Zloděj osudů

První díl temné fantasy série o střetu božské a lidské touhy po moci Magie. Kdysi ve světě lidí na Gambale zcela vládla, jenže jednoho dne se zničehonic vytratila a moc čarodějů pohasla. Teď hrozí, že se vrátí a uvrhne svět do chaosu, s jakým nikdo nepočítal ani v nejdivočejších snech. Do toho bůh Zyrzir přijde o mocné Kostky osudu. Jejich nalezením pověří Strážkyni Mlh Syhaiu, která zamíří právě na vnitřními boji zmítanou Gambalu, aby ztracenou zbraň určující chod dějin našla dřív, než bude pozdě. Pro lidi i pro bohy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478167/big_zlodej-osudu-oV6-478167.png 3.48

Kniha Zloděj osudů

_books_lenny_

Zloděj osudů je určitě kniha velice originální a zajímavá. V příběhu se vyskytuje mnoho postav, které jsou ale skvěle zpracované a každá je něčím výjimečná a určitě ne plochá. Ikdyž musím uznat, že autor nemusel rozepisovat i úplně nedůležitou postavu, která v ději pak neměla žádný význam.Autor sice píše velice poutavě, ale děj knihy docela dost protahuje a chvílemi to vypadá jako by si nemohl vybrat jen jednu dějovou linku, a tak píše mnoha dalších. Záhada s kostkami byla proto hodně v pozadí, ikdyž podle anotace měla být na prvním místě.

#spoluprace #humbookblogeri

farys_books

Tahle kniha mě podle anotace a ohlasů dost nalákala, nakonec pro mě ale byla docela velkým zklamáním.

První věc, která většinu lidí zaujme, je obálka. Mě taky zaujala, ale ihned mě napadlo, že je hodně podobná Skleněnému trůnu. Což může tak trochu zmýlit a změnit očekávání hned na počátku, jelikož knihy spolu vůbec nesouvisí.

Když však knihu otevřete, vyskočí na vás originální svět, který je velmi promyšlený, má vlastní bohy, názvy dnů, hodin,... Což bylo zajímavé sledovat, bohužel mi ale přišlo, že občas už v tom bylo 'moc zmatku'.

Dost mi nevyhovovalo, že mi každou kapitolu byly představeny nové postavy - třeba i jen v krátkém úryvku - o kterých už jsem později nikdy neslyšela - nebo se objevily až za tak dlouhou dobu, že jsem v podstatě zapomněla, o koho se jedná (K tomu dost přispěla i moje neschopnost zapamatovat si jména lidí, kterou trpím i v reálném životě). Neměla jsem tak šanci si nějakou postavu oblíbit natolik, abych se mohla při čtení těšit na její pov. Zároveň mi čtení ztěžoval i styl psaní, což je zase o osobní preferenci. Někomu může vyhovovat a někomu ne. Mně osobně dost vadilo občasné začínání nových úseků způsobem, kdy nebylo řečeno, o jakou postavu se jedná. Přispívalo to k mému zmatku, který jsem cítila po celý čas čtení.
Hlavní problém jsem měla s plynutím děje. Na začátku nám byla nastíněna zápletka s ukradením kostek a jednou Strážkyní, která je má za úkol najít (viz anotace). Ale postupně jsem zjišťovala, že kniha o tomhle vlastně téměř vůbec není. S novými postavami se otvíraly nové zápletky a cesty, jenže ani jedna nebyla v knize uzavřena, spíš jen lehce nastíněna a připravena pro další díl. Na to, jak hodně stran kniha má, se toho ve skutečnosti dělo velice málo a čtenář dostával spoustu nadbytečných informací, kterými se musel prokousat. Celý příběh mi tak připomínal velmi natahovaný úvod knihy.
Jedna z mála věcí, co mě na čtení bavila, bylo sledování občasného intrikování a politikaření na královském dvoře, paradoxně ale postavu, která se na něm nejvíce podílela, jsem měla v lásce nejméně.
No a nakonec - velmi cením rejstřík postav a dalších slov vzadu v knize, který jsem používala, jak jen jsem mohla, i když ve formě e-knihy se na něj 'listovalo' obtížně.

2/5

I když já a Zloděj osudů jsme si moc nesedli, tak myslím, že by se mohl líbit čtenářům, kteří mají rádi originální fantasy světy nebo prostředí královského dvora, politiky a intrik.

E-knihu jsem obdržela v rámci jednorázové spolupráce od @humbook

ThesiMorozova

Pokud očekáváte podle obálky Maasovou, tak se extrémně pletete. Místo křehkých hrdinek, které se snaží porazit zlo, tu máme komplikované fantasy, které je možná lepší jak spousta zahraničních fantasy knih. Spíše než Maasovou, čekejte fantasy v podobně komplikovaném stylu, jako má George R.R. Martin.
Připravte se na zajímavý příběh, ve kterém najdete jak intriky, tak bohy a magii, to vše propojené pěkně dohromady.

nikol0783

Co vás napadne při prvním pohledu na obálku? Růžová = romantika? S ženskou hrdinkou v hlavní roli? Podobnost s Maasovou? Tak to prrr... Přečtěte si anotaci a připravte se na pure fantasy smršť!

• Pro náročnější čtenáře
• Od 15 let
• Pro kluky i holky
• Žanr: fantasy (místy urban, jindy epická, občas krapet dark)
• Styl vyprávění: střídaj se perspektivy mnoha postav, žádná není vyloženě ústřední, sledujeme i antagonisty, charaktery nejsou černobílý
• Skvělej world-building, vlastní reálie, leč pomalejší rozjezd
• Pro fandy Hry o trůny, Zaklínače, Pána prstenů, Havraních kruhů, Zeměplochy, Assassin's creed / případně pokud se vám libili Nespasitelní, Před bouří, Prokletá věž nebo Andělskej mág.