DominaCZ Online DominaCZ komentáře u knih

Z rodinné kroniky Lady Fuckingham Z rodinné kroniky Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Srovnáváte s L.Fuckingham... a ta byla v čem jiná? taky byla plná sexu a hlodů viz úryvek:
" Byl však statečný a já jsem ho mrskala březovou metličkou nepříliš krutě, a když mu z očí vyhrkly slzy a brko mu stálo jako voják na vartě, kázala jsem ho osvobodit. "

Pro pobavení super...mě to teda nejednou rozesmálo :) nemyslím, že by tam bylo něco šokujícího - dnes se totéž taky děje - brzký styk, bisexualita, anál. a jiné praktiky. Taky nechápu to enormně nízký hodnocení vzhledem k tomu že převažují vydokohvězdný hodnocení...

12.08.2016 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

SPOILERY.
Válečná knížka, takže to rovná se vlezeme tomu všichni už předem raději do sedínky žejo.

On uteče jednomu stavení a hned padne do rukou dalšímu magoroj, a tak to jde pořád a pořád.
Mi říkejte, že je celý Polsko, nějaký ty lesy, složený jen z magorů!

Je to silně přeceněný, nadnesený a trapně přeháněný v těch komentech i ději samotném.

Ta kniha nemá na čem stát - na malým utíkajícím zmetkovi, kterej by si mnohé mohl ulehčit, ale pořád kope kolem sebe no tak co uděláte- no dáte mu s chutí po hubě žejo.

Jak by se mohl někdo něčemu divit ??
Spojit válku a děcko je sice sázka na jistotu, ale protože už není možný nic ověřit, je z toho prostě jedna matlanice a lidi mu na to skočili.
Většina teda, já ne. Pro mě to je snůška kydů a nedotejká se mě to, je mi líto jen těch zvířat.

Mi řikejte že ho mlátí chlapi, knězi, lid, děcka, prostě VŠICI, kope ho kůň, kouše prase, číhá na něj ve dne v noci pes, prostě by mu každej jen ubližoval... při obřadech v kostele mu podrážej nohy, kněz ho přímo u oltáře štípe a dloube, lid ho hodí do sraček...jako proč?? Všechny a všude by zajímalo jedno snědý děcko?? Víte co takových všude bylo??

No přestala jsem číst v místě kde popisuje jak ÚDAJNĚ píchal s tou poblbanou holkou Evkou - jako v těch deseti letech ji tam tentil a vůbec mu to nepřišlo divný? Tak to číst odmítám.
Jednak ničemu z toho nevěřím a druhak se mi to hnusí i jako snůška nesmyslů.
On totiž nesmysl je- NENÍ TO AUTOBIOGRAFIE!!! Tak nebuďte tak rozcítěný a ze všeho furt podělaný, ale zkuste jednou taky uvažovat.

05.08.2020 odpad!

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Souhlas s Rolada88
Všechno jí vychází, dostává dobrou práci, všechno se úžasně rychle naučí, každej z ní žasne a sedá na prdel z její výslovnosti léků, lékaři poslouchaj JEJÍ rady, poslechnou ji a najdou "práci" i pro tu její kámošku, změněj kvůli ní systém péče o ty děcka tam, má tam svýho vrchního sex. "manžela" (to se tam tak říká, znamená to že ji smí otento jen on, je to k dohledání i na netu), je prostě úžasná, každej chlap ji chce.
Je to podobný jako Tatér, příliš dokonale všechno vychází.
Není tam nic dojímavého. Ostatní vězenkyně třeba jen prodávaly pečivo ve své pekárně. Ona skutečně dělala co dělala. Proč už není omluvou.
Prostě mě ona nedojímá.
Stejně jako ve mně vyvolává negat. pocity i celej slavnej Lale, nejde to ani tady u ní.

