dpxcz dpxcz komentáře u knih

Písečníci a bludný asteroid Písečníci a bludný asteroid Václav Dvořák

Celou dobu jsem měl pocit, že čtu vesmírnou fan-fiction Harryho Pottera.

29.12.2018 4 z 5

Žena mi slíbila černošku Žena mi slíbila černošku Miloš Čermák

Další fajn kniha povídek (nebo sepsaných standupů?) od Miloše Čermáka, kterou jsem podpořil v crowdfundingové kampani.
Hlavně povídky ze začátku jsem znal z Čermákových standupů - k vidění na Mall TV.
Celkově útlá knížka, dobře se četla, ale více se mi líbily povídky "z fleku".

17.12.2018 3 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Pěkná obálka, zajímavá anotace, ale naprosto příšerný obsah. Příště se fakt musím podívat na cílovku a říct si, že opravdu nejsem 11-letá holčina a takovouhle knihu nečíst. Vřele bych všem tady doporučil si přečíst raději knihu "Ve stínu Rudé věže" z cyklu "Purpurová noc" od Karoliny Francové.

25.11.2018 odpad!

Cesta králů Cesta králů Brandon Sanderson

Už první díl je docela utahaný a to autor plánuje sérii o 10 dílech. Snad to nebude všechno tak utahané. V půlce jsem už uvažoval, jestli mám pokračovat ve čtení, ale kvůli lince s Kaladinem jsem u čtení zůstal. Ostatní linky mě moc nezaujaly. Stále zvažuju, zda se vůbec pustit do dalšího dílu.

24.11.2018 3 z 5

O krok před peklem O krok před peklem Jiří Pavlovský

Parádní antologie... A teď do nás bušte další sezónu Kladiva!!!

31.07.2018 5 z 5

Tam nahoře ovce nejsou Tam nahoře ovce nejsou Eda Vlasák

Tohle retro sci-fi se četlo velmi lehce a příjemně a dost mě bavily i ty výlety do naší nedávné minulosti ve formě deníku. Byl to takový flashback do mého dětství.

No a bylo toho málo. Chtělo by to více rozvést na více stran... prostě větší nálož.

"Když se někdo narodí na Marsu, tak je prostě Marťan."

18.07.2018 5 z 5

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

Skvělé pokračování, ale příšerně dlouhé...

03.07.2018 5 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Dlouhá kniha, ale dobrá. Rozhodně stojí za přečtení. A překlad je taky vynikající.

04.06.2018 5 z 5

Holomráz Holomráz Štěpán Kopřiva

Wolrich, ne zrovna kladný hrdina, lhář, zloděj a podvodník v podání Kopřivy mě bavil.
Kopřivo, jen tak dál.

21.05.2018 5 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

První Kopřiva, kterého jsem četl. A je to parádní čtení. Další český autor, od kterého si přečtu i více knih.

15.04.2018 5 z 5

Pár kapek krve Pár kapek krve Vladimír Šlechta

Z cyklu JFK jsem nečetl nic a tuhle knihu jsem přečetl jen kvůli Vladimíru Šlechtovi.
Šlechta zde není ve světě Mirloslava Žambocha a Jiřího W. Procházky, jak se uvádí na obálce knihy, ale poslal Johna Francise Kováře do světa Krvavého pohraničí. To je také pro mě dostatečný důvod, proč se mi kniha velmi líbila. Šlechta ignoruje linii JFK a prostě napsal další skvělý příběh z Krvavého pohraničí.

24.03.2018 5 z 5

Kukaččí mláďata Kukaččí mláďata Vladimír Šlechta

Krvavé pohraničí je skvělý fenomén, který mě neskutečně bavil všemi svými částmi. A stejně tak tomu je i u Kukaččích mláďat. Bude mi to chybět. Předpokládám, že se k němu za nějaký čas zase vrátím.

13.03.2018 5 z 5

Datapoušť Datapoušť Zdeněk Záhora

Kniha má krásné vizuální zpracování. Je tištěna na luxusním lesklém papíře. Díky tomu je docela těžká a při čtení bolí ruce.
Kniha se mi moc dobře nečetla. Nemohl jsem se zorientovat. Pro mě to bohužel nebyl zážitek, který jsem očekával. Daleko více se mi líbila kniha "Po lidech a strojích".
Nicméně jsem rád, že jsem podpořil vydání knihy na startovači.

16.02.2018 2 z 5

Zahrada sirén Zahrada sirén Vladimír Šlechta

Šlechta a jeho knihy z cyklu Krvavé pohraničí mě prostě baví...

10.01.2018 5 z 5

Tajná kniha Šerosvitu Tajná kniha Šerosvitu * antologie

Kniha je docela fajn. Některé povídky byly výborné, jiné mě zase tak nenadchly. Největší problém jsem měl s formátem knihy, protože tak velká kniha se opravdu špatně čtě někde na cestách.

18.12.2017 3 z 5

Než se pěšec stane králem: Šach mat Než se pěšec stane králem: Šach mat Vojtěch Žák

Po první díle jsem byl velmi nadšený a natěšený na pokračování. To však má očekávání nesplnilo. Bohužel autor dle mého názoru neudržel vysoký standard prvního dílu, což je velmi škoda.
Každopádně je kniha čtivá a oba díly dohromady hodnotím za 4*.

03.12.2017 3 z 5

Než se pěšec stane králem Než se pěšec stane králem Vojtěch Žák

Velmi čtivá kniha, která mě neskutečně bavila. Opakuji již dříve vyřčená slova (Skylla): "...neskutečně syrová, upřímná a otevřená kniha..."

Jsem rád, že jsem vydání druhého dílu podpořil na startovači.

12.11.2017 5 z 5

Darumi Darumi Kateřina Matějková

Docela útlá knížečka v malém formátu. Čte se velmi rychle, autorka jde přímo k věci.
Rád jsem podpořil vydání této knihy na startovači.

09.11.2017 3 z 5

Řemeslo královen Řemeslo královen Charles Stross

Skvělý závěr. Kniha byla z celé série nejlepší.

25.10.2017 5 z 5

Rodinný podnik Rodinný podnik Charles Stross

Zajímavý námět. Kniha je viditelně inspirovaná Zelaznyho Amberem, což autor zmiňuje hned v úvodu. Na rozjezd série dobré s mnoha hluchými místy.

26.08.2017 4 z 5