Dědictví zkázy

Situace v Praze se vymkla z rukou. Řád vyjimečně nadaných českých vlastenců musel město opustit. Trhlinu do jiných dimenzí se nepodařilo uzavřít a nezvaní návštěvníci se dál hrnou do pražských ulic a ničí celé město. Mimo všech těch bohů, polobohů a mýtických kreatur ohrožují Prahu i cizáčtí mágové. Řádu nezbývá nic jiného, než se vrátit do města a všem okupantům rozšmelcovat ksicht a vrátit je zpět, odkud přišli. Zbude ale po osvobozovací akci tisíciletí vůbec ještě něco, co bude stát za záchranu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250038/big_pragocalypsa-dedictvi-zkazy-250038.jpg 4.376

Kniha Dědictví zkázy

Budulman

Super... O dost delší než předchozí díly, ale celkově naprosto super!
Chtěl jsem si odskočit po dočtení třetího dílu jinam, ale asi to přehodnotím a vrhnu se rovnou na díl čtvrtej :)
(asi mám dejavu)

mokova

Boj kdo z koho, dohody, podrazy, nečekané zvraty, poničená Praha, ale tohle všechno za záchranu světa stojí. Když už by mohlo všechno být vyřešeno a vypadá, že se to podaří, jisté skutečnosti jsou jiné než by jste čekali a v tom je to kouzlo. Fantastická předehra ke čtvrtému dílu.

Elea

Zatím nejlepší kniha série, děj má rychlý a místy nečekaný spád, postavy se zajímavě vyvíjejí, těším se na další díl.

ShamanElder

Třetí příběh ze série Pragocalypsa je nejlepší. Humor je vyváženějším postavy zřetelnější a dokonce jsem v nich neměl zmatek. Akce, napětí - prostě pohodička.
Tak nějak jsem netušil, že budou ještě další knihy. Objevily se až nedávno. Tak jsem si je hned pořídil.
Tuto sérii mohu doporučit těm, co se rádi baví popkulturními hláškami z filmů, hudby i knih.

Lenka.Vílka
22.10.2020

Svůj názor na oskenované knihy a fan překlady jsem se už tady vyjádřila několikrát. Takže nemůže být tajemstvím, že bych prostě nemohla přečíst to, co je na internetu, protože trojka nešla sehnat, a v klidu se pustit do čtvrtého dílu. Tak jsem si počkala...

...a nebudu lhát. I po té dlouhé pauze (fakt je mi líto i těch, kteří četli všechno hned a čekali na pátý díl... :( ...) se vůbec nic nezměnilo. Jenom trochu. V detailech.

První dva díly byly takové lehčí (?), bylo to vtipnější. Dědictví zkázy je vážnější, hutnější a krvavější, což mě bavilo. Ale taky jsem takhle četla dva díly, takže změna to byla příjemná a vůbec mi nevadila. Prostě to bylo úplně jiný. Jako úplně ve všem, to jsem nečekala. A vy si už jenom vyberte, jestli vám to vyhovuje nebo nevyhovuje.

Kniha má hodně stran, ale mě stejně nejvíc pobavil epilog, protože už teď mám strach, co bude dál :D

PS: typy lidí, co chodí do posilovny mě pobavily. Myslím, že je to krutá a děsivá pravda. A ta pobaví vždy nejvíc.

MoireDeTardis
24.09.2020

Třetí díl pokořen. A náležitě obrečen.
Víte, jak každá druhá knížka v podstatě rozjíždí děj většinu času a rozuzlení a vyvrcholení přichází v posledních několika nabitých stránkách? Tak teď si představte totéž, jen s poměrem 50:50 ve prospěch vyvrcholení u prvního dílu, a 0:100 u těch dalších. To je jako když dorazíte na konec knihy a ona prostě nekončí a pořád pokračuje ve stejným tempu.
Kniha mě moc bavila a chytila mě i emočně, což je pro mě dost důležitý faktor.

Davidsonová
03.08.2020

Z mého pohledu mohu říci, že jsem se bavila a jak píší ostatní, které série zaujala, je vidět, že pan Spisovatel Jan Urban se zlepšuje. Třetí část je akčnější a možná i temnější. Bavilo mě to a ráda se pustím do dalšího pokračování.

T800
21.06.2020

Všechno to nabírá obrátky a vše vypadá baznadějně. Pár dobrých hlášek, opět propracované postavy, ve kterých se čtenář neztrácí, i když je jich docela dost, měl jsem přehled. Temné prostředí tomu svědší. Výraznou postavou je Kerberos, fandil jsem mu. Myslím, že v panu spisovateli Urbanovi roste potenciál a já se jen těším na další knihu, která už sice vyšla u jiného nakladatelství, ale naštěstí vyšla. A nedavno se na trh dostal jak přetisk prvních třech knih, tak snad už konečný pátý příběh. To to trvalo!