Patnáctiletý kapitán

Patnáctiletý kapitán https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46375/bmid_patnactilety-kapitan-QBb-46375.jpg 4 825 93

Příběh patnáctiletého plavčíka americké velrybářské lodi Poutník Dicka Sanda o jeho strastiplné pouti nejdříve na lodi a posléze Afrikou je znám z mnoha vydání a adaptací. Vedle poučení z entomologie, námořnictví a přírodopisu Afriky poukazuje román na hrůzy obchodu s otroky v druhé polovině 19. století a vyzdvihuje statečnost a odvahu mladých lidí. Edice Podivuhodné cesty, svazek 3.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Un capitaine de quinze ans , 1878

TomasV.
18.12.2013 5 z 5

Spolu s knihou Dva roky prazdnin moje nejoblibenejsi kniha od tohoto autora. Jako kluk jsem ji miloval! Porad doufam,ze si neco od Verna prectou i moje dcery, ktere zatim davaji prednost spis Poseroutkum a Priseram :-)

kolombina
19.09.2013

Po delší době jsme se vrátila ke svému oblíbenému autorovi z dětství. Nevím, jestli je to tím, že jsem vyrostla, nebo tahle kniha není psaná tak chytlavě jako Dva roky prázdnin, Matyáš Sandorf a další, ale byla jsem trochu zklamaná. Čekala jsem, jak tomu bývalo dřív, že mě děj pohltí až nebudu schopná se od knihy odtrhnout. Ale asi je to stále ten stejný Verne, jenom já už nedokážu najít to kouzlo tam, kde dřív bylo zjevné... A to mě tedy dost mrzí...

Eigis
22.08.2013 5 z 5

V pořadí třetí Veneovka, kterou jsem četl a rozhodně jedna z nejlepších. Verne prostě opět dokazuje, že je světová špička.

Misan1993
20.05.2013 5 z 5

První a rozhodně né poslední knížka od pana Verna. Neuvěřitelně procítěná a vylíčená dobrodružná kniha :)

J.angel
23.03.2013 5 z 5

S touhle knihou mě seznámil můj tatínek. Několikrát mi o ní vyprávěl, jak ji sám přečetl. Dlouho jsem této knize odolávala, jelikož dobrodružné příběhy mě nikdy nebavili ale jednoho dne jsem jí přeci vzala do ruky a začala číst. Nelituji toho. Je to moc hezká kniha, psána poutavě se zajímavým příběhem. Je to kniha, která je mojí vzpomínkou.

petka-2007
22.01.2013 4 z 5

Kniha mého mládí, líbila se mi :-)

Bránolog
10.10.2012 2 z 5

Verneovky jsem míval rád, ale tahle se mi nelíbila, stejně jako Výprava Barsacova a Pět neděl v balóně.

Dera
29.08.2012 4 z 5

Verne je prostě génius. Jak může někdo napsat desítky skvělých knih s tak širokým spektrem a k tomu ještě vidět sto let dopředu, to nechápu...

Yarwen
29.07.2012 5 z 5

Moje první verneovka mě pohltila do děje a stala se základním kamenem několika dalších desítek knih tohoto spisovatele, nad kterými jsem strávil krásné chvíle.

Juditha
14.04.2012

Kniha mého mládí, snad se jednou bude líbit i mému synovi a bude ji číst se stejným zájmem, jako kdysi já

Val
21.02.2012 4 z 5

Verneovky sice nebyly ani v dětství můj šálek kávy, ale tuto mám moc ráda .

jprst
07.11.2011 4 z 5

Tudy vede cesta k četbě verneovek. Příběh o mladém hrdinovi dob minulých, ale ne až tak přehnaný, by mohl přitáhnout tu správnou věkovou kategorii čtenářů. V mém dětství to pro nás hrdina byl.

polono
28.12.2010 5 z 5

Krásná kniha doporučuji všem :)