DuchDoby DuchDoby komentáře u knih

Příběhy železné opony 1. Příběhy železné opony 1. Luděk Navara

Poutavé vyprávění o touze po svobodě. Všichni jsou hrdinové, protože i když to některým nevyšlo, tak mohou říci "aspoň jsem to, kurva, zkusil."

22.07.2020 5 z 5

Kritik Kritik Peter May

Líbí se vám knihy Petera Maye? Fajn, tak tuhle vynechte, protože je dost slabá.

22.07.2020 1 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Doufám, že je Margaret baba, tak jak jsem si jí představoval.

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

Jako špatný to není. Ale příběhy z Hebrid jsou o několik levelů výš. A to nemluvím o Ostrovu Entry.

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

May jako vždy v dobré kondici.

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Říkejte si co chcete, ale ta kniha je dobrá.

06.07.2020 4 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Nikdy bych neřekl, že se z krimi knihy dozvím spoustu informacích o včelách.
Jako, téměř, vždy perfektní kniha.

Mag Mag Jack Kerouac

Proč všechno musí končit?

Dharmoví tuláci Dharmoví tuláci Jack Kerouac

Z mého pohledu naprosto fantastická kniha.
Začtěte se do ní a uvidíte.

Big Sur Big Sur Jack Kerouac

Kerouac je prostě Kerouac. Žádné literární složitosti. Jen pravda a to někdy velmi syrově podaná.

Nečtěte komentáře, které stejně o ničem nehovoří.
Přečtěte si Big Sur a pak suďte.

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

On The Road...
Když čtu zdejší komenty ke knize, tak žasnu.
Jedna část se snaží intelektuálně rozebírat příčiny, postavy, charakter.....to jako vážně?
Druhá část naprosto nepochopila obsah a tak řvou do světa své....hele, vždyť se děj stále opakuje. vždyť tam pořád jezdí z jednoho konce Ameriky do druhého..... že se kniha jmenuje - Na cestě - ignorují.

Tahle geniální kniha, ve které není ani jedna věta špatně, popisuje určitou část života. Je v ní všechna bezútěšnost, všechen lesk a žal, štěstí a zrada, lehkost a složitost.....

Můžete nesouhlasit se stylem života postav, můžete se čertit nad jejich nezodpovědností, můžete je soudit. To všechno můžete. Ale říct, že je kniha o ničem???? Je o životě a kdo si dovolí říct, že je něčí život o ničem??

Jednoznačně geniálně, syrově popsaný příběh kusu života. Nezbývá nic jiného než složit hlubokou poklonu.
Skvělé dílo pane Kerouacu.

06.07.2020 5 z 5

Jedna z mála knih, která ve mně zanechala odporný pocit. Jsem rád, že jsem jí četl, ovšem už nikdy se k ní nevrátím.
Valící se potoky krve, beznaděj, teror.....tohle je v podstatě nedávná historie. Strašné.

06.07.2020 5 z 5

Souostroví Gulag: 1918-1956 Souostroví Gulag: 1918-1956 Alexandr Isajevič Solženicyn

Ano, šokující, mrazivé, alarmující.....ale nezáživné.
Ta kniha se mi v podstatě nelíbila.

Faktor Churchill Faktor Churchill Boris Johnson

Jako jo, čte se to dobře, ne že ne.
Ale....pan Jonson je velký obdivovatel Churchilla a na té knize je to znát. Místama naprosto nekritický pohled.
Ale jak říkám, dobře se to čte, to zase jo.

06.07.2020 3 z 5

Margaret Thatcherová: Dáma se neotáčí Margaret Thatcherová: Dáma se neotáčí Charles Moore

Lady Thatcher byla obdivuhodná dáma. Snad právě proto si zaslouží obdivuhodnou biografii.

Uspořádání světa Uspořádání světa Henry Kissinger

Tuto knihu by si měl přečíst každý. Naučí se orientovat v politickém dění, v politické historii, pochopí vývoj a směr.

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Voliči, příznivci, obdivovatelé M.Zemana....vyližte si prdel!

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Mistrně popsaný postup bezcharakterního manipulátora. Každý volič, či potenciální volič, by si tuto knihu měl přečíst. Pokud by měl stále chuť volit Ano, prokázal nesvéprávnost a mělo by mu být odňato volební právo.

Dům z karet Dům z karet Michael Dobbs

Bezpáteřní Frrancis jde tvrdě za cílem. Nehledí vlevo, nehledí vpravo, jen sleduje cíl.
Mistrně napsaný thriller z politického prostředí.
Člověk by až řekl, že autor měl předlohu postavy.... Babiše.

Inovátoři Inovátoři Walter Isaacson

Pár chytrých hlav dalo hlavy dohromady a...vznikl z toho třeba MacBook :-)

13.01.2019 5 z 5