Paní autorka je v tomto tématu velmi zaujata, ale špatně se těch témat chápe- Cilky rodina nakonec měla s knižní podobou VELIKÝ PROBLÉM, a to o čemsi svědčí, že?
Celou dobu čekám, jestli se v těch flashbackách dočtu něco o tý Osvětimi, a tam je jen pořád dokola zmíněný, že jaká to byla chudinka znásilňovaná, a ve finále se dočtu, že SPOILER že nikdy esesákovi neřekla ne, a ještě u toho esesáčka vískala v blond vláscích a tahala z něj po zásluze výhody pro svý kámošky a ségru, aby to měla s Tatérem lepší? To proto se měl Lale tak dobře - díky její válečce a vískačce s esesákama, takže ve finále vlastně pohodička a hlazeníčko vlásků. Může se někdo divit, že z tý knížky potom ona vychází skutečně jako ta, která podržela a pak si užívala těch "kožichů", jak naznačila ta jiná vězenkyně, která o všem věděla?!!
Asi proto byla ta rodina tak naštvaná.
Protože to buď pravda byla, nebo nebyla, těžko říct.

A zase další štěstíčka, nýčko jedeme nejvyšší ligu - slepáček děcka velitele = jízdenka do happy lajfu kámošky z dobytčáku i s jejím děckem. Co na tom že je zdr. sestra a je to její povinnost žejo, jsme ve sluníčkovým románku a tak jedině JÍ z celýho personálu dá dámička a pán vděk znát tímto stylem. VŠEM VŽDYCKY děcka sebrali, jen její kámošce ne, to se ví.

Potom kartička, pár peněz a šlahej do Moskvy, jsi free.
To jako fakt ??????????????
KONEC.

Během čtení jsem cítila k Cilce jako člověku z knihy šílenou averzi, ale s čím dál větším odstupem si říkám, že za to asi může autorka a její snaha o snové vytvoření "krásného" světa. v GULAGU.
Tam proboha krásnou romantiku stvořit nemůžete !!Tam, kde svědci vypověděli, že "žrali spolu s ovesnou šlichtou v "létě" společně i tuny komárů a sotva se přes jejich bzukot slyšeli", se nemohly děvčata podle její verze držet pod loktem a lehce se během bílých nocí procházet a pokřikovat žertovně a klidně na chlapskou stranu tábora !!!
Takže ve finále Cilko, promiňte, jako člověk asi vy za nic nemůžete a pokud jste ošetřovala skutečně ty vězně dobře, obdiv.

Odpad dávám AUTORCE za to, co z tý knihy a těch lidí vytvořila. To asi tu rodinu naštvalo. Co z ní vytvořila a udělala-šlapku, co se válí s esesákama a pak si užívá výhod. A to, že byla dobrou ošetřovatelkou, je zmíněno jen jaksi bokově. Je to zromantizovaná lživá nesmyslnost-opravdu TAM nemůžete žít pohodově jak v pokojíčku někde na dovči.

24.12.2019 odpad!

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Napřed mě to nezajímalo. Prostě kydy. Odložila jsem to. Pak jsem se vrátila a začalo mě to bavit. Jasně, nicneříkající hlody, ale nějakým způsobem mě to prostě bavilo :)
Nic v tom nehledejte, prostě čtěte a kašlete na něčí jména.
To, že čtete o tom, co vyhrál stolní tenis a o tom, co je už v důchodě a o tom, co nevidí, vám musí stačit ne?

01.09.2019 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Buranský, ale to je tím, že autorka tak vykresluje všechny postavy- buď jsou burani, nebo nepříjemní idi*ti, zbohatlice nebo chudý nervozní socky, štětky... nic mezi tím.

Tady bylo asi tak 75% knihy dobrý, až po jisté události s otcem to šlo do háje.
Byly tam chytrý myšlenky, ale hned to zazdil děj a bylo po srdceryvnosti.
Spousta postav byla nepochopitelná a neměla tam místo.

