Píseň severu

V Dussu přituhuje a nejen kvůli přívalům sněhu a mrazu. Ve vánici se skrývá smrt a nejspíš i něco mnohem horšího. V zasněžených horách se ztrácí bojovníci a něco temného vraždí v ulicích. Ostřílený válečník Cuchenan a jeho společník bard Minangar musí znovu spojit své síly a vypořádat se s temnotou, které dosud nemuseli čelit. Nový příběh ze světa Písně oceli nabízí dobrodružství, akci, humor i vášeň v duchu nejlepších příběhů meče a magie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467991/big_pisen-severu-6BR-467991.jpg 4.673

Kniha Píseň severu

Vendulis

Druhy díl mě bavil ještě víc než první. Kniha byla vtipná (miluju dialogy drakobijce a barda), napínavá a dobře se četla, nebyly zde žádné zbytečně vleklé pasáže. Jen ten konec?! Kdybych to věděla počkám do listopadu na třetí díl. :)

luculi

Tak nevím, jestli byl dobrý nápad tohle číst tak brzy. Teď budu muset čekat do listopadu na další díl a to se mi zrovna nelíbí.

Po celou dobu jsem si říkala, jak je kniha pomalá, vypráví různá dobrodružství hlavních hrdinů a je spíše složená jakoby z povídek. Což mi ani v nejmenším nevadilo. Působilo to na mě docela pohádkově a hodně jsem oceňovala, že nejde o nějakou megalomanskou fantasy, co slibuje epický příběh a podobně. Ne, že by tu samozřejmě žádné bitky nebyly, nebo příslib něčeho velkého a temného.

Působí to spíš tak uvolněně a pohodově. Doplněno je to spoustou humoru, nejednou jsem se nasmála nad některými omyly či pošťuchováním mezi přáteli. V podstatě se celou dobu až tak nic zásadního nedělo, dokud nepřišly poslední stránky a vše se nezměnilo.

Závěr byl pro mě zklamáním jen z jediného důvodu a to, že nemám po ruce další díl, jelikož bych se do něj ihned pustila. To, co se tam stalo a zůstalo tak otevřeno, mi teď rozhodně nedá spát. Jak jsem totiž už během čtení zjistila, sice se tu dají najít dobré konce, ale nic není jisté a ne každý může mít takové štěstí.

Bylo to výborné. Po celou dobu jsem se bavila, i když jsem si občas připadala, že v tom množství stránek se vůbec nehýbu. Ale nelituji ani jedné. Jazykově výborné, popisné tak akorát, čtivé, vtipné, akční, poutavé. S čím jsem bojovala, tak akorát s formou slova 'drakobijce'... Nejraději bych to ale sjela znovu a hned. Jak už bylo mnohokrát naznačeno, je to takový český Zaklínač, ale pro mě stokrát lepší a zajímavější.

Nale

Bojovný Cuchenam a upovídaný Minangar. Jak já tuhle dvojku miluju!
Opět úžasný díl, i když jsem si ho užila podstatně méně kvůli milostné lince, kterou moc nemusím. Část s obrem byla neskutečně napínavá, doslova jsem hltala každou stránku. Humor také nechyběl. Autorka vše dokáže napsat tak barvitě a přirozeně, že prožíváte příběh společně s postavami.
Líbil se mi hlavně vývoj Minengara (a nejenom, že zkrátka miluju bardy) - v poslední povídce s princem byl skvělý.
Konec mi vyrazil dech, takže jsem nedočkavá na další díl a doufám, že bude brzy.
Michaela Merglová je doslova královna české fantasy!:)

chomic_pisek

Potvrzeno, Míša Merglová definitivně zařazena mezi moje nejoblíbenější autory. Její knihy se čtou samy. Člověk vůbec nevnímá, že čte. Prostředí děje čtenáře obklopí a dialogy Cu a Minangara jsou tak přirozené, že si člověk přijde, jako by u piva seděl s nimi. A ačkoli milostné linky příběhů většinou neprožívám, tady jsem držel zpocené palce, aby to oběma klaplo. Těším se na další knižní setkání s autorkou.

Lejdy

Prostě bezva! Lehké dialogy (tím myslím lehkost stylu psaní, ne obsahu), děj plyne logicky a hlavně! Autorka píše česky! Používá jazyk s lehkostí a nonšalancí tak, že čtenář lehce podlehne dojmu, že je v ději přítomen. Že sedí s Cuchananem a Minangarem v krčmě, popíjí pivo a směje se jejich pošťuchování. Už se těším, až si přečtu první díl!

Marry123

Michaela Merglová se mě rozhodla umučit. Oficiálně si ji zařazuju mezi oblíbené české autory. Píseň oceli byla skvělá, Píseň severu byla boží. Brzdila mě jedna jediná věc, a to že jsem nechtěla aby to skončilo. I když by se dalo čekat že Cu bude hlavní postavou, přes oba nadupané díly byl hlavním Minangar a strašně mě baví vidět vývoj a posun který sám se sebou udělal a určitě ještě udělá. A ten konec... Ach, tomu se říká pokus o vraždu čtenáře... Doufám že paní Merglová pracuje na třetím dílu a brzy se ho dočkáme, protože tohle... To mi nedělejte :D Brrr :) každopádně krása střídá nádheru, a obálky jsou taky úžasný, a chvála za mapku...

Alma-Nacida
31.12.2021

Já mám fantasy ráda a boj i kouzla si vždycky užiju, podobnost se Zaklínačem a Marigoldem mi nevadí a i jinak jsem dostala přesně to, co jsem čekala. Doufám, že nebudu muset dlouho čekat na pokračování, protože tohle zatím nevypadá na příběh, kde autorka nemilosrdně zlikviduje hlavního hrdinu.

Ailee
29.11.2021

To ne! Takhle to přece nemůže skončit!
Poslouchala jsem jako skvěle namluvenou audioknihu a hlavní hrdinové si mě okamžitě získali. Příběh jako takový působí spíše jako povídky, které se nakonec propletou v napínavý závěr, ale rozhodně to není na škodu. Spíš naopak. Díky bardovi jsem se neuvěřitelně nasmála. A ano, protože anotace to neprozradila, poslouchala jsem tento díl jako první, ale vůbec to nevadí, i když jsem si možná vyspoilerovala události z jedničky, na kterou se jdu vrhnout hned teď.