My jsme legie

První díl zábavné sci-fi trilogie Bobiverzum. Bob Johansson právě prodal svou softwarovou firmu a těší se, jak si bude užívat života. Je spousta míst, kam může jet, množství knih, které si může přečíst, a filmů, na které se může podívat. Takže je trochu nespravedlivé, když při přecházení silnice zemře. O sto let později se Bob probudí a zjistí, že jeho ostatky byly prohlášeny za bezprávné a on je nyní majetkem státu. Boba nahráli do počítače a jeho úkolem je ovládat umělou inteligenci v mezihvězdné sondě, která hledá obyvatelné planety. V sázce je hodně: nic menšího než nárok na celé světy. Pokud tento úkol odmítne, vypnou ho a nahradí někým jiným. Pokud přijme, stane se terčem. Nejméně tři další země se totiž snaží uspět se svými vlastními sondami. A hrají špinavou hru. Bob zamíří nejvyšší možnou rychlostí pryč od Země, protože vesmír je pro něj nejbezpečnější místo. Nebo si to alespoň myslí. Jenže vesmír je plný zlomyslných bytostí a vetřelci je dokážou rozzuřit, velmi rozzuřit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/364823/my-jsme-legie-aEF-364823.JPG 4.323

Bobiverzum (1.)

We Are Legion (2016)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Host

ciaram

Bob je replikant. Co taky jiného dělat s kryogenicky zachovanou hlavou původního Boba, že? Krásný vývoj - sžívání se svými rozhraními a zkoumání svých možností (techničtí nadšenci si přijdou na své). Se zvyšujícím se počtem klonů se příběh začíná rozvětvovat (drobit), což občas jde na úkor přehlednosti (proto ty 4 hvězdy). A ne všechny linie zatím k sobě zatím "pasují" a hlavně většina je neuzavřená. Nejvíc mě bavila linie Země (i když lidstvo tedy moc kladných bodů nepobralo) a pak ta s Delťany. :) I pár filosofických otázek by se našlo, okořené vtipnými hláškami a popkulturními odkazy na klasické scifi filmy a seriály. Upřímně ale teď lituju, že jsem si během čtení nedělala náčrtek, kam který "Bob" letěl - protože teď v nich mám krapet chaos.

dzahradnik

Zábavné.

SONP

Jak se geeci a nerdi dostávají do módy, začínají být víc a víc tématem knih. Tento geek Bob ani neskončí samotný na Marsu, ani se nestane hvězdou virtuální literatury a není ani geniální fyzik. Jenom prostě zbohatne a nechá si udělat kopii sebe sama pro případ smrti a ejhle - na conu ho přejede auto a za nějakou dobu se vzbudí v blízké budoucnosti.
To je samo o sobě docela zábavný námět a také sžívání Boba s novou realitou je asi nejlepší pasáží knihy. Když pak ale Bob vyrazí do vesmíru a začne se chovat jako správná Von Neumannova sonda, jako by kniha ztratila šťávu. Je z ní totiž trochu tuctová military scifi s přestřelkami ve volném vesmíru, trochu nezáživná politická fikce z umírající Zěmě a trochu slabší odvar Příběhů Malého Boha (nepodezřívám sice autora, že by tento kultovní komiks kdy četl, ale pořád jsem čekal, kdy se objeví Hor-Tidé ). Chyběla mi nějaká příběhová linka, místy jsem si spíš připadal, jak když čtu něčí popis hraní adventury nebo deskové hry. Sem tam docela zábavné, ale pro mne ne úplně využitý potenciál nápadu. 60%

Steew

Nerdi, snílci a fanoušci scifi si tuto knihu musí automaticky zamilovat. Děj odsejpá, prakticky pořád tu máte nějaké odkazy na (mnou oblíbené) knihy, seriály a filmy. Pozorný čtenář se zorientuje v počtu Bobů, ovšem i já jsem se občas ztrácel, ale rozhodně to není nic zásadního nebo čeho by jste se měli bát. Každopádně vřele doporučuji, velmi fajné čtení!

phedr

Knížka se mi líbila a nemohla jsem se od ní odtrhout, jediný problém byl orientovat v přibývajícím množství klonů, chvilkově mi přišlo vyprávění až schizofrenní. Ale přečteno během dvou dnů a těším se na další díly

HORTID

Příjemná hříčka, s přibývajícím množstvím klonů jsem pociťoval tak zvláštní závrať, že se mi dělalo slabo u žaludku :)