Poslední hvězda

Výprava do fantasy světa podruhé! Z trosek pradávného Amdailu povstal nový Nurheim a zdá se, že je národ Nurů konečně v bezpečí před šílenou bohyní. Všichni ale tuší, že jde pouze o dočasné období klidu a že kdykoli může přijít bouře, která je smete. A ač vždy chtěla být hrdinkou, Arila nyní musí dělat něco mnohem náročnějšího – postavit se čelem šílené bohyni, jejíž hněv otřásá samotnou realitou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481868/big_posledni-hvezda-Cyt-481868.jpg 4.379

Kniha Poslední hvězda

PayaCZE

Napsat tuto recenzi mi trvalo déle než přečíst samotnou knihu. První díl jsem přečetl téměř za 24 hodin. U druhého dílu to bylo víc než měsíc a další 2 měsíce mi trvalo ji zpracovat a pochopit.
Rozhodně ale stojí za to, dát této knížce šanci a i když ji nepřečtete jedním dechem, nechte ji na sebe působit, má co nabídnout.
Každopádně oproti prvnímu dílu je tahle knížka těžší na čtení, náročnější na přemýšlení, ale zároveň mnohem hlubší v tom, co může nabídnout. Vlastně nevím jestli to je dobře nebo špatně, protože já, jakožto čtenář začátečník, jsem s tím měl trochu problém a trvalo mi dostat se k jádru celého dění. V celkovém pohledu ale nelituji investovaného času. V konečném důsledku mi kniha dala víc, než bych od "obyčejné" fantasy čekal.
Upřímně si nedovedu přestavit, kolik toho musel Sterak mít v hlavě, když vytvářel tento svět a udržoval při životě všechny postavy a jejich příběhy. Vzhledem k tomu, že tohle dokázal už při své druhé knížce, jsem vážně zvědavý, jakým směrem se budou příběhy světa Arily rozvíjet do budoucna. Za sebe mohu s jistotou říct, že některé příběhy jdou dál, než může obyčejná kniha nabídnout. Nofrana Hur.

Majka333

Jestliže jsem byla prvním dílem Arily nadšená, u jejího pokračování už nemám slov. Je to neskutečně poutavý příběh, při jehož čtení se mi celý děj odehrával před očima, jako kdybych se dívala na film nebo hrála RPG hru.

Luccinda

Z prvního dílu série Arila jsem byla i přes pár drobných výtek nadšená. Líbil se mi propracovaný a především zajímavý svět, dobře vymyšlený systém magie a oblíbila jsem si také postavy. Naopak mi chyběla určitá návaznost mezi kapitolami a kompaktnost příběhu. Zároveň jsem se ale neskutečně těšila na další díl a byla jsem zvědavá, nejen kam se posune příběh, ale také jestli se autorovi podaří vypilovat styl vyprávění.

A hned od prvních stran Poslední hvězdy jsem věděla, že se to doopravdy podařilo. Knížka se skvěle četla, příběh už nebyl tak necelistvý, jako tomu bylo u prvního dílu, vyprávění bylo krásně plynulé. Další věc, kterou chci pochválit, je vývoj hlavní hrdinky. Arila se změnila, dá se říct, že dospěla. Zatímco v první knize působí jako naivní malá holka, tady je z ní silná hrdinka, která se nebojí převzít iniciativu a velmi dobře si uvědomuje své místo ve světě. To bylo super!

Svět, který se mi od začátku tak líbil, byl v této knize snad ještě lepší. Byla jsem zvědavá na každý další střípek z jeho historie, na další informace z oblasti magie i božstva, které hraje v příběhu velmi důležitou roli. Co k tomu dodat? Bylo to perfektní! Jeden z mála případů, kdy je druhý díl série lepší než ten první.

Martina1725

Líbilo se mi, jak autor pracuje s emocema. Na druhou stranu je škoda, že trochu víc ty emoce nerozvinul mezi postavami.

czpilar

Po prvním dílu, kde šlo hlavně o vývoj hlavní postavy, tady už to bylo bráno z širšího pohledu. Syndrom dvojek mě ale dohnal i tady. Dvojky nemám moc rád. Po vcelku podařené jedničce je člověk přemotivovaný a natěšený na pokračování, to i kvůli všem těm pětihvězdičkovým nadšeným recenzím, a dostane sice ucházející pokračování, ale už to prostě není ono. Ach ty dvojky.

Kaila146

(+ SPOILER) I když se mi zezačátku zdálo, že jde jen o vycpávkový díl, a možná jde, ke konci už mi to tak nepřišlo. Laraem a Arila jsou spolu prostě sladcí a když L. umřel, nemohla jsem se ubránit teoriím. Jeho smrt byla... řekněme zvláštní. Nemyslím si, že je mrtvý, a pokud ano, tak autor určitě najde cestu k tomu, jak ho oživit.

Fidibus

(+ SPOILER) "Kéž by se tento příběh odehrál jinak."
První díl se mi líbil víc, tady mi vadilo víc teorie na úkor čtivosti. Bylo tam hodně silných okamžiků a myšlenek, akorát nevím, co si myslet o smrti L. Uvidíme v dalším díle. Jako scifi to není špatné.
"Jekot? Nazval bych to strategickou signalizací okolním jednotkám z důvodu nejisté budoucnosti."
"Nemohl jsem ho zabít, protože pak bych se nechal přemoci stejným hněvem, který ovládal jeho."

Selfinka

Druhý díl byl za mě takový klasický "vycpávkový". Dozvídáme se toho hodně o fungování světa a posouváme se v poznávání spolu s postavami. Samotné postavy rostou a je snadné si je oblíbit. V závěru se objeví i špetka akce, která mi trošku chyběla v průběhu celé knihy.
Co musím opět ocenit je vymazlenost knihy - nádherná obálka a dokonce i ilustrace uvnitř knihy, které krásně doplňují příběh. Za povšimnutí stojí i "dárková" sada ke druhému dílu.
Zaujal mě v příběhu následující citát, který přesně vyjádřil mé pocity při čtení knihy: "Vždy si myslela, že moc Ynuura byla nepochopitelná, ale teď se v porovnání s ostatními bohy zdála téměř obyčejná."