Tajná kniha Šerosvitu

MĚSTSKOU DUCHAŘSKOU FANTASY S HOROROVÝMI PRVKY napsal kolektiv pěti českých autorek Karolina Francová, Sanča Fülle, Vilma Kadlečková, Lucie Lukačovičová, Julie Nováková. Odehrává se v Čechách v naší současnosti, v několika konkrétních městech, ale také v zásvětí – v Říši šera. Tajná kniha Šerosvitu je příběhem dvou míšenců, bratra a sestry, kteří od sebe byli v dětství odděleni, on vyrůstal v mnoha zlatobytnostech Šerosvitu, ona v Liberci. Oběma je jim v patách Vymítač ze Šerosvitu, jehož jediným úkolem je udržet oba světy od sebe oddělené. Jejich příběh se odvíjí na pozadí jednotlivých povídek a při čtení jiných příběhů ze Šerosvitu se skládá v mysli čtenáře jako mozaika. Co je zlatobytnost? O jakých míšencích se tady mluví? Kdo je Vymítač?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/79_/79099/tajna-kniha-serosvitu-V1k-79099.jpg 3.328
Horory, Literatura česká, Fantasy
Vydáno · Albatros (ČR)

Kniha Tajná kniha Šerosvitu

kytikyti
09.10.2018

Kniha mě bavila. Líbilo se mi že je složená od různých autorů a přesto představuje jeden košatý příběh. Bavila mě fantasie se kterou autorky příběh tvořily.

Mafian
08.07.2018odpad!

opravdu děs, některé povídky se nedaly dočíst, naprosté znechucení a při tom první věta byla tak mnohoslibná,:(

Ivaška
06.01.2018

Městská fantasy s prvky hororu od šesti autorek. Nejvíc se mi líbily části od Lucie Lukačovičové: O lišce, která běží k táboru, Julie Novákové: O nefritovém amuletu a Vilmy Kadlečkové: O lišce a lovci

czpilar
18.12.2017

Kniha je docela fajn. Některé povídky byly výborné, jiné mě zase tak nenadchly. Největší problém jsem měl s formátem knihy, protože tak velká kniha se opravdu špatně čtě někde na cestách.

Red_carrot
12.08.2017

Zajímavý nápad, jen jsem měla občas problém se do některých pasáží začíst. Zajímalo mě ale rozuzlení, tak jsem vydržela a myslím, že to stálo za to. Knihu jsem si koupila hlavně kvůli Kadlečkové, která je mezi autorkami skutečně nadprůměrná. Klidně bych doporučila jako strašidelné čtení pro děti školního věku..

Eldar80
15.12.2014

Tak tohle bylo překvapení, které jsem nečekal. Kniha se totiž tváří jako temná pohádka pro děti od 12 let. Tak se to zdá od začátku knihy až po druhou kapitolu, která je úplně zoufalá. Snaha kupodivu nejstarší autorky o co nejvíce přirozený život náctiletého kluka v současné naší republice působí v knize bizarně. Asi jako některé zoufalé filmy české produkce. Tak jako film musí mít atmosféru, tak i literární počin musí v něčem přehrávat jako herci ve filmu. Prvních 40 stran je tedy velká bída. Pak se však náhle příběh rozvíjí. Nejdříve postupně a potom rychleji. Neustále se něco děje, protože každá kapitola je od jiné autorky a trochu o něčem jiném a zároveň se vše postupně propojuje. Kniha pracuje s myšlenkou astrálního světa tak trochu po svém. Ukazuje ho jako paralelní svět s naším, který je prostředím, kde jsou svým způsobem zhmotněné lidské emoce. Těmito emocemi se živí astrální bytosti obývající tento paralelní svět. Ikdyž se kniha tváří jako pohádka pro děti je z mého pohledu pro děti naprosto nevhodná. Vše je totiž o tom, že lidé a tyto astrální bytosti mohou spolu komunikovat a kniha tak vlastně místy popisuje vyvolávání duchů. Asi jsem paranoidní, ale navádět k tomuto děti se mi jeví jako značně nevhodné. Myšlenka v knize popsaného astrálního světa se mi líbila a ke konci se příběh stává docela napínavým, protože se těžko odhaduje jak skončí. Kdyby kniha byla více varováním a využila plně děsivost prolnutí astrálního a hmotného světa mohlo to dopadnout mnohem lépe. Za originální nápad tedy 75%

Verunk
18.09.2014

Dobře napsané a zpracované, na povídkách jde vidět, že každá autorka má svůj styl psaní a vyjadřování, ale myslím si, že tím víc je ta kniha zajímavá

Eliškam
26.07.2013

Zajímavý nápad, téma, propojení reálného světa a Říše šera. Některé pasáže se mi však nelíbily. Možná to bylo tím, že 5 autorek už je na mě trochu moc (vzhledem k tomu, že ženám autorkám se raději vyhýbám). Přestože jednotlivé pasáže měli vatvořit jeden celek, neplsobily vždy zcela kompaktně. Co bylo asi největší slabinou knížky, bylo podle mě, vyjadřování teenagerů. Netvrdím, že potřebuju v knížce vulgarismy, ale rozčilený násctiletý kluk neřekne "děláte si legraci", ale spíš "děláte si srandu" apod.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

městská (urban) fantasy

Autoři knihy