dpxcz dpxcz komentáře u knih

Císař Nihon-džinu Císař Nihon-džinu John Flanagan

Tako kniha, stejně jako všechny předchozí díly, je čtivá, dobrodružná. Nicméně už po desáté stejný mustr, který mi začíná vadit.

05.02.2017 4 z 5

Dědictví zkázy Dědictví zkázy Jan Urban

Druhá půlka knihy byla lepší. Nejvíce mě ale bavil epilog.

03.02.2017 3 z 5

Dlouhá země Dlouhá země Terry Pratchett

Bohužel kolaborace Terrymu Pratchettovi vůbec nesedí. Už s Vědou na Zeměploše jsem měl problém, kdy se dala číst pouze každá druhá kapitola. A vlastně tahle kniha byla tak nezáživná, že si říkám, zda je vůbec možné, aby se Pratchett do něčeho takového pustil. Připadá mi to jako promarněný nápad. Prvních pár kapitol bylo fajn, ale to je sakra málo. Druhou hvězdičku přidávám za pěknou obálku a jméno Terryho Pratchetta.

28.01.2017 2 z 5

Bílý drak Bílý drak Anne McCaffrey

Třetí díl mě bavil již méně než předchozí dva. Děj se mi zdál hodně roztahaný a kniha mě střídavě bavila hodně a méně. Podle mě má zbytečně mnoho stránek a stálo by za ti ji zeštíhlit.

24.01.2017 4 z 5

Dračí skok Dračí skok Anne McCaffrey

Dračí jízda pokračuje parádním druhým dílem série Drakeni z Pernu.

16.01.2017 5 z 5

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Tento díl je zatím nejslabším dílem celé série. Nicméně je pořád lehce čitelný a příběh ubíhá sám.
Možná je už toho na mě moc a měl bych si od Hraničářova učně dát na chvíli pauzu.

11.01.2017 4 z 5

Dračí let Dračí let Anne McCaffrey

Parádní úvod do Drakenů z Pernu. Knihu jsem již kdysi četl a i po mnoha letech pořád zůstává jednou z nejlepších fantasy, které jsem kdy četl.

08.01.2017 5 z 5

Národ Národ Terry Pratchett

Terry Pratchett je prostě pan autor a zvládá bravůrně i příběh, který se neodehrává na Zeměploše.
Hodně se mi líbilo setkání civilizované dívky s divošským chlapcem, jejich vzájemné poznávání a rychlá osobnostní adaptace na vzniknou situaci v daném prostředí.

02.01.2017 5 z 5

Bubble Bubble Anders de la Motte

Pěkný závěr trilogie plný zvratů, až jsem si občas říkal, že by to už mohlo skončit.

01.01.2017 4 z 5

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Je opravdu neskutečné, že si série Hraničářův učeň drží svou kvalitu i tempo i v sedmén díle. Pořád baví a výborně se čte.

28.12.2016 5 z 5

Armada Armada Ernest Cline

Tušil jsem, že navázat na skvělou prvotinu "Ready Player One" bude velmi obtížné, a to se mi také potvrdilo při čtení této knihy. Přesto je i "Armada" velmi čtivé dílo a já se u něj bavil stejně jako u RPO.

26.12.2016 5 z 5

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Další skvělé pokračování Hraničářova učně s otevřeným koncem a přípravou na další díl...

25.12.2016 5 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

Pokračování knihy Game je opět čtivé a autor se drží svého standardu. Konečně se zde nevyskytuje tolik otravných anglický frází, jako v prvním díle, což hodnotím pozitivně. Dalším dílem budu pokračovat, abych se dozvěděl, jak to celé dopadne.

22.12.2016 3 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Po prvních čtyřech knihách, které uzavíraly jeden příběh, bylo navázání trošičku krkolomné. Cca první pětina knihy zdlouhavá a pomalá a následující zápletka trochu vykonstruovaná. Celkově se kniha četla velmi dobře, i když standard prvních knih se nepodařilo dodržet.

21.12.2016 4 z 5

Game Game Anders de la Motte

Kniha se dobře četla, čekal jsem ale něco více ve stylu "Erebos – Hra, která zabíjí!". Docela dost mě štvaly ty anglické pasáže i přes to, že mi angličtina nedělá žádný problém, ale prostě to bylo hodně rušivé. Konec knihy byl přípravou na další díl, který si asi přečtu.

18.12.2016 3 z 5

Krev padlých andělů Krev padlých andělů Jan Urban

Druhý díl mě z počátku moc nechytnul. Mnoho nuceného humoru a dialogů mě hodně odrazovalo od čtení. V půlce jsem knihu odložil s tím, že se k ní vrátím za pár dní. Nakonec jsem knihu dočetl, druhá půlka již byla lepší, ale celkově podstatně hořší než první díl.

16.12.2016 2 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Hraničářův učeň mě stále baví a pokaždé se těším na další díl, který si budu moci přečíst. I tento díl pokračuje v nastaveném vysokém standardu předchozích dílů. Kniha je čtivá, dobrodružná a prostě baví od první stránky do poslední.

14.12.2016 5 z 5

Město mrtvých Město mrtvých Jiří Pavlovský

V porovnání s prvním dílem je to trochu slabší, ale druhá půlka knihy to zachránila. Jsem zvědav, jak budou v sérii rozvíjet další autoři.

12.12.2016 4 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

Čtivé, dobrodružné, vtipné, milé.... Opravdu skvělá fantasy série.

11.12.2016 5 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Nasazená vysoká laťka prvního dílu se drží i zde. Příběh krásně odsýpá a otevřený konec přímo vybízí v pokračování dalším dílem.

07.12.2016 5 z 5