Čarodějka a zlatý elixír

Čarodějka a zlatý elixír
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482815/bmid_carodejka-a-zlaty-elixir-Eaz-482815.png 5 56 56

Čarodějky malostranské série

< 3. díl

Na Malé Straně se pořád něco děje a mladá čarodějka Ginevra to v životě rozhodně nemá snadné. Jen co se vypořádala se vzpourou zákeřných kutnohorských čarodějnic, už musí čelit další výzvě. Naštěstí má však k ruce přátele a také svou povedenou malostranskou rodinku. A tak se spolu s nimi vydává na další dobrodružnou výpravu, na níž se jí stane průvodcem mlčenlivý alchymista. Při své cestě za zlatým elixírem se vydá hledat záhadný dům ve Zlaté uličce nebo se nepozorovaně vplíží do tajuplné zahrady, kde potká nejednu podivnou bytost. Obstojí Ginevra Sedmá Malostranská v nejtěžší zkoušce a podaří se jí odhalit tajemství věčného života? Anebo měli pravdu ti, kdo od začátku tvrdili, že její jinakost je cestou do pekel? Pražské domy a uličky již potřetí ožívají v příběhu čarodějek z magické Malé Strany. Stačí jen počkat, až se setmí a rozzáří se lucerny…... celý text

Přidat komentář

Sandalkar
05.06.2024 3 z 5

Tenhle dil me nejak nenadchl. Cetla jsem dlouho, dost se dalo predvidat... ale porad je to velmi dobra kniha. Na ceskem fantasy poli pro tuto vekovou kategorii jedna z nej. Ale...proste jednicka me posadila na zadek a to tady nebylo.

Ps.: romanticka linka me nenadchla. Teo mi prisel jako k uzoufani nudny kladas. Babicka Ginevra s certem a upirem Italem byla zazivnejsi.

Hzjena
15.11.2023 3 z 5

Jak Ginevra k desti dekům kamene mrduců přišla
-verze pro batolataStylisticky asi nejlepší díl, který nepůsobil tolik pro děti, ale i možná pro tu mládež. Satanžel mě příběh o mlčenlivém alchymistovi bavil asi nejméně, přitom bych čekal že zrovna mě bude bavit nejvíce... Škoda. Konec byl samozřejmě plný patosu, ale to se dalo už tak nějak čekat...


Celkově se všechny tři díly poslouchaly dobře, možná škoda že jsem to nečetl na papíře, přednes paní Zuzany Kajnarové (ze kterého je tady půlka žen totálně paf) na mě působil dosti infantilně...


P.S: Taky by se někteří uživatelé (většinou ženy samozřejmě) mohli naučit hodnotit spravedlivě. Když totiž napíšu že to místy nebylo úpa supa, nebo že to mělo slabší místa, nebo že je dílo dobré, ale jiné podobné je lepší, tak tomu sakra nedám 5 hvězd! Protože přeci chci aby hodnocení vypovídalo o kvalitě knihy. Takhle jsou knihy nadhodnocené a kolikrát jsem těžce zklamaný a ani nevím jestli z knihy (páč kniha nemůže za to že jsou lidi vyleštění), nebo z těch lidí.


Anežka173
29.07.2023 4 z 5

Zajímavý příběh, který má celkem rychlý spád a na víc nádherné ilustrace a tajuplná zákoutí pražských uliček.

VeruMalfoy
12.11.2022 5 z 5

Tento zatím poslední díl byl srovnatelný s předchozími. Byla tam místa, která nebyla úplně super, byla trošku slabší, ale naštěstí jich bylo málo, a zachránila to jiná silnější místa děje. I tato kniha byla plná kouzel a mystiky. Celá tato série se mi moc líbila a jsem ráda, že jsem na ni narazila.

Knižní střípky
27.08.2022 4 z 5

Poslech audioknihy

Díky doporučení jsem objevila Ginevru, čarodějku z Malé Strany. A totálně jsem těmto kouzelným příběhům propadla.

Tento kouzelný svět má na svědomí česká spisovatelka Petra Kubašková a já jí musím vyseknout poklonu.

Vždycky jsem milovala starou Prahu, její příběhy, pověsti, pražské uličky, ve kterých se skrývá tolik tajemství... A právě to všechno autorka zařadila do své čarodějné trilogie.

Knihy jsem poslouchala v audio verzi a předčítala mi je Zuzana Kajnarová, a ten její hlas k nim sedl jak poklička na hrnec.

Autorčina fantazie je bezbřehá a moc se mi líbilo, jak skloubila kouzelný svět s tím obyčejným, civilním, současným, protože naše čarodějnice žijí mezi námi a musí se navenek chovat jako obyčejní lidé. A Malá Strana je pro tento svět jako stvořená.

Užívala jsem si každičkou minutu poslechu, a už teď vím, že se do tohoto kouzelného světa jednou zas ráda vrátím.

kolacky
30.07.2022 5 z 5

Skvělé zakončení příběhů malostranských čarodějek.
I když... kdoví? Ony si tam nahoře nad Prahou žijou a pomalu spřádají další děje, zázraky a divy všedních dnů...

