DuchDoby DuchDoby komentáře u knih

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Těžko popisovat něčí svobodu za mříží. Těžko popisovat myšlení žalářníků. Těžko soudit pohnutky jedinců.
Mám v hlavě jednu větu, která to snad tak trochu vystihuje.
...je to divný svět, svět co zavírá blázny do pokoje se mříží.
Kdo z nás je za mříží?...

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Budu parafrázovat jednu filmovou, pohádkovou, hlášku...tohle je klasika dcero, tohle musí znát každý.
Mistrně napsaný romám o lži, nenávisti, naději, lásce, povrchnosti...o životě.
Tohle je prostě Velký Gatsby.

Prsatý muž a zloděj příběhů Prsatý muž a zloděj příběhů Josef Formánek

Usmívám se u komentářů. Např;
„Neorientovala jsem se v čase a místech konání jednotlivých situací. Autor skákal z pralesa do města a naopak a to mě dost mátlo. Sem tam se objevilo nějaké to životní moudro…”

Usmívám se, protože přesně v tomhle je ta kniha skvělá. Nic všedního, nic příliš povrchního. Stejně jako život ve své podstatě.

29.12.2021 5 z 5

Babišovo Palermo I Babišovo Palermo I Jaroslav Kmenta

Tuto knihu by měl zdarma dostat každý pomýlený volič, či každý fanda, hnutí ANO a jeho předsedy Dona donašeče Babiše.
I když chápu, že jeho fanoušci pozvednou prapor a budou volat své spolubratry do zbraně, opevní se na barikádách a vystřelí na každého, kdo se jen slovem dotkne jejich spasitele.

"Je to ještě větší zmetek než jsem si myslel/a," si řeknete po přečtení této knihy. A pak si odplivnete.

01.08.2021 5 z 5

Já, Claudius Já, Claudius Robert Graves

Nechápu co je na knize složitého, jak píší některí uživatelé.
Příjemně napsaný historický tomán z římské doby.
Četl jsem jí několikrát a vždy se k ní rád vrátím.

Babišovo Palermo II Babišovo Palermo II Jaroslav Kmenta

Fakt je někdo ochotný toho zmetka volit?

V úvodu by mělo být napsáno....Během čtení se vám bude chtít zvracet.

08.10.2021 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

....tohle je klasika dcero, tohle by měl znát každý....

30.07.2020 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

....abych měla na fet, musela jsem se začít prodávat....
Říká 14ti letá holka.
Něco, co nikdo nechce, jako rodič, zažít. Syrové popsání života člověka, který má závislost na Heroinu. O to hůř, že jde o dítě.

28.07.2020 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Volně navazující na knihu Skála. Steně napsaná strhujícím stylem, stejně zajímavá.

14.12.2018 5 z 5

Emil Běžec Emil Běžec Pavel Kosatík

"Jak dlouho ti to potrvá, aby ses připravil na světový rekord?"
"No, tak 14 dní.".....a po čtrnácti dnech dal ty rekordy dva. Neskutečný.

Čtivá kniha od které jsem asi nic moc nečekal. Překvapivě jsem dostal příběh rekordmana, který neřešil, poměrně nezodpovědně, režim a dělal co se mu řeklo.
Jak to tak bývalo, komunistický režim se mu odvděčil. A tak se stalo, že se zlatý olympionik začal utápět v alkoholu.
Dostal jsem příběh člověka, který dokázal nemožné. Příběh, který umí napsat jen samotný život.

15.04.2021 3 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Viděl jsem film dříve než četl knihu. Snad proto jsem si mohl, při popisu vlajících vlasů paní správcové, představit krásnou paní Vašáryovou, nebo uřvaného strýce Pepina v podání pana Hanzlíka.
Příběh obyčejných dní Nymburského pivovaru, který je vyprávěný jazykem pana Hrabala, dostává punc jedinečnosti.
Tohle je nádherná česká kniha, která ukazuje neobyčejně obyčejné. Nic složitého, jen několik dní života v provinčním pivovaru maloměsta.
A přesně v tom je genialita této knihy. Jazyk a jednoduchost.

21.02.2021 5 z 5

Citadela Citadela Antoine de Saint-Exupéry

Říká se, že Citadela je na celý život.
Nemohu jinak než souhlasit. Pro jistotu jí nosím stále u sebe. Člověk přeci neví kolik času má na to jí dočíst a pochopit.

28.12.2020 5 z 5

Výborný styl humoru a absurdní situace. To je to co dělá tuto knihu tak lehce čtivou.

12.09.2020 4 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Ten příběh je smutný. Velmi smutný. Ale život někdy smutný bývá.
Murakami je mistr slova. Jeho popis děje je excelentní. Stejně tak popis pocitů.
Připravte se na ponurou atmosféru, na sex, na naději, na zklamání, na smrt....připravte se na Murakamiho Norské dřevo.
Nebudete litovat.

30.07.2020 5 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Mistrně popsaný postup bezcharakterního manipulátora. Každý volič, či potenciální volič, by si tuto knihu měl přečíst. Pokud by měl stále chuť volit Ano, prokázal nesvéprávnost a mělo by mu být odňato volební právo.

06.07.2020 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Fakt tato kniha moudrostí má jen 78% hodnocení? Něco shnilého je ve státě Českém.

15.12.2018 5 z 5

Tahle kniha je prostě úžasná. Od začátku do konce. Krásný styl vyprávění, krásný příběh, vtipné...
Dokonce jsem slyšel názor...tedy ten chlap za těch sto let ale zažil věcí, že? :-)

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Poslední kniha trilogie knih Skála, Muž z ostrova Lewis...
Tyhle příbšhy člověk hltá jako gastronomický skvost, který potěší mlsný jazyk. Úžasné, úžasné a úžasné.

14.12.2018 5 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Těžký je život alkoholika. Příliš těžký.

29.12.2021 4 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Žasnu nad komentáři typu…

„Kniha mi dala obrovský přínos nových informací a vědomostí.”

„Kniha mě okouzlila, inspirovala mě k dohledávání mnoha informací obsažených v knize, protož ráda vím, navíc miluji historii, takže tento směr knihy mi imponoval….”

Lidi mějte rozum! Vážně jste ochotní věřit nesmyslům, které Brown vydává za fakta? Nevadí vám, že s vámi jen manipuluje? Nevadí vám, že si většinu vycucal z prstu? Vážně si myslíte, že Brown odhalil tajemství Sv.grálu? Opravdu jste ochotní věřit výtažku z různých náboženstvích, která jsou na sebe, dle potřeby, naroubovaná?

Lidi, je to jen mistrný vypravěč příběhů, který s vámi manipuluje a který vás potřebuje okouzlit, protože vám chce prodat své další příběhy.

29.12.2021