směrem na východ, kam Němci odvezli její rodiče. Obrovské útrapy, jaké na neuvěřitelné cestě prodělá, ji poznamenají na celý život. V nejtěžších chvílích jí pomáhají přežít vlci, naproti tomu setkání s lidmi jí vždy přinese pouze stres, bolest a zklamání. Nezvyklý a mimořádně působivý pohled na válku očima dítěte, které všechno intenzivně prožívá, ale nic plně nechápe, dokázala autorka ztvárnit tak přesvědčivě jen proto, že ho zakusila osobně. //doplněno: Autorka přiznala, že si příběh vymyslela a nepravdivost příběhu potvrdil i soud. viz http://goo.gl/F5jYYc...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28994/prezit-s-vlky-28994.jpg 4.1100
Vydáno:, Alpress

Survivre avec les Loups (2003)

Kniha Přežít s vlky

Dym

Na tuto knížku jsem narazila náhodou, procházela jsem regály a ona mě zaujala svým názvem. Tak jsem si ji přinesla domů.
Je to opravdu poutavé, zajímavé a zároveň i děsu plné čtení. Je příšerné co dokázal ,a stále dokáže, člověk dělat za příšerné věci.
Jediné co mi v příběhu chybělo, byl větší výskyt vlků.
Musím autorce zatleskat za napsání tohoto díla.

knihovnička007
06.09.2018

Škoda, že vlci neměli v příběhu větší prostor.
Miske jsem hodně rozuměla. Lidé ji zklamali, byla to zvířata, která ji vždy pomohla. Chápala jsem, proč jí bylo lépe ve zvířecí společnosti.
Příběh se mi hodně líbil, kniha se dobře četl.a Nechci řešit, zda je kniha pravdivá, či nikoliv.
Určitě si ji ráda ještě někdy přečtu. Tuto knihu by si měli přečíst všichni povinně. Aby všichni věděli, co se v historii stalo. Aby věděli, co si lidé jako Mishke a další děti musely zažít.

Ishir
24.06.2018

Autorka si prošla peklem. Velmi drsný příběh. Emoce se ve mně bouří. Můžu být jen ráda, že jsem válku nezažila.

Janaves
05.03.2018

Hezký příběh.

Kat123
06.12.2017

Od půlky knihy přitažené za vlasy a začala jsem se nudit. Nedočteno.

Gustik5
10.11.2017

Kdyby se to nevydávalo za pravdu a zůstalo u beletrie, půjdu s hodnocením výš. Ale vymýšlet si něco takového a tvrdit že se to skutečně stalo, je podle mne hnus. Příběh je ovšem jinak velmi dobrý.

Len2očka
31.10.2017

Příběh,který jsem pouze nečetla.Fikce nebo skutečnost?Pro mě to není důležité.

StihOMam
14.03.2017

Dojemný a bolestný příběh malé dívky se mi do ruky dostal pouhou náhodou, naštěstí bez předchozích komentářů, tedy i bez předsudků nebo očekávání. Asi nezapomenutelné čtení.