Dlouhá země

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Obvykle, když neměl co na práci, naslouchal Tichu. Tady bylo Ticho velmi slabé. Téměř se ztrácelo ve zvucích obyčejného světa. Chápali vůbec lidé v téhle naleštěné budově, jak jsou hluční? Řev klimatizace a počítačových větráků, slyšitelné, ale nesrozumitelné mumlání mnoha hlasů... tohle byla kancelář TransZemského Institutu, což byla paže Černé Společnosti. Anonymní kanceláři, která byla samý sádrokarton a chrom, dominovalo obrovské logo firmy, šachový kůň. Tohle nebyl Jošuův svět. Nic z toho nebylo z jeho světa. Kdybychom šli skutečně ke kořenům věci, on vlastně ani žádný svět neměl, měl je všechny. Celou Dlouhou Zemi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177381/big_dlouha-zeme-y8U-177381.jpg 3.9206
Série:

Dlouhá Země 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Talpress
Originální název:

The Long Earth, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (41)

Kniha Dlouhá země

Israha
10. března

Tak 3,5/5, ale dost jsem si užil intenzivně naskakující "uncanny valley" efekt při seznamování se se skorolidskými obyvateli jiných Zemí, a konfrontace s První osobou jednotného čísla byla taky pořádně znepokojivá. Jinak mě kniha zpočátku zajímala spíš jako efektní přehlídka autorské fantazie, než jako příběh, to vyprávění je v první čtvrtině nepřehledné a nečtivé. Postupně jsem se začetl, ale nutno říct, že veškeré ostatní dějové linie, krom té Jošuovy a Lobsangovy, mi tam přišly nadbytečné a kniha by se bez nich úplně v pohodě obešla. S Pratchettem předchozí zkušenosti nemám, ale humoru je v Dlouhé zemi tak sporadicky, že by mě ani nenapadlo, že tato legendy humoristické fantasy/sci-fi s knihou má něco společného. Ve výsledku mě to bavilo, ke konci více, než na začátku, ale po dalších dílech sáhnu asi jen, až nebudu mít co jiného ke čtení...

david5746
22.12.2020

Ach jo. Začátek zajímavý, hned jsem si do ježíškovského seznamu Chci si koupit nahodil další díly ze série. Jenže po dalších stránkách jsem postupně zjistil, že je to víc a víc o ničem, že se tam vlastně pořádně nic neděje, cíl to nemá, epizodní děje spíše ruší. A vlastní finále vlastně také nic moc. Takže už jsou ty další díly zase ze seznamu pryč. Umím si představit, že se pánové při vymýšlení konceptu Dlouhé Země velice dobře bavili a měli velké plány. Jenže u toho taknějak zůstalo. Není to pořádně ani dobrodružství, drama určitě ne, romantiku to nevidělo ani z rychlíku a není to ani ta legrace, která Terrymu vřdycky tak šla. Prostě vzducholoď letí a neustále Vkročuje. A k tomu mě iritovaly logické chyby celého konceptu Dlouhé Země, jak pořád někoho potkávají i na Zemích s vysokými indexy, jak neomylně natrefí na informační značku nebo oddychovou chatu atd, těch hloupostí tam, bohužel, bylo moc. K tomu ta otázka nepřenvkročitelnosti železa, kdy vázané v lidském těle prochází, vázané v oceli pro jistotu ne, sice se tam zmiňovalo "čisté" železo, to ale v reálu neexistuje, to si z nauky o materiálu ještě docela pamatuju.
Těch 30% zaokrouhluji nahoru jen z úcty k autorovi, tohle prostě bylo špatný.


karel0684
06.07.2020

Tohle se mi četlo strašně špatně. A trvalo mi, než jsem se začetl. V podstatě to není lehká kniha. Nějak mi tam chyběl ten humor ze Zeměplochy a dalších autorových knih.

Dale00007
27.06.2020

Velmi originální nápad ze kterého jsem získal velká očekávání. Postupem času, ale nadšení opadávalo a chvílemi jsem se i nudil. Nevyuzity potencial skveleho originalniho světa.

1322
02.04.2020

Moje první sci-fi a jsem nadšená. Humor geniální, příběh poutavý. Hvězda méně jen kvůli úvodu, kdy jsem se zorientovala až za dobrých 50 stran. Ale stálo to za to!

Epes
24.08.2019

Dobrý nápad, bohužel však rozmělněný v příliš zdlouhavém líčení jednotlivých zemí. Kniha mohla pokračovat do nekonečna, kdyby se autor snažil všechny světy popisovat - a zpočátku to tak opravdu vypadalo. Doufám, že to tak nebude i na Marsu...

t_ana
04.01.2019

Spousta zajímavých nápadů zabalených do rádoby děje.

Atlantis
23.12.2018

Tohle prostě není Pratchettova kniha. Ano, vím, že v minulosti se i on hojně věnoval science fiction, ale v Dlouhé Zemi prostě vidíte, že nejde o Terryho výtvor. Stephena Baxtera neznám a možná, že je jeho tvorba zajímavá a zábavná, ale spojení těchto dvou pánů nefunguje. Nejen, že jasně vidíte, co psal Pratchett a co Baxter, ale celé je to neslané, nemastné, podivné a hlavně v nejlepším useknuté. Slabota.

1