DomYell DomYell komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nemam rad, kdyz kniha nenaplni ocekavani. Podle komentaru jsem mel vysoke ocekavani o knize.... Ale kniha to jeste predcila!!!

1. Je videt, ze pani "autorka" AM si dala praci s textem. Nebal bych se to ani nazvat "remeslne zpracovani"

2.Dej je krasne cleneny - casem i osobami

3.Neni to ani dlouhe, ale zase ani moc kratke.

4.Normalne by byla vytka - nemam rad, kdyz nekdo pise o holokaustu, paklize ho nezazil.. Ale... V pripade AM dokazu privrit oci... Jeji: "napsala jsem to, co prozil nekdo jiny" verim.

5.Kniha by si zaslouzila film

15.08.2021 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Nevim kolikrat jsem se dival, kdy ze byla kniha vydana... Popira svym vznikem svou dobu. Ma to hlavu a patu, ma to dej, ma to i beznadej, super cteni.

30.08.2021 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Moje nejoblibenejsi kniha od ACh. Vzdy jednou za rok, dva, tri... ji otevru a stejne hrave a napnute i znova prectu. A rikam hrave schvalne... Je to vlastne takova hra, chcete-li i reality show a co chvili listuji zpatky na tu rikanku a hadam, jak to bude dal. Genialni

03.09.2021 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Kniha, ktera nikdy neztrati aktualnost... Kniha, ktera je paralelou spolecnosti

12.09.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Jsem rad, ze jsem generace, ktera vyrustala s Harrym. Nejdrive jsem dlouho nevedel, kdo to je a potom, jsem stejne jako miliony deti na celem svete nervozne preslapoval pred knihokupectvim, kdy se objevi dalsi dil.

1.dil je v porovnanim s poslednim asi jako dite a dospelec. Dej je lehce pochopitelny, navykovost obrovska... Dokud nebyl zadny film, fantazie ve spojenim s ilustraci desek a kapitol pracovala na maximum.. A proste.. Je to zacatek serie o detskem kouzelnikovi a je to kouzelna kniha. Doslova. Cit pro slova autorky i prekladatele... Marne bych hledal neco, co knize vytknout.

Pani J. K. R. Dostala ke cteni miliony a miliony mladych lidi, kteri jsou dnes ve veku, kdy prejimaji oteze svych rodicu. I ona se z casti podilela na tom, jaci lide z nich vyrostli a proto jakakoliv kritika na autorku od neuspesnych trolu je smesna.

Serie o H. P. je i vyborna pomucka na uceni se cizich jazyku. S kazdym dalsim dilem narusta i obtiznost cteni/prekladu a je to radost se takovouto cestou ucit.

Posledni odstavec: Autorka zasahla britskou kulturu zpusobem, jakym se nikomu nepodarilo nekolik desetileti... I pres uz relativne dlouhou dobu od vydani prvniho dilu je jeji serie soucasti kultury ostrovniho naroda, jako monarchie, mr. Bean, James Bond.. Az na to, ze na symboly HP narazite predevsim v hlavnim meste vsude a porad.

12.04.2022 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Po Hane druha kniha. Uplne jina a uplne zase prekvapive dobra. Stylem psani mi to hodne pripominalo nebozku Z. Frybovou a vlastne trosku i Hartla (mozna to je tim, ze je to jen par mesicu, co jsem prelouskal vsechny jeho dosud vydane knihy).

Ac tak, ci onak...je tu dej, ktery ma zvrat, prekvapeni, vsechno se to tak hezky promichava, jako bonus se vlastne bavime o temer stoleti jedne rodiny a lidi kolem...

Skvela kniha na skvele vecery a nebo na dovolenou (do hotelu?) :)

23.08.2021 5 z 5

Patnáctiletý kapitán Patnáctiletý kapitán Jules Verne

Asi ve 2-3.tride ZS je meli v cestine vetu na doplnovani i/y..Nekteri lide sb-i/y-raji knihy J. Verna. A ja si rikal: kdo to je???

