Krev padlých andělů

Praha - poklidné srdce Evropy plné tajemných zákoutí, soch, kostelů, holubů, předražených taxikářů, zkorumpovaných politiků a ruských nevěstinců... Této idylce však právě zvoní umíráček! Hlava království českého je v obležení nepřátelských sil. Počet bojechtivých cizáků, stupňujících útoky a sabotáže, roste každým dnem. Nejsou ovšem jedinými hráči ve vražedné soutěži o ovládnutí magické moci skrývající se v Praze. O slovo se hlásí jiní, mnohem silnější a nevyzpytatelnější soupeři. Bohové a jejich nohsledi. Dimenzionální trhliny do neznámých světů přibývají geometrickou řadou a starobylé síly už nedočkavě klepají na dveře. Jediní, kdo mají v rukách páku změnit nepěkně se vyvíjející chod dějin, jsou členové tajného řádu založeného Rudolfem II. na sklonku šestnáctého století, oplývající výjimečnými schopnostmi. Jenže řád má problém. Elixír mládí, který mnohé z řeholníků udržoval celá staletí při životě, dochází. Skupinka, která byla vyslána, aby našla poslední scházející ingredienci nutnou k vytvoření nové dávky, byla rozprášena. Klíčová členka řádu je unesena a nezbývá, než ji ze spárů mocichtivých únosců zachránit. Právě v jejích rukou totiž může ležet osud nejen matky měst a českých zemí, ale celého světa. Apokalyptická mračna se kupí. Boj o Prahu teprve začíná......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230600/big_pragocalypsa-krev-padlych-andelu-g3j-230600.jpg 4.1118

Kniha Krev padlých andělů

mokova

Najednou je všechno nějak jinak a postupně to dává smysl a nebo ne? Každopádně opět skvělé a napínavé. Horda cizáckých příšer a oblud, zbraně, moje oblíbená inteligentní Mařena a hrdinové z prvního dílu o kterých se postupně dovídáte víc. A nakonec otevřený konec, tak kde ja mám ten třetí díl?

Tazz1

První díl jakž takž, ale tady jsem již musel celé pasáže přeskakovat. Trapné popisy jakoby mimoděk scény, na úkor akce a gradace děje. Hlavní hrdina Vyvyan byl na pěst již v prvním díle, ale tady z něj autor udělal úplného trotla. Opravdu musela být v každé jeho větě nějaká nadržená poznámka? Myslím, že čtenář rychle pochopil, že už si asi delší dobu neužil a že mu z toho hrabe, ale co je moc, to je moc. Nejsem žádný puritán, ale tohle již bylo trapné. Pořád zůstává dobrý nápad, zasazený do skutečných reálií. No asi dám třetímu dílu šanci, ale opravdu nejsem schopen říci kdy.

Elea

Kniha se mi líbila, i když jsem dost bojovala s tím, jak moc mi vadil Tizian.

ShamanElder

Zatím, co jsem první knize dal 80%, zde dávám slušných devadesát. Je to již propracovanější, ubylo některých skoro až nesmyslných vtipů a děj se rozjíždí. Pragocalypsa je povedenou dobrodružnou story, u které si nenechán ujít pokračování.

Budulman

Důstojné pokračování dobře rozjeté jedničky a jsem rád, že se mi potvrdil můj divnej pocit z Tiziana. Ovšem kde jsem se sekl byli jeho přicmrndávači. Ti se pro změnu vyloupli to pozitivna... Teda kromě toho jednoho, co mu pocuchala vizáž slečna Pandora (ne ta z toho klenotnictví).
Těším se, co vyleze z Elišky, protože v druhým díle se nám začala vybarvovat a začíná se její "schopnost" proměňovat v záživnou knižní "podívanou".
Chtěl jsem si dát po dočtení druhého dílu pauzu a utéct do jiného světa jiného autora, ale při dočítání poslední kapitoly mi začínalo být postupně jasné, že tohle sakra "končí" tak nějak uprostřed něčeho.
Tak jako dík... Simmons s Hyperionem holt ještě chvilku počká a doufám, že nebude čekat až na konec pátého dílu...
Nebo vlastně na tom nic špatného není, co to kecám :-D
Jestli jsem dal jedničce 4*, tohle je o půl lepčejší, takže tak 4,5*
Pětku si nechám v záloze, kdyby se to ještě v dalších dílech zlepšilo :)

Malarkey

Dočetl jsem první díl a okamžitě jsem musel brousit strany dílu druhého. Jan Urban to zakončil přesně tak, jak to zakončit má, když chcete být nad některým příběhem závislí a potřebujete v tu chvíli víc, víc, ZATRACENĚ VÍC. Problém je, že po přečtení druhého dílu třetí v knihovně už nemám, takže budu muset jednat, jinak mi vyskočí mozek z hlavy. Nicméně k samotnému příběhu…

Autor se tu opět drží zajetého námětu a nadále ho rozšiřuje včetně samotné vybroušené češtiny, která je jednoznačně radost číst. Netušil jsem třeba, že ještě někdy uslyším takový slovo, jako je třeba „mp-troska“ a docela dost mě to nejen rozesmálo, ale i mi to připomnělo dobu, kdy sehnat a nahrát písničku kamkoliv bylo vytáčeným připojením nemyslitelné. Navíc příběh krásně provází ona pražská apokalypsa, která nebere konce, sem tam nějaký ten šok nebo naopak humor, víc i prohloubení vztahů ke všem, popkulturní odkazy a kopa hlášek, které spolu s akcí neustanou, protože Vyvyan si pro hlášku nejde daleko ani v momentě, kdy je všecko totálně v prdeli. Navíc ten jeho tracklist, to byla radost poslouchat. Při čtení jsem si neustále pouštěl zmiňované songy a říkal si, že ta atmosféra v té bohy rozesrané Praze je poměrně hutná. Hlavně, když teda hráli Behemoth.

Takže za mě super. Opět pětihvězdová darda, která se drží toho, co v prvním díle načala. No, co naplat, já se tu pomalu odloučím a budu přemýšlet, jak si k sobě nechám poslat zbylé díly…není jiného zbití.

andrej0867

Dal som tomuto este sancu. Po krivych a chlpatych nohach srnky som tu pubertalnu zlataninu definitivne zmazal. Trojka uz nebude.

Roxik
05.12.2020

Druhý díl plný akce a humoru si mě opět získal, možná je i o trochu lepší než díl první. Musím však uznat, že mě nejvíc baví Vyvyan a bez něj by kniha asi postrádala tu správnou lehkost a hravost. Na knize se mi líbilo, že pomalu odhalovala, kdo vlastně Vyvyan je a byla jsem z toho popravdě hodně překvapená. Nejlepší je však konec knihy, který mě neskutečně bavil a na poslední stránce jsem si řekla: ,,To jako vážně”? Autorovi tleskám, protože přesně dosáhl toho, že jsem běžela do knihovny pro další díl, abych se dozvěděla, jak to dopadlo.