Dračice

Draci. Zlovolné plémě dštící oheň a zkázu, kamkoliv přiletí. Když se navíc spojí pod velením své Matky, království nemá šanci. Existuje je jediná síla schopná jim účinně vzdorovat. Jenže… je dobrý nápad pozvat si do země mocný řád nekromantů? O jeho představené se tvrdí, že je horší než všichni draci dohromady. Navíc si klade podmínky. A princ Kelem sice není sladká, bezbranná panna, ale přesto brzy pozná, jaké to je, být předhozen skutečné dračici…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32542/dracice-nX9-32542.jpg 4.451
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Epocha (ČR, od r. 1989)

jan14s

I přes prvotní nechuť k hlavním postavám, se kniha četla skoro sama.

Temná.Maky
24.02.2016

Musím říct, že tohle je dost dobrá kniha.Příběh s draky, čaroději a sjednaným manželstvím.S princem který si dělá co chce a jeho budoucí chotí.Co víc si přát?Kniha byla zábavná,krásně napsaná a hlavně bylo vidět jak se postavy pomalu mění.Což není tak časté a když ano,tak to stojí na houby.Oba dva příběhy se mi líbily a brala bych i nějaké pokračování.
Tuhle knihu doporučuji k přečtení.Budete se smát,divit,úžasně si odpočinete.

Nagadir
17.10.2015

Tohle bylo nečekané! Tahle útlá knížečka si mě získala už od první stránky a to naprosto skvěle udělanými postavami, které prostě doslova žijou a dýchají. Kelem je sice představen jako fracek, který si stěžuje na každou pitomost, ale skrz příběh prodělává naprosto dokonalý vývoj charakteru a chemie mezi ním a Sillion? To prostě byla sakra zábava číst, na takhle dynamickou dvojici jem už pěknou dobu nenarazila.
Samotný příběh plyne velmi dobře a nikde se nezadrhává, akorát druhá část mi přišla lehce slabší. Klidně bych dala plyný počet, ale prostě chci víc. Chci víc morbidního a černého humoru, chci víc škádlení mezi Kelemem a Sillion, chci vědět víc o světě kde se to odehrává a o ostatních postavách. Tahle kniha klidně mohla být mnohem delší, protože příběh má sakra velký potenciál.
9/10

Lusa
20.07.2014

Musím říci, že jsem se při čtení opravdu bavila a musela smát. Skvělá oddechovka, která člověka vtáhne ani nemusí být moc napínavá a přesto to prostě chcete dočíst.

orson
12.04.2014

Docela překvapivé dvě povídky o čarodějích a dracích. Zprvu hodně nesympatické hlavní postavy se postupně zajímavě vyvinou... no příjemná oddechovka.

Anibag
17.03.2014

Užila jsem si čtení. Doporučuji!

markuc
03.12.2013

Clovek by nerekl, ze se bude dobre bavit u takoveto knihy. Velmi prijemne pocteni, od ktereho jsem se po dlouhe dobe nemohl odtrhnout. Dobra prace.

marapavelka
02.05.2013

Ze začátku jsem měl trochu problém se do knížky ponořit, ale nakonec se ukázala jako celkem čtivá. Děj má docela spád, jen ke konci druhé části trochu ztrácí dech. Jen škoda těch spousty chyb v elektronické verzi.

Neo1tex
13.04.2013

Upřímně jsem nikdy nepochopil, proč nás ve škole učili, že sci-fi, fantasy a další podobné žánry, patří do kategorie brakové literatury. Dokázal bych vyjmenovat nejednu knihu z jiných "uznávaných" kategorií, pro které je brak ještě příliš slabé označení a přesto se prodávají (většinou díky marketingu) po tisících kusech. Klasickým příkladem budiž aktuální titul Padesát odstínů šedi.

Dračice se zcela jistě neprodaly tisíce kusů, téměř s jistotou se dá říct, že tuhle knihu příliš mnoho lidí nezná a v knihkupectví byste ji asi hledali obtížně. Přesto je to naprosto vynikající čtení. A když říkám naprosto vynikající, tak to myslím doslova.

Kniha se skládá ze dvou příběhů, které na sebe volně navazují. Děj je parádní, hotový fantasy orgasmus pro všechny milovníky draků a magie. Styl psaní obou autorů je vynikající, slova se čtou téměř sama. V příbězích se střídají napínavé pasáže s popisnými a - světe div se - nejeden dialog je proložen skutečně vtipnými hláškami hlavních postav.

Dračice, je vynikající kniha. Navíc jsem ji pořídil ve výprodeji na Palmknihách asi za šedesát korun, což si tenhle titul ani v nejmenším nezaslouží. Opět jsem po nějaké době litoval, že kniha skončila tak brzy. Jste příznivci žánru? Máte rádi, drahy, kouzelníky, černou magii...? Tak neváhejte ani vteřinu. Dračice vás nezklame. Fantastické čtení. Doslova.

RaptoR
31.01.2013

Román Dračice od J. Hlávky a J. Vybíralové mne hned zaujal. Fantasy, ve které se to jen hemží draky, se po vydání Eragona dají dláždit ulice, ale líbil se mi ten nápad. Draci versus nekromanti. A ono to je celé trochu jinak.
Nechci ubírat ideu, knížka to je velmi pěkná, i když draci se tam hemží dohromady asi na patnácti stranách. Hlavní dějová linie se odvíjí okolo prince Kelema, což je typický rozmazlený mladý floutek. Okolní království sužují draci, kteří drancují a plení. Ty dokáže zastavit pouze mocná magie řádu Corath terra (ne nekromanti, ale něco jako sithové ve Star Wars... No prostě temná magie:). Magistra přislíbí králi pomoc v boji proti drakům, když se s ní princ Kelem ožení...
Na relativně útlou knihu děj velmi rozsáhlý. Popisuje hlavně vztah Kelema a jeho nastávající. Zároveň autoři stihnou vylíčit i spoustu podružností. Čtenář je díky tomu dostatečně vtažen do děje, ale já osobně jsem se nemohl ubránit dojmu, že by román klidně mohl mít o dalších dvěstě stránek navíc, aby autoři mohli detailně popsat zajímavé charaktery, které se v knize jen mihnou. Takže i když knížka příjemně plyne, čtenář by chtěl vědět víc. Jak o magiích, tak o dracích.
Román Dračice tak kvůli spoustě děje a nápadů působí jako výtah z nějakého eposu. Rozhodně se ale nedá upřít jeho čtivost.

Reithe
06.01.2013

Ačkoli jsem si po prvních stránkách nebyl jistý, jestli se mi tenhle příběh bude vůbec líbit, brzy jsem mu přišel na chuť a začal se u něj velice dobře bavit. Humor, občas i černý, mi sedl a určitě si rád přečtu další případný příběh ze světa prince Kelema a magistry Sillion.

Sirius
02.01.2011

Dobrá a hlavně čtivá oddechovka na jeden večer. Pravda, po Odplatě jsem od Honzy čekal něco jiného, ale tohle taky nebylo špatné. Hlavní hrdina sice nebude mým knižním favoritem, Silion mi připomínala Asenat z Odplaty, ale to nevadí. I tak jsem se královsky bavil, vypnul jsem u toho na pár hodin mozek. Takže, Jane a Jano, těším se na vás další společný počin.

draci

Autoři knihy