dpxcz Online dpxcz komentáře u knih

Země bez zákona Země bez zákona Jindřich Rohlík

Toto je prostě westernový fantasy rodokaps na rychlé přečtení.

12.12.2021 3 z 5

Zloděj osudů Zloděj osudů Jan Urban

Tak jo, bylo to dlouhé, samé intriky, mnoho dějových linek, spousty postav, ale hlavně bylo co číst... Tohle je určitě dobré čtivo pro fanoušky GoT. Těším se na druhý díl.

27.11.2021 4 z 5

Babišovo Palermo II Babišovo Palermo II Jaroslav Kmenta

U čtení takovýchto knih je člověku vždy špatně, ale není to způsobené nekvalitně odvedenou spisovatelskou prací, ale popisovaným obsahem. Kmenta je jako vždy výborný!

15.11.2021 5 z 5

Rudá Rudá Dalibor Vácha

Další čtivá jednohubka na dva až tři večery je za mnou. Jako relax opět dobrý, ale na výraznější zapamatování určitě ne.

12.11.2021 3 z 5

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

Je to taková jednohubka na dva večery, která se rychle čte, ale za týden stejně nebudu vědět, o čem to bylo. Na relax jinak dobrý.

06.11.2021 3 z 5

Anděl v podsvětí Anděl v podsvětí Juraj Červenák

Tenhle díl patří rozhodně k tomu nejpovedenějšímu z této série.

04.11.2021 5 z 5

Srdce čarodějů Srdce čarodějů Štěpán Lukeš

Srdce čarodějů sedmnáctiletého Štěpána Lukeše jsem podpořil v crowdfundingové kampani. Dostala se mi tak do ruky pořádná dávka fantasy, na kterou jsem byl zvědavý.
A první půlka knihy ubíhala svižně, bavil jsem se. V půlce knihy, kdy došlo na výcvik kouzel a tím pádem ke zpomalení děje, to už bylo s mou pozorností horší a pak už jsem na úvodní vlnu prostě nenaskočil. Hlavní postavy mi také připadaly dost přecitlivělé, což bych čekal spíše u knih z nakladatelství CooBoo cílených na jedenáctileté holčiny.
Celkově mě kniha bavila, ale asi bych dost krátil, aspoň o třetinu, aby bylo vše svižnější.

25.09.2021 3 z 5

Mezi dvěma ohni Mezi dvěma ohni Lucie Stošková

Předně musím říct, že obálka a celkové vizuální zpracování je výborné. Bohužel obsah knihy už kvality obálky nedosáhl. Myslím, že kniha by snesla označení fantasy/dívčí román a v tom případě bych se určitě nenechal ke čtení zlákat. A vlastně do dalších dílů se určitě pouštět nebudu.

16.08.2021 2 z 5

Babišovo Palermo I Babišovo Palermo I Jaroslav Kmenta

Kmenta jako vždy výborný... Z obsahu je ale člověku špatně. Doporučuju přečíst, ale rychle, než to zakážou!!!

26.07.2021 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Až na tu prasečí řiť to bylo čtivé.

04.07.2021 4 z 5

Legendy: Draci Legendy: Draci Jakub D. Kočí

Opět se budu opakovat. Povídkové knihy nemám rád, proto nechápu, proč je čtu. Povídky zde byly průměrné a kvantita výrazně převažovala nad kvalitou. Povídka "Elvíra" od "Jindřicha Rohlíka" mě zaujala natolik, že si od něj přečtu i nějakou další knihu. Nápad, že každý čaroděj nebo čarodějka čerpá sílu pro svou magii z něčeho jiného, je opravdu výborný. A když se jedná o sex, může to mít jiskřivý náboj.

18.06.2021 3 z 5

Tři bábiny kobyly Tři bábiny kobyly Věra Mertlíková

S Věrou Mertlíkovou jsem se poprvé setkal v povídkové sbírce "Legendy: Praga caput regni" a její povídka "Každý něco pro vlast" byla luxusní. A proto jsem sáhnul po její knížce "Tři bábiny kobyly". No a nesáhnul jsem vedle. Tato historická fantasy byla naprosto úžasná. Moc se mi zamlouval styl psaní. Vřele doporučuji knihu přečíst.

06.06.2021 5 z 5

Legendy (L3g3ndy) Legendy (L3g3ndy) * antologie

Kniha mě opravdu bavila a rád bych si od některých autorů přečetl i celé knihy. U povídky "Tenkrát na zahradě" ze školkovského prostředí jsem se celou dobu křenil a pro mě je z celé knihy ta nej.

25.05.2021 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

No, je to dlouhé. Stejně jako u prvního dílu z toho nejsem odvařený. Před cca dvaceti lety jsem na tuhle sérii chodil koukat do knihkupectví, ale bylo na na mě moc tlusté. Asi jsem to měl tehdy zkusit přečíst.

23.05.2021 3 z 5

Legendy: Praga caput regni Legendy: Praga caput regni Michael Bronec

Nemám rád povídkové knihy, protože je vždy kvalita povídek kolísavá. A to platí i u této knihy. To nejlepší na konec ale platí i zde. Poslední povídka "Každý něco pro vlast" od Věry Mertlíkové je naprosto luxusní. Asi si přečtu i pokračování této knihy.

14.05.2021 3 z 5

Dračice Dračice Jan Hlávka

Výborná kniha se skvělým vývojem postav, které na začátku nesnášíte a na konci milujete. Duo autorů Hlávka a Vybíralová umí, což dokazují hlavně v sérii Algor.

26.04.2021 5 z 5

Píseň severu Píseň severu Michaela Merglová

Wow efekt a nadšení z prvního dílu se zde sice nekoná, ale to bude asi tím, že jsem se na pokračování strašně moc těšil. Druhý díl velmi příjemně rozvíjí příběh našich známých postav a známého světa. Knihu jsem zase přečetl jedním dechem a opět mě bavily dialogy. A co říct závěrem? Chci další pokračování!!!

24.04.2021 5 z 5

Zlá krev Zlá krev John Carreyrou

Výborná knížka o tom, jak mladá velmi charismatická žena dokázala dlouhá léta klamat investory a vlastně celý svět. Události jsou tak neuvěřitelné, až se člověk diví, jak dlouho jí to procházelo.

10.04.2021 5 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Tato kniha je výborným chřipkovým postapo, se kterou se vůbec nemůže porovnávat nyní zhypovaná Karanténa od Petera Maye. A teď dostává takový zváštní náboj v porovnání se současnou situací, kterou prožíváme.

06.01.2021 4 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Kolem knihy je podle mě docela zbytečný hype a vůbec si to nezaslouží. Od knihy jsem čekal mnohem více. A nedostalo se mi ani dobré detektivky, ani dobrého thrilleru či pandemického postapa. Autor se jednoduše svezl na vlně dnešní koronavirové pandemie a vyvolává hype, že ji předpověděl. Navíc hned v úvodu tvrdí, že knihu napsal za šest týdnů. A na (ne)kvalitě to je opravdu znát.

28.11.2020 1 z 5