Zahrada sirén

Přichází Čas zabíjení a Čas umírání, přesně jak to prorokoval černokněžník Orichalkian. Vévodstvím Barro prošel mor, Arkastie stojí na prahu občanské války a Gordonovu zemi ovládli neznámí dobyvatelé. Skutečná válka však ještě nezačala. V Zahradě sirén je ukrytý chlapec, jehož samotná existence může vyřešit potíže Hraničních zemí. Otázka však zní: je pro něj Zahrada sirén bezpečným místem?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/162974/zahrada-siren-aHP-162974.jpg 4.369

Krvavé pohraničí - Gordonova země (1.)

Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Brokilon

Kniha Zahrada sirén

Leximort
18.04.2018

Bavil jsem se. Osud pohraničních zemí mě chytil a určitě budu číst dál, abych věděl, jak se bude vyvíjet. Takže hlavní úkol splněn.

Příběhové linky jsou psané dobře, i přes bohatší popis mají spád a jejich prolínání celkem funguje. Jen mi moc neseděly pasáže vyňaté z letopisů.

Mrzí mě přílišný odstup vypravěče od příběhu. Čte se to celé hodně "shora", linky nemají jasné protagonisty. PoV je jen naznačen. Hodně překvapení, která hrdiny čekají, se čtenáři prozradí předem.

A pak ta magie! V pasáži, kde Thompson "provedl kouzlo rozmazání" a chtěl Schniregu "usmažit ledovou šipkou", jsem si připadal, jako bych hrál Baldur's Gate, a nečetl knížku. A tak je to všude. Škoda, tajuplnost se zbytečně vytrácí.

czpilar
10.01.2018

Šlechta a jeho knihy z cyklu Krvavé pohraničí mě prostě baví...

Plague
23.09.2017

Po delší době jsem se opět vrátil ke Šlechtovi a dobře jsem udělal. Jeho styl psaní se moc nemění a díky Vláďovi za to.
Příběh je dobře vymyšlený a jako správné fantasy umí pořádně vtáhnout do středu všeho dění. Děj utíká tak nějak správně rychle. Akčnější pasáže, kde se toho na jedné stránce udá ažaž, jsou plynule střídány s "oázami" klidu, kdy můžete chvilku odpočinkově číst a nabírat dech.
Líbí se mi, jak se s tím autor nemaže. Nechává umírat klaďáky stejně snadno jako záporáky.... a co víc, jakmile někoho "sejmou", tak ho prostě sejmou. Nestane se tedy, že to půl knihy vypadá, že toho chrabrého hrdinu dostali, ALE ON TO NAKONEC PŘEŽIL (je jedno jestli se chytil kořínku na strmém útesu, spadl do jediné kaluže široko daleko, a spoustu dalších klišé).... to samé u záporáků - umře napoprvé.
V čem vnímám velký rozdíl oproti ostatním autorům, tak Šlechta se nevěnuje hlavním příběhům z jeho fantasy světa. Tyto "dějiny" jsou kulisou pro příběhy "obyčejných", místních hrdinů, kteří sami o sobě netvoří samotnou historii celého světa. Velký rozdíl oproti ostatním fantasy a musím říct, že je to fajn. Musíte se ale smířit s tím, že si nikdy nepřečtete příběhy hrdinů jako je Gordon Fee, Temný mág a podobně….. a to chvilku trvá.

pajatonka
22.03.2017

Poněkud zdlouhavější popis postav v příběhu. Por mě složitá orientace v představách o terénu popisované země.

Fenixik
24.01.2017

Přečteno jedním dechem. Dobrá odechovka.

whiolet
29.11.2016

Můj nový oblíbený autor fantasy, je jen škoda, že už mám od něj všechny příběhy přečtené :( Zahrada sirén je strhující fantasy, kde není nouze o sympatické postavy a napětí

avalonek
15.11.2015

Musím říct,že mě kniha sedla.Příběh hezký,celou dobu to pěkně jede,a když sem to dočetla,tak sem se hned musela pustit do pokračování,abych věděla,co se se všemi stalo..Pro mě opravdu pěkné počteníčko.Snad budou další díly taky tak super

Janičta
01.06.2015

Příběh mě bavil. Zajímavé postavy, slušná zápletka, dobré zpracovaní země. Jen mi přijde, že kniha je díky všem těm různým pohledům různých postav trochu roztřepená... méně vedlejších postav by tomu asi prospělo :-)