Že je Ela ště.tka je její věc (jo už vidím že na ni poleze KAŽDEJ, asi tajná touha autorky), mě spíš zarazila její finanční stránka.
Že zabíjí čas v krámě, kde nic neprodá, ale přesto má na placení pojištění, pronájmu a nosí kabáty a mikiny gucci za desetitisíce mi bylo tak nějak jedno, to už byla jen taková ta nelogická klasická vsuvka, která se najde v každém ději
... ale proč se tam objevovaly "živ. peripetie" jiných obyvatel - SPOILER - ožralej manžel s tlustou manželkou, ožralá matka žijící v zahradní chatce, které naše hrdinka dá jen tak 7 000 (kde je vzala, když nevydělává že?) nebo se začala chovat mateřsky k cizímu děcku, i když to doposud odmítala, to nepochopím.
KONEC.

Takže v podstatě nevím ... spíš takovej deníček jedné omezené trubky žijící mezi dalšíma omezenýma trubcema, kterej byl vycucanej z prstu a nemá z real vesnicí co dělat.

To, že má Radka blbý hodnocení u téměř každý knihy a především u Bábovek o něčem hovoří, takže se přidávám k většině a uznávám, že tohle bylo spíš jedno velký NE, i když je to škoda.
Čtivý to je, ale strašně debilní charaktery a nereálný děje.
Souhlas s cérka - to ohledně Díry u Hanušovic je dokonalý případ, akorát že tam nemají nářečí žádné.

(EDIT: pouhý vzkaz marcuswangovi, který atak na mne nakonec přepsal - když je pro tebe představa ště.tky tak fantastická a každej kdo je proti je u tebe puritán tak proč jsi tomu dal jen 3 hvězdy, autore píšící stejným stylem??? :))))) )

04.08.2019 1 z 5

Zachránila mě slza Zachránila mě slza Angele Lieby

Zvláštní. Žena, která onemocněla náhle a bez vlastní příčiny má tak nízké hodnocení, a holka, která se dobrovolně se vrhla někam, kde si nadělala sama moc potíží, má 90%.

Tahle knížka se nedá hodnotit jinak než plným počtem.

06.02.2016 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Zní to divně, ale ukládám ji do složky LÍBILO SE.
Těžko říct, co se na ní vlastně hodnotí kladně - styl vyprávění? Fakt, že se člověku "líbí" popisy hrůz a reálných utrpení? Slovo líbí se je tu asi neadekvátní, ale já bych to tak nazvala.

Četla jsem hodně této tématiky a ne vždy vás vyprávějící pamětník zaujme, ne vždy mu věříte.
Ač mi přijde výběr fotky na přebalu nelichotivý - z Violy to dělá vytlemenýho náctiletýho diblíka a ne mladou slečnu, což mi zprvu příjemný nebylo - nevadila mi a věřila jsem jí.

V tý knize je totiž plno slov, který jsem jinde nečetla. Není to jen suchej výpočet a popis hrůz, ale jsou tam příběhy druhých, jsou tam citový myšlenky, který bolí.

O sterilizačních pokusech na ženách jsem četla už jinou knihu a ač píšete že tam byla jen párkrát takže v tý knize moc pokusů na ní nebylo, stačí už jen ten fakt toho, že
to podstoupila opakovaně.

Prostě jsem ji četla v kuse a možná by bylo dobrý tohle dát číst děckám místo toho, aby se naučili (beztak to vše hned zapomenou ihned co vezmou do pracek placatý mobily) nějaký datumy a pouhej obecnej fakt, že byly tábory "pracovní" a vyhlazovací.

30.07.2019 5 z 5

Nechci jen existovat, chci žít Nechci jen existovat, chci žít Terka H (p)

Společně s čtením blogu je ta kniha napolo vypovídání se z té bolesti po ztrátě, jež je pochopitelná, ale zároveň je to něco "čumte na to, jak luxusně si žijem".
I na tom blogu totiž prokvítají narážky na soc. a politický systém ČR, vadilo jim tu být, vše bylo hnusný, debilní, buranský, prostě jen a jen zbožňovat jů es ej.

