Koupit knihy

Jack Kerouac

americká, 1922 - 1969


Nahrávám...

Nová kniha

Maggie Cassidyová

Maggie Cassidyová - Jack Kerouac

Je silvestr roku 1938, v Lowellu v Massachusetts chumelí a parta šestnáctiletých kluků vesele a trochu nejistě kráčí na taneční zábavu. Pro jednoho z nich bude tenhle več... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 30 knih

Komentáře (13)

Ithaka
17.03.2022

Český rozhlas Vltava, 6. 3. 2022, Literatura
100 let hipstera s andělskou hlavou.
Jacka Kerouaca připomínáme premiérovou hrou, četbou i povídkami:
https://vltava.rozhlas.cz/100-let-hipstera-s-andelskou-hlavou-jacka-kerouaca-pripominame-premierovou-hrou-8698404

ozzak
03.04.2021

výborný beatnický spisovatel

JáJejí
19.10.2019

Na stanici Český rozhlas - 3 Vltava právě skončil skvělý pořad Josefa Rauvolfa věnovaný Jacku Kerouacovi. Googlete, přátelé, googlete samo-statně!
"Dal beat generation její jméno"
:-)

Darknessfriend
19.09.2017

Muj oblíbený beatnik uzasny vypravecsky styl poutave pribehy na Ceste apod... a hlavne jeho bohemsky životní styl.

BobRyder
23.05.2017

Přečetl jsem pár Kerouacových knih a musím přiznat, že jsem nikdy nepropadl jeho kouzlu tak hluboce jako spousta mých vrstevníků, ale jeho teoretická práce Základy spontánní prózy znamenala obrovský motor pro moji začínající "kariéru" spisovatele. Kerouac v textu prosazoval spontaneitu při psaní a požadoval, aby psaní bylo radostí a oslavou: "Metodou ti budiž extáze. Piš nevědomě v polotranzu a dovol ať podvědomí přinese nespoutaně vše, co by autocenzura zastavila. Piš vzrušeně, v souladu se zákony orgasmu, vystříkni z nitra ven, čím bláznivěji, tím lépe!"
Ty vole! Pro mne, sedmnáctiletého rádobyspisovatele, to byla neskutečně působivá filosofie, dokud jsem si neuvědomil, že k tomu, aby člověk mohl takto psát, musí být obdařen určitým typem talentu a osobnosti. A já nejsem Kerouac. Ale stejně děkuji Jackovi za ten pocit svobody, který mi pomohl najít. Byla to jízda!

Pajina68
09.05.2017

Tuto knihu jsem dostala od svého přítele jako dárek, právě když vyšlo u nás první vydání. Knihu jsem přečetla, ale pro mne to byla kniha průměrná. Stále jsem sháněla knihu "Na cestě" , kterou ne a ne sehnat a od které jsem stále čekala víc, než od "Maga". Nakonec po mnoha letech jsem knihu konečně sehnala a usoudila jsem, že Kerouac nebude ten "můj" autor.

Gedofrey
09.04.2017

Můj naprosto nejoblíbenější spisovatel. První kniha, co jsem od něj přečetl, byla přirozeně Na cestě, ale dokonalosti v jeho tvorbě jsem dospěl až v Big Suru a především Dharmovách tulácích. Naprosto ojedinělý styl vypravování a taky příslušnost k té nejspíš nejůžasnější subkultuře mě v mém názoru jenom utvrdila. Nehledě na to, že i Rozprášené básně jsou pro mě jednou z nejlepších básnických sbírek.

Endi
20.05.2016

Tomuto pánovi nikdy nezapomenu tu jedničku z maturity z literatury. Na cestě je úžasné dílo.

1