Mag

Mag https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38477/bmid_mag-9Qb-38477.jpg 4 343 28

Další kniha o toulání, tentokrát o malém černošském chlapci ze Severní Karolíny, kterému umře milovaný děda. Mag se dostane do opatrování ke své tetě, odkud ho unese jeho světaznalý bratr, čímž se roztáčí koloběh stopování, improvizace a života na okraji společnosti. Pro bratry je každý den bojem, ale o to víc cítí, že žijí...... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Práce

Pic , 1971

cucíno
03.12.2014 5 z 5

Při čtení této novely, na mne dýchla příznačná Kerouacova melancholie, ale potěšil mne i laskavý humor mladého Maga.

bezprezdivky
05.04.2014 2 z 5

Nevím, jestli je to překladem, ale jazyk této útlé novelky mě absolutně neoslovil.

endroo25
24.02.2014 2 z 5

Ačkoliv je kniha hodně útlá, tak z nedostatku času jsem ji četl dost dlouho. Ale možná to bylo také tím, že mě moc nebavila. Je to opravdu jenom taková minipovídka, která mi navíc přijde jako absolutně nedokončená. Čekal jsem od toho něco trochu jiného, hlubšího.

Skip
27.10.2012 4 z 5

Velmi krátký román, taková svižně napsaná jednohubka, v níž malý černošský chlapec vypráví, jak si pro něj na venkov v Severní Karolíně přijede po smrti dědy starší bratr Slim a vezme ho s sebou do New Yorku a následně do Kalifornie. Není to špatné, ale rozhodně to nezanechá nějaký velký dojem. Jo a Mag je zkrácenina od Magazín ´38 Jackson. Pro mě doposud nejpodivnější jméno, jaké jsem v literatuře objevil.

St. Jimmy
03.05.2012 3 z 5

Příjemné počtení na jedno odpoledne, škoda jen, že to bylo tak krátké a samotné cestování bylo vylíčeno poměrně stručně. Velmi sympatická mi byla postava Magova bratra, který se snažil brát věci s nadhledem a humorem sobě vlastním. Takoví lidé mají své místo i v dnešním světě. Vyprávění z pohledu malého černošského chlapce je určitě velmi zajímavý nápad.

Livien
29.05.2011 5 z 5

Někdy je dobré podívat se na svět dětskýma očima, už jen proto, že to mnozí z nás dávno zapomněli.

anděla
26.01.2011 5 z 5

Moc krásná knížka, místy přiměje k slzám, jindy k pousmání. Příběh malého černošského chlapečka, jeho vlastními slovy. Úplně jiná kniha, než jakou byste od Kerouaca čekali.

Hellboy
30.11.-0001 4 z 5

Další kniha o potulování Amerikou, tentokrát očima mladého kluka.