Krev padlých andělů

Praha - poklidné srdce Evropy plné tajemných zákoutí, soch, kostelů, holubů, předražených taxikářů, zkorumpovaných politiků a ruských nevěstinců... Této idylce však právě zvoní umíráček! Hlava království českého je v obležení nepřátelských sil. Počet bojechtivých cizáků, stupňujících útoky a sabotáže, roste každým dnem. Nejsou ovšem jedinými hráči ve vražedné soutěži o ovládnutí magické moci skrývající se v Praze. O slovo se hlásí jiní, mnohem silnější a nevyzpytatelnější soupeři. Bohové a jejich nohsledi. Dimenzionální trhliny do neznámých světů přibývají geometrickou řadou a starobylé síly už nedočkavě klepají na dveře. Jediní, kdo mají v rukách páku změnit nepěkně se vyvíjející chod dějin, jsou členové tajného řádu založeného Rudolfem II. na sklonku šestnáctého století, oplývající výjimečnými schopnostmi. Jenže řád má problém. Elixír mládí, který mnohé z řeholníků udržoval celá staletí při životě, dochází. Skupinka, která byla vyslána, aby našla poslední scházející ingredienci nutnou k vytvoření nové dávky, byla rozprášena. Klíčová členka řádu je unesena a nezbývá, než ji ze spárů mocichtivých únosců zachránit. Právě v jejích rukou totiž může ležet osud nejen matky měst a českých zemí, ale celého světa. Apokalyptická mračna se kupí. Boj o Prahu teprve začíná......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230600/big_pragocalypsa-krev-padlych-andelu-g3j-230600.jpg 4.1133

Kniha Krev padlých andělů

Biomed
21.05.2022

Nádhera. Ještě lepší než první kniha. Moc psát mi nejde, ale tohle určitě stojí za přečtení...
Sranda, akce, dobrodružství.

Anylola
19.02.2022

O chlup lepší než první díl. Napínavá, zábavná jízda.

Klesňa
13.11.2021

Konečne jsem se dostal k druhému dílu Pragocalypsy! A musím říct, že mě tahle série baví čím dál víc. Zbožňuji jak je náš hlavní hrdina drzý a sarkastický, jak si autor hraje se slovy a vkládá do vět i popkulturní odkazy nebo jak je příběh napínavý, ale díky humoru odlehčený. Prostě a jednoduše mě (jak já říkám) čeští X-meni opět nezklamali. Líbilo se mi, že se dozvíme něco nového o postavách (např. o Vyvyanovi). Taky propojení s mýtickým světem, různými bohy a nadpřirozenými bytostmi bylo skvělým oživením celého příběhu. Koukl jsem se i na vaše názory a hodně z Vás se nelíbí, sexuální narážky a návrhy Vyvyana. Ano mohli bychom si říct, že by mohl dospět, když už je na světě o tolik let víc, než normální smrtelník. Mě osobně to až tak nevadilo, i když musím přiznat, že méně je někdy více. Vyvyan je hold svůj a jeho humor je prostě nesmrtelný i v těch sebevražedných akcích. A poslední co musím pochválit je, jak autor umí zakončit (nebo spíš nezakončit) knihu. Nutí Vás to totiž hned sáhnout po dalším díle! A taky že po něm brzy sáhnu! IG: @klesnacte

mokova
08.10.2021

Najednou je všechno nějak jinak a postupně to dává smysl a nebo ne? Každopádně opět skvělé a napínavé. Horda cizáckých příšer a oblud, zbraně, moje oblíbená inteligentní Mařena a hrdinové z prvního dílu o kterých se postupně dovídáte víc. A nakonec otevřený konec, tak kde ja mám ten třetí díl?

Tazz1
24.07.2021

První díl jakž takž, ale tady jsem již musel celé pasáže přeskakovat. Trapné popisy jakoby mimoděk scény, na úkor akce a gradace děje. Hlavní hrdina Vyvyan byl na pěst již v prvním díle, ale tady z něj autor udělal úplného trotla. Opravdu musela být v každé jeho větě nějaká nadržená poznámka? Myslím, že čtenář rychle pochopil, že už si asi delší dobu neužil a že mu z toho hrabe, ale co je moc, to je moc. Nejsem žádný puritán, ale tohle již bylo trapné. Pořád zůstává dobrý nápad, zasazený do skutečných reálií. No asi dám třetímu dílu šanci, ale opravdu nejsem schopen říci kdy.

Elea
15.07.2021

Kniha se mi líbila, i když jsem dost bojovala s tím, jak moc mi vadil Tizian.

ShamanElder
20.03.2021

Zatím, co jsem první knize dal 80%, zde dávám slušných devadesát. Je to již propracovanější, ubylo některých skoro až nesmyslných vtipů a děj se rozjíždí. Pragocalypsa je povedenou dobrodružnou story, u které si nenechán ujít pokračování.

Budulman
09.02.2021

Důstojné pokračování dobře rozjeté jedničky a jsem rád, že se mi potvrdil můj divnej pocit z Tiziana. Ovšem kde jsem se sekl byli jeho přicmrndávači. Ti se pro změnu vyloupli to pozitivna... Teda kromě toho jednoho, co mu pocuchala vizáž slečna Pandora (ne ta z toho klenotnictví).
Těším se, co vyleze z Elišky, protože v druhým díle se nám začala vybarvovat a začíná se její "schopnost" proměňovat v záživnou knižní "podívanou".
Chtěl jsem si dát po dočtení druhého dílu pauzu a utéct do jiného světa jiného autora, ale při dočítání poslední kapitoly mi začínalo být postupně jasné, že tohle sakra "končí" tak nějak uprostřed něčeho.
Tak jako dík... Simmons s Hyperionem holt ještě chvilku počká a doufám, že nebude čekat až na konec pátého dílu...
Nebo vlastně na tom nic špatného není, co to kecám :-D
Jestli jsem dal jedničce 4*, tohle je o půl lepčejší, takže tak 4,5*
Pětku si nechám v záloze, kdyby se to ještě v dalších dílech zlepšilo :)