My jsme legie

První díl zábavné sci-fi trilogie Bobiverzum. Bob Johansson právě prodal svou softwarovou firmu a těší se, jak si bude užívat života. Je spousta míst, kam může jet, množství knih, které si může přečíst, a filmů, na které se může podívat. Takže je trochu nespravedlivé, když při přecházení silnice zemře. O sto let později se Bob probudí a zjistí, že jeho ostatky byly prohlášeny za bezprávné a on je nyní majetkem státu. Boba nahráli do počítače a jeho úkolem je ovládat umělou inteligenci v mezihvězdné sondě, která hledá obyvatelné planety. V sázce je hodně: nic menšího než nárok na celé světy. Pokud tento úkol odmítne, vypnou ho a nahradí někým jiným. Pokud přijme, stane se terčem. Nejméně tři další země se totiž snaží uspět se svými vlastními sondami. A hrají špinavou hru. Bob zamíří nejvyšší možnou rychlostí pryč od Země, protože vesmír je pro něj nejbezpečnější místo. Nebo si to alespoň myslí. Jenže vesmír je plný zlomyslných bytostí a vetřelci je dokážou rozzuřit, velmi rozzuřit. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/364823/my-jsme-legie-aEF-364823.JPG 4.366

Bobiverzum (1.)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Host

We Are Legion (2016)

Kniha My jsme legie

CJakub

Nelze popřít, že je autor obrovským fanouškem Star Treku či Star Wars filmů (viz Gupka a jeho rybí pohled), což dokládá i skutečnost, že se těmito děli inspiroval a svoje vize přenesl do děje tohoto vskutku originálního díla. A mně se to moc, ale opravdu moc líbilo!

Musím se ale přiznat, že mě hrozně nudili ty “jakože” akční bojový scény, protože mi bylo úplně jasný, jak dopadnou. Ale možná to bylo jenom špatným popisem? Těžko říct, každopádně to bylo asi jen ve dvou kapitolách v součtu pár stránek, takže se to dalo překousnout :D

A dávám plný počet!!! :)
Už se těším na další díl...

hanzmb

Jedna z lepších sci-fi poslední doby. Bezva idea o vývoji USA. Pak trochu nuda při školení a letu vesmírem. Od vzniku dalších kopií se to začíná parádně rozjíždět. Už se těším na další díl.

dawson321

Na začátek se musím přiznat, že nejsem moc velkým čtenářem sci-fi, ale za začátku roku jsem četl knihu Nyxia od S. Reintgena, která se mi docela líbila a řekl jsem si, že dám ještě nějaké vědeckofantastické knize šanci. Dostala se mi do rukou tato kniha, která mi ze začátku přišla docela zajímavá a čtivá, ale postupně se kniha opravdu dostala do podoby "hard sci-fi" (jak se ostatně píše na přebalu) a to už na mě bylo trochu moc. Svým pohledem bych řekl, že kniha je určená opravdu jen "nerdím fanouškům" této literatury a pro sváteční čtenáře bude poněkud složitá...

czpilar

Kniha má velmi originální námět, je vtipná a velmi dobře se čte.

Teredo

Chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale pak to byla jedna velká jízda. Rozhodně originální.

protokol

vav
podočítaní knihy som bol potešený že konečne vzniklo tak kvalitné scifi
je to zatial jedno z najlepších scjfi dielo ktoré som čítal .
vinikajúco spracovaný príbeh .
žiadne bezhlavé strielanie a nudne kontakty z mimozemštanmi ktorí povečine boli chrobáky alebo ich popis bol len naznačený .
kiež by táto sága mala viac dielov je tam ohromný potenciál .

či už je rasa prasanetopíru alebo ích postupný vívin
alebo boje medzi sondami .
alebo exodus planety zem .
všetko je skvelé napísané a skvele tam zapadnú aj postavičky - mená jednotlivích klonov boba.
moj najoblubenejšie sú
bl , dvojka , a najviac homer simson :-)

preto dávam plný počet hviezd tejto knihe

trudoš

Vesmír je neútulné místo k životu. Existenci Homo sapiens na planetě Zemi lze proto brát za malý zázrak, jehož bychom si měli vážit víc než čehokoliv jiného. Ovšem časy jsou zlé a horší dost možná ještě přijdou. Je tedy nejvyšší čas vyrazit mezi hvězdy a pátrat po nových světech…
Dennis E. Taylor pojal své vyprávění s lehkostí letitého fandy science fiction. Je to znát jak na technické stránce problémů, které shrnuje co do nejsrozumitelnější řeči, tak hlavně na množství popkulturních odkazů, jimiž je jeho dobrodružství prošpikováno. Na jednoduchém nápadu digitalizované mysli kolonizující nekonečno staví zábavný příběh o ne vždycky zábavných věcech.
Problém je, že se teprve rozehřívá. Což se podepisuje především na tom, že dělí vyprávění na několik dějových linií, přitom některé doslova jen uvozují události příští. Materiálu je hodně a tvůrce se evidentně rád poslouchá. Celek tak ve mě evokoval hráčské dojmy z Osadníků z Katanu, jen převedené do galaktického hávu a o jednom jediném hráči.

jiri9613
31.12.2018

Skvělý a netradičný námět, velmi čtivě napsáno, děj není úplně předvídatelný, rád se ke knize vrátím.
Doufám že další díl/ly budou neztratí dynamiku.

sci-fi umělá inteligence

Dennis E. Taylor