Dračice

Dračice obálka knihy
Mé hodnocení:

Draci. Zlovolné plémě dštící oheň a zkázu, kamkoliv přiletí. Když se navíc spojí pod velením své Matky, království nemá šanci. Existuje je jediná síla schopná jim účinně vzdorovat. Jenže… je dobrý nápad pozvat si do země mocný řád nekromantů? O jeho představené se tvrdí, že je horší než všichni draci dohromady. Navíc si klade podmínky. A princ Kelem sice není sladká, bezbranná panna, ale přesto brzy pozná, jaké to je, být předhozen skutečné dračici…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32542/dracice-nX9-32542.jpg 4.583
Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Epocha (ČR)

Kniha Dračice

John6900

Skvělé překvapení, které jsem od téhle knihy nečekal. Skvělý vývoj postavy, které ze začátku nesnášíte a na konci milujete. Přečteno jedním dechem. Už se těším na sérii Algor od tohoto dua autorů.

Jonny
28.12.2019

Milá kniha. Nevím co vyzdvihnout dřív, zda vývoj, kterým prošel vztah hlavních postav, nebo vývoj, kterým prošly postavy samotné.
Díky tomu se spousta mých odhadů nenaplnila, z čehož mám vždycky radost.

myskakarel
01.09.2019

Půjčil jsem si tuto knihu jen tak náhodou, pěkné čtení. Zajímavý děj.

NemmamSlov
05.10.2018

Dalsi unikatny fantasy pribeh od J. Hlavku a J. Vybiralovej, ocividne spolupraca menovanych autorov prinasa zrele ovocie, co je po pri Dracici, aj seria Mraz a hry. Pribeh mladeho princa Kelema, ktory si musi vziat temnu carodejku Sillion aby zachranil kralovsto pred naletom drakov. Obvzlast praca s postavami zaujala najviac. Pacia sa mi diela, kde sa charakter postavy vyvyja postupne, co sa v tak malom pocte stran podarilo na jednotku, uz ked som si urobil nejaky obraz o postave, tak ma tato dvojca autorov prekvapila necekanym zvratom. Pribeh je rozdeleny do dvoch poviedok, pricom prva cast bola pre mna lepsia, ale obe polovice skryvaju plno cierneho humoru, magie a necekanych zvratov.

Terva
05.01.2018

Dračice je vlastně kniha o dvou povídkách. Tvůrci jim dali jednoduché názvy. Příběh první a Příběh druhý. Obsazení je vesměs stejné, jen děj každého příběhu se vydává jiným směrem.

První příběh je více založen na povahách hlavních hrdinů. A můžu klidně napsat, že pan Hlávka si se svými postavami hraje. Předhodí je čtenáři, vyžvaní na ně snad ty nejhorší věci a pak si vyberte tu nejlepší. A já si vybral. Některé postavy mě byly nesympatické už od počátku a jedna se jevila jako celkem slušná. Jenže, čím víc čtete, zjišťujete, že nic není tak jak to vypadá. Během příběhu musíte pak totálně přehodnotit své priority a než se nadějete, zjistíte, že vlastně fandíte té postavě, kterou jste chtěli už na začátku zastřelit a že ta malá milá blond princezna je svině na entou. Ano, to je mistr Hlávka.

Malá ochutnávka:
Knihovna?!?! ucedil Kelem opovržlivě.
Který pitomec tráví večery čtením?!?!

Příběh druhý je posazen o pět let dále. Ti, co měli chcípnou jsou již dávno po smrti a ti co žijí, na ty smrt teprve čeká. A nemusím snad ani psát, že smrt postihne postavu, která není zas tak špatná i když v Přiběhu prvním byla skoro tou nejhorší postavou. A ti nejhorší jí musejí uctít a pomoc jí smrt překlenout. Opět bravurně napsané povahy hlavních postav. Jejich činy mluví za ně, ale na počátku příběhu by jste to do nich neřekli. A pozor, protože je to fantasy, nesmí chybět cesta, že ano pane Tolkiene? Jenže, pan Hlávka si cestování trochu zkrátil a tak nemusíme třináct hodin jen číst o chození tam a zase zpátky.

Malá ochutnávka:
Potřebuji se sebrat, trochu si vyčistit hlavu. Jdu skočit z věže......

Jako celek jsou oba Příběhy čtivé, se spoustou černého humoru a ironie. Postavy jsou barvité se sklony vás nejdříve nasrat a pak vám zase chvilku podlézají až si je nakonec oblíbíte. A ty dobré postavy zase dělají úplný opak. Já se bavil, já si užíval a jen mě to potvrdilo mé tvrzení, že pan Hlávka je prostě mistr a mě může jen mrzet, že toho zatím nenapsal víc.

Citát: Jeden pohřeb nikdy nestačí.

K oboum Příběhům jsem napsal obsahy, přidal komentář, ochutnávku a samostatně jsem je ohodnotil. Vše najdete v kolonce povídky u této knihy.

jan14s
21.03.2017

I přes prvotní nechuť k hlavním postavám, se kniha četla skoro sama.

Temná.Maky
24.02.2016

Musím říct, že tohle je dost dobrá kniha.Příběh s draky, čaroději a sjednaným manželstvím.S princem který si dělá co chce a jeho budoucí chotí.Co víc si přát?Kniha byla zábavná,krásně napsaná a hlavně bylo vidět jak se postavy pomalu mění.Což není tak časté a když ano,tak to stojí na houby.Oba dva příběhy se mi líbily a brala bych i nějaké pokračování.
Tuhle knihu doporučuji k přečtení.Budete se smát,divit,úžasně si odpočinete.

Nagadir
17.10.2015

Tohle bylo nečekané! Tahle útlá knížečka si mě získala už od první stránky a to naprosto skvěle udělanými postavami, které prostě doslova žijou a dýchají. Kelem je sice představen jako fracek, který si stěžuje na každou pitomost, ale skrz příběh prodělává naprosto dokonalý vývoj charakteru a chemie mezi ním a Sillion? To prostě byla sakra zábava číst, na takhle dynamickou dvojici jem už pěknou dobu nenarazila.
Samotný příběh plyne velmi dobře a nikde se nezadrhává, akorát druhá část mi přišla lehce slabší. Klidně bych dala plyný počet, ale prostě chci víc. Chci víc morbidního a černého humoru, chci víc škádlení mezi Kelemem a Sillion, chci vědět víc o světě kde se to odehrává a o ostatních postavách. Tahle kniha klidně mohla být mnohem delší, protože příběh má sakra velký potenciál.
9/10