Vladimír Šlechta

Volodja Bart pseudonym

česká, 1960

Nahrávám...

Nová kniha

Padající Archanděl

Padající Archanděl - Vladimír Šlechta

Druhá polovina třiadvacátého století, dvě stě let po Apokalypse. Bornn, jediné velkoměsto v postapokalyptické Evropě, si zvyká na změnu mocenských poměrů. Bílá čarodějka ... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 27 knih

Komentáře (5)

Přidat komentář
Sabi
26.06.2019

Nedá mi to a musím reagovat na příspěvek MM: podle mě se Šlechta čte dobře a místy dokonce výborně. Možná není problém v tom, že se autor snaží cpát politiku do literatury, ale autor příspěvku cpe politiku do své četby. Kdyby nás v příběhu zaplavili migranti z Číny nebo Austrálie, tak by to nevadilo? Nejsem zapálený fanoušek SPD a Šlechtovy knihy čtu už dlouho a ráda - nenechte se odradit ! :)

MM1979
28.01.2019

Četl jsem jen Rok Havrana a byl jsem otráven... Jednou větou xenofobní blbost! A když pominu nesmyslnost, tak se to i špatně četlo. Česká republika proměnila v džungli, kde žijí elfové a skřeti – to by nebylo ještě tak špatné. Úsměvné je, že občany ČR terorizují Arabové a Afričani… Zatímco zbytek Evropy zůstal takový, jaký ho známe dnes, tak právě nás zavalila vlna imigrantů jak z Afriky, tak z arabského světa. Zrovna naší kotlinu, kde máme složitý jazyk, mále území, nic moc sociální systém a hlavně xenofobní obyvatelstvo, tak zrovna nás zaplavili všichni migranti světa a po chvilce samozřejmě začali bojovat proti místním, protože smysl jejich života je neutéct ze země kde je válečný konflikt, ale chtějí přijet k nám aby se tu odpálili .-) Jak kdyby byla kniha psána na objednávku Okamury či Zemana! Přesně jejich světem nás autor straší :-) Za mě brak jak po literární stránce, tak politické. Jediné, co mě mrzí je, že i do fantasy se snaží autoři cpát politiku. A recenzent to označí za zajímavý počin. Úchylný možná, zajímavý určitě ne. Vyhněte se tomu velkým obloukem, ocení jen zapálení fanoušci SPD .-)

Tiny24
18.09.2017

Poradil by mi někdo chronologii Krvavého pohraničí? Čím začít a kterými knihami pokračovat?

whiolet
01.12.2016

Špičkový český autor fantasy jeho Pohraničí a Gordonovy země patří k mým nejoblíbenějším :)

WolfIssen
17.05.2013

Všem, kteří mají tohoto autora rádi vřele doporučuji VÝBORNOU dobrodružnou fantasy povídku Let hvězdy, která vyšla např. v Pevnosti 3/2003.