A pak to prislo.. Prazdniny u babicky.. Doba bezinternetova, beztelefonova, bezpocitacova (moderni reci: Doba kamena 2.) a narazil jsem na tuhle knihu v knihovne... Zvedavost mi nedala, otevrel jsem to a zacal cist prvni radky... Stranky, kapitoly a nemohl jsem se odtrhnout... A vlastne do ted me to moc nepustilo... Knih mam ve sbirce uz nejakych par desitek a v prubehu casu se k nim poruznu vracim.

Dilo pana mistra.

28.03.2022 5 z 5

To To Stephen King

T-t-t-TO je naprosto fenomenalni kus knihy. Nekolik hlavnich postav, dve casove linie...

Poprve jsem To cetl v roce 2010...byl jsem na stredni, pubertak, papiry na auto jeste potrebovali doschnout... Zajimalo me s kamarady okolo pouze, jak ziskat papir na dospelost..a co bude pak...o tom nikdo nikdo nemel ani sajna..

Ted je 2020....znova jsem to cetl.. S vybavovanim vzpominek hrdinum se i me zacalo vybavovat, jaky byl muj zivot..ne pred 27 lety, ale jen pred 10 a i takova doba stacila, abych hodne pozapomel.... pozoruhodne, jak TO dokazalo vytlacit z cloveka, co v nem drimalo.....

Nejradsi bych si to precetl hned znova..temer 1100 stranek a stejne to nestacilo...mozna, kdyz to vydrzim, nebo kdyz zapomenu, ze tu knihu mam...mozna, ji zase otevru za dalsich 10 let..abych mohl vedle dvou casovych fiktivnich linii pridat tu svou treti - opravdovou.

Pocet stran neni pro kazdeho, vsiml jsem si, ze lide casto voli radsi tenci cteni.... ale na co 5-7 podprumernych knih...kdyz tohle je "jen" 1 nadprumerna kniha, ale kniha, co Vam stoji za to nespat, nedelat nic jineho, nez to proste docist a byt par dni/tydnu v uplnem jinem svete.

Smekam, pred panem Kingem, ze mel tu trpelivost tohle napsat..od prve do posledni stranky.

10.05.2020 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Tohle se moc dobre cetlo. Hlavni postavy me bavi, dej ma nejakou logiku a postupny spad... a nektere kapitoly s zenou v "kleci" jsou vazne az nechutny, kdyz zacne fungovat predstavivost.

#asi by chtelo rict, ze knihy oddeleni Q na sebe nejak nenavazuji, takze je muzete cist na preskacku podle toho, jak se vam dostaji do ruky#

12.01.2023 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Jedna smyslnost o nesmyslnosti, aneb uzasna kniha o deb*lni valce.

23.09.2021 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Knihu staci cist do 90%... Stejne kazdy vi, jak skonci. Jestli mate ale zasobu kapesniku po ruce, pokracujte do konce.

Krasny pribeh a (casto se to nestava) i krasny film. Tak vysoke hodnoceni od tolika uzivatelu je zcela opravnene.

22.09.2021 5 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Ja tuhle knihu zboznuji! Poprve jsem ji otevrel pred 20? lety a i se znalosti moderniho sveta to bylo pusobive.... Jak to pak muselo pusobit na prvni ctenare? Kolik detskych mozku Verne nadopoval snilkovstvim, aby se z nich stali inzenyri, doktori, vedci a nebo treba jen slusny lidi mravnich hodnot a cilu?

28.03.2022 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Cte se to dobre, cte se to rychle. Logicka stavba pribehu, prijemne obraty. Ma to dej. Vlastne knihy od Olsena maji 2 zakladni chyby.
1.mohli by mit klidne dvojnasobek stran
2.stve me to nakusovani a potichu naslapovani kolem Asada. Sakra, ja chci vedet vic o nem, kdo doopravdy je.

