Dym

Po stopách Jacka RozparovačePo stopách Jacka RozparovačeKerri Maniscalco

Hodně dlouho jsem se těšila, že si tuhle knihu přečtu a hned na první stránce mě chytla. Ještě jsem nečetla žádný příběh, který by byl tak zaměřen na forenzní vědu, obzvlášť v době, kdy byl tento obor ještě poměrně v plenkách. Vytkla bych snad jedině vodítka, která vedla k identitě Jacka Rozparovače, byl v tom chaos... ale i tak tato kniha rozhodně stojí za to.

Holubice a hadHolubice a hadShelby Mahurin

Od téhle knihy jsem se prakticky neodtrha, dokud jsem ji nedočetla. Hlavní hrdinka mi přirostla k srdci, a asi právě pro to, jsem se rozhodla nepřečíst si zbývající díly série... sice nevím, co přesně se v nich stane, ale neočekávám nic dobrého...

CaravalCaravalStephanie Garber

Tuhle knihu jsem si chtěla přečíst už dlouho. Zápletka byla zejimavá, stejně jako prostředí Caravalu.

V zajetí zimyV zajetí zimyNaomi Novik

Úžasná kniha. Jak se příběh odvíjel rozpoznala jsem v něm odlesky pohádek z mého dětství. Trochu mi vadilo jak moc se postavy střídaly ve vyprávění, ale nevím jak jinak by to šlo udělat, aby čtenář obdržel takový dojem. Jen ten konec mi přišel trochu useknutý, brala bych pár kapitol navíc.

Ve stínu HvozduVe stínu HvozduNaomi Novik

Začátek mě uhranul, ale čím déle jsem četla, tím více jsem měla problém pokračovat. Pořád se něco dělo a měla jsem problém sledovat dějovou linii. Skoro jsem knihu odložila... Konec to ale vynahradil. Jak moc smíšené pocity jsem měla uprostřed hlavního děje, tak moc mě nadchlo zakončení. Svět který vytvořila autorka je úžasný a skvěle vystihla povahu postav.

Víno a čáryVíno a čáryLuanne G. Smith

Příběh mě zaujal hned v prvních pár větách. Autorka vytvořila úžasný tajemný svět, ve kterém může pár slov a obyčejné pírko přimět kdekoho na útěk. Moc ráda čtu fantasy, ale zatím jsem se v žádné knize s trochou magie nesetkala s čarodějkami specializovanými na výrobu vína a piva. A spojení čarodějek s detektivkou je prostě něco : ) Vřele doporučuju.

Studie jeduStudie jeduMaria V. Snyder

Napínavé vyprávění plné jedů a těžkostí. Hlavní hrdinka mi přirostla k srdci, stejně jako příběh kterým procházela. Knihu bylo velice těžké odložit a nepřečíst ji v jednom kuse. Nečekala jsem že skončí tak, jak skončila a nyní prožívám dilema jestli se pustit do četby dalších dílů, protože nedokážu přesně určit co se z pokračování vyvrbí.

Nevlastní sestraNevlastní sestraJennifer Donnelly

Námět knihy mě na první pohled zaujal, ale ani omylem jsem nečekala, že na stránkách najdu takový příběh. Přečetla jsem ji jedním dechem a hned se stala jednou z mých oblíbených knih. Určitě stojí za to

Krutá krásaKrutá krásaRosamund Hodge

Příběh je zasazen do úžasného světa, moc se mi líbí nápad pergamenové oblohy a stínů. Také vyřešení zápletky mě mile překvapilo. Přes to přeze všechno mi kniha přišla průměrně napsaná, ale její čtení jsem si poměrně užila.

Zkrocení zlé ženyZkrocení zlé ženyWilliam Shakespeare

Na četbu této knížky, jsem se dlouho těšila a přečetla jsem ji jedním dechem. Přesto jsem od ní čekala maličko víc, ale i tak jsem si její čtení užila.

