DuchDoby DuchDoby komentáře u knih

100 x TGM 100 x TGM Pavel Kosatík

Pokud bychom měli více podobných státníků, blaze by bylo.
Ale co nikdy nepochopím, je Masarykova idea fungujícího státu Československého.
Řekl bych, že společný stát Čechů a Slováků byl od počátku odsouzen k nezdaru.
Češi sice Slovákům rozumí co s týče jazyka, ale jinak se jedná o diametrálně odlišné mentality, o dva naprosto odlišné národy.
Společný stát prostě fungovat nemohl.

05.11.2022 5 z 5

Dáma, která měla ráda čisté záchodky Dáma, která měla ráda čisté záchodky James Patrick Donleavy

Já bych tu knihu určitě nezatracoval.
Je pojata velmi nadneseně, což dokazuje takřka absurdní závěr. A to se mi líbí.

21.10.2022 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Dá se vůbec komentovat, nějak smyslně, taková kniha, tedy krom konstatování, že je naprosto famózní?
Kniha nabitá životem. Vítězstvím, prohrou, rozhodováním, smutkem, smíchem, melancholií, přesvědčením, touhou...
Je až neuvěřitelné, co všechno zvládneme jedním rozhodnutím pokazit.
A jak strašně moc ovlivňuje naše špatné rozhodnutí životy lidí kolem nás. A smutné na tom je, že se to většinou týká našich nejbližších.

21.10.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Alena Mornštajnová je vynikající vypravěčka příběhů.
Jenže její knihy nejsou pouze o příběhu. Její knihy jsou o duchu a emoci.
Její postavy ožijí v naší hlavě a my s nimi prožíváme jejich emoce.
A přesně pro tohle jsou její knihy úchvatné.

21.10.2022 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Marťan je sice o level lepší, ale Artemis je zase o několik levelů lepší než Spasitel.

08.10.2022 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Při čtení této knihy mi došlo, že dělám úplně stejnou chybu jako ostatní.
Na někoho se podívám, chvíli ho sleduji a mám názor. A to i přestože toho člověka vůbec neznám. Jen soudím co vidím. Ale to podstatné vůbec nevidím.
Nevidím ty těžké chvíle, nevidím složité rozhodování, nevidím čím si konkrétní člověk prošel. Vidím jen podpis těch událostí. A chybně soudím.

Co bych si pomyslel o Haně, kdybych jí letmo viděl? Nevím, ale bojím se té nálepky, kterou by dostala. A přitom by byla nezasloužená.

Přestože jde o velmi silný smutný příběh, je dobře, že byl napsán.
A jsem rád, že se mi dostal do ruky.

23.07.2022 5 z 5

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Příběh bratrů Mašínů a jejich party, který je popsán perfektním jazykem. Tahle kniha vás dostane.

29.05.2022 5 z 5

M+B+M: Mašín, Balabán, Morávek M+B+M: Mašín, Balabán, Morávek Dalibor Vácha

Tahle výborná kniha je o hrdinech. O skutečných hrdinech, kteří se třeba i báli, přesto jednali.
Už jim někdo staví pomník?

29.05.2022 5 z 5

Kronika tak řečeného Dalimila Kronika tak řečeného Dalimila Dalimil

Kdyby kvůli ničemu jinému, pro ten krásný jazyk stojí za přečtení.

02.04.2022 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Nechápu jak někdo, kdo napíše něco tak geniálního jako je Marťan, může napsat o pár let později něco tak strašného jako je Spasitel.
Některé pasáže se dají při troše dobré vůle číst. Ale těch je v knize Spasitel velmi málo. Příběh je prostoduchý, nudný a lehce předvídatelný.
Pokud si chcete uchovat vynikající zážitek z Marťana, knihu Spasitel do ruky ani neberte.
Špatný, špatný, špatný.

10.02.2022 odpad!

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Těžký je život alkoholika. Příliš těžký.

