Disease Disease komentáře u knih

Strach v hrsti prachu Strach v hrsti prachu John Ives

Četl jsem to sice už dávno, ale utkvělo mi to v paměti. Vynikající thriller, který na rozdíl od modernějších děl netrpí zbytečnou nabobtnalostí.

12.11.2014 5 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Autor se vrátil k původnímu osvědčenému schématu a sérii to rozhodně prospělo,

09.10.2023 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

Tentokrát vlastně klasická beletrie, kriminální zápletka tu slouží jen jako doplněk. Je fajn vědět, že Nesbø umí i tohle a nejen thrillery.

09.05.2023 5 z 5

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

Přímočarý příběh, kde se nedá fandit absolutně nikomu, ale taková je doba...

15.03.2023 3 z 5

Muž z chatrče Muž z chatrče Martin Goffa

Lepší než první díl, hlavně vzhledem k velmi detailnímu popisu jedné devadesátkové aféry.

14.03.2023 4 z 5

Plaváček Plaváček Martin Goffa

Slabší kousek, zejména pro určitou popisnost policejní akce. Finále ovšem překvapivé.

20.02.2023 3 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Jedna z nejlepších Kingovek. Vzhledem k absenci stále stejných bubáků jsem si mohl užít stylistickou obratnost autora.

29.08.2022 5 z 5

Platforma Platforma Michel Houellebecq

I když na Možnost ostrova to nedosahuje, stejně je to na plný počet. Hlavně ta romantická prostřední část, kde je naprosto parádně popsaná ta zamilovanost.

24.08.2020 5 z 5

Muž v mlze Muž v mlze Agatha Christie

Výborný reprezentativní výbor z povídek nejznámější autorky detektivek, který potěší rozčleněním podle známých i méně známých pátračů. I když jsem to v minulosti četl už minimálně 2x, takže tu není prostor pro překvapení, jako čtení po kouskách před spaním to stále funguje víc než dobře.

01.07.2020 5 z 5

Dobrodružný svět Zdeňka Buriana Dobrodružný svět Zdeňka Buriana Ondřej Müller

Vzhledem k tomu, že jsou ilustrace skenovány z originálů, je to jednoznačně revoluční počin, nejen pro Burianology.

Jako bonus výborné průvodní slovo o autorech, které až na pár výjimek neznám.

Jediná výhrada je k abecednímu řazení podle autorů, i když chápu, že nějaký systém to mít musí. Upřednostnil bych chronologické řazení, kdy by se dal lépe sledovat vývoj Burianova rukopisu. Nicméně je to opravdu miniaturní negativum.

11.05.2020 5 z 5

Kallocain Kallocain Karin Boye

Takhle nějak má vypadat dystopie. Stísněná atmosféra a psychické stavy vypravěče vynikající. Maličko mi vadil archaický styl. A velmi pobavil socialistický doslov (v 1. vydání).

24.03.2020 4 z 5

O osudovém vlivu Davida Bowieho na holky O osudovém vlivu Davida Bowieho na holky Jean-Michel Guenassia

Naštěstí se to nezvrhlo v nějaký LGBT manifest, zůstal "jen" pěkný příběh a potěšení z Guenassiova skvělého stylu.

25.10.2019 4 z 5

Pád Pád Simon Mawer

V pohodě: Slušně napsané, jen to líčení hor a výstupů mi přišlo slabší než třeba v Osmi horách, postavy vcelku zajímavé, nepříliš překvapivá pointa. Až budu mít někdy čtenářskou nouzi, klidně sáhnu po dalším Mawerovi s tím, že to nebude blbost.

09.08.2019 3 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Taková oddechovka, byť na vážnější témata. Trochu to připomínalo Cunninghamovy Hodiny.

05.06.2019 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Dva roky práznin bez příkras.

Podobenství, které se dá v pohodě číst i jen jako příběh.
Těm, kdo tu píšou, že děj je nepravděpodobný doporučuji přečíst knihu MASA A MOC.

16.05.2019 4 z 5

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Jednoznačně nejlepší de Vigan, co tu vyšla, jak obsahově tak formou.

27.02.2019 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Tu zlatou placku "edice světový bestseller" bych nejspíš do budoucna měl brát jako varování.

V rámci nějaké konzumní rádobyscifi to není úplně špatné, ale po stylistické stránce mi dost vadilo, že je to psané tak trochu jako beletrizace scénáře (později jsem zjistil, že autor je scénárista :-))

A taky to přepisování kapitol ze základů kvantové fyziky... I když, pokud by autor počítal se vzdělaným čtenářem, asi by toho moc neprodal :-D

02.01.2019 2 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Jedna z těch knih, co dá sice práci se ze začátku začíst, ale na konci vás odmění. Není to až tak o rozdílech mezi chudými a bohatými, jako spíš o rozdílech v životním stylu a přístupu k životu obecně. Postavy jsou navíc tak parádně nejednoznačné, že sympatie oscilovaly o sto péro :-) Miina subverze mě samozřejmě bavila nejvíc, ale vývoj osobnosti paní Richardsonové byl popsán parádně. Pro mě o hodně lepší než prvotina.

02.01.2019 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Poněkud generická skandinávská krimi, která neotráví, ale ani nenadchne.

04.06.2018 3 z 5

Až za hrob Až za hrob Dick Francis (p)

Alexandr je sympaťák a navzdory své "bláznivosti" má v sobě víc zodpovědnosti než většina jeho příbuzných. Další z Francisovek, co se neomrzí.

20.03.2018 5 z 5