Zachránila mě slza

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Skutečný příběh ženy, která se probere z umělého spánku, ale nemůže se hýbat ani komunikovat. Ostatní se domnívají, že je v kómatu, přestože ona sama všechno slyší a vnímá. Bojí se, že ji lékaři nechají odpojit od přístrojů (tato možnost se před ní probírá s rodinou) nebo přistoupí k odběru orgánů, jelikož se kdysi zavázala k dárcovství. Tento stav trvá přibližně dva týdny a lékaři už jejím příbuzným nedávají naději. Potom si však dcera, která právě sedí u matčiny postele a mluví na ni, všimne, že Angele po tváři stéká slza......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219544/big_zachranila-me-slza-PDK-219544.jpg 4.1182
Žánr:
Literatura faktu, Biografie a memoáry, Příběhy

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Un larme m´a sauvée, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (63)

Kniha Zachránila mě slza

Radovan_R
19. května

Kniha, kterou stojí za to si přečíst. Hlavně asi doktoři, ale i my potenciální pacoši. Nechtěl bych něco podobného zažít na vlastní kůži, ale jeden neví, co ho v životě potká.

PavlaTr
12. května

Silný příběh ,u kterého ukápla i slzička ! Neuvěřitelné !!! Doporučuji si přečíst.


Anet95
26. března

Tohle je kniha, na kterou nejsou vhodná slova. Nádherný příběh, neuvěřitelný

Sanny_happ
26. ledna

Nemám slov. Neuvěřitelně silná kniha.

lucka1998
01.11.2020

Velmi "silná" kniha. Je až neuvěřitelné, co všechno člověk přežije, co vše zažije a stejně se zvedne a bojuje a vyhraje. Kniha k zamyšlení se nad životem...

tygřímáma
12.06.2020

Nádherný příběh o naději a lásce. Važme si svého zdraví a všeho, co máme.
Knihu doporučuji.

knihomolka27
28.03.2020

Tyhle knížky by se správně neměly ani hodnotit. Nebyly napsány proto, aby někdo zkritizoval dlouhá souvětí, čtivost, nebo úroven psaní autora, ale proto, aby podaly jednoduché a zároven to nejtěžší poselství - Myslete pozitivně, užívejte si života dokud to jde, radujte se i z maličkostí. Všechno je pro nás samozřejmost, ale nemusí to tak být navždycky. Jak říkala autorka dřív si vážila každého dne a potom si už vážila každé vteřiny.

Je to velmi inspirativní příběh, který jsem přelouskala za jeden den. Autorka píše velmi čtivě a dokáže psát i s humorem a odlehčit tak situaci. Nejvíc mě dostala ta část jak sestřičky zametly pod koberec takovou chybu jako chybějící díl ke stroji na dýchání. Nebo ten doktor co jim po čtyřech dnech narovinu řek....no ta natáhne bačkory. Jako by lidský život někoho jiného nic neznamenal. A ten kdo je vážně nemocný jen zaplnoval místo. Bylo mi z toho hodně smutno, ale vynahradily to scény s jejím manželem...láska jako z románu.
Autorka měla neuvěřitelné štěstí, že měla takovou silnou vůli a chut do života a hlavně milujícího manžela a rodinu

LuckyZ
22.03.2020

Velmi prospěšná kniha, nuti k zamyšlení o nasem životě a lékařské etice. Může se stát každému, a je až strašidelné co musela pacientka prožívat, když mysleli, ze nevnímá a dělali zakroky bez anestezie. Její vůle k životu je obdivuhodná. Knížka pro každého, rozhodně doporučuji. Doufam, že se mi to nikdy nestane. A jak můžeme vedet, ze víme, co prožívá a vnímá člověk v kómatu .

1