29.12.2021 4 z 5

Prsatý muž a zloděj příběhů Prsatý muž a zloděj příběhů Josef Formánek

Usmívám se u komentářů. Např;
„Neorientovala jsem se v čase a místech konání jednotlivých situací. Autor skákal z pralesa do města a naopak a to mě dost mátlo. Sem tam se objevilo nějaké to životní moudro…”

Usmívám se, protože přesně v tomhle je ta kniha skvělá. Nic všedního, nic příliš povrchního. Stejně jako život ve své podstatě.

29.12.2021 5 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Žasnu nad komentáři typu…

„Kniha mi dala obrovský přínos nových informací a vědomostí.”

„Kniha mě okouzlila, inspirovala mě k dohledávání mnoha informací obsažených v knize, protož ráda vím, navíc miluji historii, takže tento směr knihy mi imponoval….”

Lidi mějte rozum! Vážně jste ochotní věřit nesmyslům, které Brown vydává za fakta? Nevadí vám, že s vámi jen manipuluje? Nevadí vám, že si většinu vycucal z prstu? Vážně si myslíte, že Brown odhalil tajemství Sv.grálu? Opravdu jste ochotní věřit výtažku z různých náboženstvích, která jsou na sebe, dle potřeby, naroubovaná?

Lidi, je to jen mistrný vypravěč příběhů, který s vámi manipuluje a který vás potřebuje okouzlit, protože vám chce prodat své další příběhy.

29.12.2021

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Dan Brown je obyčejný pohádkář, který vsadil na tajemno, symboly a mystiku. Ingredience semele, hodí do hrnce a uvaří z nich poutavou pohádku, která čtenáře, většinou, ohromí. A okouzlený čtenář pak neřeší, že se stal obětí laciného triku.
Je to vypravěč polopravd, některé předkládané tajemna si vycucal z prstu, ale zahalil je do oparu záhad historie.

Ale strhnout umí. To zase jo.

29.12.2021 1 z 5

Queen: Neznámá historie Queen: Neznámá historie Peter Hince

Špatné to není. Ale taky to není žádný skvost.
O kapele The Queen se nedozvíte nic nového. Ani žádné pikantnosti o členech kapely.
Uděláte si tak trochu představu o tom, jak velký cirkus je rocková show.

08.12.2021 3 z 5

Jmenuju se Ozzy Jmenuju se Ozzy Ozzy Osbourne

Nikdy jsem nebyl fanda Osbourna. Je jen pár jeho songů, které jsem ochotný poslouchat. Že je to magor tuším už hodně dlouho. Ale, že je to až takhle velký magor, to jsem nečekal.
V každém případě bezvadná kniha pro jeho fanoušky, ale i pro ostatní. Pobavíte se, protože Ozzy je prostě exot.
Je to velmi upřímná zpověď rockového alkoholika, který, světe div se, se stal legendou.
A řekl bych, že když není zrovna pod parou, ať už díky alkoholu nebo drogám, musí to být fajn chlápek.

08.12.2021 5 z 5

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

„Tak tohle je síla, ty vole!”
To je asi jediné na co se zmůžu.

29.11.2021 5 z 5

Babišovo Palermo II Babišovo Palermo II Jaroslav Kmenta

Fakt je někdo ochotný toho zmetka volit?

V úvodu by mělo být napsáno....Během čtení se vám bude chtít zvracet.

08.10.2021 5 z 5

Babišovo Palermo I Babišovo Palermo I Jaroslav Kmenta

Tuto knihu by měl zdarma dostat každý pomýlený volič, či každý fanda, hnutí ANO a jeho předsedy Dona donašeče Babiše.
I když chápu, že jeho fanoušci pozvednou prapor a budou volat své spolubratry do zbraně, opevní se na barikádách a vystřelí na každého, kdo se jen slovem dotkne jejich spasitele.

"Je to ještě větší zmetek než jsem si myslel/a," si řeknete po přečtení této knihy. A pak si odplivnete.

01.08.2021 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Chuck Norris, tedy pardon Joona Linna, v akci. Nepojte se, zvládne to. Ostatně jako vždy.

27.06.2021 1 z 5