Patnáctiletý kapitán

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh patnáctiletého plavčíka americké velrybářské lodi Poutník Dicka Sanda o jeho strastiplné pouti nejdříve na lodi a posléze Afrikou je znám z mnoha vydání a adaptací. Vedle poučení z entomologie, námořnictví a přírodopisu Afriky poukazuje román na hrůzy obchodu s otroky v druhé polovině 19. století a vyzdvihuje statečnost a odvahu mladých lidí. Edice Podivuhodné cesty, svazek 3....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46375/patnactilety-kapitan-QBb-46375.jpg 4.4639
Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)
Orig. název

Un capitaine de quinze ans, 1878

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (66)

Kniha Patnáctiletý kapitán

Přidat komentář
koubin007
28. července

Klasika, která mě v různých audio podobách navštěvovala od chlapeckých let. Teď v dospělosti jsem musel sáhnout po plně verzi a rikam na rovinu, že mě kniha opět velmi potěšila. Mladý kapitán a jeho ryzi charakter je prostě ztělesněním všeho toho sociálního pokroku o ktery Vernovi v tomhle díle jde. Na tehdejší dobu velice odvážné myšlenky, rasová rovnost a odsouzení otroctvi, stylizace Dicka do ubohého pohozeného sirotka, z něhož lze i navzdory nejnižšímu třídnímu původu vychovat srdečnou a ušlechtilou bytost. Na tehdejší dobu naprosto sokujici myšlenky! Je vidět že nejenom v technice uměl pan Verne předvídat budoucnost! Na závěr románu mě velmi pobava perlička...jak se Tom a jeho synové přidali na ceste k "poctivým lovcům slonoviny". ???? Haleluja, je skvěle se vrátit zpět v čase.

Luigi1
21. června

Opět vynikájící čtení.


miroslav5363
06. června

Dodnes naprosto fascinující kniha!

Jessica007
05. června

Pěkná dobrodružná kniha, četla jsem ji v dětství a bavila mě. Je více realistická než jiné Verneovky, takže ne tak typická pro autora.

m_martina
20. května

Verne uměl dobře psát, jeho knihy jsem dříve doslova hltala. Patnáctiletý kapitán je jedna z jeho nejlepších a doufám, že až moje vnučky dorostou, také si ke knize najdou cestu.

blackoutzuzi
11. května

Jules Verne je mým velmi oblíbeným autorem, a i přes to, že jsou jeho knihy cíleny především chlapecké mládeži, já je prostě miluju. Verneovky jsou knihy, u kterých se těším, až je jednou budu číst svým dětem :)

princesse
11. května

Prostě Verne, co dalšího dodat ... Jako dítě jsem je zas tolik nečetla, ale v dospělosti to zdatně doháním a nehodlám s tím přestat. Chystám se na další.

fojtikjirik
10. března

Dosti drsný příběh odehrávající se v subsaharské Africe v době, kdy v těchto končinách ještě nevymizel obchod s otroky. Na druhou stranu čtenář prakticky na každé stránce žasne nad kuráží patnáctiletého hlavního hrdiny.

1

Doporučujeme

Poklad ve Stříbrném jezeře
Poklad ve Stříbrném jezeře
Zlodějský tanec
Zlodějský tanec
Pětka na Pašeráckém vršku
Pětka na Pašeráckém vršku
Běž, chlapče, běž
Běž, chlapče, běž