Remade

Leon a jeho mladší sestra Grace se nedávno přestěhovali z New Yorku do Londýna. Zatímco se potýkají s novou školou, ve zprávách se začínají objevovat zvěsti o neidentifikovaném viru z Afriky. Během týdne virus zasáhne Londýn. Lidé se mění v kapalinu před očima obou sourozenců, kteří utíkají, aby si zachránili život. Měsíc poté, co se virus poprvé dotknul zemské atmosféry, mu podléhají všechny organismy. Ale virus zdaleka není jediným nepřítelem, a přežití je jen první krok....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380328/big_remade-Z6C-380328.jpg 4.2178

Remade 1.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Omega

Remade, 2016

Kniha Remade

MonaR0se
23. listopadu

Remade som dlhšie odkladala, pretože ma prvé strany veľmi nechytili. Myslela som si, že to asi nebude knižka pre mňa. Trochu ma nudila a nedokázala som sa do nej poriadne začítať. Keď som sa však prehrýzla cez prvých cca 20 strán, tak príbeh nabral poriadny spád a už som ho nechcela pustiť z rúk.

Je to dosť originálne postapo v ktorom neznámy vírus začne skvapalňovať ľudí. Oficiálne sa radí do young adult žánru, no autor svojich čitateľov naozaj vôbec nešetrí. Ľudia sa tu doslova rozpúšťajú a tie opisy sú "necenzurované", brutálne a jednoducho nechutné, takže by som to tým najmladším čitateľom, ktorí už svojim vekom "zapadajú" do young adult žánru asi veľmi neodporučila. Ak vám však brutálnejšie opisy nevadia, tak jednoznačne poďte do toho. Aspoň ja som sa bavila.

Autor v prvej polovici knihy veľmi zaujímavo opísal, ako vírus postupne zničil celý svet a navyše píše jednoducho, takže sa kniha číta ľahko aj napriek tomu, že popisuje nepredstaviteľné veci. Hlavní hrdinovia mi boli sympatickí a tak bolo pre mňa pomerne jednoduché vcítiť sa do ich neľahkej situácie. Avšak občas som mala pocit, že sú vykreslení bez akejsi hĺbky (presnejšie povedané, niečo mi pri vykreslení ich pováh chýbalo).

Dej je ale rozhodne premyslený a obsahuje celkom slušné zvraty (väčšina z nich sa síce dá dopredu odhadnúť ak už máte čo-to z postapa načítané alebo napozerané, no aj tak sú na pomerne vysokej úrovni). Kniha je teda napínavá, plná akcie a brutálnych scén, ktoré ma nútili prevracať stránky raketovou rýchlosťou.

Remade je prvý diel postapo trilógie a ja sa rovno vrhám aj na jeho pokračovanie s názvom Reborn, pretože záver bol výborne vygradovaný a skončil otvorene. Ak obľubujete postapokalyptické príbehy, tak Reborn je určite veľmi zaujímavý knižný počin, ktorý by ste nemali vynechať :).

Pixx-73

Velmi čtivě napsané postapo, s poměrně originálním nápadem, které mi vzhledem k drsným scénám moc pro mládež nepřipadá. Hned si dám další díl...

Ticiana

Prvni cast knihy je vyslovene hruzyplna, desiva ale taky hodne ctiva. Jen jsem si neni uplne jista, kam to smeruje... Napad skvely, uvidime s dalsimi knihami, jestli se to udrzi.

Lethania

Celkem povedený apokalyptický příběh, který je podán dost realisticky, kromě teda způsobu úmrtí nakažených jedinců. A imunita vůči viru se mi zdá odfláknutá, jakoby autor byl líný vymyslet něco originálního.
Jinak se mi kniha četla dobře, vše do sebe krásně zapadlo, postavy mi byli sympatické. Za jediný večer nebylo co řešit. Jsem zvědavá na pokračování.

Schary

Docela originální apokalypsa a zajímavé pojetí mimozemské invaze. Přečtené za pár dní, místy překvapivé a realisticky vylíčené.

Maki21

Kniha je velmi čtivá. Já bych jí osobně nenazvala jako Stephen King pro děti, to mi přijde lehce přitažení za vlasy ale jinak se kniha dá přečíst jedním dechem. Postapokalyptické prostředí mám moc ráda a těším se až si přečtu další díl.

knihomolkajanca

Literatura věnující se postapokalyptickým námětům je pro mě velmi lákavá, avšak ne každá kniha mi sedne. U Remade je ústředním tématem virus, který zamoří celou planetu. Že vám to něco připomíná? Samozřejmě, zrovna si jednou pandemií procházíme. Kdo by se nad tím tedy alespoň na chvíli nepozastavil.
Mně nezbývá než jen říct, že po přečtení Remade jsem ráda, že nás ve skutečnosti sužuje „jen“ koronavirus, protože to, s tím se člověk setká v knize, je daleko daleko horší.

Příběh začíná docela nevinně. Alex se s mámou a sestrou Grace po rozvodu rodičů přestěhuje z NY do Londýna a jako správný puberťák to nenese úplně dobře. Oproti tomu je Grace oblíbená a ihned do kolektivu zapadne. A zatímco se sžívají s novým prostředím, ve zprávách se nenápadně začnou objevovat zmínky o nebezpečném viru s ohniskem v Africe. Během týdne se virus dostane až do Londýna a tady se teprve příběh pořádně rozjede.

Ač se prvních pár stran Remade jeví docela poklidně, autor střídá kapitoly věnující se našim hlavním postavám s těmi, které se odehrávají na „místě činu“, tedy tam, kde virus propukl. Kapitoly jsou kraťoučké, takže vás to samozřejmě neustále nutí číst dál, protože potřebujete vědět, co se to tam děje. Scarrow na to ale jde chytře. Vždy poodhalí kousek a zase honem zpět za našimi hrdiny.

Knize by se určitě měly vyhnout čtenáři slabší povahy a osobně mě zarazilo, že jsem knihu několikrát zahlédla v kategorii „pro děti a mládež“. To tedy budou muset být velmi otrlé děti a rodiče by se měli připravit na následné noční můry svých ratolestí. Popis samotný není záměrně nechutný, to není potřeba. Ona postačí lidská představivost.

Autor se s hlavními postavami nemazlí. Svižné tempo si Remade udržuje po celou dobu a není nouze o zvraty i překvapení. Nakonec se z něj díky extrémní čtivosti vyklubala téměř jednohubka, a to má přitom přes 350 stran. Osobně by se mi líbilo trochu více poznat hlavní hrdiny a pár věcí nebylo moc realistických, ale to mi celkový dojem nezkazilo. Na další díl se moc těším.

Hodnocení: 85%

nikatus

První díl - zajímavá zápletka. Nemám komu fandit.