Je fajn chtít změnu, ale tohle bylo rozháraný (budeme tam žít nebo ne...? proč ne, proč jo?...máme, nebo nemáme...? chci nebo nechci..?).

Pro mě to prostě vyznívá filosoficko-chlubivě a její rady o nepřemýšlení o situaci a skočením do všeho rovnýma nohama nedoporučuji.
Po doskoku si můžete tak nabít hubu, že na tom budete hůř než předtím.
Takže smyslem knihy je navíc i navádění k bezhlavým ukvapeným závěrům a to já neuznávám.
( sympatie k oběma se u mě taky nenašly, a nepřispělo k tomu ani shlédnutí eshopu a nabídka trička PIPINĚNÍ-PRO VŠECHNY PIPINKY. Twl prostě. Pardon, ale prostě mě tím vytáčí.)
A opravdu okatá jsou ta hodnocení, kdy je to opravdu profil, který ohodnotí pouze tuto knihu a nic jiného. Čili autoři si sami nahánějí hodnocení. To je hnus velebnosti

29.05.2019 odpad!

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Už ta anotace mě téměř rozesmála a že "grafické vyobrazení knihy" znamenají malovaní panáčci a hrnečky, mezi kterými jsou chytrá slova jako NESNAŽME SE SVÉ POZNATKY MESIÁŠSKY ŠÍŘIT, což je vtipné především proto, že je tato mně osobně absolutně neznámá paní (že prý nejvlivnější expertka??? V životě o ní neslyšela...) není žádná výhra je patrné.

Hra na "zdravý" živ.styl je dnes běžná, ale nelze ji tak nějak splnit, proto jsou tyhle knihy zbytečné, stejně jako tuny řečí a stránek o tom, co je všude k sehnání / čtení / slyšení.
Hlavně je otravné neustálé info o ní, co jak kdy kde ona.

Ta kniha je souhrn všeho, co už známe.
Zavání mi to příliš ezo bio sluníčkovou snahou o nabádání k tomuto životu stylu no poo atd a to snad nikdo nechce...

Takže pro ťulpasy začátečníky, které může až vyděsit, možná dobré, nevím. Zkušeného rozumného nadchnout nemůže, není čím.

27.12.2018 1 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Buransky jednoduché a dementní stejně jako P,Š,T a Karel.

01.02.2020 odpad!

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Říjen 21: ilustr. vydání Jima Kaye, the best verze. Krásná, velká kniha, nice obrovský ilustrace, to každej Potterofil musí mít.

Jinak...někdy jsou chvíle kdy se nedivím, že to (prý) tolik knihkupectví nechtělo.
Jasně, do tý doby tu nic takovýho nebylo, i když jo, něco tu je skopčený odjinud jak sama přiznala-nástupiště obšlehla apod., ale v podstatě - co na tom je? Když odmyslíme neustálé plácání se kolem školních chodeb, výuky, hádek s děckama a tréninku, (kterej mě fakt nebral), pletení se do čehosi atd., tak co získáme...chvilku , kdy je Pánovi oči v oči a porazí ho skrz profesora pouhým DOTEKEM... no twl, naivita lvl miliarda.

Jako jo, čtivý, jednoduchý, na druhou stranu tak plný temných věcí, zla a násilí, že to pro malý děcka není, takže nechápačky...

Mnohdy navíc jasně patrné nelogičnosti...

A ty rozdíly film vs. kniha? Malý otazný detail např. bratránek blond andílek, tetka taky blondýna, proč je ve filmu měnili? A trošku nesrovnalost: sir Nicholas u první histony říká, že málem 400 let nevzal do úst... O rok dva později ale jdou na oslavu jeho úmrtí, která ale má 500 let... Hm dobrý no :)

Přesto je to pro mě rok co rok podzimní čtení.