Na oddeleni Q je vlastne zcela bezkonkurecni jiz vyse zmineni Asad. Hrozne me v tom pribehu bavi a pridava tomu prichut orientalniho koreni. :)

05.06.2023 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Takhle velkou bombu nenajdete ani v Rusku, jak moc je to dobry. Prilepeny jsem k tomu byl, odtrhnout se bolelo. Musel jsem vedet, co je za dalsi a dalsi strankou a ten cas, kdy jsem musel jit spat, do prace a nebo se venovat necemu jinemu, to bylo utrpeni.
No a na zaver? Pockejte si na ten zaver. Ten je asi uplne nejlepsi!

05.12.2022 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Druha kniha ze serie, prvni, co jsem cetl. Jak Carl, tak i Asad jsou oba symposove. Kniha ma dobry dej, spad, ale i svoji slozitost (jmena vsech postav) a brutalitu (popisy utoku), ale porad je to v balicku skvele knihy.
Mimochodem ma to i pekne filmove zpracovani.

14.11.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Zacatek me bavil, ale postupne jsem ztracel do knihy chut.
Mozna velka ocekavani, mozna mi jen nesedi takova kniha... Tezko rict.

02.12.2021 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Jak casto vystoupite ze sve komfortni zony? Dokazali by jste nejaky "odvaz"? Treba jen v jakoukoliv neplanovanou chvili se svleknout? Ale ne doma, tam kde prave budete... A co lhani? Vsichni lzeme... Malo, nebo vice, ale vsichni. .. I neuprimna pochvala neci vizaze je lez... Ale je ta uprimna "pochvala" opravdu dobra cesta? Je Vas zivot jiny, nez jste si za mlada mysleli, ze bude?

Ano, je to snadna kniha na cteni... Je zabavna a to hodne... A hluboka moudra v ni nema smysl hledat a vlastne proc taky.

Mam pocit, ze Hartl, jako spisovatel by me dokazal zklamat pouze tehdy, kdyz by ohlasil konec tvurci kariery...a to doufam, ze tenhle Pan s nakazlivym smichem a v prouzkovanych svetrech jeste dlouho nerekne.

Jestli tedy mate deprese, z doby v jake zijeme... Hodte ji na par veceru za hlavu s knihami toho zabavneho autora... Doba je zla, situace vazna... Ale humor je prece jen neco vic ;)

07.04.2021 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Ja ty velke knihy od Kinga mam rad. Je to proste komplektni menu, aby se tim clovek musel prokousat a i kdyz uz je plny a dobre najedeny, furt kouse dal blize k pomyslnemu zakusku na konci.

08.02.2022 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Tohle je tucny, jak krkovice z nejakyho pasika :D NIKDY jsem to nevidel a ani nechtel videt, nechytla ne ta manie, nejsem moc fanda do fantazie, kde jsou draci a carodejove, a asi se najde jeste tisic mych NE proc to necist... Ale... Objevilo se nam to doma, casu momentalne na rozdavani a pres ty predsudky jsem to otevrel...

A ono me to docela bavilo. Prekvapilo to mile. Teda fraze o vlasech pomazanych olejem me uz privadela k silenstvi, ale kniha zabavna, ctiva a serial vlastne stale nechci videt, abych si nezkazil svuj dojem :D

19.12.2021 5 z 5

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

Nenapada me kniha s prihodnejsim nazvem k dnesni dobe, nez "Dva roky prazdnin". Nastesti postavy nepronasleduje zadny Cinsky virus, ani Pumpar dotaci a ani nemusi resit, ze internet treba ma spatne pripojeni.

Skupinka deti ztroskota na opustenem ostrove a je na nich, jak se s tim poperou a vyporadaji.

Kniha na me pusobi, jako krizenec Robinsona a Tajuplneho ostrova. Ale nemam to autoru vubec za zle, ba naopak.

02.05.2021 4 z 5