Mag

Další kniha o toulání, tentokrát o malém černošském chlapci ze Severní Karolíny, kterému umře milovaný děda. Mag se dostane do opatrování ke své tetě, odkud ho unese jeho světaznalý bratr, čímž se roztáčí koloběh stopování, improvizace a života na okraji společnosti. Pro bratry je každý den bojem, ale o to víc cítí, že žijí... ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/38477/mag-38477.jpg 3.8252

Pic (1971)

Literatura světová, Novely
Vydáno:, Práce

Noita

Janina se rozplývala nad Mágem - to si přečti. Mara hned opáčil, že to má na intru a půjčí. Nadšeně jsem se začetla a prokousávala se útlým štoskem nudy, slangu a vinění společnosti z vlastní neschopnosti a čekala, kdy to začne být zajímavé. A ono nebylo ani chvilku až do konce. Následující den ve škole jsem zjistila nedorozumění, nešlo o Maga, ale o Mága (Faist nikolivěk Kerouac).
Inu jedna hvězda za to, že jsem si udělala obrázek o Kerouacovi.

nygmasriddle
12.02.2016

Já bych chtěla bráchu jako je Slim! Jinak milá knížka která se hezky čte. Ale žádné ultra terno to není.

angloumene
24.11.2015

Krátká, oddechová jednohubka, která potěší svým pozitivním laděním. Kromě radosti z cesty ale nenabízí žádný hlubší zážitek.

Pawlisman
18.03.2015

Poměrně zvláštní Kerouac, který se však oproti některým jiným jeho prózám čte příjemně a za dva dny je tato novela přečtená. Nejspíše trochu autobiografický příběh o putování a složitém osudu malého chlapce. tempo není tak zběsilé a text má poměrně jasnou a silnou dějovou linii. Pro seznámení a počátek cesty s Kerouacem myslím vhodné, ačkoliv se určitě nejedná o typické a vrcholné dílo tohoto talentu. 7,5/10

cucíno
03.12.2014

Při čtení této novely, na mne dýchla příznačná Kerouacova melancholie, ale potěšil mne i laskavý humor mladého Maga.

bezprezdivky
05.04.2014

Nevím, jestli je to překladem, ale jazyk této útlé novelky mě absolutně neoslovil.

endroo25
24.02.2014

Ačkoliv je kniha hodně útlá, tak z nedostatku času jsem ji četl dost dlouho. Ale možná to bylo také tím, že mě moc nebavila. Je to opravdu jenom taková minipovídka, která mi navíc přijde jako absolutně nedokončená. Čekal jsem od toho něco trochu jiného, hlubšího.

Skip
27.10.2012

Velmi krátký román, taková svižně napsaná jednohubka, v níž malý černošský chlapec vypráví, jak si pro něj na venkov v Severní Karolíně přijede po smrti dědy starší bratr Slim a vezme ho s sebou do New Yorku a následně do Kalifornie. Není to špatné, ale rozhodně to nezanechá nějaký velký dojem. Jo a Mag je zkrácenina od Magazín ´38 Jackson. Pro mě doposud nejpodivnější jméno, jaké jsem v literatuře objevil.

St. Jimmy
03.05.2012

Příjemné počtení na jedno odpoledne, škoda jen, že to bylo tak krátké a samotné cestování bylo vylíčeno poměrně stručně. Velmi sympatická mi byla postava Magova bratra, který se snažil brát věci s nadhledem a humorem sobě vlastním. Takoví lidé mají své místo i v dnešním světě. Vyprávění z pohledu malého černošského chlapce je určitě velmi zajímavý nápad.

Livien
29.05.2011

Někdy je dobré podívat se na svět dětskýma očima, už jen proto, že to mnozí z nás dávno zapomněli.

anděla
26.01.2011

Moc krásná knížka, místy přiměje k slzám, jindy k pousmání. Příběh malého černošského chlapečka, jeho vlastními slovy. Úplně jiná kniha, než jakou byste od Kerouaca čekali.

Hellboy

Další kniha o potulování Amerikou, tentokrát očima mladého kluka.