Dračice

Dračice https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32542/bmid_dracice-65c8ce2760713.jpg 4 106 23

Draci. Zlovolné plémě dštící oheň a zkázu, kamkoliv přiletí. Když se navíc spojí pod velením své Matky, království nemá šanci. Existuje je jediná síla schopná jim účinně vzdorovat. Jenže je dobrý nápad pozvat si do země mocný řád nekromantů? O jeho představené se tvrdí, že je horší než všichni draci dohromady. Navíc si klade podmínky. A princ Kelem sice není sladká, bezbranná panna, ale přesto brzy pozná, jaké to je, být předhozen skutečné dračici... celý text

RaptoR
31.01.2013 4 z 5

Román Dračice od J. Hlávky a J. Vybíralové mne hned zaujal. Fantasy, ve které se to jen hemží draky, se po vydání Eragona dají dláždit ulice, ale líbil se mi ten nápad. Draci versus nekromanti. A ono to je celé trochu jinak.
Nechci ubírat ideu, knížka to je velmi pěkná, i když draci se tam hemží dohromady asi na patnácti stranách. Hlavní dějová linie se odvíjí okolo prince Kelema, což je typický rozmazlený mladý floutek. Okolní království sužují draci, kteří drancují a plení. Ty dokáže zastavit pouze mocná magie řádu Corath terra (ne nekromanti, ale něco jako sithové ve Star Wars... No prostě temná magie:). Magistra přislíbí králi pomoc v boji proti drakům, když se s ní princ Kelem ožení...
Na relativně útlou knihu děj velmi rozsáhlý. Popisuje hlavně vztah Kelema a jeho nastávající. Zároveň autoři stihnou vylíčit i spoustu podružností. Čtenář je díky tomu dostatečně vtažen do děje, ale já osobně jsem se nemohl ubránit dojmu, že by román klidně mohl mít o dalších dvěstě stránek navíc, aby autoři mohli detailně popsat zajímavé charaktery, které se v knize jen mihnou. Takže i když knížka příjemně plyne, čtenář by chtěl vědět víc. Jak o magiích, tak o dracích.
Román Dračice tak kvůli spoustě děje a nápadů působí jako výtah z nějakého eposu. Rozhodně se ale nedá upřít jeho čtivost.

Reithe
06.01.2013 5 z 5

Ačkoli jsem si po prvních stránkách nebyl jistý, jestli se mi tenhle příběh bude vůbec líbit, brzy jsem mu přišel na chuť a začal se u něj velice dobře bavit. Humor, občas i černý, mi sedl a určitě si rád přečtu další případný příběh ze světa prince Kelema a magistry Sillion.

Sirius
02.01.2011 4 z 5

Dobrá a hlavně čtivá oddechovka na jeden večer. Pravda, po Odplatě jsem od Honzy čekal něco jiného, ale tohle taky nebylo špatné. Hlavní hrdina sice nebude mým knižním favoritem, Silion mi připomínala Asenat z Odplaty, ale to nevadí. I tak jsem se královsky bavil, vypnul jsem u toho na pár hodin mozek. Takže, Jane a Jano, těším se na vás další společný počin.

draci magie domluvené manželství

Část díla