Já, Claudius

Fiktivní životopis císaře Tiberia Claudia, vnuka Marca Antonia a adoptivního otce Neronova, zachycuje jedno z nejzajímavějších období římského impéria. Prostřednictvím Claudia líčí autor neobyčejně poutavě i poučeně celou galerii známých historických postav a rozporuplnost jejich vzájemných vztahů. Všemi opovrhovaný Claudius je nucen žít většinou v ústraní a opomíjený, ale stává se tak o to lepším pozorovatelem a komentátorem dramatických událostí až do okamžiku, kdy se proti své vůli stane za přispění svého přítele Agrippy císařem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/281/claudius-ja-claudius.jpg 4.6535

Claudius (1.)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, BB art

I, Claudius

Kniha Já, Claudius

Rihatama

Claudius Bůh. Císař Clau Clau Claudius, vlastně Tiberius Claudius Drusus Nero Germanicus, fyzicky hrubě indisponovaná a pro onen nejvyšší, božský úřad po mnoho let domněle zcela nepřijatelná osoba, byl mimořádně zajímavou a literárně plodnou osobností na svou dobu, i když asi ne moc šťastnou, až na výjimky. On to byl vlastně taky docela slušný zbabělec a slaboch. Ve srovnání s příslušníky své dynastie však svým vzděláním a morálkou čněl vysoko nad nimi. Občas i vtipné, jedna prostitutka Claudia zachránila před druhou prostitutkou a před jeho předčasným koncem, jedním z předčasných konců. Zajímavý paradox, ovšem ne ve starém Římě. Doba kolem roku nula ve starém Římě totiž hojně přála bratrovrahům, otcovrahům, vrahům manželů, násilníkům, smilníkům, pučistům. Hotová peleš lotrovská.

Dočetla jsem. V Římě jsem pár let žila. A přemýšlím, jak moc si dnešní Italové uchovali z dědictví svých předků... Robert Graves musel být v minulém životě alespoň konzulem ve starém Římě. Možná samotným Caligulou. Nebo některou z Claudiových milenek. Jeho znalosti a schopnosti do nejmenších detailů popsat život tehdejších historických postav a doslova stvořit více než poutavý životopis císaře Claudia, jsou totiž mimořádné. Ano ano, takhle by se měly psát učebnice dějepisu. Vzdělanost v oboru historie by bezesporu vzrostla.

Messilina

Velmi dobře napsané. Doporučuji i druhý díl.

jfialova

Vynikající kniha, která vás vzdělá v dějinách lépe než kdejaký dějepisář.

Lolila

Výborný historický román o živote cisára Claudia (predtým ako sa stal cisárom). Pútavo (aj s humorom) opísané jedno z najzaujímavejších období rímskych dejín za vlády cisárov Augusta, Tibéria a Caligulu (politika, nevraživosť, šialenstvo, zbavovanie sa nepohodlných osôb kvôli získaniu majetku alebo moci, intrigy...). Určite odporúčam.

JoeSurikata

Výborná kniha prodchnutá ironickým humorem s typickou anglickou suchostí. Svého času to pro mě byla studnice chytlavě přístupných informací o klíčové epoše antického Říma.

Kuža007

Krásně napsaná historická kniha z Antického Říma.

DuchDoby
15.12.2018

Nechápu co je na knize složitého, jak píší některí uživatelé.
Příjemně napsaný historický tomán z římské doby.
Četl jsem jí několikrát a vždy se k ní rád vrátím.

oneironaut
28.11.2018odpad!

Tak tohle je za trest. Protože knihy zásadně dočítám do konce, čeká mě ještě tortura v podobě sta stran...už se těším, až ji dočtu a navždy zapomenu. Uff.