Patnáctiletý kapitán

Příběh patnáctiletého plavčíka americké velrybářské lodi Poutník Dicka Sanda o jeho strastiplné pouti nejdříve na lodi a posléze Afrikou je znám z mnoha vydání a adaptací. Vedle poučení z entomologie, námořnictví a přírodopisu Afriky poukazuje román na hrůzy obchodu s otroky v druhé polovině 19. století a vyzdvihuje statečnost a odvahu mladých lidí. Edice Podivuhodné cesty, svazek 3....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/46_/46375/patnactilety-kapitan-QBb-46375.jpg 4.4576
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

Un capitaine de quinze ans (1878)

Kniha Patnáctiletý kapitán

Holmann

Moje 1. verneovka a vůbec první kniha, kterou jsem v 2.-3. třídě pomaličku, stránku po stránce. Úžasný vstup do světa Literatury. :-)

Miro.slav

Kiež by som to bol čítal v mojich pätnástich. Možno by to vo mne zarezonovalo oveľa viac ako teraz, keď mám dvakrát tak. Preto je moje hodnotenie čisto subjektívne, ale na "Dvadsaťtisíc míľ pod morom" to nemá.

Hani77

Líbilo se mi, ale méně než 2 roky prázdnin nebo Tajuplný ostrov, proto dávám o * méně.

Damato

Vernovi knihy - to je čtení, které si beru, když na mě přichází nějaká nemoc a já v teple peřin čtu o nádherných dobrodružstvích, které pan Verne tak krásně vymyslel, že je může číst nejen malé dítě , ale i dospělá , trochu postarší čtenářka, která ráda utíká ze svého světa do světa knih. Sice mi dost podstatně ten věk překáží, protože se nemohu tak úplně odreagovat a dostat se do knihy tak, jak malé dítě, ale za přečtení a to v jakémkoli věku tahle kniha rozhodně stojí , takový návrat do dětství se hodí vždycky.

15.08.2018

Geniální, z Verneovek mně zatím oslovila nejvíce. "Patnáctiletý kapitán", sirotek, dostane se na loď jako plavčík a díky mnohým nešťastným náhodám, podlé zradě je postaven před mnohá nebezpečí. Jen si jí přečtěte, a koukejte jak se s nimi popere. Je zde také opravdu grandiózně vykresleno otroctví. Sám autor, píše (parafrázuji) "Pero se zdráhá vypsat tak krutý výjev, pouze snaha o vylíčení podle pravdy nutí člověka, aby to odporné -divadlo- věrně popsal. To s zatrhnutým divadlem, pochopíte. Čtení zdar!

Napoli
03.08.2018

Není to první kniha tohoto autora, ke které se ráda vracím. Je napsaná poutavě a je čtivá.

juni
06.07.2018

První kniha od Vernea, co jsem přečetla a ne poslední. Miluju knihy a filmy od Vernea. Každého milovníka Vernea je povinností si ji přečíst.

topi80
23.02.2018

Nezaujalo mě to jako jiné verneovky, možná i proto, že jsem si to přečetl až ve věku, kdy už se nedalo úplně říci, že jsem byl mládež.