15.07.2020

Sen noci svatojánskéSen noci svatojánskéWilliam Shakespeare

Od Williama Shakespeara jsem už četla Romea a Julii, ale musím se přiznat, že tohle dílko mě nadchlo víc. Sice se mi po rozmotání situace už nechtělo číst dál, ale jsem ráda, že jsem tuto knížku dočetla. Divadelní představení na konci prostě stojí za to.
SPOILER: Zeď je asi nejvtipnější postava

18.11.2019

Hobit aneb Cesta tam a zase zpátkyHobit aneb Cesta tam a zase zpátkyJ. R. R. Tolkien

Další knížka z povinné četby. Popravdě řečeno jsem z filmů Hobit viděla vždycky jenom kousek a i to mi přišlo akčnější než děj v knížce. Zato musím přiznat, že je to v celku dobré čtení.

02.09.2019

Spalovač mrtvolSpalovač mrtvolLadislav Fuks

Další kniha z povinné četby, musím se přiznat, že i přes útlost tohoto svazku mi trvalo sakra dlouho ho dočíst. Je to docela jednotvárné a i podivné čtení. Zároveň se tu mnoho motivů opakuje stále dokola. Přesto si myslím, že toto dílko půjde u maturity okecat daleko lépe než třeba Stařec a moře, protože Spalovač mrtvol má stále alespoň nějaký děj.

27.08.2019

Balada z hadrůBalada z hadrůJan Werich

Další knížka ze seznamu povinné četby. Děj je vcelku krátký a dobře se čte, musím se přiznat, že mě to moc bavilo. Jenom je třeba trochu lépe znát historické pozadí vzniku díla, ale jinak se mi zdá že k rozboru bude tato divadelní hra perfektní : )

23.08.2019

Iko sama sebouIko sama sebouMarissa Meyer

Po dlouhém váhání jsem si tuto knížku koupila v češtině (a to preferuji komiksy v angličtině). Nemůžu si tento svazek vynachválit : ) Měsíční kroniky mi prostě chyběly a Iko mi znovu vrátila ten nádherný pocit ze čtení díla Marissy Meyer.

17.07.2019

TartuffeTartuffe. Molière (pseudonym)

Další knížka z povinné četby. Ze začátku jsem měla trochu problémy se začíst, ale jakmile jsem si zvykla na verše, četlo se mi jedna báseň. Také musím souhlasit, že konečné řešení příběhu mě velice překvapilo. Je to skvělé útlé dílko, které se určitě bude u maturity skvěle rozebírat.

25.06.2019

O myších a lidechO myších a lidechJohn Steinbeck

Útlá knížečka z povinné četby. Čte se vcelku snadno a určitě nebude moc těžké o této knížečce u maturity mluvit. Jenom nekončí moc příjemně, já skoro brečela...

17.06.2019

Město mezi zelenými kopci - Antologie povídek českých autorůMěsto mezi zelenými kopci - Antologie povídek českých autorů* antologie

Vcelku zajímavá knížka s různorodou sbírkou letních povídek.

04.06.2019

Starověký Řím za pět denárů na denStarověký Řím za pět denárů na denPhilip Matyszak

Hodně zajímavá knížka. Poměrně snadno se čte a je v ním plno, někdy i překvapujících, informací. Jediné co bych vytkla je estetická podoba textu.

28.05.2019

IkoIkoMarissa Meyer

Krása, sice mi chvilku trvalo zvyknout si na to, že je to komiks, ale totálně jsem se zamilovala do děje. Toto vydání jsem četla v angličtině a nemůžu si ho vynachválit. Už abych měla v rukou další díl.

20.05.2019

LakomecLakomec. Molière (pseudonym)

Moc povedená a zábavná knížka z povinné četby. Četla se jedním dechem a navíc mám dojem, že se podle ní natočil docela hezký film. Takže jestli nestíháte četbu k maturitě, tahle knížka je přesně pro vás.

