Dominika_a Dominika_a komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Po přečtení pár komentářů se mi do knihy vůbec nechtělo, ale přesto jsem ji zkusila.
A za mě tedy super. Kniha je napínavá od začátku až dokonce, čtivá. Vraha jsem neuhodla. Vlastně to pro mě bylo vážně překvapení.
Knihu určitě doporučím dál.

04.02.2018 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Skvělá kniha. Nechybělo napětí , a přistihla jsem se, že se občas dokonce i bojím. Knihu mohu jedině doporučit. Čte se sama. :-)

30.07.2021 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Strašně silná kniha. Občas jsem měla opravdu problém číst dále. Neuvěřitelné, co všechno si museli přetrpět.

28.08.2018 5 z 5

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Kniha se četla sama, miluji knihy s LGBT tématikou, do které sama patřím. A tato byla přesně to, co jsem hledala. Velice silná kniha, kterou by jsi určitě měl přečíst každý, určitě mu otevře oči.

18.04.2018 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tak srdcervouci příběh .. bohuzel poslední stránky doprovázely slzy.
Kniha je velmi čtivá, a svým způsobem jsem si knihu zamilovala. Urcite si ji rada přečtu znova.

08.07.2017 5 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Za mě tentokrát milé překvapení. Už jsem moc nedoufala, že by mě příběh nějak moc chytil po předchozích knihách, ale tuto jsem přečetla jedním dechem. Četla se úplně sama, a ač víme, že konec dopadne tak nějak stejně jako u předchozích dílů , tak je příběh stejně skvělý. Jedinou výtku mám ohledně hlavní postavy, Mara mi občas dost lezla na nervy. :D

01.11.2021 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Na to , jak jsem se na druhý díl těšila, tak přišlo menší zklamání. První díl byl naprosto super. Řekla bych , že tak do poloviny knihy mě to bavilo. Děj mě vtáhl , ale od poloviny, už jsem se u některých části trochu nutila. A konec mi přišel zbytečně zdlouhavý. Na cestě mám další tři díly, tak doufám, že to bude lepší.

02.04.2021 3 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Miluji ten styl psaní. Krátké kapitoly, takže děj plyne neskutečně rychle. Z knihy jsem upřímně nadšená, konec jsem absolutně nečekala. A chvilkami jsem úplně tajila dech, a nemohla uvěřit , co zrovna čtu! :)

22.07.2020 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Neskutečně silná kniha. Při čtení určitých částí mě mrazilo. U některých jsem měla slzy v očích. Rozhodně to není čtení pro každého, protože i já jsem občas knihu odložila s tím, že potřebuji vstřebat to, co jsem se dozvěděla.
Na tuto dobu se nesmí zapomenout , a každý by se měl dozvědět o tom, co si lidé prožili, a přesto dokázali potom všem, žít normální život. Ale v myšlenkách to budou mít až do smrti.

27.03.2020 5 z 5

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

Tleskám!
Moje první kniha od této autorky a určitě ne poslední. Knihu jsem nechtěla odložit...
Této knize nic nechybí, má to zápletku, usmíření, tajemství , napětí. Už teď přemýšlím po jaké knize od této autorky sáhnu.

24.01.2019 5 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Teda, ze začátku jsem se nemohla zbavit dojmu, že v tom prostě vidím příběh HP. Doufala jsem, že to co nejdřív zmizí, a taky že ano! Simona i Baze jsem si okamžitě zamilovala. Sledovat jak se z " nenávisti " stane láska. Několikrát jsem se během čtení nahlas zasmála, jak Baz neustále Simona popichoval. :D Děj je plynulý, žádné odbíhání , děj vidíte z pohledu více lidí. No určitě knihu doporučím dále! :)

10.01.2019 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

I když jsem vraha tušila, tak jsem se nemohla odtrhnout, a četla jsem kdykoliv to bylo možné. Naprosto skvěle napsaná kniha. Napětí do posledních stránek. :)

03.10.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha která má skutečně silný příběh. Polovinu knihy jsem probrečela .. Po nějaké pauze si knihu určitě ještě přečtu.

15.09.2018 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Ze začátku jsem se nemohla začíst. Nějak mi něco na příběhu nesedělo. Každopádně jsem to nevzdala, a vydržela jsem , a nakonec mě příběh chytl. Napětí se stupňovalo, a příběh byl skvělý tím, že do vyšetřování se pustila reportérka! :-) Nakonec jsem poslední kapitoly přímo hltala! Ráda si přečtu od této spisovatelky další knihu. :-)

29.05.2020 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Skvělá oddechovka na léto. Kniha je velmi čtivá, krátké kapitoly, při kterých vnímáme příběh z obou stran. Líbí se mi, že hlavní postavy mají úplně rozdílnou povahu a i přesto, to funguje.

30.07.2019 5 z 5

Amy, má dcera Amy, má dcera Mitch Winehouse

V životě bych si nemyslela, že mě dokáže rozbrečet kniha. A pak přišla Amy.
Miluju ji, veškerou její tvorbu. Zpráva o tom , že zemřela se mnou opravdu otřásla, a obrečela jsem ji. Ke knize jsem se odhodlala až teď. Obrovský obdiv patří jejímu otci, za to , že při Amy stále stál, ať provedla cokoliv. Nikdy se nevzdal a bojoval s ní do posledního okamžiku. Amy byla tak nadaná zpěvačka, s obrovským srdcem.. Obrovská škoda, že odešla tak brzo, když ušla obrovský kus cesty, za uzdravením.

22.02.2019 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Jsem mile překvapena. První kniha od této autorky kterou jsem četla byla Manželé odvedle, tam přišlo obrovské zklamání, ale dala jsem ještě jednu šanci.
Musím uznat, že kniha je velmi čtivá, ač jsem tušila kdo za to celé může, a na konci se mi to potvrdilo, tak kniha byla napínavá. Kniha mě bavila. :)

30.01.2019 4 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Je to první kniha od této autorky, kterou jsem četla. V knihovně jsem ji měla už dlouho, ale stále se mi do knihy nechtělo. Až teď , kdy jsem ji mohla zahrnout do Čtenářské výzvy! Kniha je naprosto úžasná, děj Vás pohltí a nemůžete se od knihy odtrhnout. Žádné odbíhání od příběhu, hlavní postavy byli víc než sympatické. No. Nemám co vytknout! :) Určitě sáhnu po dalších knihách od této autorky. Mohu jen doporučit!

03.01.2019 5 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Taková milá kniha. Četla se sama, a kolikrát jsem se nahlas zasmála. Přemýšlení obou hrdinů bylo občas k pousmání. :)

28.11.2018 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Četla jsem knihu teď po druhé, ze začátku jsem se musela hoodně přemlouvat, abych četla dál. Nějak jsem se nemohla začíst, ale od půlky knihy už to šlo, zápletka skvělá, akorát přemýšlení hlavního hrdiny bylo občas na pohlavek.

17.10.2018 5 z 5