01.11.2019 3 z 5

Destrukční deník Destrukční deník Keri Smith

Jsem tvůrčí tak, až to bolí a až to ostatní nechápou.
Bolí to někdy mě, pomůcky, moje okolí i tvůrčí předmět.

Má tvorba je většinou šílená, hrozná, hnusná a za nic nestojí.
V galerii bych na ní ale možná zarobila dost.

Nejsem konvenční, konvence odhazuju běžně a zcela se otvírám novotám a trendům, ale...
rozervat, popálit, zahrabat, poplivat a jinak pos*at a rozbít chudáka deníček se mi nelíbí.
To byť žertovné umění není a už vůbec to není nebo nemá být doporučovaný prostředek k uvolnění stresu nebo čeho že jinýho.

Kdyby tam byly výzvy jako UTRHNI MĚ A PŘILEP KOČCE NA OCAS anebo UDĚLEJ ZE MĚ FOUKAČKU A ZASÁHNI VŠECHNY ČLENY RODINY by se daly chápat, to by bylo normální, ale....víte jak.
Totok ne.

To si raděj běžte okouknout slevy do Lidlu, zkoukněte Hrušku nebo Prostřeno anebo si zkuste Nevýchovu ... ale deníček vy ani vaše děcka neničte.
(nebo na vás vlítnu a umlátím vás s ním - to se smí !!) :)

13.08.2019 odpad!

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

No jó no...
z Indky se srostlým obočím se stala luxus Kardašijánka, která "kámošovi" posílá svou p**el a vysoký podpatky.
On je namakanej borec jak z Bondi beach.
Jsou prostě nááááááádherní.
To nemůže dopadnout jinak než jak to dopadlo.
A v tom je mínus tý knihy.
Trochu originality a jinakosti by to chtělo.

08.08.2019 1 z 5

Miluju Japonsko i jejich smýšlení... ale dělat megabyznys z rady SKLÁDEJTE SI PONOŽKY VERTIKÁLNĚ mi přijde i na jejich poměry přehnaný.

Já taky umím věc vzít a vyhodit, pokud k ní nic necítím, ať je to mobil nebo kniha.
Taky si z knihy vytrhám krásné obrázky, zajímavé pasáže nebo naopak ty nezajímavé vyrvu protože mi tam překáží no a zbytek je čistá kniha která mě zajímá, to jako nepřišla s ničím novým.

Je to zase bůhvíkým přehnaná propaganda ničeho. Prostě úklid, ok, seřaďte věci tak ať do sebe zapadnou, ale jako dělat z toho ezo pocitovku je moc.

Mně na tom nejvíc jakoby irituje to že to doporučuje hlavně ONA-JAPONKA, která musí v městech žít v krabičkách stísněně a aby se vešli, mají tunu věcí absolutně zabordelených kde všude.
Doporučuju se podívat na Paolo from Tokyo, kterej dělá celodenní náhled na lidi v Tokyu. Od vstávání po cestu do práce, v práci, z práce. Uvidíte nejen úžo dopravu a systém práce, ale hlavně ty BYTY. Takže s nějakou skládačkou ať jde Kondo do ....
(Už jen tím že milovníci starého jsou prý trapní lpěči na místě neschopni se někam posunout. Holt mladá krá.va neznající krásu minulosti no.)

23.04.2018 odpad!

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Proč to jsou dop.dele Kroniky prachu, když je to staropanenská hysteróza na x stranách?

Čekala jsem tajný archivy, objevy, vzbouření se a jakousi formu boje hrdinky z historie, ale ono to je o neposedné pi.dě a puboš nářkům...

Hvězda za obálku, jinak bych musela dát tisíc odpadů za to zklamání. Nejen dějový ale hlavně reáliemi. Autorka si měla o té době něco načíst. Pokud by totiž mladá dáma skutečně z vyšších vrstev byla, NIKDY by dělat nešla, natož aby jako svobodná šla žít někam do temňákova a o nesrovnalostech v módě a dataci ani nemluvím.

