dpxcz dpxcz komentáře u knih

Tisíce metrů ode dna Tisíce metrů ode dna Jasmin Schreiber

U téhle knihy s člověkem třískají emoce, zármutek, deprese a to hlavně ke konci. Prostě takové to odcházení.

14.04.2022 4 z 5

Remade Remade Alex Scarrow

Je libo virus? A co takhle virus, který rozpouští lidi i zvířata a pak je sestaví znova? Skvělý úvodní díl trilogie.

05.04.2022 4 z 5

Tanec papírových draků Tanec papírových draků Petr Brožovský

Nový autor a nová odpočinková jednohubka ve stylu ranného Kotlety, možná tam vidím i Hetešu a Sněgoňovou... Prostě za dva večery je to krásně sfouknuté.

22.03.2022 4 z 5

Rudý vrabčák Rudý vrabčák František Kotleta (p)

Další díl Legie za mnou a jako vždy je to kotletovská jednohubková oddechovka jen tak pro zábavu na víkend.

13.03.2022 4 z 5

Poslední hvězda Poslední hvězda Radek Sterakdary Starý (p)

Po prvním dílu, kde šlo hlavně o vývoj hlavní postavy, tady už to bylo bráno z širšího pohledu. Syndrom dvojek mě ale dohnal i tady. Dvojky nemám moc rád. Po vcelku podařené jedničce je člověk přemotivovaný a natěšený na pokračování, to i kvůli všem těm pětihvězdičkovým nadšeným recenzím, a dostane sice ucházející pokračování, ale už to prostě není ono. Ach ty dvojky.

01.03.2022 3 z 5

Hříbě ze zlata Hříbě ze zlata Věra Mertlíková

Věra Mertlíková ty historické fantasy romány prostě umí. A i tentokrát to stálo za to. Samozřejmě koně nesmí jako vždy chybět.

23.02.2022 5 z 5

Zlatá Grai Zlatá Grai Kristina Waagnerová

Tahle kniha zřejmě cílí na dívčí publikum a podle mě je zde vidět inspirace Sarah J. Maas, takže fanynky Skleněného trůnu by byly určitě spokojené. Já jsem se v knize moc nenašel. Nicméně je kniha čitelná, ale s dalším dílem pokračovat nebudu.

19.02.2022 3 z 5

Ozvěna věcí budoucích Ozvěna věcí budoucích James Islington

Druhý díl epické ságy Licanius jsem konečně přelouskal. V porovnání s předchozím mě ale až tak nezaujal a neustále mi nějak trvalo se začíst. No škoda, bylo fakt super nakročeno. Třeba se to v poslední části spraví.

12.02.2022 2 z 5

Poslední klíč Poslední klíč Alec Palmer (p)

Chtěl jsem si od Aleše Pitzmose přečíst i něco dalšího po space opeře Vesmírná asociace a proto jsem šáhl po knize Poslední klíč, kterou vydal pod svým pseudonymem Alec Palmer. Kniha nebyla vůbec špatná, dobře a lehce se mi četla, ale Vesmírná asociace se mi líbila více. Jo a ta finta s EET byla prostě geniální.

03.02.2022 3 z 5

Před bouří Před bouří Zuzana Hartmanová

Přes to množství postav se v knize ze začátku hůře orientuje, ale jinak je kniha super napsaná a čtivá. Ten první flashback (nebo co to je) se zrzkou Vesper mě fakt dostal. Další díl určitě přečtu co nejdříve.

29.01.2022 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Letos jsem se rohodl, že přečtu i pár knížek v angličtině. Tohle je první z nich. Výběr jsem provedl dle mé úrovně angličtiny, ale bohužel jsem úplně nevychytal cílovku a zase jsem se trápil s knihou pro náctileté holčiny. A vlastně jsem ji dočetl jen pro to, že byla v angličtině.

25.01.2022 1 z 5

Zákon Azylu Zákon Azylu Lucie Lukačovičová

Tak tohle je super oddechovka na dva víkendové zimní večery u rozpáleného krbu se sklenkou bílého vínka. Golemka Yissl je skvělá postava a určitě bych si přečetl nějakou další knihu, kde bude vystupovat.

22.01.2022 4 z 5

Among Us: Zrádce ve vesmíru Among Us: Zrádce ve vesmíru Laura Riviere

S dětma jsme přečetli další knihu, kterou si vybrali sami - asi kvůli hře Among Us. Je libo vyhazování lidí do vesmíru na základě hlasování, krev, střeva, tělní tekutiny, infikování virem a testování s 95% účinností? No, takovou hroznou slátaninu pro děti (9+) jsem snad nikdy nečetl. Raději než tohle si přečtěte třeba Písečníky od Václava Dvořáka a budete mít daleko lepší zážitek.

22.01.2022 1 z 5

Stříbrné město Stříbrné město Radek Sterakdary Starý (p)

U sklenky vína jsem dočetl svou letošní třetí knihu. Byla to prvotina českého youtubera. I když to bylo poznat, byl příběh čtivý, záživný a pěkně podaný, občas i naivní. Do cílovky young adult fantasy ale kniha rozhodně s přehledem zapadne a neztratí se tam. Mezi prvotinami v této kategorii tato kniha rozhodně vyniká. Další díl si rozhodně přečtu.

14.01.2022 4 z 5

Síla Síla Siri Pettersen

První dva díly mě bavily více, ale celou sérii považuju za hodně povedenou.

10.01.2022 4 z 5

Čarodějka a zlatý elixír Čarodějka a zlatý elixír Petra Kubašková

Jedná se o výborné třetí pokračování Čarodějek malostranských, které, dle mého názoru, navazuje na nastavenou vysokou laťku předchozích dílů. Kniha je velmi čtivá, milá s hezkými ilustracemi a určitě každého čtenáře pohladí po duši. Jsem rád, že jsem nový rok začal s tak super knížkou. A pokud by byl v budoucnu vydán další díl, tak si jej rozhodně přečtu (nebo i další novou knihu od Petry Kubaškové).

04.01.2022 5 z 5

Země v troskách Země v troskách Kristýna Sněgoňová

Kotletovsky čtivé, nic jiného ke knize není třeba dodávat.

31.12.2021 4 z 5

Zkáza Ďáblova akru Zkáza Ďáblova akru Ransom Riggs

Šestý díl Sirotčince je jednoznačně to nejlepší z celé série. I přes výrazný nárůst počtu stran oproti předchozímu dílu je kniha velmi čitelná a děj rychle ubíhá. Samozřejmě nechybí i fotografie, které nás provázely všemi částmi. Jedná se o pěkné zakončení celé série, kterým jsem si zpříjemnil vánoční čas.

25.12.2021 4 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Norská fantasy... Opravdu jde poznat, že autorka je ze severských zemí... Temná a ponurá atmosféra z knihy naprosto číší.

18.12.2021 5 z 5

Znalost Znalost Adam Ficenec

Další fan-fiction Harryho Pottera už fakt, prosím, ne!!! Podruhé jsem si koupil knihu kvůli reklamě na FB a podruhé jsem dostal HP fan-fiction. Pište ty anotace pořádně, ať to jde poznat, že to je HP fan-fiction, a já nebudu zbytečně utrácet peníze. Jo a tuhle ještě nedopsanou trilogii nebudu určitě dočítat.

13.12.2021 1 z 5