13.05.2019

Přežít s vlkyPřežít s vlkyMisha Defonseca

Na tuto knížku jsem narazila náhodou, procházela jsem regály a ona mě zaujala svým názvem. Tak jsem si ji přinesla domů.
Je to opravdu poutavé, zajímavé a zároveň i děsu plné čtení. Je příšerné co dokázal ,a stále dokáže, člověk dělat za příšerné věci.
Jediné co mi v příběhu chybělo, byl větší výskyt vlků.
Musím autorce zatleskat za napsání tohoto díla.

29.04.2019

Řekni vlkům, že jsem domaŘekni vlkům, že jsem domaCarol Rifka Brunt

Hodně emotivní a dobře napsaná knížka

17.03.2019

Na západní frontě klidNa západní frontě klidErich Maria Remarque

Musím říct, že mi ze začátku trvalo, než jsem se začetla. Ale je velice dobře napsaná a alespoň maličko přibližuje, jak se cítili vojáci během 1. světové války. Během čtení jsem z ní občas měla i deprese, ale určitě je dobré si tuto knížku z povinné četby přečíst.

22.02.2019

Znamení a pověryZnamení a pověrySara Zed

No, tuto útlou knížečku jsem začala číst s nadějí, že v ní najdu trochu inspirace k vytvoření pověr v mém malém spisovatelském pokusu... Zpracované je to hezky a je tu i dost zajímavých informací, ale osobně mě moc nenatchla

19.01.2019

RevizorRevizorNikolaj Vasiljevič Gogol

Další knížka z povinné četby. Nemůžu si pomoct, ale z tohoto dramatu mám smíšené pocity, občas se mi chtělo se smát, občas jsem se cítila dost stísněně kvůli mírně politickému tématu a občas jsem se topila v olejnatých řečech postav. Každopádně je toto dílo skvělé pro rozbor k maturitě díky hojnosti satirických jevů. Tedy alespoň podle mého názoru

14.10.2018

451 stupňov Fahrenheita451 stupňov FahrenheitaRaymond Douglas Bradbury

Další kniha z povinné četby. Popravdě jsem od ní moc nečekala a zajímavý mi přišel jen nápad s požárníky, kteří pálí knihy, ale doslova mě nadchla. Sice je děj pochmurný a budoucnost ve které se odehrává je pro mě příšerná (žádné čtení knížek), ale řekla bych, že autor naprosto přesně vystihl svou myšlenku. Prostě a jednoduše nádherné čtení, které bych s radostí rozebírala u maturity. Opravdu jsem si Raye Bradburyho oblíbila, nejen tím jakým způsobem své dílo napsal, ale taky díky jeho úvodnímu slovu u kterého jsem se věřte nebo ne i nasmála a to se mi ještě nestalo : )

03.09.2018

Ztracené insignieZtracené insignieSandra Regnier

Musím říct, že po přečtení prvního dílu jsem se do této série zamilovala, ale po dočtení všech dílů jsem maličko zklamaná. Fely z prví knížky se mi zamlouvala daleko víc než ze zbývajících dvou a konec mi připadal trochu momotaný. Navíc na věc s Phyllis...
Pořád mám tuto sérii ráda, ale ne tak moc jak jsem doufala. Každopádně musím všechny budoucí čtenáře této trilogie varovat, TOHLE JE VELICE NÁVYKOVÉ ČTENÍ OD KTERÉHO SE NELZE ODTRHNOUT .' )

05.08.2018

Totemová zvířata prostě a jednodušeTotemová zvířata prostě a jednodušeCelia M. Gunn

Tuto knihu jsem četla na dvakrát, sice mě moc neoslovila, ale kvůli zajímavým informacím o zvířatech jsem se jí rozhodla dočíst. Je vidět, že si s tím dala autorka práci.

04.08.2018

PygmaliónPygmaliónGeorge Bernard Shaw

Ze začátku se mi to moc číst nechtělo, ale příběh mě začal bavit. Taky bylo v celku zajímavé porovnávat rozdíly mezi knížkou a podle ní natočeným filmem My fair lady. Můžu jenom doporučit, je to v celku snadné a rychlé čtení.

23.07.2018