Zaujme jednoduchý naivky.
A ne, Austen to FAKT není.

12.07.2020 1 z 5

Dušemrdi Dušemrdi Natascha

Já na tyhle "reálný" příběhy moc nejsem.
Chápu že ten někdo to chce utajit, ale mám-li o tom psát knihu "otevřeně", měla bych asi vystoupit z anonymity a tu autenticitu prokázat.
Holky nemají co nabídnout - pouze nastrčení jistých otvorů všem a všude že ano, takže je to pořád dokolečka.
Navíc je vše dobrovolné, takže jak bych ji měla jakože litovat nebo jí to vůbec věřit ?
(Fakt chce celej svět otentovat dětsky vypadající puboše ??!!)
Někde tak někdo třeba opravdu žije nedobrovolně, proto mě nějaký nářky o zadečkových aktivitách nějakýho děcka, který si tím "vydělává" a ačkoliv ji to bolí, dělá to zas a zas, nezajímaj a nedojímaj.

31.05.2019 odpad!

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

O buranech zaostalých, zase pozměněná historie která vytočila obyvatelstvo.

Když se chce ohánět zkoumáním reálií a prací na datech, ať se potom v knize objeví ta dobová realita a ne nějaký smyšlený tance kolem rakví atd.
Štve mě jako autor protože prostě kecá.

14.05.2023 odpad!

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Hvězda za obálku, ta je krásná.
Já se omlouvat nikomu nebudu, naopak by se měli všichni pětihvězdáři omluvit mně.

Banální a stokrát omleté téma.
Bahenní život tu mám vždycky když tady, v Jeseníkách, zaprší a místo raků nebo racků, těžko říct CO to má teda být, mi tu zpívají ptáci.
Sama se spíš straním lidí, což teď ale dělá kdekdo, takže vlčím člověkem bych se jen proto nenazývala.
V trojúhelníku jsem už taky byla, takže já mám ten její život odžit, byť v jiné přírodě. Asi proto mě to nezaujalo.

Vskutku nebylo čím. Opěvy na nádheru jsou buď zcestný, nebo koupený.
Jak říkám, jedinou chválu zasluhuje obálka, za kterou zas nemůže autorka no.
Chtělo by to databázi i pro ilustrátory fotografy grafiky a obálky.

07.02.2023 1 z 5

Návrat z pekla Návrat z pekla Jan Vavřík

JAKOUSI ZÁHADOU se opakovaně stalo, že se můj komentář odsud dostal do diskuze a poté zmizel i z ní.
Ve svém komentáři jsem zde se třemi hvězdami psala, že to nebylo špatný, ale že to v mnohém válečné motivy logicky opakuje.
Možná to autora urazilo, proto se to objevilo v diskuzi a pak ani v ní ne, ale já si za tím postojem stojím a proto bych byla ráda, kdyby ten názor byl tady.

19.11.2019 3 z 5

Prosecco do žíly Prosecco do žíly Nikola Mišjaková

v anotaci tahle hláška:Tuhle knihu potřebujete vy, vaše kamarádka po rozchodu a celý svět!
Neskutečně nabubřelé!

Jak píše Yvy70 - jsou věci, které netřeba psát, natož o tom dělat články.
"Psát knížku" o tom, že datluju schůzečky s cizíma trotlíkama z netu a u toho popíjím a dělat z toho jakože běžnej vzorek dnešní třicítky, že jako no-a-co? ...já nevím no...

Co je Tinder nevím, ale velkou výpovědní hodnotu to asi nemá.

Jak se její generace (já do ní patřím) seznamovala?
Moje generace hodně frčela ICQ, Libko apod., tak což napsat knihu o tom? To by někoho zajímalo? Jenže my u toho nechlastali, takže asi ne.
Kdyby totiž nebylo toho vína, tak by to nezaujalo. Sklenka tomu dodává krapet vznešenější tón.

27.08.2019 1 z 5