Babišovo Palermo II přehled

Babišovo Palermo II
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479782/bmid_babisovo-palermo-ii-u43-479782.png 4 129 129

Projekt Babišovo Palermo (první díl vyšel v červnu 2021) mapuje politický život Andreje Babiše v letech 2014 až 2021. Přináší souhrn skutečných důvodů jeho vstupu do politiky a detaily fungování strany ANO. Na rozdíl od knihy Boss Babiš, která vyšla v roce 2017 a která se věnovala zejména zrodu oligarchy, jeho kontroverznímu podnikání a klientelismu, je Babišovo Palermo dramatickým popisem chyb a omylů v jeho politické kariéře. Je také o jeho metodách „zaklekávání a ojebávání“ a též o nových kmotrech ANO.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Babišovo Palermo II. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (24)

ZuzanaK.
31.05.2024

Hodnotím zde oba díly: Vůbec ne špatné, ale zároveň ke konci, kdy opakování (což mi vadilo méně) a osobních emocí (což mi vadilo o dost víc) celé finále rozplizlo. Vím, že to vše nemá konec, ale snad by neuškodilo jakési shrnutí, nikoli opakování již opakovaného a znovu se i já opakuji, to až tolik nevadilo, stejně jako mi nevadilo skákání mezi lety a tématy, protože vše se prolíná a jinak nelze.
Rozhodně je to kvalitní čtení, kdy si autor dal práci se sesbírám spousty informaci z různých zdrojů. Mě tam ale chyběl právě nějaký přesah, ne až tak osobně zaujatý.
Slyšeno jako audio načteno Jakubem Saicem. 7/10

Metuje
28.05.2024 3 z 5

Jelikož jsou oba díly Babišova Palerma obsahově velmi podobné, je i moje hodnocení stejné. Stejně jako u prvního dílu autor zabíhá do zbytečných podrobností, které mohly být zpracovány jakousi zkratkovitou formou na konci knihy jako příloha. V knize se také často opakují stejné kauzy a díky extrémní podrobnosti jsem tak párkrát několik stran jen "přelétl". Kniha má stejný "problém" jako její první díl, a to ten, že ti, kteří by si ji měli přečíst nejspíše, se jí budou vyhýbat obloukem.

Po poslechu podcastové série Prohnilý sdílím autorovu beznaděj, kdy i po všech přešlapech, zklamáních, podvodech atd. Andreje Babiše má stále jeho hnutí podle volebních průzkumů téměř třetinovou podporu. Zřejmě nám tedy nezbyde nic jiného, než čekat.


VikyKleinik
07.04.2024 4 z 5

Druhé Palermo je o něco méně strhující než první díl, který by měl bohatě stačit otevřené mysli pro pochopení toho, proč je Babiš (potažmo jeho ANOfert) nevolitelný i k zvědomění souvislostí.

Druhý díl je více faktografický a Kmenta se v něm věnuje kmotrovi Faltýnkovi (babišově pravé ruce), kauze Stoka (ovlivňováním zadávání veřejných zakázek na Správě nemovitostí Brna-střed) a palermu na dopravě. To vše v kontextu Babišovo původního rámování hnutí ANO jakožto protikorupčního. Ukazuje se, že za Babiše je ta korupce větší, což není tím nejhorším. Nejhorší je, že přes všechnu tu zhovadilost, lži a zlodějnu je Blbiš neodvolatelný a jeho voliči (důchodci) mu ty lži stále baští jak bábovky, protože ho vnímaj jako svého spasitele. Přitom 20. století nás mělo skrze své diktátory (případně Herbertovu ságu Duna) naučit, že poddávat se domnělým spasitelům je cesta do pekel.
Dříve byli politici buď vykroužkováni u voleb anebo museli odstoupit. Babišova sekta však není demokratickou stranou, nýbrž politickou silou, která má sloužit pouze jemu a jeho obchodním zájmům. Neexistuje tedy, že by ho strana vypekla, když tam má jenom bezskrupulózní kariéristické sluhy.

Závěrem chci panu Kmentovi poděkovat, že nám ty informace takhle uceleně zprostředkovává.
Dodávám už jen, že se mi to četlo lépe než Boss Babiš, v němž jsem se ztrácel.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Babišovo Palermo II v seznamech

v Právě čtených2x
v Přečtených167x
ve Čtenářské výzvě14x
v Doporučených5x
v Knihotéce62x
v Chystám se číst60x
v Chci si koupit21x
v dalších seznamech2x