Emil Běžec

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Chcete vědět, jak žil člověk, který objevil to, pro co byl stvořen, a dělal to? Pokud ano, pak je pro vás odpovědí první ucelený životopis legendárního běžce Emila Zátopka. Vypráví o jeho dětství v početné rodině, o mládí v baťovském Zlíně, o době, kdy se u nás rodil běžecký sport, o respektovaných soupeřích i přátelích, o armádě a disciplíně, o manželství a také o politice. Ale především a stále o běhání. Kniha je připomenutím osudu člověka, kterému se jako jedinému atletovi v historii světového běžeckého sportu podařil zlatý hattrick na olympijských hrách v roce 1952. Je potvrzením toho, že pokud děláte cokoliv na sto procent, není možné, abyste neuspěli, i když zrovna nezískáte olympijské zlato. A pod zátopkovským heslem Nemůžeš? Přidej! je také inspirací k amatérskému běhání nás všech....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407280/emil-bezec-o7k-407280.jpg 3.9131
Nahrávám...

Komentáře (37)

Kniha Emil Běžec

stanza
24. července

Také jsem poslouchala v podání skvělého Ivana Trojana. A byla to dobrá volba. Svéhlavý Emil z Kopřivnice dokázal to co se nepodařilo žádnému jinému sportovci a už asi ani nepodaří. Jeho pile, odhodlanost, vytrvalost , skromnost, lidovost mě nepřestává udivovat. Životopisy Pavla Kosatíka mám ráda vždy objevím nové informace a nemohu nikdy zapomenout kolika lidem bývalý režim ublížil a zneužil je ke svému prospěchu.

Sova15
05. července

Poslouchala jsem audioknihu, čtenou Ivanem Trojanem. Příběh se mi líbil, doplnil mi některá neznámá místa. Autentické nahrávky se mi líbily, ale byly mnohdy zařazany v jiném čase, než právě probíhal děj. Děkuji panu Kosatíkovi, že nám pomohl si připomenout legendu našeho sportu.


Isew
21. května

Emil - běžec - Zátopek. Poslouchala jsem audioknihu načtenou Ivanem Trojanem. Dobové vyprávění samotného Emila mě většinu času rušilo. Přišlo mi, že bylo násilně naroubované do četby, aby to bylo "zajímavější". Nebylo. Vyprávění Emila často nekorespondovalo s dějem, který vyprávěl Ivan Trojan. Bylo to matoucí. Na milost jsem vzala dobový záznam v poslední části, kdy Emil vyprávěl o revolucích a zlobě. To bych podepsala v plném rozsahu. V roce 1968 byl velmi odvážný. Jenže komunisté znovu dokázali, co jsou zač a člověka, který by byl v jiných státech vynášen do nebes, zničili a natrvalo zlomili. Poslední kapitola, jak s ním komunisti zametli, byla velmi smutná. Ani po roce 1989 už to nebyl ten Emil, kterého obdivoval celý svět. Bál se říct, co si myslí. Bál se, že se komunisti znovu vrátí k moci a znovu s ním zametou. Konec jeho života nebyl šťastný. Co k tomu říct: "Komunismus je svinstvo a komunisti jsou svině." - omlouvám se za vulgarismus, je to citace a já s ní naprosto souhlasím.

ajasin
12. května

Emil Zátopek – člověk, který tak rád běhal, až se v tom stal nejlepším. Poslouchala jsem audio, které je na rozdíl od knihy obohaceno rozhlasovými záznamy. Jak z rozhovorů s panem Zátopkem a jeho manželkou, tak i archivními komentáři ze závodů.

Kerberos
22. dubna

Životopis Emila Zátopka byl velmi poučný ,poslouchala jsem audioknihu namluvenou Ivanem Trojanem, což samo o sobě je záruka kvality. Vyprávění je proložené autentickými rozhlasovými reportážemi.

DuchDoby
15. dubna

"Jak dlouho ti to potrvá, aby ses připravil na světový rekord?"
"No, tak 14 dní.".....a po čtrnácti dnech dal ty rekordy dva. Neskutečný.

Čtivá kniha od které jsem asi nic moc nečekal. Překvapivě jsem dostal příběh rekordmana, který neřešil, poměrně nezodpovědně, režim a dělal co se mu řeklo.
Jak to tak bývalo, komunistický režim se mu odvděčil. A tak se stalo, že se zlatý olympionik začal utápět v alkoholu.
Dostal jsem příběh člověka, který dokázal nemožné. Příběh, který umí napsat jen samotný život.

domihruzkova
08. března

Kniha o neuvěřitelném celoživotním odhodlání a píli pokorného člověka, který dělal to, co miloval a snažil se to dělat nejlépe.

PavlaTr
31. ledna

Pěkná kniha . Emilek byl prostě běžecký bůh !!!

1