dpxcz dpxcz komentáře u knih

Sama čepel Sama čepel Joe Abercrombie

Bohužel i přes všechny ty kladné ohlasy na knihu mám asi opačný názor. S knihou jsem se docela pral. Bylo to jak na horské dráze. Jednou mě to bavilo a za chvíli zase ne. A ty chvíle, kdy mě to nebavilo, převládaly. Kniha je napsaná dobře, ale prostě mi nesedla a nechytla mě jako třeba Rothfussova Kronika královraha nebo Šlechtovo Krvavé pohraničí, kde jsem hltal každou knihu z těch 11 dílů.
Další díl už číst nebudu...

26.01.2020 3 z 5

Skrytá rizika kvantové démonologie Skrytá rizika kvantové démonologie Petr Heteša

Jo, Heteša, Baltimore, Jack Daniels a supr čtení... Prostě vše, co od toho čekáte...

19.12.2019 5 z 5

Hry bez hranic Hry bez hranic Michal Kašpárek

Kniha výborně zachycuje absurditu dnešní doby, je drzá, povrchní a užívá řeči současné generace Y. Je to taková rychločetba na jedno odpoledne.

10.11.2019 3 z 5

K otevřenému nebi K otevřenému nebi Antonio G. Iturbe

Děj probíhá poklidně, dobře se čte. Díky krátkým kapitolám mi kniha ubíhala pod rukama. Rád jsem sledoval vzestup i pád hlavních postav a nerad se s nima na konci loučil.
Nejpochmurnější část knihy byla samozřejmě, když se děj přehoupl do války.
Nicméně sám od sebe bych knihu nezačal číst, takže jsem rád, že v rámci čtenářského klubu jsme si ji mohli přečíst společně.

28.10.2019 4 z 5

Kočky jsou vrženy Kočky jsou vrženy Jakub Horák

První půlka knihy mě hodně bavila. S druhou půlkou to už bylo horší a těžko jsem se prokousával ke konci... Jsem zvědav na pokračování...
A formát knihy A4 je naprosto příšerný... Pořád jsem si myslel, že čtu skripta.

24.10.2019 3 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Kniha byla vcelku čitelná, ale rodinná dramata úplně nemusím. Na film se dívat určitě nebudu, až tak mě kniha nenadchla.

13.08.2019 3 z 5

Souboj na Araluenu Souboj na Araluenu John Flanagan

Hraničářská série je super letní čtivo, kde se každá knížka dá přelouskat za jeden večer. Bohužel ale už jsem tím přesycený.

07.06.2019 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Téma bylo velmi zajímavé. Kniha je z kategorie Young Adult, takže pochopitelné a čtivé i pro mladší čtenáře.
Ze začátku mi kniha hodně připomínala sérii "Inkarnace nesmrtelnosti" od Pierse Anthonyho. (Tuhle sérii rozhodně doporučuji přečíst, 1. kniha: Na bledém oři.)

I přes to, že je kniha YA, tak tam nebyl nějaký zbytečný přeslazený románek, jak je třeba zvykem u nakladatelství CooBoo. Na druhou stranu mi hodně bylo nepříjemné, že zde jsou nějací nadlidi, kteří náhodně rozhodují o smrti ostatních a ti se tomu musí podřídit. A když ne, pak smrt stihne i tvou rodinu.

Paralelu bych v tomhle našel třeba v naší komunistické historii, kdy pokud rebeluješ proti režimu, pak stihne trest i tvou rodinu (děti nemohou studovat, ty přijdeš o dobrou práci,...).

A samozřejmě bylo jasné, že pokud dáme rozhodování o smrti do rukou jedné skupině lidí, najdou se tam i tací, kteří dají průchod svým sadistickým sklonům a bude docházet k legálním masakrům.

Jinak se rozhodně chystám na druhý díl, až se mi dostane pod ruku.

02.06.2019 4 z 5

My jsme legie My jsme legie Dennis E. Taylor

Kniha má velmi originální námět, je vtipná a velmi dobře se čte.

15.05.2019 5 z 5

Pod skleněným zvonem Pod skleněným zvonem Sylvia Plath

Já vlastně ke knize nemám co říct. Napsané to bylo dobře, pěkně se to četlo, děj ubíhal. Nezanechalo to ve mě nic, nad čím bych chtěl přemýšlet. Pro mě to byla taková jednohubka.