Ailee
20.07.2022 4 z 5

Asi nejzajímavější díl ze všech, příjemné završení série. Ale co ten Halloween? Ne že by bylo špatně ho tam zmínit, ale Vánoce čarodějky neslaví, kdežto slunovrat ano, tak proč se Halloween nedorovnal pohanským svátkem? To mě trošku mrzelo.

katallinka
11.07.2022 4 z 5

Opět krásná pohádka.

knihovniceS
10.07.2022 5 z 5

Čarodějka a zlatý elixír
To byla krásná pohádka - třetí díl série Čarodějky malostranské. Miluji Prahu, pražské pověsti, Malou Stranu, domovní znamení, a tady se vše prolíná v příběhu o malostranských čarodějkách. Čarodějka v pubertě zažívá příhody uvěřitelné i neuvěřitelné, zasvětí lidské kamarádky, zamiluje se. Nechybí napětí, ožívá historie, podíváme se i do okolí Prahy. Máte rádi pohádková dobrodružství jako já, pak si celou sérii přečtěte. Dávám 5 hvězd a doporučuji.

Vesmich
10.06.2022 5 z 5

To se zase děly v centru Města věci! Skutečně by mě zajímalo, jestli v Nerudově ulici ještě stále může bydlet někdo s takto tradičním životním stylem. Nedávno, kdy nikdo nikam nesměl chodit, byly výpravy po těchto končinách jedním z nejlepších dobrodružství. Znovu se ukazovaly staré domy, znamení, uličky, zvláštnosti a pozoruhodnosti. Celá tato série vyloženě vyzývá k průzkumným výpravám do terénu. Jen by mě zajímalo, co na sérii říkají Kutnohorští (nejen) havíři :) Musím se jich zeptat!

MirrorIsis
02.06.2022 5 z 5

S každou další napsanou knihou je paní Kubašková lepší a lepší. Doufám, že budou další díly.

Ív688
29.05.2022 5 z 5

Krásný pohádkový příběh, opravdu mne až dojal, konec famózní, nebudu zde popisovat podrobně děj, ale doporučuji ...přečtěte si knihu, stojí to za to a ještě jednou děkuji paní Kubaškové...za zážitek

Jajiinka
13.05.2022 5 z 5

Autorka dokáže dokonale vábit čtenáře, a nutí ho číst pořád dál. Dokáže bravurně popisovat okolí, a přitom dovede i správně vystihnout dané pocity postav. Emoce byli velmi uvěřitelné a lehce jsem se do postav vcítila. Příběh měl spád a byl napínavý. Vše běželo tak jak mělo, autorka na nic netlačila, přesto byl příběh plodný a zajímavý. Postavy zůstávají stejné jako v předchozích dílech, tudíž již k nim máme nějaký vztah a autorka se může zaobírat jinými tématy.
____________ celou recenzi najdete v záložce Recenze / ČARODĚJKY MALOSTRANSKÉ MAJÍ TŘETÍ DÍL S NÁZVEM ČARODĚJKA A ZLATÝ ELIXÍR ____________________

Orange8knihomol
18.03.2022 5 z 5

Úžasná kniha s úžasným příběhem, magickým světem, který se prolíná s tím "obyčejným", a samozřejmě také s úžasnými postavami! Na závěrečný díl série o Ginevře a její výhradně ženské rodině jsem se moc těšila a musím uznat, že autorka má nápadů na rozdávání. Přemítala jsem nad tím, co nám naservíruje tentokrát a..., no byl to příběh, na jehož každém rohu číhalo kdejaké nebezpečí, napětí, ale především dobrodružství. Za mě to nejlepší na konec - tenhle díl se mi líbil asi nejvíce (ačkoli předchozí dva jsou hned v těsném závěsu). Co bylo na knize nejskvělejší, byla část děje zasazená na vodní hrad do Budyně nad Ohří, což bych v knize ani za mák neočekávala. Paní Kubašková zřejmě navštívila naše městečko, jelikož popis alchymistické dílny, muzea, lapidária, vlastně i celého hradu téměř přesně odpovídal skutečnosti. Abych však nevyzdvihovala jen toto, vskutku milé, překvapení, hodlám rozhodně pochválit nejen ten nejoriginálnější čarodějnický svět se svými pravidly a zvyky, o kterém jsem kdy četla, avšak také výtečně promyšlenou zápletku, styl psaní a přenádherné ilustrace, jež vytvořil snad samotný příběh, neboť se do knížky náležitě hodily. Dílo je krásné nejen po stránce obsahové, nýbrž rovněž po grafickém zpracování, na němž si lidé z redakce dali opravdu záležet. Třeba to ještě nevíte, ale Čarodějky malostranské si prostě musíte přečíst, myslím, že by vás mohli oslovit tak, jako oslovily mě. Bez odkladu DOPORUČUJI!

Atuin
16.02.2022 4 z 5

Všem Nekouzlicím bytostem pro poučení a všem Kouzlicim bytostem a Bytostem pro pobavení...a všem dojímavým lidem k dojetí, které skutečně pohladí po duši.

dpxcz
04.01.2022 5 z 5

Jedná se o výborné třetí pokračování Čarodějek malostranských, které, dle mého názoru, navazuje na nastavenou vysokou laťku předchozích dílů. Kniha je velmi čtivá, milá s hezkými ilustracemi a určitě každého čtenáře pohladí po duši. Jsem rád, že jsem nový rok začal s tak super knížkou. A pokud by byl v budoucnu vydán další díl, tak si jej rozhodně přečtu (nebo i další novou knihu od Petry Kubaškové).

ZuKo
22.12.2021 4 z 5

Bylo to trochu slabší než předchozí díly. Tento díl byl idealní pro vánoční čas. Moc se mi líbilo jaký vztah měly čarodějky v rodině. To se moc často v knihách nevidí.

Autorovy další knížky

Petra Kubašková
česká, 1978
2019  86%Čarodějky malostranské
2017  83%Síť snů
2020  91%Tajemství stříbrné čarodějky
2021  90%Čarodějka a zlatý elixír
2023  85%Ocelová křídla motýla