Darumi

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Darumi žije docela klidný a obyčejný život, do té doby, než se rozhodne podniknout výpravu do hor. Tato výprava byla jedním z jejích dávných snů. Dívka se v průběhu cesty ztratí v lese. Začíná se stmívat, a z dálky se ozývají hromy blížící se bouřky. Nebe začínají křižovat blesky. Co teď? Díky prvnímu přicházejícímu znamení objeví úkryt - záchranu před nepříznivým horským počasím. Alespoň si to myslela. První kontakt s postavou v kápi, která jí otevře dveře, ji pořádně vyděsí. Ještě ten večer Darumi zjistí, že jejím zachráncem je mladá dívka. Je šťastná, že je alespoň pro dnešek v bezpečí. Přestože jí dívka přijde zvláštní a nepředvídatelná, vyhledává její přítomnost a rychle se spolu sblíží. Darumi začne k Ikai cítit víc. Vyčítá si to a je z toho nešťastná. Ráda by zůstala, ale rozhodne se, že bude lepší, když odejde. Jedině tak se vyhne dalšímu milostnému zklamání. To ale ještě netuší, že ji takové rozhodnutí možná bude stát život. ,,Darumi v sobě ukrývá téma snového světa společně s LGBT tématikou. Žánrově má nejblíže k fantasy (i když to čistě jen fantasy není). Pro mě je fantasy něco nereálného, vymyšleného. Něco, co není možné. A v případě této knihy a jejího příběhu bych si nebyla tak úplně jistá. Každý z nás má jinak nastavené hranice vnímání, co je realita a co už je fantasy. Co je ještě možné a co je fikce. Možná se právě díky tomuto příběhu vaše ,,fantasy hranice" posune o kousek dál....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/358039/darumi-0gS-358039.jpg 2.77
Žánr
Dobrodružné, Fantasy, Duchovní literatura
Vydáno, Nová Forma
Orig. název

Darumi, 2017

více informací...


Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Darumi

Přidat komentář
efka.michalkova
17.09.2018

Tolikrát jsem si řekla že si budu zapisovat své sny a tolikrát mi to vydrželo jen den, dva.. tak třeba tentokrát si to vypěstuju jako návyk a kdo ví, co všechno ve snech zažiju. Darumi mi trochu připomíná Tuláka po hvězdách a trochu Alchymistu (a obě knihy mám moc ráda), a klidně bych knížku uvítala delší a podrobnější. Těším se že autorka brzy vydá zas něco dalšího, delšího a v uživatelsky více příjemnějším formátu (pidi kniha se fakt špatně drží a to mě rozčiluje). Díky taky za neheteronormativitu a za to, že je v knize lesbický vztah popsán úplně "normálně". Jako jo, věřím že spoustu lidí pořád bojuje s coming outem, ale zase si myslím že je potřeba nehetero vztahy normalizovat a ne jen o nich psát jako o zdroji problémů, traumatu a šikany okolí.

kirkpatrick
12.07.2018

Vítejte ve snech. Přečetl jsem tuto knížečku za odpoledne. Autorka asi silně prožívá své sny a dává nám pozvánku jak můžou i ostatní poznat své snové světy a že náhoda vlastně neexistuje. Patřím do kategorie lidí, kteří si své sny pamatují a občas je podrobuji důkladnému přemýšlení, co asi mohou znamenat a co se mi snaží říct moje podvědomí. Malá knížečka, která by mohla být i jako povídka v nějakém časopise.

Katie.Shamaya
09.11.2017

czpilar: Davide, moc díky za podpoření knížky a za zpětnou vazbu ;)

czpilar
09.11.2017

Docela útlá knížečka v malém formátu. Čte se velmi rychle, autorka jde přímo k věci.
Rád jsem podpořil vydání této knihy na startovači.