09.03.2019 4 z 5

Ve stínu apokalypsy Ve stínu apokalypsy * antologie

Další povídková antologie z dílny dua Hork/Kyša baví. Povídky jsou vyvážené, u mě se většina pohybuje na rozmezí tří a čtyř hvězdiček z pěti. Rozhodně bych chtěl vyzdvihnout povídku "Nemesis" od Romana Bureše, která je jednoznačně největší ozdobou této antologie a svou atmosférou s přehledem a definitivně drtí všechny ostatní povídky a to včetně té Kotletovy. Že Roman Bureš umí a je čerstvým větrem v české fantastice, už dokázal svou trilogií "Propast času", kterou také vřele doporučuji přečíst.

07.03.2019 4 z 5

Hustej nářez - komiks Hustej nářez - komiks František Kotleta (p)

Komiks je skvělý doplněk k plnohodnotné knize a kresba nádherná. A za hodinu si člověk, upír, kartan či jiný mimozemšťan v obrazovém podání shrne, co se dělo v knize. Už se těším na další díly.

02.03.2019 5 z 5

Jádro Jádro Peter V. Brett

Z celé série jsem takový rozpačitý. První díl byl super, pak už to bylo horší. Celkově to není špatné dílo, ale podle mě je to zbytečně moc dlouhé. Za přečtění to ale určitě stojí.

17.02.2019 4 z 5

Příběhy vašeho života Příběhy vašeho života Ted Chiang

Jedná se o knihu povídek, z nichž mi většina nesedla, až na poslední s názvem "Když se vám líbí, co vidíte: Dokument". Mně vlastně povídková kniha vadí hlavně proto, že než se do povídky začtu, tak už je konec a já z ní nemám takový zážitek jako u klasické knihy. Náměty jsou rozvedeny povrchně a bylo by lepší vybrat jednu nebo dvě povídky a rozpracovat je do plnohodnotné knihy. Průměrem mi vyšla knihy na 2,9/5.

03.02.2019 3 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Richard Sklář

Děj knihy je docela rozvleklý, určitě by stál za zmenšení, aby ubíhal rychleji. První půlka, i přes detalní popisy drsných scén, byla taková uspávací. Pak se ale začalo v každé dějové lince knihy něco dít a já byl zvědavý, co se kde stane dále. Nakonec se všechny linky propojily.

Poznámka: Bo má asi problémy s močovým měchýřem, neustále se ji totiž chce na záchod. To už pak bylo dost otravné.

22.01.2019 4 z 5

Trůn lebek Trůn lebek Peter V. Brett

První díl byl skvělý. S přibývajícím počtem stran u dalších dílu bohužel klesá kvalita. Snad se to posledním dílem změní.

13.01.2019 3 z 5

Tisíciletý démon Tisíciletý démon Karolina Francová

Druhé pokračování cyklu Purpurová noc je dle mého o něco slabší než díl první. Originalita prvního dílu se nekoná a pokračuje se zde v zajetých kolejích. Pevně doufám ve zlepšení, protože byla série prvním dílem docela slušně rozjetá, což se o tomto dílu bohužel říci nedá.

05.01.2019 3 z 5

Písečníci a bludný asteroid Písečníci a bludný asteroid Václav Dvořák

Celou dobu jsem měl pocit, že čtu vesmírnou fan-fiction Harryho Pottera.

29.12.2018 4 z 5

Žena mi slíbila černošku Žena mi slíbila černošku Miloš Čermák

Další fajn kniha povídek (nebo sepsaných standupů?) od Miloše Čermáka, kterou jsem podpořil v crowdfundingové kampani.
Hlavně povídky ze začátku jsem znal z Čermákových standupů - k vidění na Mall TV.
Celkově útlá knížka, dobře se četla, ale více se mi líbily povídky "z fleku".

17.12.2018 3 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Pěkná obálka, zajímavá anotace, ale naprosto příšerný obsah. Příště se fakt musím podívat na cílovku a říct si, že opravdu nejsem 11-letá holčina a takovouhle knihu nečíst. Vřele bych všem tady doporučil si přečíst raději knihu "Ve stínu Rudé věže" z cyklu "Purpurová noc" od Karoliny Francové.

25.11.2018 odpad!